Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

Re:

#1560799  gönderen leman
 05.01.2012 - 23:25:19
drlizy yazdı:drjum herkes için geçerli değil tabi ben kendi adıma konuştum senin adına da çok sevindim inşallah her zaman -ki bence esas olan bu kavram-bu duygu ve düşünce de olursun...
leman ben zamanında gerçekten çok güzel hayller kurmuştum ama hiç birisi olmadı yeryüzünde bunu ilk yaşayan kişi değilim tabi bunu da biliyorum ama nasılsa olmayacak kaosundan Allah'ım herşeyi sana bıraktım ne gelirse kabulüm aşamasına geçtiğimden beri beni hayal kurmaya sevkedecek düşüncelere karşı çıkıyorum durum bu :D
Sen guzeli iste, en iyisini iste, eger begenmedigin birsey geliyorsa karsina demek ki o sekilde istemissin inan, Allah hangi istegimizi geri cevrimis, kulum bana bir adim gelsin ben on adim gelirim demis, hayal kurmak hemde en guzelini kurmak cok onemli benim nazarimda. Sen durdugun yerde bekliyorsun da Allah sana oylesine biseyler gonderiyor degil ki, sen ne istersen onu gonderiyor.. bunlar benim fikirlerim tabi.. her zaman her seye en olumlu ve en pozitif yonunden yaklasmak ve bakmak lazim, negatifligi dusunup hesabini yaparsak o bizi esir alir inanin..

Re:

#1560804  gönderen drjum
 05.01.2012 - 23:26:44
ya arkadaşlar ben bir tusiyerim ya ömrüm bir odada geçiyor boş boş duvara bakarak :gott: :gott: herkes neyle isterse doldursun boşluğunu tabi her birey özgürdür...herkese az boşluklu dolu dolu bir ömür diliyorum....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1560820  gönderen drelizabeth
 05.01.2012 - 23:33:25
leman yazdı:
drlizy yazdı:drjum herkes için geçerli değil tabi ben kendi adıma konuştum senin adına da çok sevindim inşallah her zaman -ki bence esas olan bu kavram-bu duygu ve düşünce de olursun...
leman ben zamanında gerçekten çok güzel hayller kurmuştum ama hiç birisi olmadı yeryüzünde bunu ilk yaşayan kişi değilim tabi bunu da biliyorum ama nasılsa olmayacak kaosundan Allah'ım herşeyi sana bıraktım ne gelirse kabulüm aşamasına geçtiğimden beri beni hayal kurmaya sevkedecek düşüncelere karşı çıkıyorum durum bu :D
Sen guzeli iste, en iyisini iste, eger begenmedigin birsey geliyorsa karsina demek ki o sekilde istemissin inan, Allah hangi istegimizi geri cevrimis, kulum bana bir adim gelsin ben on adim gelirim demis, hayal kurmak hemde en guzelini kurmak cok onemli benim nazarimda. Sen durdugun yerde bekliyorsun da Allah sana oylesine biseyler gonderiyor degil ki, sen ne istersen onu gonderiyor.. bunlar benim fikirlerim tabi.. her zaman her seye en olumlu ve en pozitif yonunden yaklasmak ve bakmak lazim, negatifligi dusunup hesabini yaparsak o bizi esir alir inanin..
aslında dediklerine tüm kalbimle ve aklımla katılıyorum ama hayal kırıklığı koleksiyonu yaptığımdan beri benim istediğim şeyi Allah istemiyorsa konu kapanmıştır şeklinde tevekkül ediyorum....negatiflikten çok kendimce yorumsuz kalıyorum...güzel sözlerin ve vermeye çalıştığın vizyon için ayrıca çok teşekkür ederim...

Re:

#1560856  gönderen ruzgargibigecti_
 05.01.2012 - 23:51:42
leman yazdı:
+1
Kullanıcı avatarı

Re:

#1560860  gönderen drfiiz
 05.01.2012 - 23:55:02
leman yazdı:
ve her şeyin olması gereken bi zamanı var ..

Re:

#1560893  gönderen suvari02
 06.01.2012 - 00:04:35
drjum yazdı:o kadar dolu hissediyorsanız ne güzel :) bende hep hep var sanki bir türlü doyumsuzluk gibi aldıkça daha fazlasını istiyor çoğu zaman ne olduğunu bile çözemiyorum
libido olmasın:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1561111  gönderen susesi
 06.01.2012 - 11:04:10
Herkul yazdı:Kanaatimce herkeste az-çok, hissedilebilecek-hissedilemeyecek çeşitli boyutlarda boşluk vardır....

Adı üstünde boşluk hissi. Yani manevi bir boşluk, duygusal bir açlık, hazsal bir tatminsizlik gibi anlamlara gelmekte....

Bu boşluğu artıran veya kişiyi rahatsız edecek derecede hissetmesine neden olan şeyler her ne kadar dünyevi-yaşamsal nedenler gibi gözükse de bunun asıl hikmeti, Allah'a iman ve imanın gerektirdiklerinin yapılmasıyla alakalı manevi bir boşluk olmasıdır.

İşte bu hissi yaşayan ve nedenini arayan kişi bu konuda ciddi olur ve doğru yönde gayret gösterirse o boşluğun ne olduğunu anlayacak.kavrayacak ve gereğini yapacaktır....
ağzına sağlık arkadaşım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1561161  gönderen tussuruk
 06.01.2012 - 11:55:39
çocuğu olan var mı?
çocuğum olursa bu boşluk belirsizlik hissi geçermiş gibi geliyo bana yada en azından böyle şeyler hissetmeye vakit kalmaz belki...

Re:

#1561260  gönderen drhousee
 06.01.2012 - 13:25:20
boşluğa ne kadar hacim ayırdığına bağlı
Kullanıcı avatarı

Re:

#1561685  gönderen batur03
 06.01.2012 - 19:39:07
MONTJEU yazdı:din milletlerin en büyük afyonudur
ahanda... gör sen şimdi tartışmayı, birazdan kavga çıkacak burda :D
Kullanıcı avatarı

#1561702  gönderen SsurgeonN
 06.01.2012 - 19:50:41
Bnm icimde bir boşluk var mı yok mu nasıl anliycam onu anlayamadım daha
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3569994  gönderen soneryakamoz
 27.05.2016 - 23:50:23
bu bolşuk insanın en hassas dönemlerinden

bu dönemlerde kötü alıskanlıklara bulasmayın derim :)

Re:

#3570085  gönderen busra90
 28.05.2016 - 00:58:41
Boşluk hissi,insana yaşadığı hayatı tekrar tekrar sorgulatan bir şey.Uygun parçayı bulamazsan asla dolmaz,doldurulamaz

Re:

#3570090  gönderen spironolakton
 28.05.2016 - 01:04:18
batur03 yazdı:
MONTJEU yazdı:din milletlerin en büyük afyonudur
ahanda... gör sen şimdi tartışmayı, birazdan kavga çıkacak burda :D
Allah aşkina bunu diyenle kim tartisir ki ...kapasitesi düşük biri böyle konuşur ancak.onla da tartisilmaz zaten gereksiz olur :D