Çarşamba , Kasım 20 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re:

#3808766  gönderen iustitia
 07.02.2017 - 00:17:47
elmaliponcik yazdı:
iustitia yazdı:Hocam asistanlığa ilk başladığım zamanlarda 500tl verip.."al şimdi ihtiyacın olur" dedi...
Geri istedi mi
İstemedi ama verdim tabiki...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3809095  gönderen elmaliponcik
 07.02.2017 - 21:08:04
iustitia yazdı:
elmaliponcik yazdı:
iustitia yazdı:Hocam asistanlığa ilk başladığım zamanlarda 500tl verip.."al şimdi ihtiyacın olur" dedi...
Geri istedi mi
Aldı yani 8O
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3809152  gönderen olivyapalm
 07.02.2017 - 22:06:47
Gecen hafta 16 yaslarinda liseli oldugunu dusundugum uzun boy ve sacli cool oldugunu dusundugum bi kiz tekerlekli sandalyede ayaklari ampute gozler katarakt duskun bir amcayi piliklinige getirdi.bi hafta once amputasyon yapulmis ce agrisi varmis.baktim enfeksyon vs yok agrikesici recete ettim.o esnadada amca duskun diye kiza hastaligi ilacini sordum.kiz bilmiyorum dedi.sekerdenmi ampute edildi dedim bilmiyorum diyince ben bi atarlandim.kendi hastan hic biseyini bilmiyormusun hayirsiz torun gibilerden.kiz amcayi hastanenin onunde buldum kimsesi yoktu yardim etmek istedim demesinmi :(
Kullanıcı avatarı

#3809183  gönderen Kusbeyinli_ankakusu
 07.02.2017 - 22:29:07
İlkokul 3. sınıftaydım. Tenefüste tuvalete gitmiştim. Bizim okulun tuvaleti çok bakımsızdı. Temiz sayılırdı ama eskiydi. Kapı kolları, musluklar dökülüyordu. Tuvaletin kapısını açtım, içeri girip kapıyı kapattım. İhtiyacımı gördüm tam çıkacaktımki o acı gerçekle karşılaştım. Kapının iç kolu yoktu. Düşmüş ya da koparılmıştı. Ve ben bunu farketmeden kapıyı çarpıp kapatmıştım. Tabi bu esnada tenefüs çoktan bitmişti. Tuvalette benden başka kimse yoktu. Kimse sesimi duymuyordu. Tırmanmayı denedim. Mümkün değildi. Kapının üstüne çıkabilsem bile kendimi öbür tarafa salamazdım. Yerler kaygandı, düşsem her tarafımı kırabilirdim. Derse geç kalmıştım, avazım çıktığınca bağırıyordum, artık yavaştan ağlamaya da başlamıştım, aklıma daha parlak bir fikir geldi. Tuvaletin arka tarafında kantin vardı. Ayakkabılarımın bir tekini çıkardım ve duvara vurmaya başladım. İyice kendimden geçmiştim bir yandan kapıyı yumrukluyor öbür yandan duvara ayakkabıyla vuruyor ve bu esnada çıkarabildiğim tüm sesleri deniyordum. O yıllarda cep telefonu da yoktu tabii. Çocuk aklı işte, sabret bekle.45 dk sonra yeniden tenefüs olacak... bu çilem tam 25 dk sürdü. Sonunda kantinden geldiler. Beni erkekler tuvaletinden kurtaran kantinci ablayı hiç unutamıyorum. Ona çok saçma bir soru sormuştum çocuk aklımla. Abla siz erkekler tuvaletine nasıl girebildiniz,siz kızsınız? demiştim. Abla da yarıla yarıla gülmüştü. Sonra ağlamaktan kızaran elimi yüzümü yıkamıştı. Yirmili yaşlarında genç bir ablaydı, inşallah bu iyiliğinin karşılığını görmüştür.

Bu yazıyı okuyorsa eğer ona sesleniyorum " Abla, o tuvaletten kurtardığın çocuk var ya, Hacettepe tıp bitirdi, şu an TUS'a hazırlanıyor ve seni unutmadı. Sağol abla..".
Kullanıcı avatarı

#3809247  gönderen tabibehanim
 07.02.2017 - 23:31:40
soru muhteşemmiş :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3809265  gönderen tintin
 07.02.2017 - 23:45:13
köyde komşu hanifenin kızı kübrayla evcilik oynuyorduk.kübranın kolunda şıngır şıngır demirden bilezikler vardı.o yaz o bilezikler çok popülerdi ama kasbaaya ulaşım çok zordu köyden.o yüzden bana o bileziklerden yakın zamanda alınabilme ihtimali yoktu.oynarken lafı geçmiş ben de annem bana alıcak kasabadan demişim.akşam eve gittim.yattım uyudum uyandım.bi baktım yatağın başında o demir bileziklerden bir kaç tane var.bizim kübrayla konuşmamızı duyan hanife teyze gelmiş başucuma bırakmış.böyle tatlı insanlar vardı işte bizim köyde
Kullanıcı avatarı

Re:

#3809867  gönderen tintin
 08.02.2017 - 21:08:28
Biz beşinci sınıftayken Kosova savaşı vardı. Türkiye'ye bir sürü mülteci gelmişti. Öğretmen sınıfta gönlünüzden ne koparsa şeklinde para toplamıştı mültecilere yardım için. Bizde arkadaşlarla kafa kafaya verdik. Bi yerlerden para bulalım destek olalım diye. Mahalledeki bakkala sordum amca bize biraz indirimli makarna satsana böyle böyle yardım için onları satcaz dedim. Biz yardım yapıyoz zaten hadi hadi dedi beni tükkandan kişeledi :D gazeteciye sordum tükkan benim değil sahibine sormam lazım dedi. Neticede satacak mal bulamadık. Bizde en sonunda mahallede kapı kapı dolaştık böle biz yardım topluyoruz mülteciler için dedik. Teyzelerin kimisi ağlıyor, kimisi öpüyor ahhh yavrum nasıl tatlısınız öyle siz :D o gün baya para toplamıştık ama bunu öğrenen annem ağzıma tükürmüştü dilencimisin kızım sen tanımadığın evlere ne gidiyon ya seni kesselerdi diye :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3809917  gönderen drjivago
 08.02.2017 - 22:27:47
tintin yazdı:Biz beşinci sınıftayken Kosova savaşı vardı. Türkiye'ye bir sürü mülteci gelmişti. Öğretmen sınıfta gönlünüzden ne koparsa şeklinde para toplamıştı mültecilere yardım için. Bizde arkadaşlarla kafa kafaya verdik. Bi yerlerden para bulalım destek olalım diye. Mahalledeki bakkala sordum amca bize biraz indirimli makarna satsana böyle böyle yardım için onları satcaz dedim. Biz yardım yapıyoz zaten hadi hadi dedi beni tükkandan kişeledi :D gazeteciye sordum tükkan benim değil sahibine sormam lazım dedi. Neticede satacak mal bulamadık. Bizde en sonunda mahallede kapı kapı dolaştık böle biz yardım topluyoruz mülteciler için dedik. Teyzelerin kimisi ağlıyor, kimisi öpüyor ahhh yavrum nasıl tatlısınız öyle siz :D o gün baya para toplamıştık ama bunu öğrenen annem ağzıma tükürmüştü dilencimisin kızım sen tanımadığın evlere ne gidiyon ya seni kesselerdi diye :D
tintin kızma bana,annen sonunda ya kesselerdi demiş ya anlattığın dehşetengiz filmler geldi aklıma hep bu anneler :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3809927  gönderen tintin
 08.02.2017 - 22:37:16
drjivago yazdı:
tintin yazdı:Biz beşinci sınıftayken Kosova savaşı vardı. Türkiye'ye bir sürü mülteci gelmişti. Öğretmen sınıfta gönlünüzden ne koparsa şeklinde para toplamıştı mültecilere yardım için. Bizde arkadaşlarla kafa kafaya verdik. Bi yerlerden para bulalım destek olalım diye. Mahalledeki bakkala sordum amca bize biraz indirimli makarna satsana böyle böyle yardım için onları satcaz dedim. Biz yardım yapıyoz zaten hadi hadi dedi beni tükkandan kişeledi :D gazeteciye sordum tükkan benim değil sahibine sormam lazım dedi. Neticede satacak mal bulamadık. Bizde en sonunda mahallede kapı kapı dolaştık böle biz yardım topluyoruz mülteciler için dedik. Teyzelerin kimisi ağlıyor, kimisi öpüyor ahhh yavrum nasıl tatlısınız öyle siz :D o gün baya para toplamıştık ama bunu öğrenen annem ağzıma tükürmüştü dilencimisin kızım sen tanımadığın evlere ne gidiyon ya seni kesselerdi diye :D
tintin kızma bana,annen sonunda ya kesselerdi demiş ya anlattığın dehşetengiz filmler geldi aklıma hep bu anneler :)
Yok ya o benim kendi sadistliğimden annem melek gibi kadın yoksa :D
Benim çocuğum da yapsa kızardım çok tehlikeli hakkaten
Kullanıcı avatarı

