Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

PSİKOLOGLAR için ne düşünüyorsun

#2773621  gönderen overcome
 26.01.2014 - 21:39:48
Psikolojiye zerre saygı duymuyorum, psikologları da üfürükçülerden farksız buluyorum.

Geyik geyik üstüne, saati 120 lira hadi kış kış. Çözüm olduklarına inanmıyorum haliyle.

Sizce bu düşünce yanlış mı? Sizin de görüşlerinizi öğrenmek istedim.
En son overcome tarafından 26.01.2014 - 21:41:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#2773622  gönderen tustabib34
 26.01.2014 - 21:40:59
120 lira mi :S saka olmali.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773627  gönderen kutsaclirapunzel
 26.01.2014 - 21:46:29
Hiç kimseye anlatamayacagın dertlerin olmasın inşallah overcome

#2773629  gönderen overcome
 26.01.2014 - 21:46:49
tustabib34 yazdı:120 lira mi :S saka olmali.

Yakın bi tanıdığım sınav stresini yenmek için gitti. Olm cipralex iç bir şeyin kalmaz dedim, yine üfürükçü olduklarını belirttim çare olmaz dedim. Dedim de dedim yok dinletemedim. İlle de psikoloğa gitcem dedi.
Her neyse gitti uyduruktan sohbet etmişler. Yok sakin olmalıymış, stress olursa hiçbir şeyi başaramazmış zart zurt

Olm bana gelseydin 60a anlaşırdık hem de sen 60 lira kârda olurdun dedim.

İşte böyle :)

Re:

#2773631  gönderen overcome
 26.01.2014 - 21:48:49
kutsaclirapunzel yazdı:Hiç kimseye anlatamayacagın dertlerin olmasın inşallah overcome

Amin de kendimle konuşabiliyorum ben sorun olmaz ;)
Kullanıcı avatarı

#2773635  gönderen ChuckNorris
 26.01.2014 - 21:50:18
overcome yazdı:

Yakın bi tanıdığım sınav stresini yenmek için gitti. Olm cipralex iç bir şeyin kalmaz dedim, yine üfürükçü olduklarını belirttim çare olmaz dedim. Dedim de dedim yok dinletemedim. İlle de psikoloğa gitcem dedi.
Her neyse gitti uyduruktan sohbet etmişler. Yok sakin olmalıymış, stress olursa hiçbir şeyi başaramazmış zart zurt

yalnız cipralex iç bireyin kalmaz derken psikiyatristleride gömmüşsün
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773638  gönderen vedatmilor
 26.01.2014 - 21:51:45
Lan böylesi bir özgüven bende niye yok yaa...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2773642  gönderen overcome
 26.01.2014 - 21:53:24
ChuckNorris yazdı:
overcome yazdı:

yalnız cipralex iç bireyin kalmaz derken psikiyatristleride gömmüşsün
Yahu o benim sınav döneminde kullandığım ilaç olduğu için yazdım, tutup da ilacı benim tasiyemle kullanacak değil ya
Ufak bi yönlerdirmeydi sadece.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773659  gönderen kutsaclirapunzel
 26.01.2014 - 21:58:07
overcome yazdı:
kutsaclirapunzel yazdı:Hiç kimseye anlatamayacagın dertlerin olmasın inşallah overcome

