Pazartesi , Kasım 18 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Kullanıcı avatarı

Evliliğin erkeklere uygun olmaması

#4327609  gönderen francesco22
 07.11.2019 - 21:13:07
Bugünkü sistemde erkek çok para kazanmak , bütün gücüyle çalışmak ve bu sistemin bir kölesi olmak üzere ayarlanmıştır.Günümüz modern kadını da , erkekleri hizada tutmak ve erkeklerin yaratıcılığını, üretimini, gelişimini baskılayarak onların sisteme itaat eden köleler olarak varlığını sürdürmeleri için bilinçsizce görevlendirilmiş gibidir.

Daha da kötü bir şekilde tüm bunları sağlamak için tüm hayallerinden vazgeçen erkek toplum tarafından övülür ama hayallerinin peşinden giden erkek ise aşağılanır ve erdemsiz addedilir , çünkü toplumun işine yaramamaktadır, bir şirkette 7/24 çalışıp tüm kazandığı parayı karısına ve çocuğuna harcamamaktadır. kötü adamdır o.

Siz ne zaman farklı bir girişimle cesurca bir hamle yapıp sürüden ayrılacak gibi olsanız, hatununuz gelir ve der ki: " eğer bunu yaparsan, işsiz kalabilirsin, maaşını alamazsın, bana ve çocuğuna zaman ayıramazsın ve o zaman evliliğimiz bozulur ve haliyle artık devam edemeyiz. eğer seni sevmeme devam etmemi istiyorsan, sürünün içinde kal, itaat et ve her ay garanti maaşını alıp benim gezmelerim, tatillerim, gösteriş merakım,instagram storylerim için taksitleri ödemeye devam et. yoksa bay bay ."

Neler olup bittiğinin farkında olan erkek bu oyuna gelmez işte. evlenirse bunu düzgün birisini bulduğunu düşündüğü için yapar. ailesi, dedeleri "ben torun istiyorum" dediler diye evlenmez, çocuk yapmaz. din, gelenek, kültür öyle diyor diye çocuğunu sünnet etmez. ağzı kokan, parasından başka bir şey düşünmeyen patronu aptalca davranışlar sergilediğinde adamın kendisine çeki düzen vermesini sağlar ve vermiyorsa da ağzına eder ve yoluna gider. çünkü maddi gelirini zaten sağlama alacak kadar da zekidir.

Hayatta bence kadının en büyük artısı dikkat çekmesidir. kadın güzeldir, vücudu sanatsaldır, en güzel duygularla ilişkilendirilir, kötü şeylerle isimleri birlikte anılmaz bile (bizzat kendileri o şeyleri yapsa bile), ataerkil sistem sayesinde kadına aslında çok büyük bir rahatlık ve ayrıcalıklar tanınmıştır, ama kadın acele etmek zorundadır, çünkü 40 yaşına yaklaştıkça duvara çarpmaya başlar. sonra "niye beni beğenmiyürsünüz!" diye ağlamaya ve erkekleri suçlamaya başlar.

Erkeğin ise en büyük artısı ise işe yarar olmasıdır. vücudu tamamen işlevseldir. o kadar. evet, o kadar. erkeğin tüm değeri ne kadar faydalı olduğu ile sınırlıdır. ne kadar para kazandığı ,ne kadar mutlu ettiği , kadını ve çocuğu ne kadar iyi koruduğu...

Son olarak bence bir adam yalnız olduğu sürece kendisi olabilir. ve yalnızlığı sevmezse özgürlüğü sevmez,çünkü ancak yalnız olduğu zaman gerçekten özgürdür.

Not: Derlemedir.
2.not: başlık sadece erkekler arasında fikir alışverişi içindir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Evliliğin erkeklere uygun olmaması

#4327617  gönderen francesco22
 07.11.2019 - 21:34:32
dr_sinaps yazdı:
07.11.2019 - 21:20:37
Neden evde kaldım.
evde kalmak, hem kadın hem erkek için ne kadar ilkel bir terim hocam.

tüm zamanların en zeki adamı oarak görülen teslanın bir sözü vardır.