Re:

#3809935  gönderen Jeanne
 08.02.2017 - 22:50:34
her hafta hatta bazen haftada iki kere falan kek,kurabiye,poğaça vs yeni bir tarif yapıp hastaneye götürüyorum
:D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3810363  gönderen iustitia
 09.02.2017 - 21:05:40
elmaliponcik yazdı:
iustitia yazdı:
elmaliponcik yazdı: Geri istedi mi
Aldı yani 8O
Almasaydı kendimi kötü hissederdim elmaliponcik hocam, iyi ki aldı :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3978941  gönderen iustitia
 01.09.2017 - 09:32:02
iustitia yazdı:http://www.posta.com.tr/dugun-gecesi-ca ... isi-345875
iyilere selam olsun... hayırlı bayramlar...
Linke ulaşamayanlar için :
Geçtiğimiz pazar İstanbul’un en lüks otellerinden Shangri La’da bir sünnet düğünü vardı. Düğün sahibi Baran Korkmaz, Karslı genç bir işadamıydı.
*
Korkmaz, düğünün başlamasıyla birlikte eline mikrofonu alıp sahneye çıktı. “Hepiniz hoş geldiniz. Bu düğünü bugüne kadar en az 5 kez eşimle ‘Böyle bir dönemde düğün olmaz’ diyerek erteledik.
Sonra baktık ki bizim ülkemize barış gelene kadar bizim oğlan askerlik çağına gelecek... Düğünü yapmaya karar verdik.” Bu dokunaklı sözler misafirlerin yüzünde buruk bir tebessüm yarattı. Baran Korkmaz devam etti konuşmaya: “Birazdan sizlere birer boş kese dağıtılacak. İçlerine hediyenizle birlikte lütfen adınızı ve adreslerinizi de yazın...”
*
Bu sözler aralarında valiler, milletvekilleri, işadamları, sanatçıların da bulunduğu davetlileri adeta şoke etti. Salonda buz gibi bir hava esti. Bu nasıl bir görgüsüzlük, nasıl bir saygısızlıktı?
Adam utanmadan kimin ne takacağını sorguluyor, bu da yetmiyor “Mutlaka adresinizi de yazın” diyordu. Korkmaz’ın bu sözleri üzerine salonda homurdanmalar başladı. Davetliler arasında orta yaşlı bir adam eşine dönüp “Kalk gidiyoruz burada 5 dakika daha durmam” diyordu.
*
Sahnede elinde mikrofonla salondan gelen tepkileri seyreden Baran Korkmaz konuşmasını bitirmek için yeniden hamle yaptı: “Şimdi hepiniz merak ediyorsunuz tabii, kardeşim takıyı anladık da adresimizi niye yazıyoruz? Anlatayım... Ben Karslı bir ailenin okuyamamış çocuğuyum. İstanbul’a geldiğim yıllarda yoksulluğun dibini gördüm.
Banklarda yattım. Yıllar sonra iş hayatında başarılı oldum. Banklarda yattığım o günlerden bugünlere taşıdığım tek bir hayalim vardı: Bu ülkenin doğusu ve batısı arasındaki mesafeyi kapatmak. Şu an bu salonda Kars valimiz de var.
Düğünden önce Vali Bey’le konuşurken öğrendim ki memleketimde kız öğrenciler için acil bir yurda ihtiyaç varmış. Eşimle karar verdik, bugün sizlerin oğlumuza hediye edeceğiniz takıları o yurdun yapımı için Kars valiliğine bağışlayacağız.
O yurtta kalacak kızlarımıza okula başladıkları ilk gün sizlerin isimlerinizi ve adreslerinizi vereceğiz. Her biri size kendi cümleleriyle teşekkürlerini ifade eden bir mektup yazacak.”
*
(Büyük bir hayırsever olan Baran Korkmaz, bugüne kadar okullar ve yurtlar yaptırdı. Kars Bacalı’da yaptırdığı anaokulunun açılışına ‘Çocuklar Gülsün Diye’ derneğinin başkanı Gülben Ergen de katılmıştı.)
*
Baran Korkmaz konuşmasını bitirdiğinde tüm davetliler ayakta alkışlıyordu. İstanbul’un en lüks otellerinden birinin balo salonu az sonra tarihinin en anlamlı anlarına sahne oluyordu.
Davetliler bir yandan gözyaşlarını silerken diğer taraftan sünnet düğünü için getirdikleri takılara ne ekleyebileceklerini düşünüyorlardı. İstanbullu bir turizmci elindeki keseye Baran Korkmaz’ın oğluna takmayı planladığı tam altınla birlikte kolundaki lüks saati sokmaya çalışıyordu.
Anadolu’dan gelen bir tekstilci hanımefendi üzerindeki bütün mücevherleri almadığı için yeni bir kese daha rica ediyordu.

