Salı , Kasım 19 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Kullanıcı avatarı

Re: Evliliğin erkeklere uygun olmaması

#4327774  gönderen francesco22
 08.11.2019 - 11:52:20
dr_unblocked yazdı:
08.11.2019 - 10:12:00
erkek poligamik kadın monogamiktir,bu evrimsel ve bilimsel gerçekliğe rağmen evlilik denen tek eşliliğe dayanan insanların oluşturduğu yapay kurum erkeği mutlu edemez.
kadın monogamik değil hipergamik, daha iyisini bulduğu anda tekmeyi basar, bunu yapamayacak kudretteyse de onu hayal eder. Geçenlerde bir çalışma vardı , çoğu kadının se.ks yaparken başka birini hayal ettiği ortaya konmuştu.Evrimde kadın en iyiden tohum almak ve canlılığı en güçlü şekilde devam ettirmek üzere kodlanmış.

#4327919  gönderen smilodon
 08.11.2019 - 20:28:11
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 23:29:24
smilodon yazdı:
07.11.2019 - 23:15:59
Benim etrafımda gördüğüm kadarıyla , rahatını bozmak istememesi,mutluluğunu bozmak istememesi,kadınlara güvenememesi,mutsuz olmak istememesi
etrafında boşanan/mutsuz çift sayısının günden güne artması ,özgürlüğünün kısıtlanmasını istememesi, tek bir kadınla bir ömür geçirmek istememesi gibi sebeplerden dolayı artık erkekler evlenmekten kaçınıyor/korkuyor.Gecen bir erkek hemşire evlilik davetiyesi getirmiş, bütün 40-50 yaşında abiler oğlum iyi düşündün mü , bak pişman olma falan diye nasihat veriyor , sanki sınır ötesi operasyona giden asker gibi
yurtdışında doktorluk yapmak istiyorum ,5 yılda bir ülke değiştirmek , değişik milletlerden insanlarla tanışmak, partilere katılmak,bin bir türlü insan tanımak, içmek, eğlenmek, rastgele ve ani bir kararla dövme yaptırmak istiyorum, şelaleden atlamak istiyorum, kimsenin girmediği bir mağaraya girip keşfetmek ve oradaki binlerce yıllık izleri görmek istiyorum, yağmur ormanlarını keşfe çıkmak istiyorum... evet ben bunları istiyorum gidip de 50 bin tl düğün kredisi ödemek ve her akşam iş çıkışında pempe oturma grumuzda oturup iğrenç perdelerimize bakarak iç geçirmek değil. Buraya sadece kendi düşüncelerimi yazmaya gelmedim ,diğer akranım erkek arkadaşların düşüncelerini merak ettiğim için açtım. forum benim bildiğim kadarıyla tartışma ortamı , ama sadece erkekler yazmama rağmen bazıları bir türlü fikirlerini kendisine saklamıyor.

Özgürlüğüne düşkünsen hiç evlenme zaten, evlendikten sonra eşin ve çocukların için yaşıyorsun. Baba olmak bunu gerektiyor. :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4327961  gönderen adriamisinn
 09.11.2019 - 09:25:05
evlenmek özgürlüğünün elinden alınması, toplumun sana dayattığı bir gereklilik, mahalle baskısıdır. Soyunun devam etmesi vb. saçma sapan bahanelerle evlenip çocuk yapılmaz. Çok eşliliği önlemek için işin formal hale getirilmesidir bir nevi.

