Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455514  gönderen sscvs
 22.10.2011 - 13:57:35
oooooooooooooooooooooooooooooooffffffffffffffffffffff çok bunaldım yeteeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455523  gönderen cerberus100
 22.10.2011 - 14:13:51
whocares yazdı:
cerberus100 yazdı:
whocares yazdı:

bu yüzden mi hepimiz tusa hazırlanıyoruz ve mutsuzuz?..topluca girmeyelim o zaman :D
cerberus100 yazdı:Dostum, çalış ve TUS'a gir ama onun hayatının odak noktası yapma. O zaman çalışırken bile mutlu olabilirsin. Hiç bir şey vazgeçilmez değildir.
dediğin gibi yaptım son sınavdan sonra ancak bu beklemeler öyle koyuyor ki insana .. çalışırkende mutlu çalıştım puanlar açıklanınca telefonumu kapattım yakın uzak dost düşman akraba uzak akraba komşular bakkal bile merak ediyor kaç aldığımı ..: ) ayrıca insanlar 100 puan var sanıyolar :D daha doktor olmadım sanan bile vaa .. mutlumuyum şu an evet .. beklerken 7 tane puzzle bitirdim , daha da sırada yapılmayı bekleyenler var nöbet tutmadığım zamanlarda puzzle yapıp bitirip çerçeveletmeye götürüyorum bu yüzden kuru fasülyeyi bile yaktım .. yemeği yakmış olmak bile mutluluk kaynagıydı ..iyi güzel mutluyum ama fuck the system yani ! : )
cerberus100 yazdı:''fuck the system'' basitçe ve net anlatmışsınız. Tam da bu noktada iken herşeyi belirleyebileceğin yerdesin.Aslında gören için heryerde işaretler vardır. Yıllar önce kafam bu sorularla meşgulken İtalyan çizgi romanında kahraman şunu söylüyordu;Bazen normal insanların hayal dünyasında yaşadığını düşünüyorum, çünkü tamamen uyanık olsalardı çevrelerinde korkunç şeyler olduğunu farkına varırlardı ve bütün bunlara isyan ederlerdi.'' Bunu okuduğumda ilkokul öğrencisiydim ve süreç bir çizgi romandaki, bir baloncukla başladı. Sürecinizde ve seçtiğiniz yolda mutlu olmanızı dilerim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455526  gönderen polyanna100
 22.10.2011 - 14:15:16
kısır döngüye girmiş gibiyiz..:( çalıştıkça yoruluyoruz, yoruldukça çalışıyoruz.. çok yorucu bir hayat bizimkisi

Re:

#1455550  gönderen haydenhay
 22.10.2011 - 14:39:41
cerberus100 yazdı:''fuck the system'' basitçe ve net anlatmışsınız. Tam da bu noktada iken herşeyi belirleyebileceğin yerdesin.Aslında gören için heryerde işaretler vardır. Yıllar önce kafam bu sorularla meşgulken İtalyan çizgi romanında kahraman şunu söylüyordu;Bazen normal insanların hayal dünyasında yaşadığını düşünüyorum, çünkü tamamen uyanık olsalardı çevrelerinde korkunç şeyler olduğunu farkına varırlardı ve bütün bunlara isyan ederlerdi.'' Bunu okuduğumda ilkokul öğrencisiydim ve süreç bir çizgi romandaki, bir baloncukla başladı. Sürecinizde ve seçtiğiniz yolda mutlu olmanızı dilerim.
[/quote]
selamlar sizin yaşamayı tercih ettiğinizi biliyorum tercih ettiğiniz süreçi ve de söyleyebileceğiniz bir şey varsa yaşarken anladığınız manayı paylaşabilir misiniz
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455571  gönderen cerberus100
 22.10.2011 - 15:09:29
haydenhay yazdı:
selamlar sizin yaşamayı tercih ettiğinizi biliyorum tercih ettiğiniz süreçi ve de söyleyebileceğiniz bir şey varsa yaşarken anladığınız manayı paylaşabilir misiniz[/quote]
cerberus100 yazdı: Tünaydın. Siz hayatın, herkes için geçerli tek bir anlamı olduğunu düşünüyorsunuz ve bunu bulmaya uğraşıyorsunuz. Benim kanaatim ise hayatın anlamı denilen tek ve mutlak gerçeğin olmadığı ve hayatını anlamlı yapanın kendi seçimlerinizin belirlediğini düşünmem.İnsan ancak kendine dönerek ve öğretilenleri yeniden sorgulayarak özgürleşebilir ki ondan sonra da hayatının dizginlerini ele alır ve egolarından ve öğretilenlerden sıyrılarak yeni bir yaşama başlar. Gerçek yaşam o zaman bu farkındalıkla yeniden başlar. Bence hayatın anlamının tek ve mutlak bir nedeninin olduğu bir kandırmaca ve yalandır, bize öğretilen bir yalan. Seçimlerimiz herkes gibi olsun ve farklı yola sapmayalım, uslu çocuk olalım diye. Ancak insan düşünebildiği için,görebildiği için, bir gün sizin gibi bunu sorgulamaya başlıyor. Bu yolda tek ve mutlak bir anlam olmadığını görebileceğinizi umuyorum. Çünkü göremezseniz ya hayatınızı olmayan anlamı arayarak boşu boşuna ve huzursuzluk içinde tüketirsiniz yada boş ver yahu,ben bana sunulanlarla yetinirim deyip, içinde egoların tatminini içeren herkese sunulmuş olan paketle yaşamınızı tamamlarsınız. Size son olarak Yunus Emre'nin şu sözünü ileteceğim; Görenedir görene, köre nedir köre ne.

