Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

BOŞLUK HİSSİ

#1560273  gönderen drjum
 05.01.2012 - 20:09:21
içinizdeki boşluk hissi ne boyutta dersiniz???
Kullanıcı avatarı

#1560287  gönderen masal
 05.01.2012 - 20:26:08
içimde boşluk hissi yok :arrow:
yok ben anlamıyorum bugün soruları
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1560293  gönderen isthanbul
 05.01.2012 - 20:33:33
hiç boşluk hissi olmadıki bende
güzel bişeye benziyor sanki :wink:

Re:

#1560304  gönderen drjum
 05.01.2012 - 20:44:51
o kadar dolu hissediyorsanız ne güzel :) bende hep hep var sanki bir türlü doyumsuzluk gibi aldıkça daha fazlasını istiyor çoğu zaman ne olduğunu bile çözemiyorum

#1560363  gönderen cerrahnes
 05.01.2012 - 21:17:45
boşluk içimde değil de ben bi boşluk içindeyim..bunu nasıl çözümlicez şimdi??içimde bi boşluk olsa yemek yer doldururum o basit de :)dışımdaki boşluk noolcek????
Kullanıcı avatarı

Re:

#1560382  gönderen Herkul
 05.01.2012 - 21:34:43
Kanaatimce herkeste az-çok, hissedilebilecek-hissedilemeyecek çeşitli boyutlarda boşluk vardır....

Adı üstünde boşluk hissi. Yani manevi bir boşluk, duygusal bir açlık, hazsal bir tatminsizlik gibi anlamlara gelmekte....

Bu boşluğu artıran veya kişiyi rahatsız edecek derecede hissetmesine neden olan şeyler her ne kadar dünyevi-yaşamsal nedenler gibi gözükse de bunun asıl hikmeti, Allah'a iman ve imanın gerektirdiklerinin yapılmasıyla alakalı manevi bir boşluk olmasıdır.

İşte bu hissi yaşayan ve nedenini arayan kişi bu konuda ciddi olur ve doğru yönde gayret gösterirse o boşluğun ne olduğunu anlayacak.kavrayacak ve gereğini yapacaktır....
En son Herkul tarafından 05.01.2012 - 21:38:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re:

#1560384  gönderen cerrahnes
 05.01.2012 - 21:37:11
Herkul yazdı:Kanaatimce herkeste az-çok, hissedilebilecek-hissedilemeyecek çeşitli boyutlarda boşluk vardır....

Adı üstünde boşluk hissi. Yani manevi bir boşluk, duygusal bir açlık, hazsal bir tatminsizlik gibi anlamlara gelmekte....

Bu boşluğu artıran veya kişiyi rahatsız edecek derecede hissetmesine neden olan şeyler her ne kadar dünyevi-yaşamsal nedenler gibi gözükse de bunun asıl hikmetinin Allah'a iman ve imanın gerektirdiklerinin yapılmasıyla alakalı manevi bir boşluktur

İşte bu hissi yaşayan ve nedenini arayan kişi bu konuda ciddi olur ve doğru yönde gayret gösterirse o boşluğun ne olduğunu anlayacak.kavrayacak ve gereğini yapacaktır....
hemen dine döneyim...yaw boşluk içinde olmak için dinsiz imansız falan mı olmak lazım?boşluk içinde beş vakit namazımı kılıyorum oldu mu hacı :))))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1560410  gönderen Herkul
 05.01.2012 - 21:47:23
cerrahnes yazdı:
Herkul yazdı:Kanaatimce herkeste az-çok, hissedilebilecek-hissedilemeyecek çeşitli boyutlarda boşluk vardır....

