Cuma , Eylül 20 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

Kullanıcı avatarı

Sizi hayata motive eden şey nedir?

#3969944  gönderen secilmisinsan
 18.08.2017 - 23:30:43
Geleceğe dair umudunuz mu, inancınız mı, sevdiğiniz işi yapmak mı? nedir? ciddi anlamda bir boşluk içindeyim ve insanların her sabah erken kalkıp koşturmak için gereken motivasyonu nereden bulduğunu merak ediyorum.

ikinci seçenek de insanın mutsuz olmasına rağmen bazı şeylere katlanmak zorunda olması. mecburiyetten de koşturuyor olabiliriz.

bence bu kadar çalışmaya gerek yok. yoruldum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Sizi hayata motive eden şey nedir?

#3969950  gönderen drcotkar
 18.08.2017 - 23:41:19
secilmisinsan yazdı:Geleceğe dair umudunuz mu, inancınız mı, sevdiğiniz işi yapmak mı? nedir? ciddi anlamda bir boşluk içindeyim ve insanların her sabah erken kalkıp koşturmak için gereken motivasyonu nereden bulduğunu merak ediyorum.

ikinci seçenek de insanın mutsuz olmasına rağmen bazı şeylere katlanmak zorunda olması. mecburiyetten de koşturuyor olabiliriz.

Size dürüst olmak gerekirse bu soruyu ben de kendime çok sık soruyorum bu neyin koşuşturması
Sonra düşünüyorum hiç bir şey beni Yaratanın beni izlediğini,kalbımden geçen her şeyi bildiği ve beni sevdiği sadece beni tüm yaratıklarını sevdiği,onları önemsediği kadar motive etmiyor.
Kullanıcı avatarı

#3969958  gönderen Pearlyy
 18.08.2017 - 23:54:28
İnanmayanlar nasıl motive oluyor. Tek cevap inanç gibi olmuş
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3969966  gönderen secilmisinsan
 19.08.2017 - 00:04:16
hayatının daha iyi olacağına inanan birileriyle konusmam gerekiyor sanırım benim. hayatım hep simdi yırttım dedigim anda daha da kotuye gidiyor. tus bitti oh tamam derken asistanlıgın nasıl bir sey oldugunu yasıyorum. yas ilerledikce artık hayal kurmadıgını ve sadece gerceklikle yasadıgını farkedıyorsun bir de bu da kötü.
Kullanıcı avatarı

#3969967  gönderen farmak
 19.08.2017 - 00:04:25
Bilmem ki kendiliğinden motive oluyorum sanırım.
Self-motivasyon
Kullanıcı avatarı

#3969968  gönderen drkrdnz
 19.08.2017 - 00:05:50
secilmisinsan yazdı:Geleceğe dair umudunuz mu, inancınız mı, sevdiğiniz işi yapmak mı? nedir? ciddi anlamda bir boşluk içindeyim ve insanların her sabah erken kalkıp koşturmak için gereken motivasyonu nereden bulduğunu merak ediyorum.

İnsanın kendi kendini yönetmeyi öğrenmesi gerek.. sevmediğim şeyleri yapmıyorum, bi şekilde kılıfını buluyorum. Her zaman içimden geleni yapıyorum. Kendime bile taviz vermiyorum bu konuda. Bazen katlanmak zorunda olduğum şeyler zulüm gibi geliyor, işte o zaman kesinlikle çözüm arar bulurum. Her zaman bi çözüm yolu vardır kolay/zor. Zor da olsa çözüm yoluna paldır küldür dalarım yeter ki o içimden gelmeyeni yapmayayım:)
Başarısız olursam da canım sağ olsun başka yollar denerim.

Mutluluk yolculuğun kendisidir. Bişeyler bekleyerek zaman geçirmek çok acı, minimum beklentiyle anı yaşamak en güzeli. İnançlı insanlar için şükretmek de çok rahatlatan bi davranıştır.
Bi de güneş bana çok enerji veriyor:) yoga filan deneyebilirsiniz bence
Kullanıcı avatarı

#3969970  gönderen kutsaclirapunzel
 19.08.2017 - 00:07:26
göğü görebiliyor olmak yeterince motive edici. Birgün göremesem bile nasıl olduğunu biliyorum, hayal edebilirim. Şu saatten sonra hayalini kurduğum ama tasavvur edemediğim herhangi bişey yok. Şükürler olsun!

