Pazartesi , Kasım 18 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Kullanıcı avatarı

Hayatın neresindesiniz?????

#222364  gönderen drwera
 03.04.2007 - 22:03:39
Şu anda hayatın neresindesiniz? En kolay yerinde mi, en zor yerinde misiniz? Sizi bilemiyorum ama ben yine zor bir noktadayım. Eskiden olsa üzülürdüm. "Hep beni buluyor bu terslikler, ne zaman her şey yolunda gidecek, bıktım artık" derdim. Ama zaman ve yaşam tecrübesi öyle bir şey ki insanı farkında olmadan eğitiyor. Bir bakıyorsun, yaşama bakış açın değişmiş. İşte ben şimdi bu noktadayım. Hayatın beni eğittiğinin farkındayım. O yüzden şu aralar yaşayacağım güçlüklerden korkmuyorum.

Re: Hayatın neresindesiniz?????

#222434  gönderen yasemin
 04.04.2007 - 00:01:13
drwera yazdı:Şu anda hayatın neresindesiniz? En kolay yerinde mi, en zor yerinde misiniz? Sizi bilemiyorum ama ben yine zor bir noktadayım. Eskiden olsa üzülürdüm. "Hep beni buluyor bu terslikler, ne zaman her şey yolunda gidecek, bıktım artık" derdim. Ama zaman ve yaşam tecrübesi öyle bir şey ki insanı farkında olmadan eğitiyor. Bir bakıyorsun, yaşama bakış açın değişmiş. İşte ben şimdi bu noktadayım. Hayatın beni eğittiğinin farkındayım. O yüzden şu aralar yaşayacağım güçlüklerden korkmuyorum.
Ne güzel demişsin "Hayatın beni eğittiğinin farkındayım... " derken...
Kendi adıma en kolay ve ya en zor yerindeyim diyemem cünkü günün ,hayatın ne getirecegi bilinmez...Ama kolay bir yerinde olmadıgım kesin hatta hiç bir zaman kolay bir yerinde olmadım ...Ama hiçbir zaman da isyan etmedim neden diye...Karsılastıgımız terslikler ; farklı kişilikteki insanlar ; onların etkileri...
Hayat benim için kolay ,bana hep güzel yüzünü gösterdi diyebilecek kaç kişi vardır acaba su hayatta ...Bazen kolay görünen hayatların ,ne rahat adam ve ya ne sanslı kadın diye düşündüğümüz insanların hikayeleri de sasırtabiliyor bizi...
Hayat herkesi oldugu gibi beni de eğitiyor gün be gün...Bildiğim tek sey gücünün farkında olan insan,kendine inanan insan hayatta karsılastıgı terslikleri bir sekilde aşar ve geride bırakır...

Ey kör!Bu yer, bu gök, bu yıldızlar,boştur boş!
Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş!
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
Bir nefestir alacağın, o da boştur boş!

Ömer Hayyam'dan...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#222481  gönderen doktorelgin
 04.04.2007 - 01:19:58
baharındayım fallaaaa :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

#222482  gönderen DREYLEM
 04.04.2007 - 01:33:18
iğrenç bi noktadayım.nerde yanlış yapıyorum bilemiyorum.bu eğitimse lanet osun.hayata dair cahil kalmayı tercih ederim.
Kullanıcı avatarı

#222483  gönderen Xeses
 04.04.2007 - 01:36:02
Ben hayatın en kolay yerlerinden birinde oldugumu düşünüyorum.bulunduğum durumdan çok daha kötü bi halde olabilirdim tabi her an olabilirimde...sevdiklerim çok şükür hayatta,belki bir çok kişinin sahip olmak istediği şeylere sahibim -bunlar maddi ve büyük şeyler deil tabi mesela okula gidebiliyorum hemde tıp fakültesine bunu isteyen ya da fırsat dahi verilmeyen bir çok insan vardır-çok şükür sağlığım da yerinde...
ufak tefek sıkıntılar her zaman var Allah büyük acılardan korusun...
Kullanıcı avatarı

#222687  gönderen drwera
 04.04.2007 - 11:46:20
Yasemin DEMİŞKİ:Hayat herkesi oldugu gibi beni de eğitiyor gün be gün...Bildiğim tek sey gücünün farkında olan insan,kendine inanan insan hayatta karsılastıgı terslikleri bir sekilde aşar ve geride bırakır...

