Salı , Kasım 19 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979074  gönderen Jeanne
 01.09.2017 - 15:23:17
phoenixphoenix yazdı:
Jeanne yazdı:her hafta hatta bazen haftada iki kere falan kek,kurabiye,poğaça vs yeni bir tarif yapıp hastaneye götürüyorum
:D
hastanenizde boş kadro var mı :)
Asistana çok ihtiyacımız var :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3979085  gönderen Budak
 01.09.2017 - 15:53:28
Telefonu sadece 112 yi arayabilen ( sanırım kontörü yok) bir mülteciyei komuta hattından telekonferans vasıtasıyla başka şehirdeki kardeşiyle görüştürdüm. Ne konuştuklarını anlamadım ve inşallah başıma bir şey gelmez :))
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979096  gönderen phoenixphoenix
 01.09.2017 - 16:32:20
Jeanne yazdı:
phoenixphoenix yazdı:
Jeanne yazdı:her hafta hatta bazen haftada iki kere falan kek,kurabiye,poğaça vs yeni bir tarif yapıp hastaneye götürüyorum
:D
hastanenizde boş kadro var mı :)
çömezleri çok eziyormusunuz :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979102  gönderen Jeanne
 01.09.2017 - 16:41:46
phoenixphoenix yazdı:
Jeanne yazdı:
phoenixphoenix yazdı: hastanenizde boş kadro var mı :)
Sabahları bal kaymakla besliyoruz gözümüz gibi bakıyoruz :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979104  gönderen phoenixphoenix
 01.09.2017 - 16:48:28
Jeanne yazdı:
phoenixphoenix yazdı:
Jeanne yazdı: Asistana çok ihtiyacımız var :D
bende tus u yeni kazanmıştım. siz böyle diyince yeniden sınava giresim geldi :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979108  gönderen Jeanne
 01.09.2017 - 16:54:20
phoenixphoenix yazdı:
Jeanne yazdı:
phoenixphoenix yazdı: çömezleri çok eziyormusunuz :)
Tebrikler o zaman. Umuyorum benim gibi kıdemlileriniz olsun : ))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979122  gönderen phoenixphoenix
 01.09.2017 - 17:12:23
Jeanne yazdı:
phoenixphoenix yazdı:
Jeanne yazdı: Sabahları bal kaymakla besliyoruz gözümüz gibi bakıyoruz :D
Tebrikler o zaman. Umuyorum benim gibi kıdemlileriniz olsun : ))
öyle umuyorum :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979817  gönderen iustitia
 03.09.2017 - 12:25:08
http://www.hurriyet.com.tr/istanbulda-p ... u-40566583

İstanbul'da Piyalepaşa semt pazarına bayram alışverişi için giden vatandaşlar gıda ürünlerinin ücretsiz dağıtıldığını öğrendi. Gerçek kısa süre sonra anlaşıldı. Semt pazarındaki tüm tezgahları satın alan bir iş adamı, pazara gelen vatandaşların ihtiyacı olan gıda ürünlerinin ücretsiz verilmesini sağladı. Pazara gelen ürünler 2 saat içinde tükendi.

Beyoğlu Piyalepaşa semt pazarında bulunan tüm sebze, meyve, peynir ve zeytin gibi gıda ürünlerinin satıldığı tezgahları satın alan bir iş adamı, bayram öncesi ürünleri vatandaşlara dağıttı. İş adamının sebze ve meyve dağıtımı sırasında pazar esnafına da yardımcı olduğu gözlendi.

Sebze ve meyvenin ücretsiz olduğundan haberi olmayan bazı vatandaşlar, pazar esnafına para uzatırken ücretsiz olduğunu öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemedi. Vatandaşlar, etkinliği yapan iş adamına teşekkür ederken, tezgahlarda bulunan sebze ve meyveler 2 saat içinde tükendi.

AÇIKLAMA YAPMAK İSTEMEDİ

Pazarda, satın alınan tezgahlardaki ürünlerin kısa sürede tükenmesi ile birlikte bu kez de, simit, çay, mısır gibi ürünler satan seyyar satıcıların ürünleri yine aynı iş adamı tarafından satın alınarak çevredekilere dağıtıldı. Konu ile ilgili görüşü alınmak istenen iş adamı, yardım faaliyetinde konuşmanın uygun olmayacağını belirterek açıklama yapmak istemedi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3980270  gönderen iustitia
 04.09.2017 - 14:40:24
http://www.sabah.com.tr/gundem/2017/09/ ... un-gelenek
Van'ın Özalp ilçesinde bulunan Kalecik köyünde, Kurban Bayramı'nda uygulanan gelenek devam ediyor.

