Pazartesi , Kasım 18 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

bazıları takıntı bazıları mobsesyon bazıları huy bazıları alışkanlık boyutunda ama kendımden de verecgım orneklerde sıze uyanlarda varmı veya farklı tuhaf alışkanlıklarınız

- sınemada ortada oturma alışkanlııgı kenarda oturamam alışkanlıgı

- arabayı ıkı araba arasına park etme alışkanlıgı

- evdekı gazatelerı ılk oncer kendınızın okuma ıstegı

-evde herkes yatmadan uyuyamama en son kendın yatma

- kumandanın sende duırmadıgı zaman huzursuz olma

- mac ızlerken tv onundne bırı gectıgı zaman ugursuzluk sayma

- her gece yatmnadan tuvalete gıtme

- tuvaletdeyken gazete vs okuma alışkanlıgı

- sabah kahvaltıda her zaman aynı sandalyede oturma ıstegı

- kucuk catal kullanmamak herzaman buyuk catal kullanmak

- kapıyı kılıtleytıp kılıtlemedıgne arabayı kılıtleyıp kıltlemedıgıne emın olamamk.

- doluımşta para ustum vardı yı seslıo dıle getırmede zorlanmak

- gene dolmuşlta ınecek var derken seısnde catallaşma ksılma olması

- dolmuşta en arka koseden bırıne veya sadece on koltuga oturma alışkanlıgı

- genelde aynı lokanta veya cafelerde yeme ıcme alışkanlıgı

- kapıyı acmaya calısırken her sefr ılk seferınde apoartamnın kapsını acammaaya ınanma ve her sefrınde ılk anahtarla acamama

- gazeteyı once spor sayfasdından okuyamama( ıstedıgın halde mıllet suna baksadece spor okuo demsın dıe tum sayfaları tek tek atlayıp spor sayfasına gelmek)

- fb gs derbylerının oldugu gun veya hangı takkmı tutuorsanız kac yıl oınce ızledıgın yerde kazandın dıe macı orda ızlemey calısmak, ugurlu kazagını gıymek , ugurlu yerlesım p0lanıoyla arkadslşarınla oturup ızlemek.

vs vs vs
Kullanıcı avatarı

#194752  gönderen belizzz
 29.01.2007 - 10:56:14
Ben de tırnaklarımda oje varken iyi ders çalışamayacağımı düşünüp özene bezene sürdüğüm ojemi çıkarırım herseferinde. :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#194762  gönderen drmeryem
 29.01.2007 - 11:27:41
ben de apartmanda otomat olmasına rağmen her defasında merdivemlerin lambasına kendim basıyorum vazgeçemedim bir türlü
Kullanıcı avatarı

#194782  gönderen clipper
 29.01.2007 - 12:32:19
Otomobilimin sürekli temiz olması gerektiği, hava yağmurlu olsa da onu yıkatma isteğinden kendimi alamamam...

Ayakkabımın ucundaki, toplu iğne başı kadar dahi olsa, o tozu alma isteği...

Herkes yağmurlu havada adımlarını normal atarken benim daha büyük ve garip adımlar atarak pantolonumun paçasının arkasını çamurlamama isteği ve sonra bunu düşünüp kendi kendime "Cins miyim neyim?" sorusunu yöneltmemden kendimi alamama isteği...

Yine yerlerin ıslak oldugu bir havada ayakkabılarının topuk hizasını geçerek yere değen pantolon (özellikle kot pantolon) giymekte ısrar edenlerin yerdeki suyu on cm kadar çekmiş havlu gibi paçalarına bakıp bunun sebebini anlama isteği ve her defasında anlama isteğinden kurtulamayışım..

Fazla kilolu "bazı" bayanların bellerini açıkta bırakan düşük bel pantolon ve kısa badi giymelerindeki "estetik olduklarını sandıkları" görünümü her yaz çözme isteğinden kurtulamayışım...
Kullanıcı avatarı

#194797  gönderen drwera
 29.01.2007 - 12:59:00
_Kahvaltıya çaysız başlayamama alışkanlığı(çay yoksa kahvaltııda olmuyor yaniii kahvaltı yapamıyoruym bu yüzden)
_Farklı yastık kulanmama alışkanlığı(Yastıksız hiç bir yere gitmem valla)
_Yaz ,kış güneş kremi kullanma alışkanlığı(Çok pahalıya mal oluyor)
_Kapı kollarını ellerimle tutmama hatta pis olduğunu düşündüğüm yerlerde tekmeyle açma alışkanlığı(Bi gün bu yüzden birilerinden dayak yiyecem ama hadi hayırlısı :) )
_Bademi sürekli yıkama alışkanlığı (Badem: Benim köpeğim:)Ölürse yıkanmaktan ölecek garibim)
Kullanıcı avatarı

#194805  gönderen dr_selin
 29.01.2007 - 13:09:06
nedense halka açık tuvaletlerde sifon kullanmama alışkanlığı var bir de :(
Kullanıcı avatarı

#194808  gönderen drwera
 29.01.2007 - 13:12:02
dr_selin yazdı:nedense halka açık tuvaletlerde sifon kullanmama alışkanlığı var bir de :(
İnanmıyorum.... 8O Selincim soruyu yanlış anladın sanırım senin takıntıların neler????
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#194824  gönderen clipper
 29.01.2007 - 13:34:40
drwera yazdı:
dr_selin yazdı:nedense halka açık tuvaletlerde sifon kullanmama alışkanlığı var bir de :(
İnanmıyorum.... 8O Selincim soruyu yanlış anladın sanırım senin takıntıların neler????
Selin demekki çekilmeyen sifonlara takmış vaziyette :)...

