Çarşamba , Kasım 20 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Kullanıcı avatarı

Re: Evliliğin erkeklere uygun olmaması

#4328021  gönderen the_dr
 09.11.2019 - 18:19:34
Bıdıbıdıbıdı yazdı:
09.11.2019 - 18:02:43
the_dr yazdı:
09.11.2019 - 17:54:22
Bıdıbıdıbıdı yazdı:
09.11.2019 - 17:24:46
Erkeğe uygun değil
Kıza mı uygun yani?
Saçmalığa gel...
abi konu bizlik kızları karıştırma
Karıştırırım
Böyle bi şey olamaz ya
Bunlar yüzünden kültürel değerlerimiz bozuldu
haklısın abi başlık sahibiyle baş başa bırakayım ben sizi
Kullanıcı avatarı

#4328079  gönderen Anastasia_md
 09.11.2019 - 23:55:30
kutsaclirapunzel yazdı:
07.11.2019 - 23:04:25
Busra96 yazdı:
07.11.2019 - 23:00:52
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 22:51:01
erkekler için konulmuş ve daima bunlarla yaşadığımız; korumak, ne pahasına olursa olsun refahı sağlamak gibi görevlerimiz var. ama biz kadınlarla ilgili olan kısımları değiştirdik. şu an eğitime, işe erkeklerin erişebildiği şeylerin tümüne erişebiliyorlar ama onlar tır sürmüyorlar ya da kömür madeninde çalışmıyorlar. ulusal kadın organizasyonunun neden yeteri kadar hendek kazan kadın yok diye sızlandığını duymazsınız. bu toplumu hala ayakta tutan ve idame ettiren erkeklerdir.''

paul elam ( the mgtow )
Toplum hendek kazarak mı ayakta tutuluyormuş? Komik. Toplumu oluşturacak olan bireyleri dünyaya getiren, tuvalet eğitiminden tut da onu o yapacak her şeyi sağlayan kadınlar ne oluyor o zaman? Şuan Türk toplumuna genel katkınız eşlerinizi öldürmek, öldüremiyorsanız dövmek, bu tarz işler.

Şuan son sınıf tıp fakültesinden bildiriyorum, 60 kadın 30 erkek bu dönem. Kadınlar giderek artmaya devam ediyor. İlk 3 derecemiz de xx. Toplumun iq ve eq seviyesini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz, siz bize bırakın. Kahramancılıklarınıza kimsenin ihtiyacı yok.
Yaw derleme diye paylaştıgı bu osrktan metinle doktor forumunda başlık açabilen bir erkek sence sana bu konuda cevap verebilir mi? Birkaç gömlek büyüksün büşracım.
:D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4328099  gönderen myasama
 10.11.2019 - 07:06:44
Busra96 yazdı:
07.11.2019 - 23:41:05
hacıyatmaz1890 yazdı:
07.11.2019 - 23:21:40
Busra96 yazdı:
07.11.2019 - 23:00:52

Toplum hendek kazarak mı ayakta tutuluyormuş? Komik. Toplumu oluşturacak olan bireyleri dünyaya getiren, tuvalet eğitiminden tut da onu o yapacak her şeyi sağlayan kadınlar ne oluyor o zaman? Şuan Türk toplumuna genel katkınız eşlerinizi öldürmek, öldüremiyorsanız dövmek, bu tarz işler.

Şuan son sınıf tıp fakültesinden bildiriyorum, 60 kadın 30 erkek bu dönem. Kadınlar giderek artmaya devam ediyor. İlk 3 derecemiz de xx. Toplumun iq ve eq seviyesini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz, siz bize bırakın. Kahramancılıklarınıza kimsenin ihtiyacı yok.
Çok ofansif bir cevap olmuş, kadınlar neden madende çalışmıyor diye sorduğu için adamı katil ilan ettiniz.