oyle olmuyor işte yavru kuş. Kendimizle konuştuklarımızı bazen birine aktarma gereği hissediyoruz. Bu arkadaş anne baba olabilirse ne ala. Bazen "anlat kanka dinlerim" derler ama "sıkma canını" Na teslim ederler. Ben psikoloğa gittim. İyiki de gitmişim
üfürükçü de ağır bir itham. İnsanlar bunun fakültesini okuyor, bir uzman görüşü elde ediyor. Sen o zaman sadece kontrole gelen hastadan 300lira alıp sadece "çok iyiye gidiyor, boyle devam edin" diyen profu da şarlatan yaparsın. Valla korktum.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773664  gönderen night_lock
 26.01.2014 - 21:59:55
özellikle Türkiye'deki psikologlar konusunda size katılıyorum fakat bu işi gerçekten uzman olarak yapanlar mesela psikanalistler-Freud gibi-insanlara saygım sonsuz ve yaptıkları işi sonuna kadar takdir ediyorum,imreniyorum.
şu an Bir Psikiyatristin Gizli Defteri diye bir kitap okuyorum-Gary Small adında Amerikalı bir doktorun karşılaştığı en enteresan 15 GERÇEK vakayı anlatmış ve olaylara yaklaşımı değerlendirmesi vs gerçekten takdire şayan
yani gerek Freud gibi adını tarihe kazımış üstadlar için gerek Gary Small gibi sıradan bir psikolog için,karşınızdaki insanın göz temasından,ellerini kullanışından,oturduğundaki bacak konumundan,kullandığı kelimelerden karakterine;laf arasında kardeşinin başarılarından bahsederken takındığı tavırdan yaşadığı olaylara geçiş yapmak vs vs beni çok etkileyen ve dediğim gibi imrendiğim olaylar.
ama yine Türkiyeye dönecek olursak çocukken anne baba boşanması dolayısıyla gittiğim(götürüldüğüm) psikolog o kadar amatör/işinde kötüydü ki ikinci gidişimde suratımı bile hatırlamadı ve benim o çocuk halimle o kadar güvenip açıldığım gözümde ayrı bi yerde konumlandırdığım insanın itibarı bir anda yerle bir oldu önümde-ve Türk psikologlara karşı da önyargıyı beraberinde getirdi
uzun lafın kısası demem o ki psikoloji/psikologluk çok hassas konular,uzmanı olmak gerçekten zor ama olundu mu da tadından yenmeyecek harikulade bi şey.
biraz uzun yazdım kusura bakmayın ama insan psikolojisi ve psikologluk gerçekten ilgimi çeken bi konu olduğu için çenem bu kadar düşük bu konuda.

Re:

#2773669  gönderen overcome
 26.01.2014 - 22:03:31
kutsaclirapunzel yazdı:
overcome yazdı:

oyle olmuyor işte yavru kuş. Kendimizle konuştuklarımızı bazen birine aktarma gereği hissediyoruz. Bu arkadaş anne baba olabilirse ne ala. Bazen "anlat kanka dinlerim" derler ama "sıkma canını" Na teslim ederler. Ben psikoloğa gittim. İyiki de gitmişim
üfürükçü de ağır bir itham. İnsanlar bunun fakültesini okuyor, bir uzman görüşü elde ediyor. Sen o zaman sadece kontrole gelen hastadan 300lira alıp sadece "çok iyiye gidiyor, boyle devam edin" diyen profu da şarlatan yaparsın. Valla korktum.
Tövbe deyin, demem öyle şeyler. Hem çocuğu da gördük, derdinin üstüne bir de giden 120 lira eklendi :D

Ama iyiki yazdınız bu mesajı teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı

#2773716  gönderen hypothermia15
 26.01.2014 - 22:28:01
Ya şunu anlamadık hem doktorlar hem danışanlar olarak;

Bir sıkıntın varsa önce doktora gidersin ; Sınav Stresi şikayet diyelim.

Doktor senin biyolojik ve psikolojik olarak değerlendirir;

Der ki senin tanın yaygın anksiyete veya performans anksiyetesi veya sosyal fobi, özgül fobi vs vs

Bu durumlar için bak ilaç var bak davranışçı yöntem var bak bilişsel terapi var hepsi kanıta dayalı şu kadar etkili hatta şu ikisi daha iyi olur der

sonra psikoloğa şu tanı var lütfen şu yöntemi uygulayınız der.

0 dan psikoloğa gitmek, beli ağrıyan biri için doktordan önce masaja gitmek gibi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773734  gönderen roketta
 26.01.2014 - 22:34:13
İnsanın çok iyi , can dostları olursa psikologlara olan ihtiyacın azalacağı net bir gerçek.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773743  gönderen night_lock
 26.01.2014 - 22:39:24
bu arada yazmayı unutmuşum dediğim kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim,insan görüşünü değiştiren,genişleten kitaplardan.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773747  gönderen zuepla
 26.01.2014 - 22:42:18
'' Ah şu modern psikanalistler yok mu! Dünyanın parasını alıyorlar insandan! Benim zamanımda beş marka Freud'un kendisi tedavi ederdi sizi. On marka hem tedavi eder hem de pantolonunuzu ütülerdi. Onbeş marka Freud kendini tedavi etmenize bile izin verirdi... ki buna istediğiniz iki çeşit sebze de dâhil olurdu... :) ''

diye boşuna mı demiş Woody Allen