İş yerinde bile tuvalet kullanmayı bilmeyen eğitimli insanlar var. Yok yok öğretimli demeliydim :) Eğitimli olsalar bilirler kullanmayı.
Kullanıcı avatarı

#194826  gönderen clipper
 29.01.2007 - 13:37:54
Maalesef halka kapalı (işyerlerinde bile) yerlerde bile var. Kapı açılıp kapandıgında otomatik çekilen sifonlardan kullanmak gerekecek sanırım. Bu gerekliliği kafama takacağım galiba :)
Kullanıcı avatarı

#194846  gönderen drwera
 29.01.2007 - 14:27:32
clipper yazdı:
drwera yazdı:

İş yerinde bile tuvalet kullanmayı bilmeyen eğitimli insanlar var. Yok yok öğretimli demeliydim :) Eğitimli olsalar bilirler kullanmayı.
Bu önemli ve aslında ciddi bir mevzu.Sağlık sorunlarına neden olması nedeniyle bile çok dikkat edilmeli.Arkadaşlar bırakın wc leri ben kişilerin odaları ve toplu alanlarda bile dikkat etmemesine hasta oluyorum..Sabah sabah gene sinir oldum..Neyse anlatmıyayım şimdi burda.Kişisel hijyenden haberi olmayan bir sürü insan var..Kendisini temizlemeyen etrafına özen gösterirmi??
Kullanıcı avatarı

#194851  gönderen mudu
 29.01.2007 - 14:41:10
eşyalar üzerine olan takıntılarımdan bahsedeyim ben de :roll:
( çoğu alışkanlık düzeyinde zaten)

Cam müptelasıyım. Bana en huzur veren mekân ...bahçe. Ciddiyim.
Özellikle bardaklara takıntılıyım. El yapımı olanlara.
Modern zamanlarda, damlaya damlaya göl olur misali bir nevi çeyiz düzüyorum. :lol:
Annem de o incecik sanat eserlerini yıkarken sapından ayırmak suretiyle bir güzel kırıyor.
Bu evimizin lanetli döngülerinden biri.

İncik, boncuk ve pasparlak şeyler... Ve onlara sahip olma isteği. Dokunmak, ellerimin arasında gezdirmek, gözlerimi şaşı yapıp renklerin birbirine girmesiyle mutlu olmak. Önceki hayatımda Çingene'ydim, bu kesin diyorum. nerede bir incikboncukpulpayet görsem resmen yapışıyorum. Sahip olmak istiyorum.
Buna rağmen hiçbir kıyafetimde pul, payet ya da boncuk yok :roll:

Emlak takıntım var bir de. Boş zamanlarımda -çoğu zaman gece 4'e doğru, ..... Emlak'ın sayfasına girer Ankara'da ve İstanbul'da ev bakarım. Ciddiyim! Islak zemin, yerler parke, toplu ulaşıma yakın...
kulağa garip geliyor ama :ops:

bir de herşeyi tarih lerine göre sıralama gibi bir alışkanlığım var
PC üzerinde , fotoğraflarda vs...

şimdilik bukadar ... :lol:
Kullanıcı avatarı

#194854  gönderen drwera
 29.01.2007 - 14:46:35
Muducum senin takıntıların güzel takıntılar hiçbirinden vazgeçme bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#194856  gönderen mudu
 29.01.2007 - 14:56:28
drwera yazdı:Muducum senin takıntıların güzel takıntılar hiçbirinden vazgeçme bence
teşekkürler :)
ama bunlar en masumane olanları galiba bir düşününce :roll:
( şimdi jelibomu _kedimi sterilize etmeye gidiyorum mesela :lol: )
Kullanıcı avatarı

#194860  gönderen clipper
 29.01.2007 - 15:06:46
drwera yazdı:
clipper yazdı:
drwera yazdı: İnanmıyorum.... 8O Selincim soruyu yanlış anladın sanırım senin takıntıların neler????

Bu önemli ve aslında ciddi bir mevzu.Sağlık sorunlarına neden olması nedeniyle bile çok dikkat edilmeli.Arkadaşlar bırakın wc leri ben kişilerin odaları ve toplu alanlarda bile dikkat etmemesine hasta oluyorum..Sabah sabah gene sinir oldum..Neyse anlatmıyayım şimdi burda.Kişisel hijyenden haberi olmayan bir sürü insan var..Kendisini temizlemeyen etrafına özen gösterirmi??

Öz bakımından yoksun insanlar var maalesef. Ekşi peynir gibi kokuyor odaları. Hijyen hak getire yani...
Kullanıcı avatarı

#194914  gönderen dr_selin
 29.01.2007 - 19:05:46
su ve sabun denen insanlığın ilk çağlarından beri var olan maddeleri kullanma özürlü insanlara fena halde gıcığım ve bunlara takıntılıyım.kendi masumane takıntım ise her şeyi saymak ve listeler yapmak :kermit: