Cuma , Eylül 20 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

Gitmek istediğin yer ??

#544503  gönderen perisa
 24.11.2008 - 00:47:54
"Gidiyorum,
Kördüğüm iklimlerin gri öpüşlerinden
Şaşı bakışlarından, sahte gülücüklerinden
Yalan tevazulardan, hesaplardan uzağa, uzaklara...
Kendime dönüyorum..."

Bu bir zamanlar beni çok iyi anlatan bi şiirdi.
Ki bu sebeple de imzama ekledim. Hala da severim.
Çok karmaşık duygularım vardı;
artık bazı şeyler benim için kaos olmaya başlamıştı
ben içinden çıkmaya çalıştıkça beni içine alan...
Artık boğulduğumu hissediyordum ama bir tarafımda ordan ayrılmak istemiyordu. Yok, zamanı geldi dedim artık. Beni hırpalayan ezen dayanma gücümü ölçen ben direndikçe fazlasını yaşatan bu yerden uzaklaşmamın zamanı gelmişti artık. Herkesi şaşırtan ani bi karar vermiştim uzaklaşmak için. Kaçtım arkama bakmadan ama bir yarım da orda kalmadı değil!...
Gidiyordum ama birgün döneceğimi de hesaplıyordum.
Bu uzak, sessiz, sakin, ıssız yere geldim; yeterince de kaldım bence.

"Kendime dönüyorum..."
Evet şimdi kendime döndüğümü hissediyorum.
Kararlarımı verirken mantıklıyım artık içine girdiğim o kaosdan uzaklaştım. Aklın yolu birdir bende o biri buldum. Gücümü ve dengemi buldum. Veeee şimdide tekrar dönmenin yollarına bakıyorum. Döneceğim bekleyin beni.
Geliyorum, kendime döndüm geliyorum...

Herkesin bazen uzaklaşmak gitmek kafasını dinlemek istediği bi
an vardır. Bende bu zamanda radikal bi karar almıştım.
Veee çoook uzaklara gittim...

Sizin gitmek istediğiniz yer neresi??
Kullanıcı avatarı

#548715  gönderen pirzen
 28.11.2008 - 19:11:17
yeniden başlamak için gitmek mi gerekir hep...duvarlar zaten yeterince uzaklaştırıo insanı...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#548726  gönderen only_gt
 28.11.2008 - 19:21:36
benm de aklımda hep öyle bi düşünce vardır ama henüz cesaretimi toplayabilmiş değilim...kimseye haber vermeden beni kimsenin tanımadığı bi yerlere gitmek istiyorum...tek başıma...ve orda bana kimsenin ulaşamamasını diliyorum...çok kalmam geri dönerim zaten....kendime gittim döncem hesabı...o yüzden beni çok merak etmesinler de...mümkünse yokluğumu bile anlamasınlar...ve gittiğim yerde kimse görmesin beni...kimse fark etmesin varlığımı...adeta hayalet olup gezmeliyim sokaklarda...görünmez olmalıyım insanlar arasında...ve geri döndüğümde her şey kaldığı yerden devam etsin...ben bile...
Kullanıcı avatarı

#548733  gönderen pirzen
 28.11.2008 - 19:28:11
only_gt yazdı:benm de aklımda hep öyle bi düşünce vardır ama henüz cesaretimi toplayabilmiş değilim...kimseye haber vermeden beni kimsenin tanımadığı bi yerlere gitmek istiyorum...tek başıma...ve orda bana kimsenin ulaşamamasını diliyorum...çok kalmam geri dönerim zaten....kendime gittim döncem hesabı...o yüzden beni çok merak etmesinler de...mümkünse yokluğumu bile anlamasınlar...ve gittiğim yerde kimse görmesin beni...kimse fark etmesin varlığımı...adeta hayalet olup gezmeliyim sokaklarda...görünmez olmalıyım insanlar arasında...ve geri döndüğümde her şey kaldığı yerden devam etsin...ben bile...
ben unutulmak istiorm..unutmak istiorm...hafızam silinsin istiorm...bi sakinlesin bi durulsun hayat,bi sesini kessin,bi yakamı bıraksın...bi üşümeyim...
Kullanıcı avatarı

