Perşembe , Kasım 14 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

Kullanıcı avatarı

Re: kız veya erkek öneri

#3621350  gönderen uhuufg
 04.08.2016 - 14:02:44
tunde yazdı:
uhuufg yazdı:
tunde yazdı: Bu çift isim olayı son 15 yılda filan popüler oldu. Gereksiz ve itici bir durum. Ülke içindeki mevcut durum gibi aynen.
Anlayan anlar ne demek istediğimi. :)
benm de çift ismim var noolmuş yani :wallbash: bence de yaş ilerleyince isim falan değiştirebiliyon bana artık bu deyin falan, memnunum ben yani..

bi de tüm yazılanları okumadım diyen çıktı mı bilmiyom ama.. Ulaş be ya :) hey ulaşa ulaşa ulaş benzerdi güneşe :roll:
Senin durumunu bilmem ben. Bundan ortalama 15 yıl önce başladı her şey. Insanlar çift isim koymaya başladı.
Genelde ideolojik kişiler bunlar. Kur an da söylenişi güzel olan kelimeleri koyan da çok. Anlamı filan önemli değil.

Nurlu, su lu garip garip itici isimler.

Benim görüşüm şu. İnsan tek isim almalı. Çok gerekirse ilerde hayatında başarısına göre bir isim veya lakap türü bir şey alabilir.

Kim ne isim koyarsa koysun çok da sorun değil ama sonucuna herkes katlanacağını unutmasın. İsim demek o çocuğun biraz da geleceği demek.
hmmm aklıma "doğunun limanları" kitabı geldi.. orda da baş karakterin adı "asi"ydi ve bu durumdan şikayetçiydi, ben doğmadan üzerime yafta yapıştırmışlar diyordu... benim ulaş da aslında bir bakıma öyle oluyor :/
Kullanıcı avatarı

#3621360  gönderen kamala
 04.08.2016 - 14:27:52
drela64 yazdı:
kamala yazdı:
tusuyerimkiben yazdı: Öyle deme kamala yaa, ben bi çapıtla sırtıma bağlayıp gezeceğim yavruyla...
hiç rahat olmaz evin içinde bile uykusuz geceler huzursuzluk oluyor kesinlikle geziye çıkılmaz sırtında stabil durmuyor çocukla her yere girilip çıkılmaz da.tatildeyken bir çift vardı denize sırayla giriyorlardı yemeği sırayla yiyorlardı çocuk yalnız kalamıyor odanın içini düşünemiyorum bile
Resim

şimdi şu sabiyi anne sütü aldığı dönemde bırakıp tatile gitmek olur mu? yada o yıl hiç tatile çıkamamak daha mı iyi?mecburen zorluklarına katlanıcan.anneye daha çok iş düşüyo zaten.
henüz yürüyemediği için kucakta taşımak,gittiğin heryere bez,altaçma seti,yedek çamaşırları taşımak,mamasını hep taze yapmak ,ve daha nicesi..ama inan şu gülüşe değiyor.iyiki beraber gitmişiz diyorum...
tabi ki bırakılmaz.ama çok sıkıntılı bir tatil olur gidip gitmeme konusu tartışılır artık o vakit:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3621366  gönderen potasyumklorur
 04.08.2016 - 14:34:01
drela64 yazdı:
kayabusa yazdı:
drela64 yazdı:
şimdi şu sabiyi anne sütü aldığı dönemde bırakıp tatile gitmek olur mu?
Maşallah:)
sağol hocam eski bu foto zaten. :)
Ben de giderim abla heryere giderim tusiyerim in dediği gibi anakucakları çıkmış bağla yürü git hem zayıflarsın da mis 😂 Biz bu yıl Maldive gidemedik izin iptal şeysi yüzünden seneye bebişle gidicez artık bunun bile heycanı apayrı ☺
Kullanıcı avatarı

#3621373  gönderen drela64
 04.08.2016 - 14:41:13
tabi ki bırakılmaz.ama çok sıkıntılı bir tatil olur gidip gitmeme konusu tartışılır artık o vakit:)[/quote]

gidin gidin çocuğun burnuna bi tuzlu su girsin bacakları güneş kum görsün... :D
Kullanıcı avatarı

#3621383  gönderen drela64
 04.08.2016 - 14:45:14
potasyumklorur yazdı:
drela64 yazdı:
kayabusa yazdı: Maşallah:)
sağol hocam eski bu foto zaten. :)
Ben de giderim abla heryere giderim tusiyerim in dediği gibi anakucakları çıkmış bağla yürü git hem zayıflarsın da mis �� Biz bu yıl Maldive gidemedik izin iptal şeysi yüzünden seneye bebişle gidicez artık bunun bile heycanı apayrı ☺
Maldiv işinize nazar değmiş.bebekle zor olur gerçekten ama hiç gitmemekten iyidir.biz tatile çıkarken yanımıza çocuklara lazım olur belki diyerekten çeşitli tür ilaçlar alıyoz,ateş düşürücüden böcek ısırığına çok geniş bi spektrumumuz var :) maldive gitmeden 1 hafta öncesinde liste yapmaya başlarsın çocuk için.bakalım kaç valizle gideceksiniz :P

