Cumartesi , Eylül 21 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

Re:

#3488646  gönderen pinkfreud
 01.03.2016 - 03:30:10
İstediğimi yapabildiğim ve istemediğimi yapmadığım sürece mutluyum...
Bir şeyin varlığı veya yokluğu beni mutlu etmiyor.Para,aşk,başarı...
İçsel huzurum olduğu sürece kendimi iyi hissediyorum zaten...Buralar sakinken felsefe yapmak güzel😁😁

Re:

#3488785  gönderen dremre123
 01.03.2016 - 15:14:27
pinkfreud yazdı:İstediğimi yapabildiğim ve istemediğimi yapmadığım sürece mutluyum...
İçsel huzurum olduğu sürece kendimi iyi hissediyorum zaten...Buralar sakinken felsefe yapmak güzel😁😁
siz hangi bölümdesiniz hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3488799  gönderen pinkfreud
 01.03.2016 - 15:47:51
dremre123 yazdı:
pinkfreud yazdı:İstediğimi yapabildiğim ve istemediğimi yapmadığım sürece mutluyum...
siz hangi bölümdesiniz hocam
tussssssssssssssssssss!!!

#3488807  gönderen ruzgargibigecti_
 01.03.2016 - 15:57:59
balıkçı eğer adamın dediklerini yapsaydı bi çok insana istihdam sağlayıp vatana millete hizmet edecek daha çok vergi verecek ülke ekonomisine katkıda bulunacaktı.daha çok yardım yapacak daha çok insanı mutlu edecekti.belki de yüce Rabbim bu vesileyle ona cennet kapılarını açacaktı.ama balıkçı tembeldir. hayatını kişisel mutluluk üzerine kurmuş miskin herifin tekidir :D sosyal mesaj:çalışmak kadar saygı duyulacak çok az şey vardır .

Re:

#3488815  gönderen gargara
 01.03.2016 - 16:09:24
"Mutluluk, hayatı olduğu gibi algılamak, hayatın sırtımıza yüklediği yükleri taşımak ve her şeyin daima daha mükemmele gitmesi için üzerimize düşeni yapmaktır." hep daha fazlasını ve sahip olamayacağımız hayatları istemek ve mutluluk için hedefler koyup ertelemek en büyük sıkıntımız zaten...
Kullanıcı avatarı

#3488819  gönderen akandemir
 01.03.2016 - 16:10:17
ruzgargibigecti_ yazdı:balıkçı eğer adamın dediklerini yapsaydı bi çok insana istihdam sağlayıp vatana millete hizmet edecek daha çok vergi verecek ülke ekonomisine katkıda bulunacaktı.daha çok yardım yapacak daha çok insanı mutlu edecekti.belki de yüce Rabbim bu vesileyle ona cennet kapılarını açacaktı.ama balıkçı tembeldir. hayatını kişisel mutluluk üzerine kurmuş miskin herifin tekidir :D sosyal mesaj:çalışmak kadar saygı duyulacak çok az şey vardır .
İşçiler daha fazla çalışsın ki, patronlar daha çok kazansınlar :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3488824  gönderen drbounlife
 01.03.2016 - 16:12:23
Biraz da huzurlu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3488838  gönderen dr_samsa
 01.03.2016 - 16:17:37
vakti doldurup gitmek

#3488873  gönderen ruzgargibigecti_
 01.03.2016 - 17:03:13
akandemir yazdı:
ruzgargibigecti_ yazdı:balıkçı eğer adamın dediklerini yapsaydı bi çok insana istihdam sağlayıp vatana millete hizmet edecek daha çok vergi verecek ülke ekonomisine katkıda bulunacaktı.daha çok yardım yapacak daha çok insanı mutlu edecekti.belki de yüce Rabbim bu vesileyle ona cennet kapılarını açacaktı.ama balıkçı tembeldir. hayatını kişisel mutluluk üzerine kurmuş miskin herifin tekidir :D sosyal mesaj:çalışmak kadar saygı duyulacak çok az şey vardır .
bugun yaşadıgımız ferah ve medeni hayatı bizden önce yaşayan girişimcilere borçluyuz.bilim adamları fikir adamları mucitler vs kadar ticari girişimcilere de borçluyuz.şimdi adamın biri yaylı yatak sistemini buldu patentini aldı bunu kim seri üretime çevirdi acaba ... burda yaylı yatak örneği vererek kendimle çelişmiş olabilirim biraz :D
En son ruzgargibigecti_ tarafından 01.03.2016 - 17:10:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3488881  gönderen acilci_haji
 01.03.2016 - 17:10:00
biz bu dunyaya mutlu olmaya gelmedik. olumlu bir dunyada mutlu olmayi beklemek de zaten hayalperestliktir. bu dunyaya sadece kendimizi gecindirmeye de gelmedik. bizden oncekiler boyle yapmis olsalardi hala magaralarda yasiyor olurduk.ote yandan, bu dunyaya sadece calismaya da gelmedik. sahi lan, biz bu dunyaya niye geldik?
Kullanıcı avatarı

#3488884  gönderen akandemir
 01.03.2016 - 17:12:28
ruzgargibigecti_ yazdı:
akandemir yazdı:
bugun yaşadıgımız ferah ve medeni hayatı bizden önce yaşayan balıkçılara değil girişimcilere borçluyuz.bilim adamları fikir adamları mucitler vs kadar ticari girişimcilere de borçluyuz.şimdi adamın biri yaylı yatak sistemini buldu patentini aldı bunu kim seri üretime çevirdi acaba ... burda yaylı yatak örneği vererek kendimle çelişmiş olabilirim biraz :D
Dünyanın en zengin %1 nin geliri neredeyse %99unun gelirine eşit. Evet haklısın fazlasıyla hakediyorlar :)

#3488951  gönderen dottoressa01
 01.03.2016 - 19:08:25
Sürekli koşturmak, hep daha fazlasını kazanmaya çalışmak gerçekten kötü. Zaten doktorlar olarak iyi kötü bi para kazanıyoruz. Zaten işimiz var, hatta bazen istifa bile ediyoruz. 50 milyarlık değil de 100 milyarlık 200 milyarlık bi araba alabilmek için çalışıyoruzda çalışıyoruz. Bana saçma geliyor. Tamam para önemli ama 8-10 nöbetli işlerde en güzel yıllarımızı harcamaya değmez.

((Tus insanın filozof tarafını ortaya çıkarıyor sanırım :))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3488964  gönderen Tessla
 01.03.2016 - 19:39:36
Kesinlikle insanin amaci mutlu olmak olmali. Mutlu olmak icin araçlarimiz amaçlara donusmemeli....
Kullanıcı avatarı

#3841064  gönderen norcuron
 26.03.2017 - 23:28:26
dünyada öğretilen bir mutluluk hikayesi var...

mutlu yaşamalısın mutlu yaşamak içinde şunları şunları yapmalısın..

oysa hayatın mutlu yaşamak gibi bir amacı yok...

mutsuz çileli yaşayıp öbür tarafta mükafat alırım derseniz yine yanılırsınız...

amaç ne mutlu yaşamak nede mutsuz yaşamak olmalı...

Re:

#3841068  gönderen prensesinuykusu
 26.03.2017 - 23:34:16
Cansın sen can.Allah her daim yüzünü güldürsün.