Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

#980680  gönderen kral_igor
 31.08.2010 - 10:50:36
bi para kazanıyım anlatcam size,bu arada syka yine her zamanki gibi isabetli dikkatli ve haklı :D ah boşnak kızı :D
Kullanıcı avatarı
iacir33 yazdı:geçen gün PEAR diye bi arkadaşla tanıştım. Kendisi alman, 23 yaşında. Almış çantasını netbookunu ülke ülke dolaşıyor. Court-surfing sayesinde gezeceği ülkedeki biriyle internet üzerinden iletişim kuruyor(ortak bir site referans üzerine çalışıyor) ve hiç tanımadığı insanlar onu bir iki gece ücretsiz misafir ediyorlar. Bunlardan biri de benim arkadaşım, o sayede tanıştım. Çok az yemek yiyor, televizyon izlemiyor ve inanılmaz iyi bir okuyucu, her şeyi okuyor. Türkiye hakkında inanılmaz çok şey biliyor, referandum içeriğini oylayacak olanlar bile okumazken o satır satır okumuş. Gideceği ülkeye bir gün öncesinden çalışıyor adetlerini, yapmaması gerekenleri, ülkenin gündemini herşeyini okuyor. Biz ayrılmadan önce de Suriyeye çalışıyordu...Şimdiye kadar sürülerce ülke gezmiş ve hangi ülkeyi gezmek istediğini neye göre seçiyorsun dediğimde, açıyorum haritayı ismi hoşuma gelen dilediğim bir yeri seçiyorum dedi.. Muhabbetimiz sonrası vardığım nokta; bu çocuk hayatından inanılmaz mutlu:) geziyor görüyor sürülerce insanlarla tanışıyor yani yaşıyor..
sonra biz 2 tıpçı arkadaş kendimize baktık:
lisede zaten çalışmak zorundaydık; enerjimiz var paramız yoktu
ünv.' de: tıp içinde boğulurken birşeyler yapma çabası içindeydik, enerjimiz var zamanımız kısmen var paramız yoktu bişeyleri bekledik
simdi çalışıyoruz desek, enerjimiz hala var paramız var bu sefer zamanımız yok. Zamanımız olmasını bekliceğiz, o zaman da; paramız olacak, vaktimiz olacak enerjimiz olmayacak..
eee...
şimdi tusa hazırlanan bir tuszede'yim.. Sonra bitirme çabası sonra kaldıysa enerjin yaşama savaşı..
Peki bu gerçekten iyi yaşanmış bir hayat mıdır?
ya da bir tıpçı için gerçekten iyi yaşanmış hayat nasıl bir hayattır?
siz hayatınıza 'evet iyi yaşanmış hayat budur' diyebiliyor musunuz?
nasıldır?
işte hayatta en cok üzüldüğüm sey bu gençliğim de dünyayı gezemedim artık yaşalandık her aklımıza geleni yapamıyoruz ozamanki özgürlük yok... bu bir bakış açısı ve bizsim ülkede hiç yok..... çocukalrada öğretilmiyor.... öle 35 40 ciğvarıdna parayla turistik gez,iden ibaret yur dışı geziler doktorlar için .....yazık o pearl in peşini brıakma öğrenilecek cok sey var kendisinden....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dr_samsa yazdı:kimseyi kırmadan kimsenin hürriyetine kasdetmeden hiçbir canlıya doğaya hiçbirşeye zarar vermeden hemen hemen her istediğini yapabilerek veya istediğin anda yapabileceğini bilerek ve beraberinde insanlık adına da birşeyler yapabilerek yaşanan hayat iyi hayattır..vahşi batı toplumlarının yaşadığı hayatsa iğrenç bir hayattır iyi değil..zira bir ingiliz çocuğunun daha fazla patates kızartması ve daha kaliteli ketçap yiyebilmesi ve büyüyüp dünya turuna çıktığında geriye döndüğünde aman ne yaparım nasıl geçinirim diye düşünmemesi ve turunun da tadının kaçmaması için ; en az 1 etyopyalı 1 hindistanlı 1 somalili 1 endonezyalı 1 ıraklı çocuğun yine üzerinde kızıl haç işaretiyle iyilik(!) dağıtan bir ingiliz tırıyla gelen un ile yapılmış lapayla büyümesi ve büyüdüğünde de eşşek gibi çalışmaya devam etmesi gerekmektedir..dünyada iyi bir hayat yaşayan yok gibi şuan..bir gün tüm insanlığın iyi yaşadığını görebilmeyi çok isterdim..
10 numara yorum samsa..

:up: :up: :up:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3491976  gönderen sweetpearl
 05.03.2016 - 03:46:54
İstemediğin bir hayatı yaşarsan iyi geçmesi mümkün değil...
Seçimler çok önemli...
Meslek,şehir,eş,hatta yaşadığın mahalle bile önemli...