Bir de kadın sayısının erkek sayısından fazla olması ne ifade ediyor? TBMM'de de erkek sayısı kadın sayısından fazla bunu da yorumlarsanız sevinirim :)
Evet TBMM’de erkek sayısı fazla, bunun etkilerini de milletçe görüyoruz. Birbirine pet şişe atan bakanlar mı dersin, yumruklayan mı dersin :D

Sayı konusunu şunun için açtım. Artık kadınlar sağlık alanı başta olmak üzere çoğu alanda söz sahibi hale geldi. Yani eskisi gibi evimin direği durumu söz konusu değil. Ataerkil yapı yavaş yavaş yıkılıyor, en yakın arkadaşımın annesi geçindiriyor evi mesela. (Baba hayatta, yalnızca annesi daha çok kazanıyor) Bu tarz örnekleri siz de görüyorsunuzdur artık. O yüzden kadınlara yapılan parazit muamelesini yersiz buluyorum.

Ayrıca başlığa sadece erkekler yazsın deme hakkına sahip değilsiniz sayın başlık sahibi. Faşist yorumlarınızla burada at koşturmanızı izleyecek değil kimse.
Asistanim, kadinim, evi ben gecindiriyorum, sevgilim istedigi isi yapmaya calisiyor, git bir yerde calis eve para getir demiyorum tam tersine destek olmaya calisiyorum, ayrica evlenmeyi dusunmuyorum, evim var, ayrica salonumda pembe koltuk degil kum torbam, langirt, dart var, pembe koltuklar babannemde vardi, ben de dunyayi gezmek istiyorum ve bunu erkek arkadasimla beraber yapabilirim, tek de yapabilirim, devir degisti, eski kaliplari lutfen sunmayin, tam tersine kadini kisitlayan erkek, kadini kisitlamayan erkekler oldugu zaman daha keyifli iliskiler olacagina inaniyorum
Kullanıcı avatarı

#4328108  gönderen nexstep
 10.11.2019 - 10:50:44
francesco22 yazdı:
07.11.2019 - 23:29:24
smilodon yazdı:
07.11.2019 - 23:15:59
Benim etrafımda gördüğüm kadarıyla , rahatını bozmak istememesi,mutluluğunu bozmak istememesi,kadınlara güvenememesi,mutsuz olmak istememesi
etrafında boşanan/mutsuz çift sayısının günden güne artması ,özgürlüğünün kısıtlanmasını istememesi, tek bir kadınla bir ömür geçirmek istememesi gibi sebeplerden dolayı artık erkekler evlenmekten kaçınıyor/korkuyor.Gecen bir erkek hemşire evlilik davetiyesi getirmiş, bütün 40-50 yaşında abiler oğlum iyi düşündün mü , bak pişman olma falan diye nasihat veriyor , sanki sınır ötesi operasyona giden asker gibi
yurtdışında doktorluk yapmak istiyorum ,5 yılda bir ülke değiştirmek , değişik milletlerden insanlarla tanışmak, partilere katılmak,bin bir türlü insan tanımak, içmek, eğlenmek, rastgele ve ani bir kararla dövme yaptırmak istiyorum, şelaleden atlamak istiyorum, kimsenin girmediği bir mağaraya girip keşfetmek ve oradaki binlerce yıllık izleri görmek istiyorum, yağmur ormanlarını keşfe çıkmak istiyorum... evet ben bunları istiyorum gidip de 50 bin tl düğün kredisi ödemek ve her akşam iş çıkışında pempe oturma grumuzda oturup iğrenç perdelerimize bakarak iç geçirmek değil. Buraya sadece kendi düşüncelerimi yazmaya gelmedim ,diğer akranım erkek arkadaşların düşüncelerini merak ettiğim için açtım. forum benim bildiğim kadarıyla tartışma ortamı , ama sadece erkekler yazmama rağmen bazıları bir türlü fikirlerini kendisine saklamıyor.
Bunların bir çoğunu Bear Grylls yapıyor. Kendisi evli ve çocuklu. :D
Kullanıcı avatarı