Katılıyorum Yasemincim .Hayat eğiitiyor..Ve bu da sanırım olgunlukla , yaşama bakışımızla belli oluyor.Çaresiz hissettiğim yılları geride bırakmışım..Dahada güçlenmişim.Yani hayatın nersinde, nasıl olursak olalım kendimize güveniyorsak baş edemeyeceğimiz hiç birşey yok diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı

#222765  gönderen DrSafran
 04.04.2007 - 17:26:01
acısıyla tatlısıyla, hayat güzel şey, yaşamak..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#222783  gönderen intorndrseven
 04.04.2007 - 18:17:11
hayat bir rüzgar nereye sürüklerse oraya gidiyoruz sadece,seçim sansı vermiyor çoğu zaman :?
Kullanıcı avatarı

#222786  gönderen Dr_Eusebio
 04.04.2007 - 18:20:30
hayatın içinde de değilim dışında da
arada sıkışmış kalmışım

dolaşmışım bir kördüğüme
çözülem dedim çözemedim

#223015  gönderen yasemin
 05.04.2007 - 01:00:40
drwera yazdı: Katılıyorum Yasemincim .Hayat eğiitiyor..Ve bu da sanırım olgunlukla , yaşama bakışımızla belli oluyor.Çaresiz hissettiğim yılları geride bırakmışım..Dahada güçlenmişim.Yani hayatın nersinde, nasıl olursak olalım kendimize güveniyorsak baş edemeyeceğimiz hiç birşey yok diye düşünüyorum
:pal: Aynen..Ailem ve onların sağlıgının iyi olması dısında hiçbir beklentim;hiçbir korkum yok su hayatta...:sauf: Life is beautiful...
dr_octapius yazdı: hayatın içinde de değilim dışında da
arada sıkışmış kalmışım

dolaşmışım bir kördüğüme
çözülem dedim çözemedim
yazdıkların bana Çember'i hatırlattı...

Ya dışındasındır çemberin
Ya da içinde yer alacaksın
Kendin içindeyken
Kafan dışındaysa

Çaresi yok kardeşim
Her akşam böyle içip kederlenip
Mutsuz olacaksın
Meyhane masalarında kahrolacaksın

Şiirlerle şarkılarla
Kendini avutacaksın
Kullanıcı avatarı

#223017  gönderen puratu
 05.04.2007 - 01:02:44
şu an korneadan içeri daldım farklı formdayım...
Kullanıcı avatarı

#223046  gönderen _veronica_
 05.04.2007 - 02:12:13
önümüzdeki pazartesi kimbilir kaçıncı kez tekrar başlıyorum yaşamaya... ben de bilmiyorum neresindeyim, neresinde olmalıyım ,nerde durursam önümü görebilir; diğerlerinin önünü kapatmadan hareket edebilirim...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#230386  gönderen dryunus56
 22.04.2007 - 21:28:34
galiba en güzel yerindeyim (17 yaşındayım ve tıpfakültesindeyim)
Kullanıcı avatarı

#230397  gönderen ortodoxian
 22.04.2007 - 21:43:53
dryunus56 yazdı:galiba en güzel yerindeyim (17 yaşındayım ve tıpfakültesindeyim)
benimde 8 yıl önce öyleydi... ama kendime ilk yaptığım yamuk 7.ocak.2000'de sigaraya başlamak ve bir daha bırakamamak oldu... octapius baba bir ara bana özelden adresini bildiriverde sana sözüm/borcum kalmasın...
Kullanıcı avatarı

#230398  gönderen Dr_Eusebio
 22.04.2007 - 21:47:07
yasemin yazdı:
drwera yazdı: Katılıyorum Yasemincim .Hayat eğiitiyor..Ve bu da sanırım olgunlukla , yaşama bakışımızla belli oluyor.Çaresiz hissettiğim yılları geride bırakmışım..Dahada güçlenmişim.Yani hayatın nersinde, nasıl olursak olalım kendimize güveniyorsak baş edemeyeceğimiz hiç birşey yok diye düşünüyorum
:pal: Aynen..Ailem ve onların sağlıgının iyi olması dısında hiçbir beklentim;hiçbir korkum yok su hayatta...:sauf: Life is beautiful...
dr_octapius yazdı: hayatın içinde de değilim dışında da
arada sıkışmış kalmışım

dolaşmışım bir kördüğüme
çözülem dedim çözemedim
yazdıkların bana Çember'i hatırlattı...

Kendin içindeyken
Kafan dışındaysa

Çaresi yok kardeşim
Her akşam böyle içip kederlenip
Mutsuz olacaksın
Meyhane masalarında kahrolacaksın

Şiirlerle şarkılarla
Kendini avutacaksın
ben de bu mesajı yazarken aklımdan bu şarkı geçmişti inan ki.

müslüm baba da bu konuya değinmiş:
Ömrün neresindeyim sormayın bilmiyorum
Acıları kalbime doldurdum gidiyorum
Söndürün ışıkları gözyaşım görünmesin
Kalbimin ızdırabı gizlensin bilinmesin
Bahtımdaki acıyı nezaman sileceğim?
Allahım!bu hayatta hep dert mi çekeceğim?

off offf
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13