Re:

#1455623  gönderen haydenhay
 22.10.2011 - 16:07:20
cerberus100 teşekkür ederim
aslında fazla uzatmak istemiyorum sadece sizi anlamak istemiştim tekrar teşekkürler tabi benim devam eden düşüncelerim var ve ne yazık ki aynı şeylere yeniden dönerdik ancak dediğiniz gibi bende size süreçinizde başarılar diliyorum
bunun yanında aklıma gelen bir paylaşım var bir örnek olarak
bir gün öbür tarafa inanmayan bir insan inanan birisine ,
diyor ki yazık eğer ahiret yoksa tüm yaptıkların boşa gidecek
inanan da cevap olarak diyor ki asıl sana yazık eğer ahiret yoksa ben sadece düzenli bir hayat yaşamış olacağım ama ahiret varsa sen ne yapacaksın
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455634  gönderen Acun
 22.10.2011 - 16:16:50
haydenhay yazdı: bir gün öbür tarafa inanmayan bir insan inanan birisine ,
inanan da cevap olarak diyor ki asıl sana yazık eğer ahiret yoksa ben sadece düzenli bir hayat yaşamış olacağım ama ahiret varsa sen ne yapacaksın
ahiret , Allah KAVRAMLARI, inanmayana, hatta bir müsümana bile, düşündürtücü geliyor. sorgulamaya çalışıyor insan. derinlere inmeye çalışıyor. neden neden böyle diyor.

ama O olmasaydı, bu kadar düzenli olamazdı hiçbirşey. insan vücudunun işleyişi, doğadaki bitkilerin, hayvanların, canlıların özellikleri, o kadar ince düşünülmüş ve ayrıntılı ki, birbirini tamamlayıcı ki, bunları yapan biri var diye düşünmek zorunda kalıyor insan ve anca o zaman Allahı anlamaya başlıyor. sonra gerisi geliyor. görmeden inanmaya başlıyor. akıl var ama görmüyoruz ama inanıyoruz.. onun gibi. görmeden sevmek, görmeden korkmak, görmeden inanmak. bunun sevabı, bunun ödülü ise, biz karşılıksız yapıyoruz ama, tahmin bile edilemez heralde..
yunus ne diyordu. cennet cennet dedikleri, birkaç köşkle birkaç huri, isteyene ver onları, bana seni gerek seni.. nerden nereye geldi sözler, HEPİMİZE NUR CEMALİNİ GÖRMEK NASİB OLSUN İNŞALLAH. FATİHA İLE AMİN.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1455643  gönderen bellapais
 22.10.2011 - 16:28:45
hayatın anlamı hep sınav bence.
ilkokulda anadolu lisesi
lisede üniversite sınavı
üniversitede vize final komite
okul bitimi tus
üds kpds
uzmanlık sınavı
baktım ömür bitmiş mezarda bile sınav diril kalk yine sınav sanırım sınav üzerine yaşıyoruz ne olduğumuzuda sonuçlar belirliyor..