#4328127  gönderen dr_unblocked
 10.11.2019 - 12:15:12
evlilik insan doğasına aykıırı özellikle erkeğin,kimse kusura bakmasın her erkeğin bilinçaltında bi harem kurmak vardır,aksini iddia edeni freud amcaya konsülte ediyorum

#4328130  gönderen Percy
 10.11.2019 - 12:28:20
dr_unblocked yazdı:
evlilik insan doğasına aykıırı özellikle erkeğin,kimse kusura bakmasın her erkeğin bilinçaltında bi harem kurmak vardır,aksini iddia edeni freud amcaya konsülte ediyorum
Sorun şu ki aynı dürtülere kadınlarda sahip

Ancak toplumun kadına yüklediği cinsiyet
Namus kavramının kadınlara indirgenmis olması
Kadın yapınca or... Erkek yapınca çapkın olması

Sonra da erkekler uygun değil kadınlar uygun oluyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4328141  gönderen francesco22
 10.11.2019 - 13:01:35
myasama yazdı:
Busra96 yazdı:
hacıyatmaz1890 yazdı:
07.11.2019 - 23:21:40

Çok ofansif bir cevap olmuş, kadınlar neden madende çalışmıyor diye sorduğu için adamı katil ilan ettiniz.

Bir de kadın sayısının erkek sayısından fazla olması ne ifade ediyor? TBMM'de de erkek sayısı kadın sayısından fazla bunu da yorumlarsanız sevinirim :)
Evet TBMM’de erkek sayısı fazla, bunun etkilerini de milletçe görüyoruz. Birbirine pet şişe atan bakanlar mı dersin, yumruklayan mı dersin :D

Sayı konusunu şunun için açtım. Artık kadınlar sağlık alanı başta olmak üzere çoğu alanda söz sahibi hale geldi. Yani eskisi gibi evimin direği durumu söz konusu değil. Ataerkil yapı yavaş yavaş yıkılıyor, en yakın arkadaşımın annesi geçindiriyor evi mesela. (Baba hayatta, yalnızca annesi daha çok kazanıyor) Bu tarz örnekleri siz de görüyorsunuzdur artık. O yüzden kadınlara yapılan parazit muamelesini yersiz buluyorum.

