Cuma , Kasım 15 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Re: Evliliğin erkeklere uygun olmaması

#4327660  gönderen smilodon
 07.11.2019 - 23:15:59
Benim etrafımda gördüğüm kadarıyla , rahatını bozmak istememesi,mutluluğunu bozmak istememesi,kadınlara güvenememesi,mutsuz olmak istememesi
etrafında boşanan/mutsuz çift sayısının günden güne artması ,özgürlüğünün kısıtlanmasını istememesi, tek bir kadınla bir ömür geçirmek istememesi gibi sebeplerden dolayı artık erkekler evlenmekten kaçınıyor/korkuyor.Gecen bir erkek hemşire evlilik davetiyesi getirmiş, bütün 40-50 yaşında abiler oğlum iyi düşündün mü , bak pişman olma falan diye nasihat veriyor , sanki sınır ötesi operasyona giden asker gibi
Kullanıcı avatarı

#4327661  gönderen hacıyatmaz1890
 07.11.2019 - 23:21:40
Busra96 yazdı:
07.11.2019 - 23:00:52
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 22:51:01
erkekler için konulmuş ve daima bunlarla yaşadığımız; korumak, ne pahasına olursa olsun refahı sağlamak gibi görevlerimiz var. ama biz kadınlarla ilgili olan kısımları değiştirdik. şu an eğitime, işe erkeklerin erişebildiği şeylerin tümüne erişebiliyorlar ama onlar tır sürmüyorlar ya da kömür madeninde çalışmıyorlar. ulusal kadın organizasyonunun neden yeteri kadar hendek kazan kadın yok diye sızlandığını duymazsınız. bu toplumu hala ayakta tutan ve idame ettiren erkeklerdir.''

paul elam ( the mgtow )
Toplum hendek kazarak mı ayakta tutuluyormuş? Komik. Toplumu oluşturacak olan bireyleri dünyaya getiren, tuvalet eğitiminden tut da onu o yapacak her şeyi sağlayan kadınlar ne oluyor o zaman? Şuan Türk toplumuna genel katkınız eşlerinizi öldürmek, öldüremiyorsanız dövmek, bu tarz işler.

Şuan son sınıf tıp fakültesinden bildiriyorum, 60 kadın 30 erkek bu dönem. Kadınlar giderek artmaya devam ediyor. İlk 3 derecemiz de xx. Toplumun iq ve eq seviyesini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz, siz bize bırakın. Kahramancılıklarınıza kimsenin ihtiyacı yok.
Çok ofansif bir cevap olmuş, kadınlar neden madende çalışmıyor diye sorduğu için adamı katil ilan ettiniz.

Bir de kadın sayısının erkek sayısından fazla olması ne ifade ediyor? TBMM'de de erkek sayısı kadın sayısından fazla bunu da yorumlarsanız sevinirim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4327663  gönderen hacıyatmaz1890
 07.11.2019 - 23:22:30
kutsaclirapunzel yazdı:
07.11.2019 - 23:00:23
hacıyatmaz1890 yazdı:
07.11.2019 - 22:45:27
kutsaclirapunzel yazdı:
07.11.2019 - 22:14:06
Tedi gibi düşünüyorum da 🤔
Şimdi Çocuklar olay şöyle gelişiyor

...
Bu kadar şey yazıp hiçbir şey anlatamamak...

