Cumartesi , Eylül 21 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

Re: Sizi hayata motive eden şey nedir?

#3969987  gönderen the_dr
 19.08.2017 - 00:25:00
yalnız mıyım bu konuda bilmiyorum.

geleceğe dair bir planım , şunu yapacağım ,bunu alacağım, şuraya gideceğim diye bir hayalim yok.

sabah 8 de işe başlarsın ya 17 olsun çıkayım diye beklersin.

mesai gibi ömrümü tükettiğimi hissediyorum, o biraz daha uzun sürüyor.
Kullanıcı avatarı

Re: Sizi hayata motive eden şey nedir?

#3969989  gönderen Jeanne
 19.08.2017 - 00:28:06
Mutluluğumun kendi elimde olması.
Kimsenin benim bilerek yaptıgım birşey yüzünden mutsuz olmadığını bilebiliyorsam bunun huzuru. Kimseye/hiçbirşeye zarar vermeme koşulu ile hayattan maksimum zevk almak

'İnsana özgü bir yeteneksizliktir yaşayamamak. Oysa hangi balık boğmuş kendini!' Dostoyevski olmasi lazımdı bu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3969993  gönderen drbuspiron
 19.08.2017 - 00:30:26
sistermary yazdı:
drbuspiron yazdı:
secilmisinsan yazdı:hayatının daha iyi olacağına inanan birileriyle konusmam gerekiyor sanırım benim. hayatım hep simdi yırttım dedigim anda daha da kotuye gidiyor. tus bitti oh tamam derken asistanlıgın nasıl bir sey oldugunu yasıyorum. yas ilerledikce artık hayal kurmadıgını ve sadece gerceklikle yasadıgını farkedıyorsun bir de bu da kötü.
Ben mesela bu beklentiyi cok anlamiyorum cok yorucu bu hep bekleyiş
Tus bitecek daha iyi olacak hersey
Uzmanligi alayim muhtesem olacak
Evlenicez cok iyi olacak
Hele bi cocugumuz dogsun aşırı mutlu olucaz
Böyle bi dünya yok bence daha iyi olacak beklentisi insani daha kötü hissettiren strese sokan bi durum . Biraz mevzulari anlik atlatip sevinmek o anin gerektirdiği şeyin en iyisini yapmak çok irdelememek kafayi da biraz rahat birakmak gerekiyor. Hele ki degistiremeyecegin bi mevzuysa pek üstüne düşmemek lazim
Resmen benim yazdıklarımı gömdün, ama tam budeğil aslında, benim dediğim daha manevi bir boyut u idi
Sen yazmadan seni mi gommusum 😂😂
Bence de ayni şeyi dememissin
Kullanıcı avatarı

#3969995  gönderen Dr_fb03
 19.08.2017 - 00:34:10
Maslow'un "ihtiyaçlar hiyerarşisinde" kendini gerçekleştirme çabası. :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3969999  gönderen tabibehanim
 19.08.2017 - 00:36:52
dünyanın 3 günlük olduğunun şuuruna ereceğim aydınlanma gününü bekliyorum. sanki bir şey olacak ve olmak istediğim kişi olacağım
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970001  gönderen the_dr
 19.08.2017 - 00:37:48
tabibehanim yazdı:dünyanın 3 günlük olduğunun şuuruna ereceğim aydınlanma gününü bekliyorum. sanki bir şey olacak ve olmak istediğim kişi olacağım
nerelerdesin ?

Re:

#3970003  gönderen drbuspiron
 19.08.2017 - 00:38:23
tabibehanim yazdı:dünyanın 3 günlük olduğunun şuuruna ereceğim aydınlanma gününü bekliyorum. sanki bir şey olacak ve olmak istediğim kişi olacağım
Nasilsin özledik
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970010  gönderen tabibehanim
 19.08.2017 - 00:43:27
the_dr yazdı:
nerelerdesin ?
kendimi banladım gereksiz başlıklardan bir gereksiz üye daha eksilirse belki drtus daha güzel bir yer olur diye, baktım olmamış döndüm:D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970012  gönderen tabibehanim
 19.08.2017 - 00:46:36
drbuspiron yazdı:
Nasilsin özledik
iyiyim sen nasılsın :)

Re:

#3970013  gönderen aliveli4950
 19.08.2017 - 00:46:46
Cnn de adam buna dair bi şeyler diyor sanki :) illa iyi hissetmek de gerekmiyor diyor bak ;) aslında öyle..
Biz balık ya da çiçek ya da elma değiliz.insanız. dalgalıyız. Böyleyiz. Kendimizi tanımaya çok uzağız. Sorun biraz burda.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970021  gönderen kizarmisekmek
 19.08.2017 - 00:50:56
Kimseye zarar vermiyorum bi kaç kişiye faydaliyim daha ne olsun

