Pazartesi , Kasım 18 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

İnstagram fenomeni doktorlar

#4300995  gönderen teokromasitoma
 25.08.2019 - 00:34:43
Erkeklerde: Acil servisin önünde fönlü saç, kirli sakal, slim fit gömlek, beyaz önlüğünün cebine elini saklamış haliyle foto atan,
veya
Kızlarda: Beline kadar uzun ve düzleştirilmiş saç, çizgi film karakterli scrubs, altında crocs, boynunda pembe stetoskop ile yoğun bakımda poz veren tipler

Bunların sürekli fenomen olarak toplumda görünmesi doğru mu? Tutucu biri değilim ancak bu tiplemelerin doktorluğun saygınlığına zarar verdiğini ve ciddiyetini kaçırdığını düşünüyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: İnstagram fenomeni doktorlar

#4301004  gönderen yavuzgs
 25.08.2019 - 01:13:07
Sanki asistanlıklılarını görmesek ne kadar rezil olduklarını bilmeyecez. Benim kendileriyle karşılaştırdıgım meslek grubu evden eve nakliyatçılar. Yalnızca evden eve taşıma yapanları görünce bu tipleri hatırlıyorum. ( tusta ilk 10 bölüm kazananlar hariç)
Kullanıcı avatarı

#4301016  gönderen tedi
 25.08.2019 - 07:28:29
kızı da erkeği de aynı. büyük rezalet. insanın karşılanmamış ihtiyaçları olabilir, ama sen okumuş insansın, kendini metalaştırıp satacağına, bu ihtiyaçlarını daha yüksek eylemler (çalışmak, sevmek) karşıla. illa ben ilgi manyağı olacam diyorsan, bari mesleğini öne çıkarma. göbeği açkk tişörtle üzeri beyaz önlük giyen geriizekalı histerik bir nesil ortaya çıktı.

#4301025  gönderen drbtldnz
 25.08.2019 - 09:26:31
tedi yazdı:
kızı da erkeği de aynı. büyük rezalet. insanın karşılanmamış ihtiyaçları olabilir, ama sen okumuş insansın, kendini metalaştırıp satacağına, bu ihtiyaçlarını daha yüksek eylemler (çalışmak, sevmek) karşıla. illa ben ilgi manyağı olacam diyorsan, bari mesleğini öne çıkarma. göbeği açkk tişörtle üzeri beyaz önlük giyen geriizekalı histerik bir nesil ortaya çıktı.
Katılıyorum çok yazık...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4301028  gönderen Assassin4822
 25.08.2019 - 09:32:35
tedi yazdı:
Tibbi yeterlilik ile ters korelasyonu mevcut.Ne kadar az donanim ise o kadar bol 'gecen yine doktorum' temali paylasim sıklıgı artiyor.İstisnalar elbet mevcut
Kullanıcı avatarı

#4301041  gönderen dr_sinaps
 25.08.2019 - 10:42:12
Başkası adına utanmak.

Ama görünce bu hesaplardan daha fazla utandığım bir hesap vardı, adı doktorhane'ydi galiba. Hala var mıdır bilmem. Bu hesapta da doktorlar kendi fotolarını gönderiyor bu hesap da yayınlıyor. İşte altındaki yorumlar da "çok güzel, çok yakışıklı, maşallah vs." Mesleki teşhir alanı gibi bir yer.
Kullanıcı avatarı

#4301400  gönderen mhurkan
 26.08.2019 - 15:46:41
teokromasitoma yazdı:
25.08.2019 - 00:34:43
Erkeklerde: Acil servisin önünde fönlü saç, kirli sakal, slim fit gömlek, beyaz önlüğünün cebine elini saklamış haliyle foto atan,
veya
Kızlarda: Beline kadar uzun ve düzleştirilmiş saç, çizgi film karakterli scrubs, altında crocs, boynunda pembe stetoskop ile yoğun bakımda poz veren tipler

Bunların sürekli fenomen olarak toplumda görünmesi doğru mu? Tutucu biri değilim ancak bu tiplemelerin doktorluğun saygınlığına zarar verdiğini ve ciddiyetini kaçırdığını düşünüyorum.
Ben takip etmiyorum, ilgili fenomenleri de pek sallamıyorum. Sokaktaki adamın da ne düşündüğünü biz değiştiremeyiz artık. Türkiye çok ciddi sosyal bir yozlaşma içinde. O nedenle pembe steteskoplu bir ablamızın, vatandaşlarımızın bizim hakkındaki kötü düşüncelerini daha da kötüye götüreceğini zannetmiyorum. :roll: :wink: :lol:
Kullanıcı avatarı

#4301405  gönderen DrKEF
 26.08.2019 - 16:44:10
bırakın insanları belirli kalıplar içine sokmayı... herkes nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşasın.

bu ülkede bunlar problem edilecek en son şeyler,daha bunlara gelene kadar sizin tabirinizle ''ne rezillikler'' var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4301429  gönderen tedi
 26.08.2019 - 18:39:20
DrKEF yazdı:
26.08.2019 - 16:44:10
bırakın insanları belirli kalıplar içine sokmayı... herkes nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşasın.

bu ülkede bunlar problem edilecek en son şeyler,daha bunlara gelene kadar sizin tabirinizle ''ne rezillikler'' var.
kendini ve mesleği seksüelize edenlerden nefret ediyorum. o beyaz önlük niye var? mutlu olacaklar diye bu sert eleştirilerden vazgeçemem.

#4301457  gönderen Rita_14
 26.08.2019 - 20:39:13
Hayır bir de yanlış bir algı oluşuyor ,
Böyle tipleri görüp acile geliyorlar
Hoop bizim kara kaş kara göz Hasan abi 😂