Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kendin için mi yoksa insanlık için mi yaşanmalı???

Bana ne diğer insanlardan, tabiki kendim için
8
44%
Bencil değilim, hayat paylaşınca güzeldir
10
56%

Kendin için mi insanlık için mi yaşamak????

#2657458  gönderen urodede42
 22.10.2013 - 00:04:55
Hayata bir kez geliyoruz. hayat, ne kadar yaşarsak yaşayalım bizlere hep kısa geliyor, mademki bir şansımız var o halde kendimiz için mi yaşayalım yoksa insanlık için mi????

Buyrun hodri meydan.........
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Kendin için mi insanlık için mi yaşamak????

#2657870  gönderen zexuwar
 22.10.2013 - 11:30:37
kendim için yaşayacam diye dünyaya geldim ama hayatta kalabilmek için karnımı doyurmam lazım karnımı doyurmak için para lazım onun için de birsürü beyinsize hizmet etmek zorundayım.
Kullanıcı avatarı

#2657881  gönderen dream_s
 22.10.2013 - 11:48:50
dr_nergis yazdı:kendim icin yasıyorum zannedip insanlık ugruna kendimi heba ediyorum cunku doktorum
o zaman niyetini de insanlık için yaşamaya ayarla da öbür tarafta bi karşılığı olsun :)
Kullanıcı avatarı

#2657889  gönderen okndlk
 22.10.2013 - 11:52:45
cevaplardan gördüğüm kadarıyla bırakın insanlık için yaşamayı meslektaşlarım ellerinden gelse insanlığı bir kaşık suda boğacak. yapmayın insanı sevmeden bu meslekte mutlu olmazsınız ya.bunları bir vatandaş okusa ne der siz düşünün yaa .yazık:(
Kullanıcı avatarı

#2657896  gönderen zexuwar
 22.10.2013 - 11:58:56
okndlk yazdı:cevaplardan gördüğüm kadarıyla bırakın insanlık için yaşamayı meslektaşlarım ellerinden gelse insanlığı bir kaşık suda boğacak. yapmayın insanı sevmeden bu meslekte mutlu olmazsınız ya.bunları bir vatandaş okusa ne der siz düşünün yaa .yazık:(
bir nöbetime beklerim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2657903  gönderen okndlk
 22.10.2013 - 12:03:17
zexuwar yazdı:
okndlk yazdı:cevaplardan gördüğüm kadarıyla bırakın insanlık için yaşamayı meslektaşlarım ellerinden gelse insanlığı bir kaşık suda boğacak. yapmayın insanı sevmeden bu meslekte mutlu olmazsınız ya.bunları bir vatandaş okusa ne der siz düşünün yaa .yazık:(
bir nöbetime beklerim.
ben kardiyoloji asistanıyım o nöbetleri en az sizin kadar bilirim meslektaşım rahat olun. vakti zamanında acilde çalışıp tek başıma 500 hasta bakmışlığım da var. yani bilmeden konuşmuyorum. insanı sevmek bunlarla ırgalanacak ve eroze olacak şeyler değil eğer sevgin samimi ise. cahil insan ile insanımızı yargılamayın. onların gözünden bakmaya çalışın. bir gün doktor olduğunuzu söylemeden yoğun bir acile hastanızı götürün anlarsınız sabır ne demek hem de empati kurmuş olursunuz. insanımız sabırsız, cahil,bencil evet ama bunlar dediğimi çürütmez
Kullanıcı avatarı

#2657946  gönderen zexuwar
 22.10.2013 - 12:35:18
okndlk yazdı:
zexuwar yazdı:
bir nöbetime beklerim.
ben kardiyoloji asistanıyım o nöbetleri en az sizin kadar bilirim meslektaşım rahat olun. vakti zamanında acilde çalışıp tek başıma 500 hasta bakmışlığım da var. yani bilmeden konuşmuyorum. insanı sevmek bunlarla ırgalanacak ve eroze olacak şeyler değil eğer sevgin samimi ise. cahil insan ile insanımızı yargılamayın. onların gözünden bakmaya çalışın. bir gün doktor olduğunuzu söylemeden yoğun bir acile hastanızı götürün anlarsınız sabır ne demek hem de empati kurmuş olursunuz. insanımız sabırsız, cahil,bencil evet ama bunlar dediğimi çürütmez
kardioloji asistanı olsam bende severim insanları. sizin uykusuz kalma sebebiniz gerçek hastalar iken benim uykusuz kalma sebebim pavyonda kavga edenler, sadece ve sadece burnu akanlar, bikaç haftadır boğazı ağrıyanlar öksürenler, anksiyeteler, bebeği ağladığı için sevişemeyen çiftler... vs vs uzar gide bu liste. acilde çalıştığınız günleri unutmuşsunuz ya da sizin olduğunuz yerde durum farklı imiş. çünkü ben arkadaşlarımın çalıştığı acillerde de durdum. gayet olumlu ve mantıklı insanlar. öyle hastalara hizmet ederken öleyim önemli değil. merak etme kardeş biz körü körüne kızmıyoruz bizim de insan sevgimiz var ziyadesiyle ama insanda sevgi mevgi bırakmıyorlar. ama az önceki davetim yine geçerli bir nöbetime beklerim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
zexuwar yazdı:kendim için yaşayacam diye dünyaya geldim ama hayatta kalabilmek için karnımı doyurmam lazım karnımı doyurmak için para lazım onun için de birsürü beyinsize hizmet etmek zorundayım.
+1000000