Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

asistan eş durumu SORU

#2341400  gönderen drcgly
 30.04.2013 - 13:14:53
eşim asistansa ve kendi döneminde almış olduğu puan bulunduğum ilin puanına eşit veya yüksekse benim asistanlık yaptığm hastaneye gelebilir mi..yani şartlar sağlanıyorsa bu durumu kendi hastanesinin ve bnm bulunduğum yerin kabul etmeme durumu var mı?yani asistanlıkta eş durumu bize verilen hak mı yoksa kurulların insiyatifine mi bağlı??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: asistan eş durumu SORU

#2341512  gönderen ariza356
 30.04.2013 - 14:03:09
Yakından izlediğim bir örneği paylaşmak isterim naçizane:

Ankara'da (yüksek puanlı bir bölümde) 5-6. ayında olan bir meslektaşımız evlilik hazırlıkları yaptığı eşinin yanına (ve aynı zamanda mezunu olduğu) Samsun'a gitmek istedi. Samsun tarafından zaten "olur" almıştı. Ankara tarafının hocaları ve idaresi az biraz (!) gıcıklığı ile ünlü olduğundan çekinceleri vardı. Ne hikmettir bilinmez, kolayca halloldu ve birkaç ay içinde Samsun'da müstakbel eşine kavuştu meslektaşımız.

Konunun "mazeretli geçiş" başlığında incelendiğini biliyorum. Böyle şeyler gayet mümkün, umarım sizin de gönlünüzce olur.

İşi yasal boyutları ile bilen varsa ben de aydınlanmak isterim.

Düzeltme: Evet, yasal olarak böyle bir hakkımız var fakat siz de bilirsiniz ki yasaların uygulanması tamamen kodamanların keyfine kalmış durumda ülkemizde. :(
Kullanıcı avatarı

#2341518  gönderen drcgly
 30.04.2013 - 14:08:09
konu ile ilgili başlık var yalnız bu durumun toplanankurumun insiyatifine bağlı olup olmadığı ile ilgili bilge edinemedim açıkçası...yani benim mazeretim eşdurumu,puan da tamam,her iki eş de asistan sonrasında sorun çıkarmaya hakları var mı?bunu merak ediyorum..yani bu bizim yasal hakkımız mı değil mi???bilen varsa veya tecrübeli olan varsa bilgilendirirse sevinirim..
Kullanıcı avatarı

#2342015  gönderen niedy707
 30.04.2013 - 18:34:42
direkt kurul sekreterligiyle gorustum. hoca onayi gerekmiyor mazeretli oldugu icin. puan tutuyor ve evlilik asistanlik SONRASİNDA ise onaylanmama ihtimali hemen hemen yokmus.

#2342024  gönderen ssometimess
 30.04.2013 - 18:39:52
arkadaşlar bu başlıkta bnm de bir sorum olacak. eşim zorunlu hizmetini tamamladı. ben bulunduğu yerden istifa etmeyi düşünen bir asistanım. eşimi yanıma aldığım takdirde istifa edersem onun durumunda bi değişiklik olur mu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2342041  gönderen aycay
 30.04.2013 - 18:51:06
drcgly yazdı:eşim asistansa ve kendi döneminde almış olduğu puan bulunduğum ilin puanına eşit veya yüksekse benim asistanlık yaptığm hastaneye gelebilir mi..yani şartlar sağlanıyorsa bu durumu kendi hastanesinin ve bnm bulunduğum yerin kabul etmeme durumu var mı?yani asistanlıkta eş durumu bize verilen hak mı yoksa kurulların insiyatifine mi bağlı??
çok emin olmamakla birlikte şöyle bir ayrıntı var galiba ikinizin puanı da tutuyorsa eğer asistanlığı daha önce başlayan diğerinin yanına gidiyormuş.
Kullanıcı avatarı

#2343444  gönderen drcgly
 01.05.2013 - 01:43:23
niedy707 yazdı:direkt kurul sekreterligiyle gorustum. hoca onayi gerekmiyor mazeretli oldugu icin. puan tutuyor ve evlilik asistanlik SONRASİNDA ise onaylanmama ihtimali hemen hemen yokmus.
iyimiş..kimin önce başladığı önemlimiymiş acaba bi bilginiz var mı?
Kullanıcı avatarı

#2343451  gönderen drcgly
 01.05.2013 - 01:44:54
bu durum cidden tercih konusunda bnm veya bazı kişiler için önem arz ediyor..bilen kişilerden yrdm bekliyoruz..
Kullanıcı avatarı

#2343484  gönderen niedy707
 01.05.2013 - 01:49:29
drcgly yazdı:
niedy707 yazdı:direkt kurul sekreterligiyle gorustum. hoca onayi gerekmiyor mazeretli oldugu icin. puan tutuyor ve evlilik asistanlik SONRASİNDA ise onaylanmama ihtimali hemen hemen yokmus.
sormadım.
Kullanıcı avatarı

#2343928  gönderen drbekirr
 01.05.2013 - 05:09:10
Eşim asistan ben pratisyenken askerlik yapmak istrrdem eşimim yanina gelir miyim acaba? Yoksa askerlikte eş durumu yok mu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2343963  gönderen doctorerkan
 01.05.2013 - 08:47:58
eşlerden hangisi geçmeye hakkı var..önce girenmi geçebiliyor.. yoksa bir sınırlama varmı.. ben yönetmeliği okudum öyle birşey yazmıyordu ama uygulamada yada benim bilmediğim bişi varmı ?
Kullanıcı avatarı

#2343964  gönderen doctorerkan
 01.05.2013 - 08:48:31
niedy707 yazdı:
drcgly yazdı:
sormadım.
teli nedir
Kullanıcı avatarı

#2344512  gönderen drcgly
 01.05.2013 - 14:13:10
aycay yazdı:
drcgly yazdı:eşim asistansa ve kendi döneminde almış olduğu puan bulunduğum ilin puanına eşit veya yüksekse benim asistanlık yaptığm hastaneye gelebilir mi..yani şartlar sağlanıyorsa bu durumu kendi hastanesinin ve bnm bulunduğum yerin kabul etmeme durumu var mı?yani asistanlıkta eş durumu bize verilen hak mı yoksa kurulların insiyatifine mi bağlı??
çok emin olmamakla birlikte şöyle bir ayrıntı var galiba ikinizin puanı da tutuyorsa eğer asistanlığı daha önce başlayan diğerinin yanına gidiyormuş.

bu da nerden çıktı ya şimdi...arkadaşlar böyle bi durum var mı ve şartlar sağlandıktan sonra kurul insiyatifine bağlı bi durum mudur bu?bilen yok mu ya:(((