#4327978  gönderen basakbolukbasi
 09.11.2019 - 11:21:30
Bu sayfada ilk defa böyle bir başlığa denk geldim ve bir kadın olarak fikrimi beyan etmek istiyorum ben de. Okuduğumda asıl gördüğüm şey hepimizin karşı cinse ne denli suçlayıcı yaklaştığı. Bence şunu kabul etmek gerek ki hepimizin bunda büyük payı var. Asıl soru ise bu konuda ne kadar empati ve ne kadar özeleştiri yaptığımız.
Her zaman şuna inandım, ilişki kişiyi mutlu kılmak için var olabilecek bir lükstür. Yaşamak için içinde olmak zorunda olduğumuz bir şey değil. O nedenle neden birbirinin hayatını kolaylaştırıp güzelleştirmek yerine kısıtlamalara gidiyoruz diye düşünmek lazım. Bence iki kümeyse iki birey, ortak küme dışındaki alan kendini beslemesi gereken alan. Ben şahsen varlığımla bir erkeğin hayatını tek başına mükemmel hale getiremem ama ona yapmak istediklerinde destek olarak, ona kendi için zaman ve alan tanıyarak daha mutlu bir insan haline getirebilirim diye düşünüyorum. O nedenle bence kimse ne ilişkinin gücünü hafife alsın ne de karşı cins hakkında atıp tutsun. Eski zamanlardan süre gelen yanlışlardan kopmaya çalışalım suçlamak yerine.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4328008  gönderen Amber Volakis
 09.11.2019 - 17:00:38
Boş laf, kanıt getirin!
Evlilik erkeğin mülkünü aktarabilmesi için ortaya çıkmıştır çünkü çocuğun kendinden olduğuna ancak bu şekilde emin olabilir.
Günümüzde istatistikler evliliği de boşanmayı da kadının daha çok istediğini söylüyor. Çünkü küçük çocukluktan beri evliliğin toz pembe bir şey olduğu, yapmazsa eksik kalacağı algısıyla kandırılıyorlar, gerçeklerle yüzleşince de kaçmak istiyorlar. Kendi geçimini kendi sağlayan bir kadın için evlilik dezavantajdır. Evlenmek kadının kariyerini kötü, erkeğinkini ise iyi etkiler. Bunun nedeni kadın ve erkeğe biçilen roller ve sorumluluklardır. Merak eden sosyal psikoloji araştırmalarına göz atabilir.
Medeni durumunuzu dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz elbette ama çarpık bilgilerinizi doğa gerçeği gibi sunma çabanız kabul edilemez.

Not: Bu başlık altında cinsiyetçi söylemlerde bulunan meslektaşlarımı kınıyorum.
Kullanıcı avatarı

#4328017  gönderen Bıdıbıdıbıdı
 09.11.2019 - 18:02:43
the_dr yazdı:
09.11.2019 - 17:54:22
Bıdıbıdıbıdı yazdı:
09.11.2019 - 17:24:46
Erkeğe uygun değil
Kıza mı uygun yani?
Saçmalığa gel...
abi konu bizlik kızları karıştırma
Karıştırırım
Böyle bi şey olamaz ya
Bunlar yüzünden kültürel değerlerimiz bozuldu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4328020  gönderen francesco22
 09.11.2019 - 18:13:18
Amber Volakis yazdı:
09.11.2019 - 17:00:38
Boş laf, kanıt getirin!
Evlilik erkeğin mülkünü aktarabilmesi için ortaya çıkmıştır çünkü çocuğun kendinden olduğuna ancak bu şekilde emin olabilir.
Günümüzde istatistikler evliliği de boşanmayı da kadının daha çok istediğini söylüyor. Çünkü küçük çocukluktan beri evliliğin toz pembe bir şey olduğu, yapmazsa eksik kalacağı algısıyla kandırılıyorlar, gerçeklerle yüzleşince de kaçmak istiyorlar. Kendi geçimini kendi sağlayan bir kadın için evlilik dezavantajdır. Evlenmek kadının kariyerini kötü, erkeğinkini ise iyi etkiler. Bunun nedeni kadın ve erkeğe biçilen roller ve sorumluluklardır. Merak eden sosyal psikoloji araştırmalarına göz atabilir.
Medeni durumunuzu dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz elbette ama çarpık bilgilerinizi doğa gerçeği gibi sunma çabanız kabul edilemez.

Not: Bu başlık altında cinsiyetçi söylemlerde bulunan meslektaşlarımı kınıyorum.

Boşanma da erkeğin süresiz ve kalıcı olarak nafaka vermedi, çocugunu görmesinin engellenmesi nedeniyle boşanmadan çekiniyor, Fransa da davaların çoğunu erkek tarafı açıyor, bizim ülkede kadınların diline pelesenk olmuş bir söz vardır bilirsiniz, do. nuna kadar alırım.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10