Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Durun hemen yanlış anlamayın, 2 kadın dedim 2 aşk değil.

Yani belirli bir ruhi olgunluğa erişmemiş, şahsiyeti tam oturmamış ve ailesine son derece bağlı ve etki altında kalan erkeklerden bahsediyorum.

Bu tip kişilerin kişilikleri oturmamış olduğundan hep yakınlarının sözleriyle hareket ediyor. Kendilerini idare edemediklerinden idare ediliyorlar.

Yani kayınvalide oğluna “eşini sev” dediğinde sever. “Döv” dediğinde döver.

Aslında eşini sevmektedir genç erkek ama olgun değildir, hamdır henüz ve bir kadını taşıyabilecek kıvama da gelmemiştir.

Günümüzde özellikle şehirli ve hatta elit kesimlerde böylesi oğluna düşkün olup onu gelini ile paylaşmak istemeyen kayınvalideler arttı sanki.

Bu sadece erkek için değil, kadın için de geçerlidir. İyilik zannıyla nice kötülük yapan:

“Aman ezilme. Kendini ayak altına verme. Kendini kullandırma” diyerek kızlarını fena hareket etmeye teşvik eden kız anneleri de var. Şayet kız da “büyüyememişler” sınıfındaysa annesinin yanlış telkinleriyle aile yuvasını cehenneme döndürebiliyor.
Kullanıcı avatarı

#300262  gönderen dr_ukala
 12.09.2007 - 13:08:59
cok yerinde bir tesbit ancak her iki cins icin de iki arada kalmak dense daha dogru olur bence aile cocugu yeni bir hayat kurduktan sonra tamamen cocugunu kaybettigi ya dakaybedecegi kaygisiyla cocuguna 7- 8 yasindaki bir cocuk gbi ilgi ve alaka gostermeye basliyorve eger simartilmaktan hoslanan birisi ise esinden de ayni ilgiyi bekliyor fakat ayni durumun karsisindaki icinde gecerli oldugunu gozardi edince buyuk hayal ve umutlarla baslayan ve belki de aileler mudahil olmasa devamedecek evlilkler brde bakmissiniz bitiveriyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#300271  gönderen neval
 12.09.2007 - 13:20:46
BENCE BURADA BİR 'ÇOCUK TOPLUM' SÖZ KONUSU.ANNE BABALAR RUHEN ÇOCUK KALMIŞ,OLGUNLAŞMAMIŞSA ÇOCUKLARININ EVLİLİKLERİNE MÜDAHİL OLUYOR.BU KONUDA YAPILABİLECEK ŞEY;YAŞLI KİŞİLERİ DEĞİŞTİRMEK ÇOK ZOR OLACAĞINDAN YENİ EVLİ ÇİFTİN MÜMKÜN OLDUĞUNCA OLGUN DAVRANMAYA ÇALIŞMASIDIR.
Kullanıcı avatarı

#300273  gönderen dr_ukala
 12.09.2007 - 13:22:44
olgun davranmaya calismak ailelerin erisimi mumkunse pek de kolay olmuyor
Kullanıcı avatarı

#300276  gönderen neval
 12.09.2007 - 13:28:12
dr_ukala yazdı:olgun davranmaya calismak ailelerin erisimi mumkunse pek de kolay olmuyor
DOĞRU FAKAT EĞER BAHSEDİLEN BİR EVLİLİKSE VE EŞİNE GERÇEKTEN DEĞER VERİYOR VE DE BU İLİŞKİNİN DEVAMINI İSTİYORSAN PRİMERİNDE YENİ KURDUĞUN AİLE OLMALIDIR.
Kullanıcı avatarı

#300289  gönderen dr_ukala
 12.09.2007 - 13:58:38
oyle olmaasi gerkir ideal olani odur ama reel olan o olmuyor hele ki egosu yuksek insanlardan bahsediyorsak ben biz in onune gecebiliyor ve bu durumda tek tarfin biz demesi bir tarafi yorgun dusuruyor
Kullanıcı avatarı