Re:

#3970023  gönderen drbuspiron
 19.08.2017 - 00:52:42
tabibehanim yazdı:
drbuspiron yazdı:
Nasilsin özledik
iyiyim sen nasılsın :)
Teşekkür ederim cok şükür (:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970036  gönderen nurullahs
 19.08.2017 - 01:03:04
olecegimi bilerek..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970133  gönderen Iyimser2016
 19.08.2017 - 02:21:30
Ilk aklima gelenler

Sevdigim ya da sevme potansiyelim olan kişileri görmek

Sevildigimi hissetmek (niyeyse bana bi ise yaradigim hissi uyandırıyor)

Ölüm tefekkürü... Ailemin özellikle annemin ne kadar üzülecegi kisminda cok uzuluyorum. Sonra hesaplar ortaya konuyor, daha cok uzuluyorum. Kabir hayatina gecmeden 'Razi olunmadan gitmek istemiyorum Allahim' diyorum

Cevremdekilerin yasadigi zorluklar. Bana cok agir gelen birsey 3-5 kisinin derdini dinleyince 'bunda da bisey yokmus caniim' kivamina geliyor. Bir de eger katlandigim seyi ben istediysem (kaldi ki onemli secimlerim hep oyle oldu) sikayetlenme luksunu kendimden kaldiriyorum (oyle yapmak istiyorum)

Bu aralar yeni hedefimse yasadigim zorluklardan sikayet etmektense değiştirmek icin hamleler yapmak. Bi de 'lutfun da hos kahrin da hos' meselesi. Cok zor ama niyetlenmek iyidir ;)

Bi de bunlara ek olarak
Guzel seyler yemek
Konusmak, paylasmak, sarilmak
Dinlemek
Drtus
Yeni bir enstruman calmaya, duzenli spor yapmaya niyet etmek
Bunlari hayal etmek bile iyi geliyor
Maymun istahlilik yapip bi sure sonra vazgecsem de hayat kurtaracak kadar yetiyor

Isi iste birakmak hayallerimden biri. Is disinda konusabilecegim bir hayatimin olmasi...

Iste de hastalara extra iyi bir muamele yapmak, muhabbet edilecek kivamda olanlarla geyik yapmak, ise yarama hissi bunlar motive ediyor
Kullanıcı avatarı

Re:

#3970157  gönderen tabibehanim
 19.08.2017 - 02:42:27
Iyimser2016 yazdı:Ilk aklima gelenler

Sevdigim ya da sevme potansiyelim olan kişileri görmek

Sevildigimi hissetmek (niyeyse bana bi ise yaradigim hissi uyandırıyor)

Ölüm tefekkürü... Ailemin özellikle annemin ne kadar üzülecegi kisminda cok uzuluyorum. Sonra hesaplar ortaya konuyor, daha cok uzuluyorum. Kabir hayatina gecmeden 'Razi olunmadan gitmek istemiyorum Allahim' diyorum

Cevremdekilerin yasadigi zorluklar. Bana cok agir gelen birsey 3-5 kisinin derdini dinleyince 'bunda da bisey yokmus caniim' kivamina geliyor. Bir de eger katlandigim seyi ben istediysem (kaldi ki onemli secimlerim hep oyle oldu) sikayetlenme luksunu kendimden kaldiriyorum (oyle yapmak istiyorum)

Bu aralar yeni hedefimse yasadigim zorluklardan sikayet etmektense değiştirmek icin hamleler yapmak. Bi de 'lutfun da hos kahrin da hos' meselesi. Cok zor ama niyetlenmek iyidir ;)

Bi de bunlara ek olarak
Guzel seyler yemek
Konusmak, paylasmak, sarilmak
Dinlemek
Drtus
Yeni bir enstruman calmaya, duzenli spor yapmaya niyet etmek
Bunlari hayal etmek bile iyi geliyor
Maymun istahlilik yapip bi sure sonra vazgecsem de hayat kurtaracak kadar yetiyor

Isi iste birakmak hayallerimden biri. Is disinda konusabilecegim bir hayatimin olmasi...

Iste de hastalara extra iyi bir muamele yapmak, muhabbet edilecek kivamda olanlarla geyik yapmak, ise yarama hissi bunlar motive ediyor
bu kizla evlenilir