Cuma , Eylül 20 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 40

Asistanlık Nasıl gidiyor?

#1652497  gönderen pedican
 30.03.2012 - 21:15:21
Başlayalı ancak 2 ay oldu, daha ne olduğumu yeni yeni anlıyorum
ÇOk zorlandığım zamanlar oluyor,en kötüsü de hiç birşeyi bilmeden senden herşeyi yapmanı bekliyorlar
Ben rahat rahat pratesyenlik çalışırken asistanlık yapan arkadaşlar vardı, hemde uzun süre gün aşırı nöbet tuttular, şimdi onlara göre çok daha rahatız
ama dayanabilecekmiyim diye düşündüğüm çok oluyor
Bir ben miyim bu durumda diye düşünmeden edemiyorum
zaman zaman yazacağım bu başlığa iyi hissettiğim zamanlarda da bakalım ne zaman düzelecek moralim

Re: Asistanlık Nasıl gidiyor?

#1652613  gönderen pedican
 30.03.2012 - 22:28:36
skywalker yazdı:benim 3 ay oldu başlayalı eğitimi bi yana bıraktım piyon olmak çok kötü günde 800-900 hastanın geldiği yerde primer acil asistanı gibi nbt tutmak,asistanları eksik olan bölümleri rotasyon adı altında tamamlamak...
bölüm ne
ben pediatrideyim bende aksine acili plk leri severim klinikleri hele de hemato onko yenidoğan yoğun bakım dörtlüsünü bitirip plk e bir insem var ya
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1652622  gönderen -oku-
 30.03.2012 - 22:35:49
ben de 2.ayımı bitirdim genel anlamda memnunum ama fiziksel intolerans oluyor zaman zaman,ha birde bazı nöbetler en kötü istifa ederim diye düşünüp sabah unuttuğum çok oluyor.allah hepimizin gücünü artırsın ve en önemlisi faydalı ilim nasip etsin
Kullanıcı avatarı

#1652636  gönderen tuatte
 30.03.2012 - 22:40:38
Caninizi skmayin arkadaslar asistaliga baslayipda istifayi aklindan gecirmeyen yoktur.biraz sabredin hepsi gececek. .

#1652718  gönderen pedican
 30.03.2012 - 23:18:56
pazartesiye yeni bir bölüme başlıyorum
ve ben daha dosya doldurmayı epikrizi hasta taburcusu nasıl olur hiç bilmiyorum
şu ilk bir yılım geçse alışssam, nöbetlerim azalsa daha rahatlayacağım
ruhum sıkılmayacak belki
göğsümün üstünde biri oturur gibi olmayak
gelsin o günler artık
ben de mutlu olayım biraz yüzüm gülsün
Kullanıcı avatarı

#1652758  gönderen waterlily
 30.03.2012 - 23:38:34
sayın başlığı açan arkadaşım ne sen sor ne ben söyleyeyim en iyisi bu mevzuyu burada kapatalım zira olayın vehametini anlatmaya ne bu klavye ne de yazmaya bu parmaklar dayanır :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1652772  gönderen pedican
 30.03.2012 - 23:44:17
başlığı açma sebebim derdimi anlatmak
dert paylaştıkça azalırmış
ve sonuçta bu yazılar burda kalıyor 1 yıl sonra 2 yıl sonra bunları okuduğumda ne kadar basit şeyleri dert ettiğimi düşünüp hüzünleneceğim
sizlerin yorumlarıyla belki biraz destek bulup güçleneceğim
en güzeli de uzmanlığı alınca bunları okuyup dudağımda bir tebessümle bu yaşadıklarımı yadedeceğim
o yüzden iiyi geçen günleriizide anllatın yaşadığınız kötü olayları da

#1652794  gönderen pedican
 30.03.2012 - 23:52:02
işin tek güzel yanı şu an için kesinlikle geldiğim zamanki gibi değilim, pratesyen olarak uzun süre çalıştım ama burası başka hergün yeni birşeyler öğreniyorsun mecburen
ve 2 ay oldu her geçen gün hastaneden daha fazla insanla tanışıp selamlaşmaya başlıyorum
o yüzden de hastane daha çekilebilinir gelmeye başlıyor.
İŞTE BU YÜZDEN SIRF BU YÜZDEN UMUTLUYUM GELECEK ADINA HEM İYİ BİR PEDİATRİST OLARAK ÇIKACAĞIM BU CENDEREDEN HEM DE ÇOK FAZLA YIPRANMADAN ÇIKACAĞIM
Kullanıcı avatarı

#1652802  gönderen tuatte
 30.03.2012 - 23:55:50
drkpoyraz yazdı:Valla bölümlerinizi yazsanız biz pretuslara çok faydası olabilir :D
heryerin deneyimi farklidir
Kafani takma
dersini calis pretus :)
Kullanıcı avatarı

#1652861  gönderen class09
 31.03.2012 - 00:27:43
alışmak ve alışırken öğrenmeye çalışmak zor bir de ortam değişikliği oluyor gittiğin yer de kurulu bir düzen var, kurulu arkadaşlıklar var senin hem bu sosyal ortama adapte olman gerekiyor hem de aynı anda sisteme adapte olman gerekiyor o nedenle sıkıntı yaşaman çok normal, bazen adaptasyon süreci çok uzun oluyor o nedenle sabırlı olmak gerekiyor boş vakitlerinde kendine zaman ayır uyuyarak vaktini geçirme, bir de bence mutlaka bir şeyler oku öteki türlü yaptığın işten çabuk sıkılırsın, okudukça yaptıpın işi daha çok seversin, bunlar acizane benim tecrübelerim
zaman da beklediğinden çok daha çabuk geçecektir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1653089  gönderen drkpoyraz
 31.03.2012 - 03:47:48
tuatte yazdı:
drkpoyraz yazdı:Valla bölümlerinizi yazsanız biz pretuslara çok faydası olabilir :D
Kafani takma
İstediğimiz bölümlerin kadrolarını kaldırırken hayallerimizi çaldıklarının farkında olmayan bazıları!,bizleri yeni bölümler aramaya itti maalesef...İnsanlar mutsuzsa nedenini bilmek isterim :D
Kullanıcı avatarı

#1653204  gönderen drmelis2004
 31.03.2012 - 12:51:46
drkpoyraz yazdı:
tuatte yazdı:
Kafani takma
İstediğimiz bölümlerin kadrolarını kaldırırken hayallerimizi çaldıklarının farkında olmayan bazıları!,bizleri yeni bölümler aramaya itti maalesef...İnsanlar mutsuzsa nedenini bilmek isterim :D
tam da soylemek istediklerimi yazmissiiiiiinnnn :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 40