"Bence bir adam yalnız olduğu sürece kendisi olabilir." Buna katılıyorum.
Daha önce anlama üzerine tecrübeniz oldu mu?
Birkaç kez olmuştu.
Kullanıcı avatarı

#4327668  gönderen francesco22
 07.11.2019 - 23:29:24
smilodon yazdı:
07.11.2019 - 23:15:59
Benim etrafımda gördüğüm kadarıyla , rahatını bozmak istememesi,mutluluğunu bozmak istememesi,kadınlara güvenememesi,mutsuz olmak istememesi
etrafında boşanan/mutsuz çift sayısının günden güne artması ,özgürlüğünün kısıtlanmasını istememesi, tek bir kadınla bir ömür geçirmek istememesi gibi sebeplerden dolayı artık erkekler evlenmekten kaçınıyor/korkuyor.Gecen bir erkek hemşire evlilik davetiyesi getirmiş, bütün 40-50 yaşında abiler oğlum iyi düşündün mü , bak pişman olma falan diye nasihat veriyor , sanki sınır ötesi operasyona giden asker gibi
yurtdışında doktorluk yapmak istiyorum ,5 yılda bir ülke değiştirmek , değişik milletlerden insanlarla tanışmak, partilere katılmak,bin bir türlü insan tanımak, içmek, eğlenmek, rastgele ve ani bir kararla dövme yaptırmak istiyorum, şelaleden atlamak istiyorum, kimsenin girmediği bir mağaraya girip keşfetmek ve oradaki binlerce yıllık izleri görmek istiyorum, yağmur ormanlarını keşfe çıkmak istiyorum... evet ben bunları istiyorum gidip de 50 bin tl düğün kredisi ödemek ve her akşam iş çıkışında pempe oturma grumuzda oturup iğrenç perdelerimize bakarak iç geçirmek değil. Buraya sadece kendi düşüncelerimi yazmaya gelmedim ,diğer akranım erkek arkadaşların düşüncelerini merak ettiğim için açtım. forum benim bildiğim kadarıyla tartışma ortamı , ama sadece erkekler yazmama rağmen bazıları bir türlü fikirlerini kendisine saklamıyor.

#4327669  gönderen kvlt
 07.11.2019 - 23:34:42
Neden binlerce yıldır süregelmiş olan evlilik, kadın-erkek rolleri gibi şeyleri bugüne hasmış gibi anlatmış ki? Zaten günümüz dünyasında modernleşen kesimlerde evlilik kavramı ölmek üzere değil mi? Etrafa baktığımda evlenip çocuk yapma işini daha çok suriyeli göçmenler ve sosyoekonomik düzeyi düşük gelenekçi kesimler sürdürüyor gibi lol. Batı dünyasına bakarak evlilik ve aile kavramının modernleşmeyle birlikte yokolacağını daha rahat görebiliriz.

#4327672  gönderen Busra96
 07.11.2019 - 23:41:05
hacıyatmaz1890 yazdı:
07.11.2019 - 23:21:40
Busra96 yazdı:
07.11.2019 - 23:00:52
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 22:51:01
erkekler için konulmuş ve daima bunlarla yaşadığımız; korumak, ne pahasına olursa olsun refahı sağlamak gibi görevlerimiz var. ama biz kadınlarla ilgili olan kısımları değiştirdik. şu an eğitime, işe erkeklerin erişebildiği şeylerin tümüne erişebiliyorlar ama onlar tır sürmüyorlar ya da kömür madeninde çalışmıyorlar. ulusal kadın organizasyonunun neden yeteri kadar hendek kazan kadın yok diye sızlandığını duymazsınız. bu toplumu hala ayakta tutan ve idame ettiren erkeklerdir.''

paul elam ( the mgtow )
Toplum hendek kazarak mı ayakta tutuluyormuş? Komik. Toplumu oluşturacak olan bireyleri dünyaya getiren, tuvalet eğitiminden tut da onu o yapacak her şeyi sağlayan kadınlar ne oluyor o zaman? Şuan Türk toplumuna genel katkınız eşlerinizi öldürmek, öldüremiyorsanız dövmek, bu tarz işler.

Şuan son sınıf tıp fakültesinden bildiriyorum, 60 kadın 30 erkek bu dönem. Kadınlar giderek artmaya devam ediyor. İlk 3 derecemiz de xx. Toplumun iq ve eq seviyesini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz, siz bize bırakın. Kahramancılıklarınıza kimsenin ihtiyacı yok.
Çok ofansif bir cevap olmuş, kadınlar neden madende çalışmıyor diye sorduğu için adamı katil ilan ettiniz.