ETLER KÖYE EŞİT DAĞITILIYOR

Köyde, kesilen tüm kurbanlar toplandıktan sonra, kesen-kesmeyen ayrımı yapılmadan tüm köylüye eşit bir şekilde dağıtılıyor. Van'daki bu dayanışma görüntüsü sosyal medyada da onlarca kez paylaşıldı.
Kullanıcı avatarı

Re: Sen de KOCAMAN

#4037467  gönderen dr_itachi
 30.12.2017 - 21:16:22
Bugün Uludağ’da ayaklarımda patenden bozmaymış gibi duran ve seni bir penguenmişsin gibi yürüten ayakkabılar, bir elimde batonlar (nam-ı diğer çubuk), diğer elimde kayaklar varken; içimden “bu kayaklar gittikçe daha ağırlaşıyor gibi sanki” diye düşünürken, biraz dinlenmek ve “bu telefon soğuktan dondu da mı çalışmıyor” düşüncelerimin kontrolünü yapmak için aşağıya inerken; benim arkamdan gelen bir kadın benim bu sefil yürüyüşümü gördü. Kadın 35 yaşlarında kumral saçlı Arap bir kadındı. Bana seslenince döndüm baktım. Arapçayla “Ver kayaklarını ben taşıyayım” dedi. Ben “Sağolun ben taşıyayım” dedim. “Ver ya, oraya gidiyorum ben de zaten” deyince çok yorulduğumdan kayakları verdim valla. (oops)

Yolun sonuna yaklaşınca “Alayım onları ben” dedim. “Yok” dedi. “Sonuna kadar götüreyim”

En sona ulaşınca kayakları bana verdi. “Teşekkür ederim” dedim. “Rica ederim” dedi. Hiç tanımadığı ve muhtemelen bir daha da hiç görmeyeceği bir adama yardım eden bu kadına bir alkış 👏🏻👏🏻👏🏻
Kullanıcı avatarı

#4037470  gönderen rosebud
 30.12.2017 - 21:20:52
dr_itachi yazdı:
Bugün Uludağ’da ayaklarımda patenden bozmaymış gibi duran ve seni bir penguenmişsin gibi yürüten ayakkabılar, bir elimde batonlar (nam-ı diğer çubuk), diğer elimde kayaklar varken; içimden “bu kayaklar gittikçe daha ağırlaşıyor gibi sanki” diye düşünürken, biraz dinlenmek ve “bu telefon soğuktan dondu da mı çalışmıyor” düşüncelerimin kontrolünü yapmak için aşağıya inerken; benim arkamdan gelen bir kadın benim bu sefil yürüyüşümü gördü. Kadın 35 yaşlarında kumral saçlı Arap bir kadındı. Bana seslenince döndüm baktım. Arapçayla “Ver kayaklarını ben taşıyayım” dedi. Ben “Sağolun ben taşıyayım” dedim. “Ver ya, oraya gidiyorum ben de zaten” deyince çok yorulduğumdan kayakları verdim valla. (oops)

Yolun sonuna yaklaşınca “Alayım onları ben” dedim. “Yok” dedi. “Sonuna kadar götüreyim”

En sona ulaşınca kayakları bana verdi. “Teşekkür ederim” dedim. “Rica ederim” dedi. Hiç tanımadığı ve muhtemelen bir daha da hiç görmeyeceği bir adama yardım eden bu kadına bir alkış 👏🏻👏🏻👏🏻
Aaaa Bursa'da mısın? Festivale kalacak mısın?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4037477  gönderen dr_itachi
 30.12.2017 - 21:27:58
rosebud yazdı:
dr_itachi yazdı:

Evet Bursa’dayım. 2 gün daha kalacağım. Pazar Pazartesi Bursa’yı gezmeceler günü. :) Festival mi, o ne ki bilmiyorum :roll:
Kullanıcı avatarı

#4037483  gönderen rosebud
 30.12.2017 - 21:35:46
dr_itachi yazdı:
30.12.2017 - 21:27:58
rosebud yazdı:
dr_itachi yazdı:

Evet Bursa’dayım. 2 gün daha kalacağım. Pazar Pazartesi Bursa’yı gezmeceler günü. :) Festival mi, o ne ki bilmiyorum :roll:
Bilme zaten :D ayrıntı istersen öm at...iyi eğlenceler...
Kullanıcı avatarı

#4037486  gönderen nando
 30.12.2017 - 21:37:21
Şüphesiz kocaman iyilikler yapın bunu anlayabilecek kapasiteye sahip kişilere sadece
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8