#548734  gönderen hevidarr
 28.11.2008 - 19:29:23
gitmeyi aklına koyduysan neresi olduğu çok da önemli değil bence,ünv tercihlerimde çok uzak yerler vardı benim :)
Ünv kazandığımda kaçarcasına gelmiştim Bursa dan,şimdi özlüyorum ve dönmeye hazırım :)
Kullanıcı avatarı

#548739  gönderen only_gt
 28.11.2008 - 19:33:31
pirzen yazdı:
only_gt yazdı:benm de aklımda hep öyle bi düşünce vardır ama henüz cesaretimi toplayabilmiş değilim...kimseye haber vermeden beni kimsenin tanımadığı bi yerlere gitmek istiyorum...tek başıma...ve orda bana kimsenin ulaşamamasını diliyorum...çok kalmam geri dönerim zaten....kendime gittim döncem hesabı...o yüzden beni çok merak etmesinler de...mümkünse yokluğumu bile anlamasınlar...ve gittiğim yerde kimse görmesin beni...kimse fark etmesin varlığımı...adeta hayalet olup gezmeliyim sokaklarda...görünmez olmalıyım insanlar arasında...ve geri döndüğümde her şey kaldığı yerden devam etsin...ben bile...
ben unutulmak istiorm..unutmak istiorm...hafızam silinsin istiorm...bi sakinlesin bi durulsun hayat,bi sesini kessin,bi yakamı bıraksın...bi üşümeyim...
peki bi süre için mi yoksa ebediyen mi??
Kullanıcı avatarı

#548742  gönderen pirzen
 28.11.2008 - 19:36:44
only_gt yazdı:
pirzen yazdı:
çoookk uzun bi süre için....çok..çok..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#548743  gönderen only_gt
 28.11.2008 - 19:38:05
pirzen yazdı:
only_gt yazdı:
pirzen yazdı: ben unutulmak istiorm..unutmak istiorm...hafızam silinsin istiorm...bi sakinlesin bi durulsun hayat,bi sesini kessin,bi yakamı bıraksın...bi üşümeyim...
sanırım ben o kadr cesur değilim...sadece kısa süre için mesela en fazla bir ay için böyle bi şeyi hayal edebiliyorm..
Kullanıcı avatarı

#548745  gönderen dilemma
 28.11.2008 - 19:38:32
İlla mekansal bir değişim gerekmez ki gitmek için.. Bazen kendi kabuguna çekilirsin, etrafında herşey aynı hızıyla dönüp dururken kimse farketmeden (farketmelerini istiyosan farkettirerek :) ) çok uzaklara gidebilirsin.. Bazen çok yollar da aşsan, bir sürü dinlenme tesisinde bir sürü tatsız çay da içsen çok da uzaklaşamazsın kaçtıklarından..
Kullanıcı avatarı

#548748  gönderen pirzen
 28.11.2008 - 19:42:22
only_gt yazdı:
pirzen yazdı:
only_gt yazdı: peki bi süre için mi yoksa ebediyen mi??
sanırım ben o kadr cesur değilim...sadece kısa süre için mesela en fazla bir ay için böyle bi şeyi hayal edebiliyorm..
demekki hayat senin başını okadar hızlı döndürmüo...
Kullanıcı avatarı