Ayrıca başlığa sadece erkekler yazsın deme hakkına sahip değilsiniz sayın başlık sahibi. Faşist yorumlarınızla burada at koşturmanızı izleyecek değil kimse.
Asistanim, kadinim, evi ben gecindiriyorum, sevgilim istedigi isi yapmaya calisiyor, git bir yerde calis eve para getir demiyorum tam tersine destek olmaya calisiyorum, ayrica evlenmeyi dusunmuyorum, evim var, ayrica salonumda pembe koltuk degil kum torbam, langirt, dart var, pembe koltuklar babannemde vardi, ben de dunyayi gezmek istiyorum ve bunu erkek arkadasimla beraber yapabilirim, tek de yapabilirim, devir degisti, eski kaliplari lutfen sunmayin, tam tersine kadini kisitlayan erkek, kadini kisitlamayan erkekler oldugu zaman daha keyifli iliskiler olacagina inaniyorum
Hanımefendi, Türkiye de kadınların iş gücüne katılımı yüzde 29, sizin durumunuz şahsınıza münhasır, işsizlik oranı yüksek gözüküyor ama aslında iş arayan kadınlar erkeklerden çok daha kolay iş buluyor,demek istediğim kadınlar totosunu erkeklere yaslayıp kocam bana baksın modunda olmayı tercih ediyor ,her kültürün kendi içinde bir dengesi vardır, Türk kadınları özellikle her iki tarafında avantajlarından faydalanıyor, mesela eski eşinden ayda 125 bin TL nafaka alıp genç ve yakışıklı sevgilinle yiyebilirsin ama çalışmak istemeyip iş hayatı bence kadına göre değil zaten töremizde kadın çocukları ile ailesi ile birlikte evini kurmalı da diyebilirsiniz, iki durumda da haklı oluyor ilginç gercekten, size bir şey anlatayım, usml Türkiye grubundan bir kız arkadaşımın tanıştırmasıyla ve bana çok uygun olduğunu düşünmesi ile gecenlerde ODTÜ mühendislik mezunu bir kızla tanıştım, kız ciddi yüksek bir gelirle çalışıyor ve cv si çok parlak, ayrıca Budizm ve yoga ile ilgileniyor, sırt çantasını alıp bogata ya caracas a tek başına gidebilen biri, uzun zaman sonra ilk defa birine çok hayranlık duyduğumu hissettim , 2. Buluşma da aynen şöyle dedi. Ailemle sıkıntılı bir ilişkim oldu her zaman düzgün bir adamla evlenip çocuklarım olsun istiyorum, eve giderken düşündüm aslında onun için benim şahsım önemli değil önemli olan kriterlerini karşılayan birisi. Kadınlar bizi değil evliliği seviyor, yakın bir kadın arkadaşıma anlattım dedi ki toplum kadına kocan kadar konuş muamelesi yaptığı için böyle oluyor, Evrimde, kadın yumurtalarını aktarmak için güçlü bir erkek, korunaklı bir barınağa ihtiyaç duyuyor, milyarlarca yıllık genetik kodlara işlenmiş bir süreç.
En son francesco22 tarafından 10.11.2019 - 13:08:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#4328142  gönderen francesco22
 10.11.2019 - 13:05:23
dr_unblocked yazdı:
Bir erkeğin birden fazla kadınla cinsel ve diğer yönlerden uyumlu olabileceğini hiç sanmıyorum. Kadınları çok küçümsüyorsunuz, nefisleri bizden daha güçlü
Kullanıcı avatarı

#4328152  gönderen kizarmisekmek
 10.11.2019 - 13:38:50
francesco22 yazdı:
myasama yazdı:
Busra96 yazdı:

Hanımefendi, Türkiye de kadınların iş gücüne katılımı yüzde 29, sizin durumunuz şahsınıza münhasır, işsizlik oranı yüksek gözüküyor ama aslında iş arayan kadınlar erkeklerden çok daha kolay iş buluyor,demek istediğim kadınlar totosunu erkeklere yaslayıp kocam bana baksın modunda olmayı tercih ediyor ,her kültürün kendi içinde bir dengesi vardır, Türk kadınları özellikle her iki tarafında avantajlarından faydalanıyor, mesela eski eşinden ayda 125 bin TL nafaka alıp genç ve yakışıklı sevgilinle yiyebilirsin ama çalışmak istemeyip iş hayatı bence kadına göre değil zaten töremizde kadın çocukları ile ailesi ile birlikte evini kurmalı da diyebilirsiniz, iki durumda da haklı oluyor ilginç gercekten, size bir şey anlatayım, usml Türkiye grubundan bir kız arkadaşımın tanıştırmasıyla ve bana çok uygun olduğunu düşünmesi ile gecenlerde ODTÜ mühendislik mezunu bir kızla tanıştım, kız ciddi yüksek bir gelirle çalışıyor ve cv si çok parlak, ayrıca Budizm ve yoga ile ilgileniyor, sırt çantasını alıp bogata ya caracas a tek başına gidebilen biri, uzun zaman sonra ilk defa birine çok hayranlık duyduğumu hissettim , 2. Buluşma da aynen şöyle dedi. Ailemle sıkıntılı bir ilişkim oldu her zaman düzgün bir adamla evlenip çocuklarım olsun istiyorum, eve giderken düşündüm aslında onun için benim şahsım önemli değil önemli olan kriterlerini karşılayan birisi. Kadınlar bizi değil evliliği seviyor, yakın bir kadın arkadaşıma anlattım dedi ki toplum kadına kocan kadar konuş muamelesi yaptığı için böyle oluyor, Evrimde, kadın yumurtalarını aktarmak için güçlü bir erkek, korunaklı bir barınağa ihtiyaç duyuyor, milyarlarca yıllık genetik kodlara işlenmiş bir süreç.
Evlenince isten çıkıp çocuklarımla ilgilencem de dedi mi:)
Kullanıcı avatarı