Re:

#1455645  gönderen relax_
 22.10.2011 - 16:34:09
haydenhay yazdı:cerberus100 teşekkür ederim
aslında fazla uzatmak istemiyorum sadece sizi anlamak istemiştim tekrar teşekkürler tabi benim devam eden düşüncelerim var ve ne yazık ki aynı şeylere yeniden dönerdik ancak dediğiniz gibi bende size süreçinizde başarılar diliyorum
bunun yanında aklıma gelen bir paylaşım var bir örnek olarak
bir gün öbür tarafa inanmayan bir insan inanan birisine ,
bunu okuyunca aklıma bugün okuduğum bir şey geldi ve paylaşmak istedim

Babam söylemişti.İnsanoğlu çok ahmaktır.3-4 yaşlarındaki bir çocuk şu

delikte yılan var elini sokma dese insan o çocuğun sözünü dinliyor elini

sokmuyor,velevki yılan olmasada elini o deliğe sokmuyor.

Baba Ademden beri 124.000 Peygamber gelmiş onca Evliya söylemiş

Cennet var Cehennem var buraya hazırlanın bunların sözünü dinlemiyorlar

da o çocuğun sözünü dinliyorlar .Seyh Seyyid Abdülbaki Hz (k.s)

Re:

#1455655  gönderen people
 22.10.2011 - 16:43:40
herkesten farkli bir sey katabilirsen anlamli
Kullanıcı avatarı

#1455665  gönderen Acun
 22.10.2011 - 16:57:28
bellapais yazdı:hayatın anlamı hep sınav bence.
ilkokulda anadolu lisesi
lisede üniversite sınavı
okul bitimi tus
üds kpds
uzmanlık sınavı
baktım ömür bitmiş mezarda bile sınav diril kalk yine sınav sanırım sınav üzerine yaşıyoruz ne olduğumuzuda sonuçlar belirliyor..
evet, benimki de buna benziyor bella ;))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1455686  gönderen drfiiz
 22.10.2011 - 17:19:07
ilkokulda anadolu lisesi
lisede üniversite sınavı
okul bitimi tus
üds kpds
uzmanlık sınavı
ama her şeye kendi hayatımız için katlanıyoruz :roll:

ben hep kendi hayatım ve mutluluğum için yapıyorum her şeyi :roll:

#1455711  gönderen erva_
 22.10.2011 - 17:32:27
ilkokulda anadolu lisesi
lisede üniversite sınavı
okul bitimi tus
üds kpds
uzmanlık sınavı
benim kuzenimin bi lafi vardi, çok sevmistim:

"Hayat bir sinavsa, imzami atar çikarim" :)
Kullanıcı avatarı

#1455724  gönderen mehmetmehmet
 22.10.2011 - 17:43:57
Bkz " insan ne ile yasar" Tolstoy.
Ayrıca bakınız mustafa Kemal'e diktatör diyor olsa bile " küçük prens"
Hatta bana sorarsanız esas olarak izleyiniz " revolver, J. Steatham in" ve mutlaka dinleyiniz Müslüm babadan " ask tesadüfleri sever" :)) hayat tekrarları sever yeniden yasamayı,keş ses tonu ve arabesk bestesi ile ask icin yasamak teması kombinasyonu aacaip bı şe bence.
Ve eğer yaşanacaksa en zarurisinden, verilecekse bu mücadele düstur en azından tusa girmişseniz su olmalıdır: ömrün önceki yarım duzinelik kısmının icine ettim, sonraki bı duzinelik ve belki sonraki kısmının tamamının icine en yakınlarım ve sevdiklerim dahi olsa kimsenin beklentisine göre karar vermeme yetisidir yasamak. Üstünlük kaygısı ile tercih yapmamaktir , sidik yarısına girmemektir yeni yetme köpükler gibi derim:)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7