Bu boşluğu artıran veya kişiyi rahatsız edecek derecede hissetmesine neden olan şeyler her ne kadar dünyevi-yaşamsal nedenler gibi gözükse de bunun asıl hikmetinin Allah'a iman ve imanın gerektirdiklerinin yapılmasıyla alakalı manevi bir boşluktur

hemen dine döneyim...yaw boşluk içinde olmak için dinsiz imansız falan mı olmak lazım?boşluk içinde beş vakit namazımı kılıyorum oldu mu hacı :))))
ben kendi kanaatimi ifade ettim....

ama gördüğüm kadarıyla sen hem yazdıklarımın ne ifade ettiğini anlamamış hem de niyetimden de şüphe etmişsin gibi...

yazdıklarımı daha önyargısız ve daha dikkate alarak tekrar okumanı öneriyorum...tabii şu da var ki seni ikna etmek gibi bir gayret içinde değilim....nasıl biliyorsan öyle yaparsın sen...

Yukardaki alıntıda büyük puntolu yere dikkat edersen ve tekrar yorumlarsan boşluğun iman eden birinde de olabileceği umarım anlayabilirsin....

Re:

#1560527  gönderen cerrahnes
 05.01.2012 - 22:14:45
Herkul yazdı:
cerrahnes yazdı:

ben kendi kanaatimi ifade ettim....

ama gördüğüm kadarıyla sen hem yazdıklarımın ne ifade ettiğini anlamamış hem de niyetimden de şüphe etmişsin gibi...

yazdıklarımı daha önyargısız ve daha dikkate alarak tekrar okumanı öneriyorum...tabii şu da var ki seni ikna etmek gibi bir gayret içinde değilim....nasıl biliyorsan öyle yaparsın sen...

Yukardaki alıntıda büyük puntolu yere dikkat edersen ve tekrar yorumlarsan boşluğun iman eden birinde de olabileceği umarım anlayabilirsin....
görme kusurum yok,anlama kusurum da hakeza! insanlar boşluk içindeyim deyince imanla itikatla nasihat vermek saçma geliyor bana da...kanaatiniz için sonsuz şükran :roll: tabiki herkes kendi doğrusunu yaşayacak, benim sorunum dinimle diyanetimle ilgili değil ki sanmıyorum başlığı açan arkadaşında böyle bir sorunu olsun. yine de katkınız için teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı

#1560529  gönderen zexuwar
 05.01.2012 - 22:15:50
cerrahnes yazdı:boşluk içimde değil de ben bi boşluk içindeyim..bunu nasıl çözümlicez şimdi??içimde bi boşluk olsa yemek yer doldururum o basit de :)dışımdaki boşluk noolcek????
ablam ne yaptın sen öyle

#1560537  gönderen cerrahnes
 05.01.2012 - 22:19:13
zexuwar yazdı:
cerrahnes yazdı:boşluk içimde değil de ben bi boşluk içindeyim..bunu nasıl çözümlicez şimdi??içimde bi boşluk olsa yemek yer doldururum o basit de :)dışımdaki boşluk noolcek????
ablam ne yaptın sen öyle
zexu içimden coştu cümleler, içimde bi boşluk yokmuş meğerse engelleyemedim :D :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1560557  gönderen drelizabeth
 05.01.2012 - 22:24:04
ruzgargibigecti_ yazdı:boşluk hissini tarif eder misiniz? :)
mutluluğun resmini de çizdirecek misin? :D :irre:

#1560563  gönderen kolonoskop
 05.01.2012 - 22:25:10
drlizy yazdı:
ruzgargibigecti_ yazdı:boşluk hissini tarif eder misiniz? :)
mutluluğun resmini de çizdirecek misin? :D :irre:
deli doktoru işte
Kullanıcı avatarı

Re:

#1560565  gönderen Herkul
 05.01.2012 - 22:25:29
cerrahnes yazdı: görme kusurum yok,anlama kusurum da hakeza! insanlar boşluk içindeyim deyince imanla itikatla nasihat vermek saçma geliyor bana da...kanaatiniz için sonsuz şükran :roll: tabiki herkes kendi doğrusunu yaşayacak, benim sorunum dinimle diyanetimle ilgili değil ki sanmıyorum başlığı açan arkadaşında böyle bir sorunu olsun. yine de katkınız için teşekkür ederim...
ben de bu kibarca cevabın için teşekkür ederim....

Allah hepimize iç huzuru ve hayatta başırılar, lütfen, nasip etsin....