Çarşamba , Kasım 20 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Kullanıcı avatarı

#3721666  gönderen Pearlyy
 11.11.2016 - 01:40:37
Ya ben birinin lab. Sonucuna bakıp bildiricektim unuttum:(
Kullanıcı avatarı

Re:

#3721719  gönderen AglayincaYesil
 11.11.2016 - 10:42:55
Çocuk acilde nöbet sonrası sabah poliklinikte hasta bakarken, dışardan hemşirenin "doktor hanım nöbet çıkışı, çok yorgun, sessiz olalım." diyen sesi :) Sonrasında hastaların sevgi dolu bakışları :) Bazen azıcık empati en güzel iyilik oluyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Sen de KOCAMAN

#3722344  gönderen kalpyerinekarbirator
 12.11.2016 - 04:04:36
herbokolog yazdı:
kalpyerinekarbirator yazdı:
tabibehanim yazdı: O dünya yıkılalı çok oldu:)
Hayırlı olsun düğüne geliriz :D
+1 ben bi kıza yazmıyo olsam yanımda son nefesimi veriyorum bi bardak su dese belki veririm :lol: :lol:
hocam karbirator ün hakkını veriyorsun öyleyse :D
Net : ) 👌👌
Kullanıcı avatarı

#3723521  gönderen iustitia
 13.11.2016 - 11:17:36
Biz tıpçıların -ailevi durumu iyi de değilse- burs bulma ihtimali diğer öğrencilerden kat kat yüksektir..Bu durumu bazıları suistimal edip maaş kadar burs alırken bir arkadaşım başkalarının hakkına girmemek için ihtiyacından fazla olan bursu konuşup keserdi, intorn maaşı aldığında bursunu teke indirmişti mesela...
Kullanıcı avatarı

#3724708  gönderen dr_itachi
 14.11.2016 - 14:22:29
iustitia yazdı:Biz tıpçıların -ailevi durumu iyi de değilse- burs bulma ihtimali diğer öğrencilerden kat kat yüksektir..Bu durumu bazıları suistimal edip maaş kadar burs alırken bir arkadaşım başkalarının hakkına girmemek için ihtiyacından fazla olan bursu konuşup keserdi, intorn maaşı aldığında bursunu teke indirmişti mesela...
vay be, helal olsun..
Kullanıcı avatarı

#3724928  gönderen dralfaroza
 14.11.2016 - 19:43:58
2 hafta önce markette teyzenin birisi parası yetmeyince bikaç aldığı şeyi geri bırokıyodu, eksik parayı ben tammladım çok dua etmişti.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3725742  gönderen dr_itachi
 15.11.2016 - 21:16:23
Bugün hastanenin bankamatiğinde sırada bekliyordum. Önümdeki kadın para yatırmaya çalışırken bir kadın ve oğlu yanımızda duruyordu. Kadın kesinlikle dilenci filan değildi. Muayene olmaya gelen hasta veya hasta yakınıydı. Kadının bakınca gariban gibi bir hali de vardı. Oğlu birden "aaa para" dedi. Para yatırmaya çalışan kadın çocuğa gülümseyerek "Para mı istiyorsun." dedi. (Çocuk ne yaptı ne etti duymadım.) Kadın işini bitirdikten sonra çocuğa "Al sana para." dedi. Çocuğa 10 tl verdi. Çocuğun annesi "Teşekkür ederiz." dedi. Hiç tanımadığı etmediği çocuğa para veren kadın uzaklaştı, gitti... Bayramlarda akrabalarından harçlık alamayan çocukların feryat figanlarının semalara uzandığı bu dönemde; kadının yaptığı güzel bir davranıştı bence. Çocuklar belki de harçlık alıyordur, bu dönemi pek bilmiyorum aslında.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3725749  gönderen Iyimser2016
 15.11.2016 - 21:25:19
Geçenlerde çaresizce bir park yeri arıyorum, ortada kaldım. Rica ettik, bir dükkanın sahibi dükkanın önünde yer açtı. Park ettim. Çıkışta arkası dolmuş bu defa, yandan v şeklinde çıkmak gerek. Yanda da ağaç var. Sağolsun dükkan sahipleri gördüler, sıfıra sıfır çıkarıverdiler. Böbürlenmeden, pişkinleşmeden, efendi efendi yardımcı olanlardan Allah razı olsun, o gün çok dua aldılar
Kullanıcı avatarı

Re:

#3725756  gönderen arthur
 15.11.2016 - 21:29:54
bizim şehirde havaalanı şehrin biraz dışında kalır.. yolcumu emanet edip ayrılacakken 2 çekme valizi, 1 sırt çantası, 5 yaşlarında kızı ve kangurusunda 7 aylık bebeğiyle bir kadın cüzdanını taksi için para çıkıp çıkmayacağını kontrol ediyorken gördüm ve bugün allah beni gönderdi sanırım gideceğiniz yere götürmekle görevliyim :D dedim bian şaşırdı öyle birşey olmadığını merkeze kadar gideceğimi yolcumu gönderdiğimi ve doktor olduğumu açıkladım bana yolda eşlik ettiler.. uzun hikayelri vardı dinleyecek birine çok ihtiyaçları varmış..en son minik kızın arabadan inince, bebeğime senin ismini vereceğim ama ismin çok uzun 2.sini koysam küser misin demesindeki lezzet hiçbirşeyde yoktu :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3725757  gönderen littlemisssunshine
 15.11.2016 - 21:30:28
Çocuğun boğazına bakıcam ağzında sakız var
Sakızını çıkar bakiyim dedim çıkarıp bana uzattı
Teşekkür ettim
:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3725772  gönderen littlemisssunshine
 15.11.2016 - 21:43:48
Babam beni eve bırakıyordu geç saatte
Bu dediğim 7 sene önce falan ben öğrenciyken (babamı trafik kazasında kaybettim)
Işıklarda bir şarapçı arabaya yaklaştı babam yanında ben olduğum için kapıları kilitledi sarhoştur sağı solu belli olmaz falan diye
Adam tedirgin ettiğini farkedip hemen geri çekildi eliyle selam verdi
Gidiyoruz ama babamın içine dert oldu
Dayanamadı geri döndü bi de adam aynı yerde değildi indi aradı buldu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3725830  gönderen littlemisssunshine
 15.11.2016 - 22:35:23
Yürürken arabanın biri dikkat etmeyip belime kadar çamur sıçrattı geçen sene. Kötü kötü baktım ama kadın durdu çok özür dilerim nereye gidiyorsanız bırakayım dedi. Ben de bindim
:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3725837  gönderen littlemisssunshine
 15.11.2016 - 22:39:09
Muayene bittikten sonra çıkarken 'sizin de işiniz zor hocam ya' benzeri şeyler diyen her anne baba sayesinde hala yapılabilir bu meslek diyorum. Birkaç güzel sözü iylik olarak görür olduk bu kadar şiddet haberinin arasında. Lütfen bitmesin kapıdan çıkarken bir iki güzel söz söyleyenler.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3727252  gönderen iustitia
 17.11.2016 - 13:14:23
littlemisssunshine yazdı:Muayene bittikten sonra çıkarken 'sizin de işiniz zor hocam ya' benzeri şeyler diyen her anne baba sayesinde hala yapılabilir bu meslek diyorum. Birkaç güzel sözü iylik olarak görür olduk bu kadar şiddet haberinin arasında. Lütfen bitmesin kapıdan çıkarken bir iki güzel söz söyleyenler.
Kesinlikle...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8