Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Re:

#3015496  gönderen mrvdr
 16.10.2014 - 01:02:26
smy13 yazdı:
Kresnaya yazdı:
smy13 yazdı:arkadaşlar eşim bir üniversite hastanesinde asistan. ben bu tusta başka bir ilin eğitim araştırma hastanesini yazmayı düşünüyorum. ben kazandığım zaman eşim eş durumuyla yanıma gelebilir mi yoksa sadece mazeretsiz geçiş mi yapabiliyoruz ? (evlilik tarihimiz asistanlık başlangıcından önce bu arada)
Eşinin tustaki yerleşme puanı o şehirdeki aynı bölümün puanından fazlaysa geçebiliyor.
Eş durumu oluyor yani :) şu an tercihlerim tamamen bu duruma bağlı, çok saolun. ortalamanın üstünde bi puanla girmişti, onun için de olabilecek yerleri yazıcaz bakalım...
2. Eş durumu mazeretinin uzmanlık eğitimine başlandıktan sonra ortaya çıkmış olması
gerekmektedir. peki ya bu ibare ne demekistiyor ozaman? ben de aynı durumdayım da o sebepten bu konuya bir netlik getirmeye çalışıyorum :(

Re:

#3015497  gönderen mrvdr
 16.10.2014 - 01:02:32
smy13 yazdı:
Kresnaya yazdı:
smy13 yazdı:arkadaşlar eşim bir üniversite hastanesinde asistan. ben bu tusta başka bir ilin eğitim araştırma hastanesini yazmayı düşünüyorum. ben kazandığım zaman eşim eş durumuyla yanıma gelebilir mi yoksa sadece mazeretsiz geçiş mi yapabiliyoruz ? (evlilik tarihimiz asistanlık başlangıcından önce bu arada)
Eşinin tustaki yerleşme puanı o şehirdeki aynı bölümün puanından fazlaysa geçebiliyor.
Eş durumu oluyor yani :) şu an tercihlerim tamamen bu duruma bağlı, çok saolun. ortalamanın üstünde bi puanla girmişti, onun için de olabilecek yerleri yazıcaz bakalım...
2. Eş durumu mazeretinin uzmanlık eğitimine başlandıktan sonra ortaya çıkmış olması
gerekmektedir. peki ya bu ibare ne demekistiyor ozaman? ben de aynı durumdayım da o sebepten bu konuya bir netlik getirmeye çalışıyorum :(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3015859  gönderen dream-dream
 16.10.2014 - 12:31:53
arkadaşlar puan tutmasa da el durumundan yararlanabilir miyiz?
Ve üniversite hastanesinden eğitim araştırmaya gecis yapılabiliyor mu eş durumundan? Tercihlerim ona göre şekillenecek
Kullanıcı avatarı

Re:

#3015862  gönderen ahmetcik
 16.10.2014 - 12:40:16
mrvdr yazdı:
smy13 yazdı:
Kresnaya yazdı: Eşinin tustaki yerleşme puanı o şehirdeki aynı bölümün puanından fazlaysa geçebiliyor.
bu demek oluyor ki: eğer evlendikten sonra uzmanlık eğitime başlayacaksan veya başladıysan eş durumu yapamazsın.

tus ile bir yeri kazanıp çalışmaya başladıktan sonra evlendiğin taktirde eş durumu yapabilirsiniz diye biliyorum..

detaylı bilgi için
http://www.tuk.saglik.gov.tr/iletisim.html
aramanızda fayda var.

#3016011  gönderen dream-dream
 16.10.2014 - 15:02:22
üniversiteden eğitim araştırmaya gecilebiliyor mu peki?

Re:

#3088045  gönderen turkuaz42
 11.01.2015 - 18:27:40
smy13 ve mrvdr son durum ne oldu başvuru yAPTINIZ MI BENIM DURUM DA SIZE BENZIYOR. ama forumlarda bu konudan hıc cevap alamadım gecen varmı bızım gıbı olup ta.
arkadaşlar benımde bır sorum olacaktı özellılede şu konu? asıstanlıga balsadıktan sonra evlılık dıyorlar ama. benım durumum ise soyle bız evlendık. evlendıgımızde ıkımızde pratsıyendık. evlılıkten 20 gun sonra asistanlığa başladım. esımde 2 yıl sonra başka bır ılde asıstanlık kazandı. sonuçta asıstanlıga başladıktan sonra es durumu ozru olusmus olmuyor mu? yada benım gıbı es durumuna başvuran varmı dır?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009