Bir de kadın sayısının erkek sayısından fazla olması ne ifade ediyor? TBMM'de de erkek sayısı kadın sayısından fazla bunu da yorumlarsanız sevinirim :)
Evet TBMM’de erkek sayısı fazla, bunun etkilerini de milletçe görüyoruz. Birbirine pet şişe atan bakanlar mı dersin, yumruklayan mı dersin :D

Sayı konusunu şunun için açtım. Artık kadınlar sağlık alanı başta olmak üzere çoğu alanda söz sahibi hale geldi. Yani eskisi gibi evimin direği durumu söz konusu değil. Ataerkil yapı yavaş yavaş yıkılıyor, en yakın arkadaşımın annesi geçindiriyor evi mesela. (Baba hayatta, yalnızca annesi daha çok kazanıyor) Bu tarz örnekleri siz de görüyorsunuzdur artık. O yüzden kadınlara yapılan parazit muamelesini yersiz buluyorum.

Ayrıca başlığa sadece erkekler yazsın deme hakkına sahip değilsiniz sayın başlık sahibi. Faşist yorumlarınızla burada at koşturmanızı izleyecek değil kimse.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4327675  gönderen Mcdarwin
 08.11.2019 - 00:24:53
Feminaziler yine toplanmis kuduruyor 😂 yok kadinlar soyle ustun yok su kadar kadin var yok ilk 3 ün icinde su kadar kadin var ilkokul seviyesinde bir tartisma tek bir ayrim yapilabilir iyi veya kotu onun disinda din irk cinsiyet vs gibi ayrimlarin tamami patolojik bir dusunce bicimidir
Kullanıcı avatarı

#4327677  gönderen M724
 08.11.2019 - 00:36:35
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 21:13:07
Bugünkü sistemde erkek çok para kazanmak , bütün gücüyle çalışmak ve bu sistemin bir kölesi olmak üzere ayarlanmıştır.Günümüz modern kadını da , erkekleri hizada tutmak ve erkeklerin yaratıcılığını, üretimini, gelişimini baskılayarak onların sisteme itaat eden köleler olarak varlığını sürdürmeleri için bilinçsizce görevlendirilmiş gibidir.

Daha da kötü bir şekilde tüm bunları sağlamak için tüm hayallerinden vazgeçen erkek toplum tarafından övülür ama hayallerinin peşinden giden erkek ise aşağılanır ve erdemsiz addedilir , çünkü toplumun işine yaramamaktadır, bir şirkette 7/24 çalışıp tüm kazandığı parayı karısına ve çocuğuna harcamamaktadır. kötü adamdır o.

Siz ne zaman farklı bir girişimle cesurca bir hamle yapıp sürüden ayrılacak gibi olsanız, hatununuz gelir ve der ki: " eğer bunu yaparsan, işsiz kalabilirsin, maaşını alamazsın, bana ve çocuğuna zaman ayıramazsın ve o zaman evliliğimiz bozulur ve haliyle artık devam edemeyiz. eğer seni sevmeme devam etmemi istiyorsan, sürünün içinde kal, itaat et ve her ay garanti maaşını alıp benim gezmelerim, tatillerim, gösteriş merakım,instagram storylerim için taksitleri ödemeye devam et. yoksa bay bay ."

Neler olup bittiğinin farkında olan erkek bu oyuna gelmez işte. evlenirse bunu düzgün birisini bulduğunu düşündüğü için yapar. ailesi, dedeleri "ben torun istiyorum" dediler diye evlenmez, çocuk yapmaz. din, gelenek, kültür öyle diyor diye çocuğunu sünnet etmez. ağzı kokan, parasından başka bir şey düşünmeyen patronu aptalca davranışlar sergilediğinde adamın kendisine çeki düzen vermesini sağlar ve vermiyorsa da ağzına eder ve yoluna gider. çünkü maddi gelirini zaten sağlama alacak kadar da zekidir.