#548750  gönderen only_gt
 28.11.2008 - 19:44:18
dilemma yazdı:İlla mekansal bir değişim gerekmez ki gitmek için.. Bazen kendi kabuguna çekilirsin, etrafında herşey aynı hızıyla dönüp dururken kimse farketmeden (farketmelerini istiyosan farkettirerek :) ) çok uzaklara gidebilirsin.. Bazen çok yollar da aşsan, bir sürü dinlenme tesisinde bir sürü tatsız çay da içsen çok da uzaklaşamazsın kaçtıklarından..
onu yaptım bi dönem...hiç bi yere gitmeden uzaklaştım herkesden...çevremden..kabuğuma çekildim...kendimde yaşadım bi süre...ama bu sefer de insanlar çok üstüme geldiler...ve eskisinden de daha fazla bunaldım...yavaşça değil taşarak patladım...sonuc olarak eski halime yine döndüm ve yine etrafa gülücükler saçtım, neşe dağıttım herkese...
ama böylesi daha iyi...boşverin bilmesin kimse fırtınalarıı=)
Kullanıcı avatarı

#548751  gönderen only_gt
 28.11.2008 - 19:45:31
pirzen yazdı:
only_gt yazdı:
pirzen yazdı: çoookk uzun bi süre için....çok..çok..
demekki hayat senin başını okadar hızlı döndürmüo...
hayatımdan memnunum...tek problemim biraz kendimle başbaşa kalmak istiyorum...o kadr...umarım senin de hayatın yolundadır=)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#548760  gönderen pirzen
 28.11.2008 - 19:54:47
acaip yolunda hayatım :!:
lost control...
life has betrayed me once again,
i accept that some things will never change.
i've let your tiny minds magnify my agony,
and it's left me with a chem'cal dependancy for sanity.
yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground?
i can't tell you why i'm breaking down.
do you wonder why i prefer to be alone?
have i really lost control?
i'm coming to an end,
i've realised what i could have been.
i can't sleep so i take a breath and hide behind my bravest mask,
i admit i've lost control.
hayat...bir kez daha bana ihanet etti.
bazı şeylerin hiç değişmeyeceğini kabul ettim
küçük beyinlerinizin benim ıstırabımı büyütmesine izin verdim.
ve o benim akıl sağlığımı kimyasallara bağlı bıraktı.
evet.. düşüyorum. yere çarpmama ne kadar kaldı?
neden çöktüğümü sana anlatamıyorum.
neden yalnız kalmayı tercih ettiğimi...merak ediyormusun.
gerçekten kontrolümu kaybedip kaybetmediğimi?
sona yaklaşıyorum
nasıl biri olabileceğimin farkına vardım
uyuyamıyorum...bu yüzden bir nefes alıp en cesur maskemin arkasına saklanıyorum.
itiraf ediyorum.kontrolumu kaybettim
Kullanıcı avatarı

#548763  gönderen dilemma
 28.11.2008 - 19:57:13
only_gt yazdı:
dilemma yazdı:İlla mekansal bir değişim gerekmez ki gitmek için.. Bazen kendi kabuguna çekilirsin, etrafında herşey aynı hızıyla dönüp dururken kimse farketmeden (farketmelerini istiyosan farkettirerek :) ) çok uzaklara gidebilirsin.. Bazen çok yollar da aşsan, bir sürü dinlenme tesisinde bir sürü tatsız çay da içsen çok da uzaklaşamazsın kaçtıklarından..
onu yaptım bi dönem...hiç bi yere gitmeden uzaklaştım herkesden...çevremden..kabuğuma çekildim...kendimde yaşadım bi süre...ama bu sefer de insanlar çok üstüme geldiler...ve eskisinden de daha fazla bunaldım...yavaşça değil taşarak patladım...sonuc olarak eski halime yine döndüm ve yine etrafa gülücükler saçtım, neşe dağıttım herkese...
ama böylesi daha iyi...boşverin bilmesin kimse fırtınalarıı=)
Farkettirmeden gidip gelmek lazım..
Haklısın birileri farkedince tadı kalmıyo bu içe yolculuğun, onlar çık kabugundan dedikçe daha çok çekiliyosun içine.. Hiç kabugumuza çekilmemiz gerekmez inş. :) Boşverelim bunları yaa...