Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

#1455222  gönderen erva_
 22.10.2011 - 01:24:39
friemag yazdı:
erva_ yazdı:
friemag yazdı: ne yaparak işte o da onu soruyo :D
biryerde kendine soru soruyorsan zaten, hayatin gidisatindan memnun degilsin demektir.
Peki neden memnun degilim ?
Hayatimin nasil olmasini umuyordumda, ne olmadi ?
Nasil olmasini isterdim ?

Bunlara cevabin varsa, onlari gerçeklestirmeye çalisarak mesela.. :wink:
bitakım uğraşlar peşinde ölüp gidioz işte hayatın anlamı.. :)
Aynen ama insan mutlu oldugunda, hayatin anlamini sorguluyormu sence ?
Kalbi liseli kizlar gibi pirpir :D atarken, ya hayatin anlami neydi ?diyormu ? hayir
çok guzel hayalindeki evi aldimi ?
yada yüzerken ? partideyken ?

Hayir..sadece ZOR dayken, hayatin anlamini sorguluyor..

sorguluyorsan, hayatinda negatif olaylarin, pozitif olanlari asmis olmasindan kaynaklaniyor.
Bu sorulari birdaha sormamak için, negaif olaylari azaltmak ve pozitif olaylari çogaltmak gerekiyor.

çunki soru yoksa, sorunda yoktur zaten ?! :wink:
En son erva_ tarafından 22.10.2011 - 01:25:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#1455223  gönderen people
 22.10.2011 - 01:24:51
haydenhay yazdı:sadece ölüp gideceğimi düşünse idim kesinlikle intihar ederdim
ki onun icin camus insanın hergün yaptığı en önemli şey, o gün intihar etmemeye karar vermesidir demistir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1455227  gönderen erva_
 22.10.2011 - 01:26:52
people yazdı:
haydenhay yazdı:sadece ölüp gideceğimi düşünse idim kesinlikle intihar ederdim
ki onun icin camus insanın hergün yaptığı en önemli şey, o gün intihar etmemeye karar vermesidir demistir
camus u sevmemistim..halada sevmiyorum :)

Re:

#1455230  gönderen haydenhay
 22.10.2011 - 01:28:06
cerberus100 yazdı:Bence hayatın bir anlamı yok. Biz b...ktan egomuzu tatmin için, bu tür sorularla kendimizi önemsemeye çalışıyoruz. Tüm dünyadaki kötülüklerin nedeni de bu zaten (savaşlar,para ve güç hırsı,acımasızlık vs.)Egolarından kurtulup sadece yaşamayı becerenler en mutlulardır.
kesinlikle egomuzu tatmin için de yaşadığımızı düşünüyorum ancak insanın sadece egosu yoktur ve bu türlü sorulara cevap arayanlar yine egolarına yenik düştüklerinde dediğiniz türden canlılara dönüşebiyorlar ben sadece yaşamış olmak istemem taki ben ben den kurtulana kadar işte o zaman gerçekten sadece yaşmış olurum
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455236  gönderen cerberus100
 22.10.2011 - 01:30:12
whocares yazdı:
cerberus100 yazdı:Bence hayatın bir anlamı yok. Biz b...ktan egomuzu tatmin için, bu tür sorularla kendimizi önemsemeye çalışıyoruz. Tüm dünyadaki kötülüklerin nedeni de bu zaten (savaşlar,para ve güç hırsı,acımasızlık vs.)Egolarından kurtulup sadece yaşamayı becerenler en mutlulardır.

bu yüzden mi hepimiz tusa hazırlanıyoruz ve mutsuzuz?..topluca girmeyelim o zaman :D
cerberus100 yazdı:Dostum, çalış ve TUS'a gir ama onun hayatının odak noktası yapma. O zaman çalışırken bile mutlu olabilirsin. Hiç bir şey vazgeçilmez değildir.