#4328157  gönderen kutsaclirapunzel
 10.11.2019 - 13:48:14
Ayyy kenar...
Sen misin o korunaklı barınak lol
En son kutsaclirapunzel tarafından 10.11.2019 - 13:49:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#4328158  gönderen smilodon
 10.11.2019 - 13:49:18
kizarmisekmek yazdı:
10.11.2019 - 13:38:50
francesco22 yazdı:
myasama yazdı:

Evlenince isten çıkıp çocuklarımla ilgilencem de dedi mi:)
Kadınların işten çıkıp çocuklarla ilgilenmesi gercekten takdire şayan bir şey, annemden biliyorum, küçümsemeyelim lütfen 🙏
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4328195  gönderen sena1985
 10.11.2019 - 17:56:42
[/quote]Asistanim, kadinim, evi ben gecindiriyorum, sevgilim istedigi isi yapmaya calisiyor, git bir yerde calis eve para getir demiyorum tam tersine destek olmaya calisiyorum, ayrica evlenmeyi dusunmuyorum, evim var, ayrica salonumda pembe koltuk degil kum torbam, langirt, dart var, pembe koltuklar babannemde vardi, ben de dunyayi gezmek istiyorum ve bunu erkek arkadasimla beraber yapabilirim, tek de yapabilirim, devir degisti, eski kaliplari lutfen sunmayin, tam tersine kadini kisitlayan erkek, kadini kisitlamayan erkekler oldugu zaman daha keyifli iliskiler olacagina inaniyorum
[/quote]
Salonunda pembe koltuklar olmasın ama erkeklere bu kadar güvenme. Telefondan yazdığım için uzun yazmıyorum ama sana çokça örnek vermek isterdim.
Kullanıcı avatarı

#4328217  gönderen norcuron
 10.11.2019 - 20:31:40
Evlilik kadın doğasınada erkek doğasınada aykırıdır.İnsan poligamik bir canlıdır. Ancak toplumda erkeklerin evliliğe daha çok karşı olmalarının bir sebebi var. Erkekler farklı kadınlarla beraber olduğunda toplumda ayıp karşılanmıyor. Hatta erkekler gururlanarak anlatır bunu. Gururlanmaya gerek yok normal olağan bişey. Çevresinde kim varsa olur erkektir yapar der geçer. Oysa kadınlar için durum farklı. Onlar farklı erkeklerle beraber olsa nasıl bir yafta yedikleri ortada. İşin ilginci erkeklerin aksine kadınlarda buna inanıyor. Farklı erkeklerle beraber olunca kötü kadın olduğunu sanıyor kadınların çoğu. Ayrıca aile baba abi vs gibi başlarında cellatlarıda geziyor. Bu yüzden evilik onlar için daha cazip geliyor.

Sonuç itibariyle batıya baktığımız zaman evliilik oranları düşüyor. İzlandada evlilik dışı çocuk oranı yüzde 70 lerde, türkiyede yüzde 1 şimdilik. Eninde sonunda iş buraya evrilecek.

Başlık sahibi kardeş bu işin kadını erkeği yok kendini farklı sanma.

#4328275  gönderen amorinthemoon
 10.11.2019 - 22:38:31
Katılıyorum, nedenlerini çok da merak etmesem de.Etrafımda gördüğüm erkeklerin %99.99999999 u evlendikten sonra ben ne yaptım dusuncelerine dalıyor .... tamam tamam burdaki cogu nluk %0.00000000001 olarak toplanmış.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12