Re:

#3969973  gönderen drbuspiron
 19.08.2017 - 00:12:25
secilmisinsan yazdı:hayatının daha iyi olacağına inanan birileriyle konusmam gerekiyor sanırım benim. hayatım hep simdi yırttım dedigim anda daha da kotuye gidiyor. tus bitti oh tamam derken asistanlıgın nasıl bir sey oldugunu yasıyorum. yas ilerledikce artık hayal kurmadıgını ve sadece gerceklikle yasadıgını farkedıyorsun bir de bu da kötü.
Ben mesela bu beklentiyi cok anlamiyorum cok yorucu bu hep bekleyiş
Tus bitecek daha iyi olacak hersey
Uzmanligi alayim muhtesem olacak
Evlenicez cok iyi olacak
Hele bi cocugumuz dogsun aşırı mutlu olucaz
Böyle bi dünya yok bence daha iyi olacak beklentisi insani daha kötü hissettiren strese sokan bi durum . Biraz mevzulari anlik atlatip sevinmek o anin gerektirdiği şeyin en iyisini yapmak çok irdelememek kafayi da biraz rahat birakmak gerekiyor. Hele ki degistiremeyecegin bi mevzuysa pek üstüne düşmemek lazim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3969978  gönderen sistermary
 19.08.2017 - 00:19:26
Elhamdülillah müslümanız ama bu nasıl motive eder ki, ben tam tersine bu kadar çok ne için uğraşıyorum zaten 3gün sonra ölüp gidicem, dünyamı da zehrediyorum, ahiretimi de düşünmeye fırsat bulamıyorum diye daha çok üzülüyorum. Asistanlık bitince daha az çalışıp kendi istediğim şeyleri yapmak hayali bir miktar belki motive ediyor. Akademisyenlik filan düşününce içim daralıyor, gerçi hep daha az çalışma hayali ile yaşayıp daha fazla çalıştım ama bir gün buna dur demeyi umuyorum. Doktorluk yaparken iyilik yaparak hayırlı işler yapmak ise gerçekten ütopya, halihazırda polikliniklerde o kadar dramlar yaşanıyor ve insan çaresizliği sonuna kadar hissediyor, hiçbirşey elinden gelmiyor. Ve iş yoğunluğu hayat koşuşturmacası içinde o kadar elinizde olmayan isteklerde bulunuyorlar ki, hayır diyorsunuz ve bu baştaki hayırlı amacından çıkıyor, bir kişi dua etse bir kişi olaylar istediği gibi olmadığı için Allah belanı versin diyebiliyor. O zaman insan çok demoralize oluyor, ama sonuçta bu bizim işimiz ve hakkıyla yapmak mecburiyetindeyiz, vicdanen yani.

Beni tek motive eden bir gün bunlara dur diyecek olmam, ben ölmeden önce
Kullanıcı avatarı

Re:

#3969982  gönderen sistermary
 19.08.2017 - 00:23:15
drbuspiron yazdı:
secilmisinsan yazdı:hayatının daha iyi olacağına inanan birileriyle konusmam gerekiyor sanırım benim. hayatım hep simdi yırttım dedigim anda daha da kotuye gidiyor. tus bitti oh tamam derken asistanlıgın nasıl bir sey oldugunu yasıyorum. yas ilerledikce artık hayal kurmadıgını ve sadece gerceklikle yasadıgını farkedıyorsun bir de bu da kötü.
Ben mesela bu beklentiyi cok anlamiyorum cok yorucu bu hep bekleyiş
Tus bitecek daha iyi olacak hersey
Uzmanligi alayim muhtesem olacak
Evlenicez cok iyi olacak
Hele bi cocugumuz dogsun aşırı mutlu olucaz
Böyle bi dünya yok bence daha iyi olacak beklentisi insani daha kötü hissettiren strese sokan bi durum . Biraz mevzulari anlik atlatip sevinmek o anin gerektirdiği şeyin en iyisini yapmak çok irdelememek kafayi da biraz rahat birakmak gerekiyor. Hele ki degistiremeyecegin bi mevzuysa pek üstüne düşmemek lazim
Resmen benim yazdıklarımı gömdün, ama tam budeğil aslında, benim dediğim daha manevi bir boyut u idi