Cumartesi , Eylül 21 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı
dolaylamo yazdı:
26.01.2019 - 02:06:54
Bir anti feminist olarak olaya objektif yaklaşmaya çalışacam:
1)Kadın kas kitle ve kuvveti erkekten daha azdır.Bu yüzden kuvvet gerektiren işlerde(inşaat,yol yapımı,yük taşıma vb.)vb kadınlarçalışmazlar.Yüksekte de çalışamazlar.
2)Kadın gebelik,süt izni vb. durumlar nedeniyle erkeklerden daha az iş günü çalışırlar.
3)Kadınlar zorunlu askerlik hizmetinden muaftır.
4)Kadınlar erkeklerden sosyal yönden daha gelişmiş,dil kullanma becerileri yüksek,duygusal zekaları daha üstün ve pek çok mesleği de erkeklerden daha iyi yapabilecek düzeydedir.
5)Bence de evlilik sonlanması durumunda kadınlar ve çocuklara eşinin maddi durumu uyarınca muhakkak hayatını idame edecek ve geçimini temin edecek düzeyde bir nafaka verilmesi ve malların kadının lehine paylaşılması uygundur.
6)Feminist olmak objektif olmaktan sizleri alıkoymamalıdır.
7)İzmlerden ziyade bilimsel objektif temellere dayanmak daha akılcı olacaktır sanırım.
Herkes kapasitesine göre her işi yapabilir kadın pilot da olur temizlikci de erkek amele de olur roket de yapabilir. Tembel gururlu kibirli beleşçi olmadıkça kimse kaliplara girmez kendi hayatını kazanır güçlü olur.
Kadın asker de var kadına askerliğin zorunlu olduğu ülkeler de var. Önceden kadın tarlada da çalışıyordu evine yemek de yapıyordu kaynanaya kayinbiradere de bakıyordu sobasini da yakiyordu elinde çamaşırını bulasigini da yikiyordu ekmeğini de kendisi yapıyor çocuklarını da büyütuyordu. Bütün bunları yapabilen insan Aciz Gücsuz olamaz. Simdikilerin nerdeyse çoğunun atası böyledir simdikiler neden farklı acaba .ev hanımı diye nitelendirilen kişi ne yapıyor simdi.güçsüz olmak olmayi istemek bazılarının işine gelir.
Kullanıcı avatarı
1)Dunya ticari havayollarinda pilotlukxyapan kadin sayisi kactir ve erkeklere orani nedir?
2)Israil disinda kadinlarin askerlik yaptigi ulke hangisidir ve israil in nufusu yeterli olsa kadinlar askerlik yaparmi ve on cephe hattinda aktif askerlik yaparlarmi bu kadinlar.
3)Kadinlarin gucsuz ve aciz oldugunu asla soylemedim,kadinin duygusal zekasi,sosyal iletisim becerisi,beden dili yorumlama,konusma kabiliyeti vb bir suru yon ile erkeklerden ustundur.
4)Kac kadin genelkurmay baskani ve general gordun,kac kadin filozof ve dunya capinda devrimsel bilim insani,kac kadin din alimi ,kac kadin devlet baskani ve dusunur gordun.Soylersen biz de aydinlanmis oluruz.
5)Ben bu konu ile ilgili bir fikir savunma ve dayatma pozisyonunda degilim,cok boyutlu ve enine boyuna dusunulup karar verilmesi gereken konular bunlar.Kanunlar yapilirken bu konuda uzman kisilerin pekcok faktoru biraraya getirerek duzenlemeler getirebilecegi konular.Erkegin maddi durumu,kadinin calosma kabiliyeti,cocuk veya cocuklarin varligi,maddi varliga kadinin katkisi,bundan sonraki hayatinda kadinin tekrar yuva kurma ve toplumsal algilarla mucadele etme gucu,vs.vs.vs.
6)Bu konunun uzmani degilim ,sadece kendi deger yargilarimiz veya dusuncelerimizle inandigimiz seyleri toplumun butunune dikte ettirme gibi bir hakkimiz yok.Ben boyle dusunuyorum boyle olmali diyerek varilacak bir yer de yok.Karinelerini ortaya koyarsin somut,objektof delillerle desteklersin ve bu konuda uzman olan kisilerin senden daha yetkin olacaklarini kabul edersin.
7)Benim sahsi fikirlerim olup ben boyle dusunuyorum diye boyle olacak gibi bir durumda yok.Zaten birincil olarak beni ilgilendiren bir konu da degil ,ama bence olaylari kendi kisisel gorus ve tecrubelerimizden siyrilarak objektif olarak ve daha iyisi konunun uzmanlarinca degerlendirilmeye birakmak daha uygundur.
Son olarak sen de hakli olabilirsin,kadinlar da hakli olabilir, beni direkt olarak ilgilendirmeyen bir konu ile ilgili fikirlerimi soyledim ,ama misallerle genele varilamaz zannimca .Yani cok boyutlu bir konu olup konunun uzmanlarinca degerlendirilmesi zannimca daha dogrudur.Zaten konu ile ilgim yoktur.Dogru tektir ve dogruya sen ulastiysa tebrik ederim ,ben sadece fikir serdederim.Zaten kanunlari da ben yapmiyorum.Saygilar,hurmetler.....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009