Hayatta bence kadının en büyük artısı dikkat çekmesidir. kadın güzeldir, vücudu sanatsaldır, en güzel duygularla ilişkilendirilir, kötü şeylerle isimleri birlikte anılmaz bile (bizzat kendileri o şeyleri yapsa bile), ataerkil sistem sayesinde kadına aslında çok büyük bir rahatlık ve ayrıcalıklar tanınmıştır, ama kadın acele etmek zorundadır, çünkü 40 yaşına yaklaştıkça duvara çarpmaya başlar. sonra "niye beni beğenmiyürsünüz!" diye ağlamaya ve erkekleri suçlamaya başlar.

Erkeğin ise en büyük artısı ise işe yarar olmasıdır. vücudu tamamen işlevseldir. o kadar. evet, o kadar. erkeğin tüm değeri ne kadar faydalı olduğu ile sınırlıdır. ne kadar para kazandığı ,ne kadar mutlu ettiği , kadını ve çocuğu ne kadar iyi koruduğu...

Son olarak bence bir adam yalnız olduğu sürece kendisi olabilir. ve yalnızlığı sevmezse özgürlüğü sevmez,çünkü ancak yalnız olduğu zaman gerçekten özgürdür.

Not: Derlemedir.
2.not: başlık sadece erkekler arasında fikir alışverişi içindir.
Bence cok haklisin Malesef gunumuzde bircok evlilikte erkekler sömürülüyor. Evli bircok erkek evliliginden memnun deil.
Ama evlilige iten hissiyatlar var insanda. Mantiken evlilikten ne kadar zarar gorecegini bilse de, hissiyatlarina esir düşüp evlenen cok.
Bir de evlilik dışı iliski yanlış birşey. Toplumun evlenmeyen adama iyi bakmamasi bunun ihtimalinden. Boyle birşey yaşamasa bile potansiyeli mevcut. Bu yüksek potansiyelden dolayi evli olmayan erkege hüsnüzan ile bakilmiyor
Kullanıcı avatarı

#4327723  gönderen Dr Ömer Durğun
 08.11.2019 - 09:13:57
Dindar olmayan bir erkek için düğün gideri, mal paylaşımı, nafaka vs. konulardan dolayı şu anki örf ve yasalarla, 10.000+ geliri olan bir erkeğin evlenmesi gerçekten de mantıksız. Evliliğin kendisine sağlayacağı bütün faydaları para ile satın alabilir.

Dindar bir erkek için ise durum değişiyor.
Kullanıcı avatarı

#4327746  gönderen dr_unblocked
 08.11.2019 - 10:12:00
erkek poligamik kadın monogamiktir,bu evrimsel ve bilimsel gerçekliğe rağmen evlilik denen tek eşliliğe dayanan insanların oluşturduğu yapay kurum erkeği mutlu edemez.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4327773  gönderen francesco22
 08.11.2019 - 11:49:45
M724 yazdı:
08.11.2019 - 00:36:35
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 21:13:07
Bugünkü sistemde erkek çok para kazanmak , bütün gücüyle çalışmak ve bu sistemin bir kölesi olmak üzere ayarlanmıştır.Günümüz modern kadını da , erkekleri hizada tutmak ve erkeklerin yaratıcılığını, üretimini, gelişimini baskılayarak onların sisteme itaat eden köleler olarak varlığını sürdürmeleri için bilinçsizce görevlendirilmiş gibidir.

Daha da kötü bir şekilde tüm bunları sağlamak için tüm hayallerinden vazgeçen erkek toplum tarafından övülür ama hayallerinin peşinden giden erkek ise aşağılanır ve erdemsiz addedilir , çünkü toplumun işine yaramamaktadır, bir şirkette 7/24 çalışıp tüm kazandığı parayı karısına ve çocuğuna harcamamaktadır. kötü adamdır o.

