Cumartesi , Eylül 21 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

Re:

#3970166  gönderen sistermary
 19.08.2017 - 02:45:31
bir emrah serbest kitabı okuyup , kendinden nefret etmek

böyle hayatlar varken yaptığımız şımarıklık aslında

Re:

#3970259  gönderen efruze
 19.08.2017 - 03:34:41
Kendi kendine nefes alabiliyor olmak :) bundan daha büyük motivasyon mu var ?? Mükemmel bir dünyada yaşamıyoruz bunu kabul etmek lazım.Yani her şey istesek de mükemmel olmaz o zaman burasının dünya olmasının bir anlamı mı kalır.O bitsin bu bitsin demek yerine yolda olmanın keyfini çıkarmak gerek bazen:)Yaptığınız iş o kadar bitsin diye basite indirgenecek bir durum değil düşünsenize Rabbinizin yarattığının kulluğunu daha rahat yapabilmesine vesile oluyorsunuz.Ve şifayı rabbim sizin eliniz üzerinden veriyor. Sevgiliye bu kadar yakın olabilmek, size bunu nasip etmiş olması, size bu kadar değer verm,ş olması..Bunu ciğerlere doldurup yürümeyi deneyin bence bi :) bu kısmı benim inanç boyutum tarafımdan diyebileceğim şeyler.
Bir de her insanın yaratılış olarak hamurunda olan bir sevgi de var ki sormayın gitsin :) Yüreğinizi sevgiye açın ki güzel bakabilin umutla bakabilin, bir yetim başı okşayın mesela gidin bir simit satıcısıyla sohbet edin , karışın insanlara ki ardımızdaki farklılığın bizi bir olmaya götürdüğünü fark edin.. çalışma hayatınızda gördüğünüz sizi bezdiren insanlara dahi sevgiyle bakmaya çalışın sırf insanlığa saygıdan..Gemide 10 kişiden biri kötüyse gemiyi batıramazsınız değil mi bu da o hesap... bu sevgi sonunda salt sevgiye de götürür sizi sonunda ..biraz polyannacılık oynamak yani işin özü, negatiflikler içinde boğulunca da bir şey geçmiyor ki elinize.. iyi bakın ki iyi olun :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3970285  gönderen nuretta
 19.08.2017 - 03:51:30
kusura bakmayın içinizi karartmak istemiyorum ama yaşadıgımız şu dünyadan hala umudu olan hala tüm kalbiyle sevgiye inanabilen güzel şeyler olacağı konusunda kendini ikna edebilen insanlar ya çok hayalperesttir ya bencildir ya da çok akıllı değildir.ben birincisi oldugunu düşünüyorum.dünya freni patlamış kamyon gibi.üzerine bastıgın mayın gibi .sanıyorum birazcık gündemi takip eden herkes benim gibi düşünecektir.sorarım hangi mekanizma ile dünya daha iyi bi yer olacak?sevgi demeyi allahaşkına :) siz mi çok iyimsersiniz ben mi çok gerçekçiyim
Kullanıcı avatarı

#3970297  gönderen dr_sinaps
 19.08.2017 - 03:57:20
Tus çalıştığım sıralarda bunu çok düşünürdüm, daha doğrusu çalışıyordum ama hayata motive değildim, büyük buhrandaydım. Bir gün yine böyle bir haldeydim, önceki gün de eve misafir filan gelmiş, buzdolabında koca bir kap kısır var. Ya dedim neyse çok takmayayım, gideyim de biraz kısır yiyeyim. Yedim döndüm ve çok mutluyum, mutlu bir şekilde ders çalışıyorum. Ya diyorum "ne güzel, şimdi çalışırım, canım sıkılınca kısır yerim, hatta kısır yerken de çalışırım, oh be, dünya ne güzel". işte böyle kısır bitene kadar mutluydum. Sonra anladım ki hayat enerjisi tamamen kısıra endeksli olacak kadar vizyonsuz birisiyim. Hem vizyonsuzum hem açım :(