Be alone, that is the secret of invention; be alone, that is when ideas are born.” ― Nikola Tesla
Kullanıcı avatarı

#4327628  gönderen kutsaclirapunzel
 07.11.2019 - 22:14:06
Tedi gibi düşünüyorum da 🤔
Şimdi Çocuklar olay şöyle gelişiyor

Bir kuşak öncemiz ile bizler arasında dağlar kadar fark oluştu. Biz bu kuşak çatışmasını çok zor atlattık.
Şöyle ki bizim analarımız babalarımız 20 yaşında filan evde kalıyorlardı. Haliyle çocukluktan itibaren çevre o çocugu bir ana bir baba olmaya itiyordu. Tabi toplumsal eşitlik filan yok he. Biliyosunuz zaten. Kızlar anneye ev işlerinde yardım eder, yemek yapmayı öğrenir, niye? Yoksa kimse onu almaz. Kız çeyiz dizer vs. Bu arada erkek gününü gün eder, bilir ki 18 ine gelen kızlardan biri ona kadın olacak, annesi gibi yemek yapacak-temizlik yapacak- bir de tabi çoluğu çocugu olacak soyu sürecek vs vs, üstelik kadın evdeyken o dışarıda başka kadınlarla da olabilecek,
( eskiden bu genelev olayı erkeğin en tabii haklarından biri sayılırdı) , yeri gelecek kadın kocasının tokadını da yiyecek, ve beyimdir sever de döver de diyecek.
Çocuklar
Siz bunu bu çağda biraz zor bulursunuz. O işi geçiniz. Maymun gözünü açtı.
Ayrıca, geldiğimiz noktada her ne kadar kuşak atlasak, değişimlere ayak uyduruyor olsak da kadının biyolojik saati var çocuklar. Belli bir zamandan sonra o saat alarm veriyor. Kadının bir yaşa kadar evlenmesi şart. Evlensin, çocugu yapsın yine boşanır. Ama bu şart. Dolayısıyla 30undan önce evlenmenin zor oldugu günümüz koşullarında kadın patlamaya hazır bir bombadır. Bunu da bir feminik olarak açık açık söylüyorum. Kadının bu iklimsel değişiklikleri neticesinde erkek arkadaşına akıl almaz bir sahiplenme içgüdüsü de gelişti. Dolayısıyla sizler evlenmekle özgürlüklerinizin kısıtlanacağını filan sanıyorsunuz.
Bütün bunlar evrimsel süreçten kaynaklanıyor çocuklar. Allah yardımcınız olsun. Zor işler. Rast gelsin
Benim tedi yorumlamam budur
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4327650  gönderen hacıyatmaz1890
 07.11.2019 - 22:45:27
kutsaclirapunzel yazdı:

Bir kuşak öncemiz ile bizler arasında dağlar kadar fark oluştu. Biz bu kuşak çatışmasını çok zor atlattık.
Şöyle ki bizim analarımız babalarımız 20 yaşında filan evde kalıyorlardı. Haliyle çocukluktan itibaren çevre o çocugu bir ana bir baba olmaya itiyordu. Tabi toplumsal eşitlik filan yok he. Biliyosunuz zaten. Kızlar anneye ev işlerinde yardım eder, yemek yapmayı öğrenir, niye? Yoksa kimse onu almaz. Kız çeyiz dizer vs. Bu arada erkek gününü gün eder, bilir ki 18 ine gelen kızlardan biri ona kadın olacak, annesi gibi yemek yapacak-temizlik yapacak- bir de tabi çoluğu çocugu olacak soyu sürecek vs vs, üstelik kadın evdeyken o dışarıda başka kadınlarla da olabilecek,
( eskiden bu genelev olayı erkeğin en tabii haklarından biri sayılırdı) , yeri gelecek kadın kocasının tokadını da yiyecek, ve beyimdir sever de döver de diyecek.
Çocuklar
Siz bunu bu çağda biraz zor bulursunuz. O işi geçiniz. Maymun gözünü açtı.
Ayrıca, geldiğimiz noktada her ne kadar kuşak atlasak, değişimlere ayak uyduruyor olsak da kadının biyolojik saati var çocuklar. Belli bir zamandan sonra o saat alarm veriyor. Kadının bir yaşa kadar evlenmesi şart. Evlensin, çocugu yapsın yine boşanır. Ama bu şart. Dolayısıyla 30undan önce evlenmenin zor oldugu günümüz koşullarında kadın patlamaya hazır bir bombadır. Bunu da bir feminik olarak açık açık söylüyorum. Kadının bu iklimsel değişiklikleri neticesinde erkek arkadaşına akıl almaz bir sahiplenme içgüdüsü de gelişti. Dolayısıyla sizler evlenmekle özgürlüklerinizin kısıtlanacağını filan sanıyorsunuz.
Bütün bunlar evrimsel süreçten kaynaklanıyor çocuklar. Allah yardımcınız olsun. Zor işler. Rast gelsin
Benim tedi yorumlamam budur
Bu kadar şey yazıp hiçbir şey anlatamamak...