Re:

#1455242  gönderen erva_
 22.10.2011 - 01:32:31
haydenhay yazdı:
kesinlikle egomuzu tatmin için de yaşadığımızı düşünüyorum ancak insanın sadece egosu yoktur ve bu türlü sorulara cevap arayanlar yine egolarına yenik düştüklerinde dediğiniz türden canlılara dönüşebiyorlar ben sadece yaşamış olmak istemem taki ben ben den kurtulana kadar işte o zaman gerçekten sadece yaşmış olurum
sadece yasamak degilde, hayati dengeli yasamak, onemli olan.

Re: haytın anlamı?

#1455243  gönderen dr_mercan
 22.10.2011 - 01:32:34
friemag yazdı:
derko yazdı:

ya tabiki sosyal bir çevremiz olduğunun farkında olmalıyız beklentileri önemsemeliyiz ben tamamen kendimizi soyutlayalım demiyorum ama bunu dozu çok önemli bunu ayarlamak gerek....
Süperego, ego ve id'i kontrol eden karakter bölümü. id isteğin hemen olmasını ister, ego gerekli şartların yerine getirildiğinde o isteğe ulaşılacığını belirtir, süperego ise hem id'i hem egoyu belli bir süre idare ederek, yapılacak davranışın toplumsal şartlara, ahlak vs. gibi değerlere uygunluğu belirler, ona göre hareket sağlanır.

Freud tarafından öne sürülmüştür.
ya sonucta her insanın sende gördüğü şey farklıdır senin de onlarda
ne onlar sadece senin gördüğün kişidir ne de sen onların
olamayız da
olmaya calısmak,mükemmelliyetcilk cok yorucu
Allah insanlara hata yapabileceklerini affedeceğini söylüyor ama biz kendimizi kusursuz sandığımızdan hep neden ben nasıl yaparm filan soruyoruz
herkes aslında cok karmasık kendimiz de hayatın anlamı hep bunları artık anladım,ben oldum sandığımızda en başa dönmek...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1455245  gönderen haydenhay
 22.10.2011 - 01:35:16
elifnida yazdı:Hayatın anlamını arayarak bir şey elde edilebileceğini, bir yere ulaşılabilineceğini sanmıyorum. Ne için dünyaya geldik bilmiyorum ama insana en çok yakışan çalışmak çalışmak çalışmak...
ama ne için kalbim hayata ve insanlara karşı sevgi dolu dersen ben de anlayabilirim
ama ben neyi ne için yaptığımı bilmek isterim

Re:

#1455253  gönderen derko
 22.10.2011 - 01:40:51
Allah aşkına başkalarının hayatlarıyla ilgilenmedim çevremle ilgilenmedim şimdiye kadar beni ne mutlu eidyorsa onu yaptım diye bilecek var mı?çevre sosyal ortam diğer insanlar çok önemli tabi ama hayat senin hayatın ne istediğini bilmelisin örneğin derma istemeyen ama arkadaşın yükse puan aldı derma yazacak diye üzülen insanlar biliyorum:))
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455257  gönderen cerberus100
 22.10.2011 - 01:42:14
haydenhay yazdı:
cerberus100 yazdı:İnsanların kendilerini ve hayatı çok önemsediklerini düşünüyorum. Halbuki bundan 100 sene sonra bugün dünya üzerinde yaşayan insanların hiçbiri yaşamıyor olacak.