Siz ne zaman farklı bir girişimle cesurca bir hamle yapıp sürüden ayrılacak gibi olsanız, hatununuz gelir ve der ki: " eğer bunu yaparsan, işsiz kalabilirsin, maaşını alamazsın, bana ve çocuğuna zaman ayıramazsın ve o zaman evliliğimiz bozulur ve haliyle artık devam edemeyiz. eğer seni sevmeme devam etmemi istiyorsan, sürünün içinde kal, itaat et ve her ay garanti maaşını alıp benim gezmelerim, tatillerim, gösteriş merakım,instagram storylerim için taksitleri ödemeye devam et. yoksa bay bay ."

Neler olup bittiğinin farkında olan erkek bu oyuna gelmez işte. evlenirse bunu düzgün birisini bulduğunu düşündüğü için yapar. ailesi, dedeleri "ben torun istiyorum" dediler diye evlenmez, çocuk yapmaz. din, gelenek, kültür öyle diyor diye çocuğunu sünnet etmez. ağzı kokan, parasından başka bir şey düşünmeyen patronu aptalca davranışlar sergilediğinde adamın kendisine çeki düzen vermesini sağlar ve vermiyorsa da ağzına eder ve yoluna gider. çünkü maddi gelirini zaten sağlama alacak kadar da zekidir.

Hayatta bence kadının en büyük artısı dikkat çekmesidir. kadın güzeldir, vücudu sanatsaldır, en güzel duygularla ilişkilendirilir, kötü şeylerle isimleri birlikte anılmaz bile (bizzat kendileri o şeyleri yapsa bile), ataerkil sistem sayesinde kadına aslında çok büyük bir rahatlık ve ayrıcalıklar tanınmıştır, ama kadın acele etmek zorundadır, çünkü 40 yaşına yaklaştıkça duvara çarpmaya başlar. sonra "niye beni beğenmiyürsünüz!" diye ağlamaya ve erkekleri suçlamaya başlar.

Erkeğin ise en büyük artısı ise işe yarar olmasıdır. vücudu tamamen işlevseldir. o kadar. evet, o kadar. erkeğin tüm değeri ne kadar faydalı olduğu ile sınırlıdır. ne kadar para kazandığı ,ne kadar mutlu ettiği , kadını ve çocuğu ne kadar iyi koruduğu...

Son olarak bence bir adam yalnız olduğu sürece kendisi olabilir. ve yalnızlığı sevmezse özgürlüğü sevmez,çünkü ancak yalnız olduğu zaman gerçekten özgürdür.

Not: Derlemedir.
2.not: başlık sadece erkekler arasında fikir alışverişi içindir.
Bence cok haklisin Malesef gunumuzde bircok evlilikte erkekler sömürülüyor. Evli bircok erkek evliliginden memnun deil.
Ama evlilige iten hissiyatlar var insanda. Mantiken evlilikten ne kadar zarar gorecegini bilse de, hissiyatlarina esir düşüp evlenen cok.
Bir de evlilik dışı iliski yanlış birşey. Toplumun evlenmeyen adama iyi bakmamasi bunun ihtimalinden. Boyle birşey yaşamasa bile potansiyeli mevcut. Bu yüksek potansiyelden dolayi evli olmayan erkege hüsnüzan ile bakilmiyor

hocam avmde gezerken erkeklerin yüzlerine bakıyorum , pembe gömlek altında kumaş pantolon belli karısı öyle giyinmesini istemiş. önünde bebek arabası itekliyor , adamların suratından mutsuzluk akıyor .. Binlerce yıllık evrim ateşin cadı , alet geliştirme , teknoloji medeniyet , geldiğimiz nokta kadınların maymunu olmak .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8