Cuma , Kasım 15 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

Kullanıcı avatarı

Re: kız veya erkek öneri

#3621146  gönderen fenerlialper
 03.08.2016 - 23:46:42
sistermary yazdı:
fenerlialper yazdı:
sistermary yazdı:
ben zaten eşimin annesinin adını koyarım ki yeter ki beni sevsin müstakbel kayınvalideciğim, feda olsun :D
Seni bir kez daha tebrik ediyor,önünde saygıyla egiliyorum 😊

hiç güç savaşına girmem, giren kaybedendir :D
Bugünluk övgü kapasitemi doldurdum.Yoksa biraz daha takdir edebilirdim bu sözlerinden sonra 😊
Kullanıcı avatarı

#3621153  gönderen potasyumklorur
 03.08.2016 - 23:52:42
Mevlana_gul yazdı:
potasyumklorur yazdı:
Mevlana_gul yazdı: aslında kız elif ismi zümra betül vs. Çok var.erkekde yusuf Kayra ahmet emir vs. Ama başka önerileri de görmek istiyorum
Sizinki kaç haftalık (:
çok erken 6.hft dileğim kız olması ama nasip
Biz de kız istioduk :lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3621154  gönderen potasyumklorur
 03.08.2016 - 23:54:09
tunde yazdı:
potasyumklorur yazdı:Ahmet Yasin , Burak Efe , Kayra Efe, Fatih , Berkan toprak, Erberk , Önder Kıvanç , talu Sencer , ayaz kerem, doruk selim, Semih , tugay , Utku Ege, Furkan Mert , Ali Kemal , Abdullah
Bu kadar bizim ayırabildiklerimiz 🙄
ali, kemal, efe, kerem, doruk, ege, toprak isimlerini beğendim.
Çift isim bana itici geliyor. bir de yazdığın isimlerin bazıları çok itici umarım onlar olmaz.
Çift isimin nesi itici 🙄 Artık senin itici gelen tarafı varsa ikinci ismini kullanırsın :lol:

#3621162  gönderen tunde
 04.08.2016 - 00:10:52
potasyumklorur yazdı:
tunde yazdı:
potasyumklorur yazdı:Ahmet Yasin , Burak Efe , Kayra Efe, Fatih , Berkan toprak, Erberk , Önder Kıvanç , talu Sencer , ayaz kerem, doruk selim, Semih , tugay , Utku Ege, Furkan Mert , Ali Kemal , Abdullah
Bu kadar bizim ayırabildiklerimiz 🙄
ali, kemal, efe, kerem, doruk, ege, toprak isimlerini beğendim.
Çift isim bana itici geliyor. bir de yazdığın isimlerin bazıları çok itici umarım onlar olmaz.
Çift isimin nesi itici 🙄 Artık senin itici gelen tarafı varsa ikinci ismini kullanırsın :lol:
Bu çift isim olayı son 15 yılda filan popüler oldu. Gereksiz ve itici bir durum. Ülke içindeki mevcut durum gibi aynen.
Anlayan anlar ne demek istediğimi. :)
Kullanıcı avatarı

#3621184  gönderen uhuufg
 04.08.2016 - 01:01:06
tunde yazdı:
potasyumklorur yazdı:
tunde yazdı: ali, kemal, efe, kerem, doruk, ege, toprak isimlerini beğendim.
Bu çift isim olayı son 15 yılda filan popüler oldu. Gereksiz ve itici bir durum. Ülke içindeki mevcut durum gibi aynen.
benm de çift ismim var noolmuş yani :wallbash: bence de yaş ilerleyince isim falan değiştirebiliyon bana artık bu deyin falan, memnunum ben yani..

bi de tüm yazılanları okumadım diyen çıktı mı bilmiyom ama.. Ulaş be ya :) hey ulaşa ulaşa ulaş benzerdi güneşe :roll:
Kullanıcı avatarı

#3621190  gönderen kamala
 04.08.2016 - 02:07:11
tusuyerimkiben yazdı:
kamala yazdı:
drbuspiron yazdı:Sonra da onlari kimin ismini verdiysem ona gonderirim ben de tatile cikarim 😂😂 az da siz bakin 😝
zten bebekle küçük çocukla çıkılan tatili hiç anlamam zehir olur evde otur daha iyi
Öyle deme kamala yaa, ben bi çapıtla sırtıma bağlayıp gezeceğim yavruyla...
hiç rahat olmaz evin içinde bile uykusuz geceler huzursuzluk oluyor kesinlikle geziye çıkılmaz sırtında stabil durmuyor çocukla her yere girilip çıkılmaz da.tatildeyken bir çift vardı denize sırayla giriyorlardı yemeği sırayla yiyorlardı çocuk yalnız kalamıyor odanın içini düşünemiyorum bile
Kullanıcı avatarı

#3621191  gönderen kamala
 04.08.2016 - 02:08:52
tunde yazdı:
potasyumklorur yazdı:
tunde yazdı: ali, kemal, efe, kerem, doruk, ege, toprak isimlerini beğendim.
çft isim + çift soyisim tiksindirici.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3621205  gönderen miele
 04.08.2016 - 07:29:18
Müge, Şebnem
Ömer, Engin
Kullanıcı avatarı

#3621228  gönderen drela64
 04.08.2016 - 09:55:14
kamala yazdı:
tusuyerimkiben yazdı:
kamala yazdı:zten bebekle küçük çocukla çıkılan tatili hiç anlamam zehir olur evde otur daha iyi
hiç rahat olmaz evin içinde bile uykusuz geceler huzursuzluk oluyor kesinlikle geziye çıkılmaz sırtında stabil durmuyor çocukla her yere girilip çıkılmaz da.tatildeyken bir çift vardı denize sırayla giriyorlardı yemeği sırayla yiyorlardı çocuk yalnız kalamıyor odanın içini düşünemiyorum bile
Resim

şimdi şu sabiyi anne sütü aldığı dönemde bırakıp tatile gitmek olur mu? yada o yıl hiç tatile çıkamamak daha mı iyi?mecburen zorluklarına katlanıcan.anneye daha çok iş düşüyo zaten.
henüz yürüyemediği için kucakta taşımak,gittiğin heryere bez,altaçma seti,yedek çamaşırları taşımak,mamasını hep taze yapmak ,ve daha nicesi..ama inan şu gülüşe değiyor.iyiki beraber gitmişiz diyorum...
Kullanıcı avatarı

#3621232  gönderen kayabusa
 04.08.2016 - 10:03:52
drela64 yazdı:
şimdi şu sabiyi anne sütü aldığı dönemde bırakıp tatile gitmek olur mu?
Maşallah:)
Kullanıcı avatarı

#3621235  gönderen drela64
 04.08.2016 - 10:06:11
kayabusa yazdı:
drela64 yazdı:
şimdi şu sabiyi anne sütü aldığı dönemde bırakıp tatile gitmek olur mu?
Maşallah:)
sağol hocam eski bu foto zaten. :)

#3621243  gönderen tusuyerimkiben
 04.08.2016 - 10:19:18
kamala yazdı:
tusuyerimkiben yazdı:
kamala yazdı:zten bebekle küçük çocukla çıkılan tatili hiç anlamam zehir olur evde otur daha iyi
O gün gelsin ilk seninle paylaşacağım :)
Evlenilecekler listesinde bi çarpı aldın bak böyle, çocuk olunca sen hatunu eve kapatırsın, yazık yauu..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3621270  gönderen DrSaby
 04.08.2016 - 11:22:44
tusuyerimkiben yazdı:Başlığı korkarak açtım 😂
çocuk ismi aklıma en son geldi... :D
Cansu... hiç çirkin Cansu görmedim anlamı da belli zaten :)

#3621339  gönderen tunde
 04.08.2016 - 13:42:41
uhuufg yazdı:
tunde yazdı:
potasyumklorur yazdı: Çift isimin nesi itici 🙄 Artık senin itici gelen tarafı varsa ikinci ismini kullanırsın :lol:
benm de çift ismim var noolmuş yani :wallbash: bence de yaş ilerleyince isim falan değiştirebiliyon bana artık bu deyin falan, memnunum ben yani..

bi de tüm yazılanları okumadım diyen çıktı mı bilmiyom ama.. Ulaş be ya :) hey ulaşa ulaşa ulaş benzerdi güneşe :roll:
Senin durumunu bilmem ben. Bundan ortalama 15 yıl önce başladı her şey. Insanlar çift isim koymaya başladı.
Genelde ideolojik kişiler bunlar. Kur an da söylenişi güzel olan kelimeleri koyan da çok. Anlamı filan önemli değil.

Nurlu, su lu garip garip itici isimler.

Benim görüşüm şu. İnsan tek isim almalı. Çok gerekirse ilerde hayatında başarısına göre bir isim veya lakap türü bir şey alabilir.

Kim ne isim koyarsa koysun çok da sorun değil ama sonucuna herkes katlanacağını unutmasın. İsim demek o çocuğun biraz da geleceği demek.