#3970306  gönderen nuretta
 19.08.2017 - 04:10:00
dr_sinaps yazdı:Tus çalıştığım sıralarda bunu çok düşünürdüm, daha doğrusu çalışıyordum ama hayata motive değildim, büyük buhrandaydım. Bir gün yine böyle bir haldeydim, önceki gün de eve misafir filan gelmiş, buzdolabında koca bir kap kısır var. Ya dedim neyse çok takmayayım, gideyim de biraz kısır yiyeyim. Yedim döndüm ve çok mutluyum, mutlu bir şekilde ders çalışıyorum. Ya diyorum "ne güzel, şimdi çalışırım, canım sıkılınca kısır yerim, hatta kısır yerken de çalışırım, oh be, dünya ne güzel". işte böyle kısır bitene kadar mutluydum. Sonra anladım ki hayat enerjisi tamamen kısıra endeksli olacak kadar vizyonsuz birisiyim. Hem vizyonsuzum hem açım :(
ne kadar kısır bi düşünce yapısı :)

#3970335  gönderen efruze
 19.08.2017 - 05:00:52
nuretta yazdı:kusura bakmayın içinizi karartmak istemiyorum ama yaşadıgımız şu dünyadan hala umudu olan hala tüm kalbiyle sevgiye inanabilen güzel şeyler olacağı konusunda kendini ikna edebilen insanlar ya çok hayalperesttir ya bencildir ya da çok akıllı değildir.ben birincisi oldugunu düşünüyorum.dünya freni patlamış kamyon gibi.üzerine bastıgın mayın gibi .sanıyorum birazcık gündemi takip eden herkes benim gibi düşünecektir.sorarım hangi mekanizma ile dünya daha iyi bi yer olacak?sevgi demeyi allahaşkına :) siz mi çok iyimsersiniz ben mi çok gerçekçiyim
İç karartmak demeyelim de bunu yazıyorsanız cevaben bir şeyler de demek isterim:) Eğer dünyanın durumuyla ilgili bunalıma girmek istiyorsanız haberleri 5 dakika izlemek bile bir sene bunalıma girmek için yeterli oluyor değil mi ? ancak imani pencereden bakış açısı farklı. İmani boyutta zirve yapmış dediğimiz insanların sıkıntılarına bir bakarsak bizimle kıyaslanamayacak kadar büyük.Ve buldukları çözümler gerçekten inanılmaz..tam teslimiyet ve bir şeyleri değiştirme uğraşı :) Ne kadar sıkıntı çekseler de sonunda yine de Allah'ın yardımı geldi.biz tüm problemlerimizin tamamen Allah'ın kontrolü altında zorluklar olarak gören insanlar olmalıyız.Bize bunları hangimizin daha güzel iş yapacağını, hangimizin gerekeni yapacağını görmek için yaşatıyor.Demem o ki yolda yürüyor olmanın getirdiği şuur efendim..yolu gerektiği gibi yürürsek sonu da mutluluk : )
İyimser bakmak sevgiyle bakmak bütün zorluklar ile her biçimde savaşmaktır; dünyanın halini görüp ah ah vah etmek ise, zorluklara teslim olmaktır zannımca.Hepimizin özlediği dünya aynı.. huzurlu, barış içerisinde, gelecek kaygısının olmadığı bir dünya. Ancak kötü düşünüp görmek, bu dünyanın daha iyi olabilmesi mücadelesinde, zorlukların, eksiklerin, tersliklerin girdabında umutlarını yitirmekten başka bir işe yaramıyor; iyi bakıp iyi görmeye çalışıp bu terslikleri gidermeye çalışsak yani yolun bize getirdiği sorumluluğu yerine getirsek ne kaybederiz ? : ) (hakkıyla yürürsek sonunun mutluluk olacağına inandım :)

Re:

#3970343  gönderen mconr
 19.08.2017 - 05:21:52
- beklentisiz olmak
- tesekkur etmek, şukretmek bunlar insani iyilestiryor..
mesela en son ne zaman sokaklardaki hic tanimadigimiz belediye temizlik gorevlisine kolay gelsin abi elinize saglik dedik!
-yasadigimiz hayat aslinda 7/24 mutlu olunacak bir yer degil ki.. şart degil yani her an mutlu olmak..
- mutlu olmak , hayattan zevk almak icin sebep aranir mi bilmiyorum. Belki aranir. Belki de aranmaz ama hani bazen olur ya aradigin sey burnunun ucundadir goremezsin.. aramak kadar gormekte, buldugunun farkina varmakta onemli..
- ölümün varlığı ( ölümü nasıl algiladiginiz da onemli burda) bazen iyiki ölüm var diyorum boyle haksizliklarin oldugu cakallarin sefa surdugu aptallara hurmet edilen bir dunyada umutsuzluga kapiliyorum icimden diyorum ben buraya ait degilim. Sonra bir cocuk goruyorum icindeki imkansizliklara ragmen gozleri ışıl ışıl tatlı bi çocuk, gulumsuyor.. hersey susuyor..
insaniz biz hocam.. herşey gelebilir bir insanin başina.. istisnalar da gelir ama genelde normal seyler gelir.. tabi yasadigin toplumda nelerin normal kabul edildigide onemli..
- aşık olmak genelde iyi hissettirir..
sevginin farkli bir gücü var.. mesela bir sevdiğin ölüyor ama hala seviyorsun.. demek ki bu filmin devami var..
- dua etmek ( kimin nasil ettigine karisamam ama hani boyle erzak listesi gibi degilde, tum samimiyetinle , duyduğunu bilerek , herkesten uzak)
-yapilacaklar listesi hayat kalitesini arttirir...haftalik aylik yillik..
-imkansiz gibi gelen yada zor gelen seyleri deneyebilirsin..
-bolivyadaki meşhur tuz golunu gorebilirsin ya da perudaki maçu piçu yu.. sonra mesela buzullar erimeden kuzey kutubunu ya da filipinleri, sular altinda kalmadan.. ya da hergun defalarca yanindan gecip gidip farkinda olmadigimiz kaldirimda yatan bir cocukla gelecek konulu bir aksam yemegi..

hersey gercekten mutlu olmayi ne kadar istedigimizle alakali..
Aslinda mutlu etmenin, mutlu olmak gibi bir sonucu var..

mutluluk ve cesaret bulaşıcıdır..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970344  gönderen mdack
 19.08.2017 - 05:23:10
Misyoner sitelerine yönlendiren reklamlar olur , başlık onlar gibi hele bir de profil resmi ile birlikte düşününce :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970505  gönderen tbputgm
 19.08.2017 - 16:10:46
Ay yıldızlı bayrak ve gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak
Kullanıcı avatarı

Re: Sizi hayata motive eden şey nedir?

#3970626  gönderen zeynebb
 19.08.2017 - 20:49:47
the_dr yazdı:yalnız mıyım bu konuda bilmiyorum.

geleceğe dair bir planım , şunu yapacağım ,bunu alacağım, şuraya gideceğim diye bir hayalim yok.

sabah 8 de işe başlarsın ya 17 olsun çıkayım diye beklersin.

mesai gibi ömrümü tükettiğimi hissediyorum, o biraz daha uzun sürüyor.
senden hiç beklemediğim bir karamsar tablo çizmişsin resmen :roll:
Kullanıcı avatarı

#3970629  gönderen emreuldag
 19.08.2017 - 20:54:56
Kız arkadaşım var her zaman yanımda olan ve tamamen istediğim bi kız olan.

İstediğim mesleği yapacak olmanın rahatlığı var.

Bu güne kadar hayatımda doğumumu saymazsak hep şanslı olduğumda bir gerçek.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3970630  gönderen tintin
 19.08.2017 - 21:02:45

geleceğe dair bir planım , şunu yapacağım ,bunu alacağım, şuraya gideceğim diye bir hayalim yok.

Aynı ruh hali içindeyim ve bu iyi bişey değil bence
bu ruh halinden nasıl çıkılır bilmiyorum
Kullanıcı avatarı

#3970632  gönderen the_dr
 19.08.2017 - 21:11:19
zeynebb yazdı:

senden hiç beklemediğim bir karamsar tablo çizmişsin resmen :roll:
tarif ettiğim bu durumun karşılığının "karamsarlık" olduğunu düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı

#3970633  gönderen Murid
 19.08.2017 - 21:13:20
tintin yazdı:

Aynı ruh hali içindeyim ve bu iyi bişey değil bence
bu ruh halinden nasıl çıkılır bilmiyorum
İcinden gelen basligina yazmistim aslinda hocam :)
Hayat anliktir. Omrumuzden, yasadigimiz su andan baska bir sey yok elimizde. O halde omrumuzu, yani elimizdeki su ani en guzel bir bicimde yasayalim. Hepsi bu iste :) Yaptigimiz her seyi oyle yapmak istedigimiz icin yapalim.