Re:

#1455266  gönderen haydenhay
 22.10.2011 - 01:50:04
cerberus100 demiş ki:
İnsanların kendilerini ve hayatı çok önemsediklerini düşünüyorum. Halbuki bundan 100 sene sonra bugün dünya üzerinde yaşayan insanların hiçbiri yaşamıyor olacak.
evet yine aynı noktalardan biri arkadaşım hayatın hiç bir anlamı yoksa ve sadece yaşayıp gitmeli isek yani ben böyle düşünsem kalbimde yaşadığım bir anlık hüzün için bile değmez bu hayat 100 yılıbeklemezdim
ayrıca sen iyisin değil mi elinde tabanca ile falan sana negatif bir bakış açısı yüklemek istemem

#1455279  gönderen cremasteric
 22.10.2011 - 01:56:53
sağlık bakanı alsın oluştrduğu sistemi münasip br yerıne......anladınız sz....dr luğumuzdan soğuttular bzı yahu...ekonomık mesgalelerle, ağır yaptırımlarla ve nahoş dayatmalarla sosyal yaşantımızı, düşünce gücümüzü, emeğimizi yerle br ettler...hekımlerın içinden gecen hezeyanlar duygular pişmanlıklar ve kızgınlıklar aynı iken...bunları ifade edıcek zamanı bıle bulamadık agır acil,asistanlık zorunlu hzmet muharebelerınden dolayı.....bumudur arkadaslar? soruyorm......onca emek ,ailelerımızın beklentılerı, gelecek hayallerımız......bu kadar kolay mı bzmle oynamak?.....nereye cekebılırsenız cekın.......aile hekımlığımı? halı ortada...ılerleyen zamanlarda dahada kötuye gdcege bellı oldu.....asıstanlık şartlarımı...kişiliğinize karakaterınıze saydıra saydıra ,yoğun nöbetlerde dağıla dağıla en az br dört yıl....aldığınız eğitimin kaliteli ve eksıksız olduğuna dair br garantınız de yok...kı brde eğitim verecek hoca bulunabılınecekse son yasanan gelısmelerden sonra.....sonuç....kaybolan yıllar....emek sömürüsü...saygısızlık...ucuz işgücü olarak kullanılma...mutsuzluk.....hayatın anlamı nedir?.....bılemyorum....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455280  gönderen friemag
 22.10.2011 - 01:57:02
"Yaşamın üç dönemi vardır. Birincisi gençlik; zamanınız ve enerjiniz vardır, ama hiç paranız yoktur. İkincisi çalışma dönemi; paranız ve enerjiniz vardır, ama hiç zamanınız yoktur. Üçüncüsü yani sonuncusu yaşlılık dönemi; zamanınız ve paranız vardır, ama hiç enerjiniz yoktur."

uehueheuheuhe :D:D
Kullanıcı avatarı

Re:

#1455288  gönderen cerberus100
 22.10.2011 - 01:58:40
haydenhay yazdı:cerberus100 demiş ki:
İnsanların kendilerini ve hayatı çok önemsediklerini düşünüyorum. Halbuki bundan 100 sene sonra bugün dünya üzerinde yaşayan insanların hiçbiri yaşamıyor olacak.
evet yine aynı noktalardan biri arkadaşım hayatın hiç bir anlamı yoksa ve sadece yaşayıp gitmeli isek yani ben böyle düşünsem kalbimde yaşadığım bir anlık hüzün için bile değmez bu hayat 100 yılıbeklemezdim
ayrıca sen iyisin değil mi elinde tabanca ile falan sana negatif bir bakış açısı yüklemek istemem
cerberus100 yazdı:whocares rumuzlu arkadaşa yazdığım yanıtı okursanız ne demek istediğimi anlayacağınızı umuyorum.

Re:

#1455293  gönderen haydenhay
 22.10.2011 - 02:02:28
friemag yazdı:"Yaşamın üç dönemi vardır. Birincisi gençlik; zamanınız ve enerjiniz vardır, ama hiç paranız yoktur. İkincisi çalışma dönemi; paranız ve enerjiniz vardır, ama hiç zamanınız yoktur. Üçüncüsü yani sonuncusu yaşlılık dönemi; zamanınız ve paranız vardır, ama hiç enerjiniz yoktur."

uehueheuheuhe :D:D
o zaman sence yaşam bir türlü bir araya gelemeyen bu muhteşem üçlü mü ve dolayısıyla bizim yaşayamamamız mı yaşam ?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7