#300310  gönderen drwera
 12.09.2007 - 14:17:21
İlginç ama güzel bir konuya değinmişsin.Bu tip erkeklere acıyorum ben.Onların hayatı tam anlamıyla büyük bir facia..Her birey annesine bağlıdır .Annesini sevecektir.Eşini de mutlak seveceği için..İşte korkunç bileşim ortaya çıkıyor..Anne gelini,gelin de kayın valideyi kıskanıyorsa ya da en baştan birbirlerini sevmemişlerse..Artık çözümlenecek bir şey yoktur..Çünkü savaş başladıysa kadınlar silahlarını asla bırakmazlar..Kadınların savşalarında ateşkes de olmaz..Çok garip ama bu hikaye de annemi ve babaannemi gördüm..Yıllar evvelinden babam diş hekimliğinde okuyorken babaannem oğlu ile ilgili planlarını ve tasarılarını yapmış...Babama kendi sitediği ve sevdiği gelin adayını kabul ettirmek için yapmadık organizasyon ve entrika bırakmamış(rahmetli) Bütün bunlar boşa gitmiş.Çünkü babam anneme çoktan aşık olmuş o dönemde.Babam kız arkadaşı olduğunu söylediğinde babaannem yataklara düşüyormuş neredeyse...Ama babam istediği için çaba göstermiş.Neyse babam anneme hiç bu kötü gelişmeleri anlatmamış..Babaannemede çok sıkı tembihler de bulunmuş..Ama daha annemi ilk istedikleri gün annem bunu hissetmiş..İşin ilginç tarafıda neydi biliyormusunuz..Babaannem amcamların eşlerinide sevmezdi..Oğullarının hep daha iyisine layık olduğunu düşünüyordu sanırım..Onun oğularının eşleri en güzel olmalı,en zeki olmalı,ailesi en iyi ailelerden olmalı..Ha bide kesin kural şuydu renkli gözlü olmalı.. :)
Tabi olayın en başından böyle bir anne mevcutsa..Ondan sonra siz en mükemmel kızlada evlenseniz arada kalırsınız..Çünkü evlilikten sonra galip gelme savaşı başlıyor..Eş kayın valideye karşı kocasını dizginlerini elinde tutduğunu hissettirme çabasında..Kayınvalide de "oğlum benim sen de kim oluyorsun" havasında..
Bende kayınvalidemin böyle bir tip olmasını isterdim. :lol: .Benimle sürekli mücadele içinde olsun ki eğlenceli bir evlilik olsun değil mi..Yoksa herşey güllikgülistanlık olursa da olmaz :lol: :lol: :lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3576206  gönderen unwrittengirl90
 04.06.2016 - 18:49:39
O kadınlardan kazanan genelde mutlu olmuyor😁😁Diğerinin gözü kalıyor😁😁En iyisi kimsenin adamına göz dikmeyecen kızlar lütfen,benim başıma gelse o hatunun hayatını kaydırırım😝😝
Kullanıcı avatarı

#3576220  gönderen kayabusa
 04.06.2016 - 18:57:17
Annesi ile eşi arasında çekişme/çatışma ortamı oluşmasına müsaade eden erkek beceriksiz ve akılsızdır. Böyle bir çatışmaya taraf olan annenin ve eşin olgun olmaması da ayrı konu.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3576389  gönderen drela64
 04.06.2016 - 20:32:59
En gıcık erkek tiplerinden biri.pısırık ortayolu bulamayan. ...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3576584  gönderen JimmyF_Mcnulty
 04.06.2016 - 22:05:55
Tost olmak
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3576597  gönderen the_dr
 04.06.2016 - 22:10:59
yanlış anlamayana ödül veriyorlar diye geldim.

Re:

#3576598  gönderen tusuyerimkiben
 04.06.2016 - 22:13:29
the_dr yazdı:yanlış anlamayana ödül veriyorlar diye geldim.
açık kaçış adresini alalım, sürpriz paket göndereceklermiş :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3576602  gönderen the_dr
 04.06.2016 - 22:14:39
tusuyerimkiben yazdı:
the_dr yazdı:yanlış anlamayana ödül veriyorlar diye geldim.
açık kaçış adresini alalım, sürpriz paket göndereceklermiş :)
ben de yanlış anlamasaydım iyi olacaktı.