(Baran Korkmaz Kars’ın köylerinde birçok okulun inşasına yardım etti.)
*
22 Mayıs akşamı İstanbul’daki o sünnet düğününde toplanan 1 milyon 870 bin lira birkaç gün önce Kars Valiliği’ne bağışlandı. Kars’ın Digor ilçesinden çıkan bir gencin hayali binlerce Karslı genç kızın hayalinin gerçekleşmesine vesile olurken, Baran Korkmaz nezdinde bu toprağın tüm güzel insanlarına selam olsun.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979055  gönderen tintin
 01.09.2017 - 14:42:23
Mühendislikteyken malzeme stajındaydık. İzmir yazının ortasında işçi gibi çalıştırıyorlar, öğle arası ve 15 er dakikalık 2 mola haricinde oturmak yasak zaten oturabileceğin bi yer de yok. Kaynak felan yapmayı öğreniyoz.ben yinede kaçak göçek bi köşe bulup oturup işten kaytarırdım tabi hocalar yakalarsa ağzıma tükürürlerdi. Nese son günler artık canıma tak etmiş bi köşede direk pis yere çömdüm kafamı da dizlerime dayadım hor hor uyuyom. Sora yumuşak bi ses duydum kızım kötü mü oldun iyi msin . kafamı kaldırdım uyku sersemliği ne diyon amca yaa der gibi baktım :D orda yaşlı tonton bi hoca vardı. Normalde hiç konuşmuşluğum yoktu beni öle görünce üzülmüş yanıma gelip tatlı tatlı bişeyler söyledi. Tam ne söyledi dinlemedim aslında çünkü o an ağzına tüküreyim tintin madem tekrar öss ye gircen niye bu Allahın cezası stajı aldın diye kendime kızıyordum.şimdi düşününce o amcanın yüzünü çok net hatırlıyorum ama. Bazen en büyük iyilik içten bi iyi misin demek sanırım
Kullanıcı avatarı

Re:

#3979057  gönderen phoenixphoenix
 01.09.2017 - 14:45:02
Jeanne yazdı:her hafta hatta bazen haftada iki kere falan kek,kurabiye,poğaça vs yeni bir tarif yapıp hastaneye götürüyorum
:D
hastanenizde boş kadro var mı :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8