#3621384  gönderen tunde
 04.08.2016 - 14:46:00
uhuufg yazdı:
tunde yazdı:
uhuufg yazdı: benm de çift ismim var noolmuş yani :wallbash: bence de yaş ilerleyince isim falan değiştirebiliyon bana artık bu deyin falan, memnunum ben yani..

bi de tüm yazılanları okumadım diyen çıktı mı bilmiyom ama.. Ulaş be ya :) hey ulaşa ulaşa ulaş benzerdi güneşe :roll:
Senin durumunu bilmem ben. Bundan ortalama 15 yıl önce başladı her şey. Insanlar çift isim koymaya başladı.
Genelde ideolojik kişiler bunlar. Kur an da söylenişi güzel olan kelimeleri koyan da çok. Anlamı filan önemli değil.

Nurlu, su lu garip garip itici isimler.

Benim görüşüm şu. İnsan tek isim almalı. Çok gerekirse ilerde hayatında başarısına göre bir isim veya lakap türü bir şey alabilir.

Kim ne isim koyarsa koysun çok da sorun değil ama sonucuna herkes katlanacağını unutmasın. İsim demek o çocuğun biraz da geleceği demek.
hmmm aklıma "doğunun limanları" kitabı geldi.. orda da baş karakterin adı "asi"ydi ve bu durumdan şikayetçiydi, ben doğmadan üzerime yafta yapıştırmışlar diyordu... benim ulaş da aslında bir bakıma öyle oluyor :/
Aklı başında samimi, iyi niyetli birisin. Bu sitede az görülen bir özellik bu.
İmzan da gayet iyi bence. :)
Kullanıcı avatarı

#3621387  gönderen potasyumklorur
 04.08.2016 - 14:48:08
drela64 yazdı:
potasyumklorur yazdı:
drela64 yazdı: sağol hocam eski bu foto zaten. :)
Ben de giderim abla heryere giderim tusiyerim in dediği gibi anakucakları çıkmış bağla yürü git hem zayıflarsın da mis �� Biz bu yıl Maldive gidemedik izin iptal şeysi yüzünden seneye bebişle gidicez artık bunun bile heycanı apayrı ☺
Maldiv işinize nazar değmiş.bebekle zor olur gerçekten ama hiç gitmemekten iyidir.biz tatile çıkarken yanımıza çocuklara lazım olur belki diyerekten çeşitli tür ilaçlar alıyoz,ateş düşürücüden böcek ısırığına çok geniş bi spektrumumuz var :) maldive gitmeden 1 hafta öncesinde liste yapmaya başlarsın çocuk için.bakalım kaç valizle gideceksiniz :P
Aha benim ilaçlar hiç aklıma gelmemişti ya sağol valla şimdiden öğrenmek lazım ☺ Benim eşyalarım yer tutmuo ya az olur herhalde bakalım kısmetse ☺
Sağlıcakla gelsin de 🙏🏻
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3621404  gönderen drela64
 04.08.2016 - 14:58:42
potasyumklorur yazdı:
drela64 yazdı:
potasyumklorur yazdı: Ben de giderim abla heryere giderim tusiyerim in dediği gibi anakucakları çıkmış bağla yürü git hem zayıflarsın da mis �� Biz bu yıl Maldive gidemedik izin iptal şeysi yüzünden seneye bebişle gidicez artık bunun bile heycanı apayrı ☺
Aha benim ilaçlar hiç aklıma gelmemişti ya sağol valla şimdiden öğrenmek lazım ☺ Benim eşyalarım yer tutmuo ya az olur herhalde bakalım kısmetse ☺
Sağlıcakla gelsin de ����
evet çok önemli ilaç.birde siz aşıları bi araştırın gitmeden yapılması gereken aşıları (bebek için de).
biz altı üstü bikaç günlüğüne gittiğimiz yerlere bile full bagaj gittik bebek arabasını bile götürüyoduk. :)
Kullanıcı avatarı

#3621513  gönderen meritamon
 04.08.2016 - 19:26:05
Kız çocuklarını çok seviyorum ela ismi çok güzel
Kullanıcı avatarı

#3621520  gönderen prntscrn
 04.08.2016 - 19:35:26
Kız:Elif,Melike

Erkek:Mert,Tolga,Hakan
Kullanıcı avatarı

Re:

#3621620  gönderen kullaniciseysi
 04.08.2016 - 21:37:12
Nüfus memuruna sorun işte şu ara hangi isim revaçtaysa onu koyun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3621661  gönderen sularakardoldurur
 04.08.2016 - 22:02:23
Zeynep ve elif o kadar cok kullanılmaya baslandi ki artik itici geliyor

#3622263  gönderen mdloji
 05.08.2016 - 17:05:48
Aslı, Leyla, rana
Emirhan, Burak