"Bence bir adam yalnız olduğu sürece kendisi olabilir." Buna katılıyorum.
Kullanıcı avatarı

#4327652  gönderen francesco22
 07.11.2019 - 22:51:01
erkekler için konulmuş ve daima bunlarla yaşadığımız; korumak, ne pahasına olursa olsun refahı sağlamak gibi görevlerimiz var. ama biz kadınlarla ilgili olan kısımları değiştirdik. şu an eğitime, işe erkeklerin erişebildiği şeylerin tümüne erişebiliyorlar ama onlar tır sürmüyorlar ya da kömür madeninde çalışmıyorlar. ulusal kadın organizasyonunun neden yeteri kadar hendek kazan kadın yok diye sızlandığını duymazsınız. bu toplumu hala ayakta tutan ve idame ettiren erkeklerdir.''

paul elam ( the mgtow )

#4327653  gönderen Busra96
 07.11.2019 - 22:51:53
sena1985 yazdı:
07.11.2019 - 22:47:09
Çok uzun okuyan özet geçse.kadınlar da bayılmıyor evlenin diye
Özetliyim sakın okuma vakit israfı. Diyor ki kadınlar eşlerinin yaratıcılıklarını ve işe atılmalarını filan engelliyorlarmış, adamcağızlar tüm kazandıklarını eşlerine çocuklarına harcıyorlarmış rerörö. Yalnızlık süpermiş siz de gelsenize diyor. Bi de başlıkta kadınlar fikir belirlemezlermiş yalnızca erkekler yazacakmış
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4327654  gönderen kutsaclirapunzel
 07.11.2019 - 23:00:23
hacıyatmaz1890 yazdı:
07.11.2019 - 22:45:27
kutsaclirapunzel yazdı:

...
Bu kadar şey yazıp hiçbir şey anlatamamak...

"Bence bir adam yalnız olduğu sürece kendisi olabilir." Buna katılıyorum.
Daha önce anlama üzerine tecrübeniz oldu mu?
En son kutsaclirapunzel tarafından 07.11.2019 - 23:00:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#4327655  gönderen Busra96
 07.11.2019 - 23:00:52
francesco22 yazdı:
erkekler için konulmuş ve daima bunlarla yaşadığımız; korumak, ne pahasına olursa olsun refahı sağlamak gibi görevlerimiz var. ama biz kadınlarla ilgili olan kısımları değiştirdik. şu an eğitime, işe erkeklerin erişebildiği şeylerin tümüne erişebiliyorlar ama onlar tır sürmüyorlar ya da kömür madeninde çalışmıyorlar. ulusal kadın organizasyonunun neden yeteri kadar hendek kazan kadın yok diye sızlandığını duymazsınız. bu toplumu hala ayakta tutan ve idame ettiren erkeklerdir.''

paul elam ( the mgtow )
Toplum hendek kazarak mı ayakta tutuluyormuş? Komik. Toplumu oluşturacak olan bireyleri dünyaya getiren, tuvalet eğitiminden tut da onu o yapacak her şeyi sağlayan kadınlar ne oluyor o zaman? Şuan Türk toplumuna genel katkınız eşlerinizi öldürmek, öldüremiyorsanız dövmek, bu tarz işler.

Şuan son sınıf tıp fakültesinden bildiriyorum, 60 kadın 30 erkek bu dönem. Kadınlar giderek artmaya devam ediyor. İlk 3 derecemiz de xx. Toplumun iq ve eq seviyesini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz, siz bize bırakın. Kahramancılıklarınıza kimsenin ihtiyacı yok.
Kullanıcı avatarı

#4327658  gönderen kutsaclirapunzel
 07.11.2019 - 23:04:25
Busra96 yazdı:
07.11.2019 - 23:00:52
francesco22 yazdı:

paul elam ( the mgtow )
Toplum hendek kazarak mı ayakta tutuluyormuş? Komik. Toplumu oluşturacak olan bireyleri dünyaya getiren, tuvalet eğitiminden tut da onu o yapacak her şeyi sağlayan kadınlar ne oluyor o zaman? Şuan Türk toplumuna genel katkınız eşlerinizi öldürmek, öldüremiyorsanız dövmek, bu tarz işler.

Şuan son sınıf tıp fakültesinden bildiriyorum, 60 kadın 30 erkek bu dönem. Kadınlar giderek artmaya devam ediyor. İlk 3 derecemiz de xx. Toplumun iq ve eq seviyesini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz, siz bize bırakın. Kahramancılıklarınıza kimsenin ihtiyacı yok.
Yaw derleme diye paylaştıgı bu osrktan metinle doktor forumunda başlık açabilen bir erkek sence sana bu konuda cevap verebilir mi? Birkaç gömlek büyüksün büşracım.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9