Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Kullanıcı avatarı

Re: İntihar etmek neden günah?

#3532196  gönderen patalojik
 28.04.2016 - 02:23:35
johncartermd yazdı:
patalojik yazdı:
johncartermd yazdı: Nefret inancını körüklüyor olabilir ama bu nefretini bana yönlendirmen yersiz. Merak etme sana ve inandığın şeylere bi zararım olmaz. Bunlar sadece "fikir".
bi gün samimi olduğunda çık ortaya o zaman. 'fikir' kelimesine sığınmana gerek kalmaz çünkü. basbaya dalga geçiyorum diyiver bak o zaman samimi olursun işte. benim de nefretle değil de gönülden gelerek senin gibilere neden bu kadar sert olduğumu anlarsın böylece.
Gerçekten kötü niyetli olup dalga geçmek istesem İnan bana bu kadar naif cümleler kullanmazdım.
Her neyse hayatımın amacı "senin gibilere" kendimi ispatlamak değil neyse ki.
Benim gibilere sert olmaya devam et. Tanımadığın insanlara cahil diye hakaretler yağdır dur. Daha fazlasını yapmanızı beklemiyorum zaten.
bazen bi kelime yeter bi insanın 'ilgili konuda' cahil olduğuna kanaat getirmeye. mesele bu yani, hakaretin kelime anlamı da hakaret hakaret olalı bu kadar saptırılmamıştı bu arada.

#3532229  gönderen smnltn
 28.04.2016 - 04:38:56
İnsan öldürmek günah. Farketmez kim olduğu o bu
Şu veya kendin. Günah ondan
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3532248  gönderen drdeniziz
 28.04.2016 - 07:10:05
Ateizlerin hepsi hayatı sevdiği için mi intihar etmiyo acaba

Re:

#3532249  gönderen drdeniziz
 28.04.2016 - 07:11:14
Hakikaten şaka bi yana ateist olan arkadaslardan cevap gelirse sevinirim,yani hayatta kalma konusunda bakış aciniz nedir?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3532269  gönderen ningishzida
 28.04.2016 - 08:16:08
drdeniziz yazdı:Hakikaten şaka bi yana ateist olan arkadaslardan cevap gelirse sevinirim,yani hayatta kalma konusunda bakış aciniz nedir?
Hayatta kalma amacimiz; dinci gecinip çoluk cocuga tecavuz eden hayvanlara karsi mucadele etmek.
En son ningishzida tarafından 28.04.2016 - 20:00:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re:

#3532271  gönderen drdeniziz
 28.04.2016 - 08:20:59
ningishzida yazdı:
drdeniziz yazdı:Hakikaten şaka bi yana ateist olan arkadaslardan cevap gelirse sevinirim,yani hayatta kalma konusunda bakış aciniz nedir?
Hayatta kalma amacimiz; dinci gecinip çocuk cocuga tecavuz eden hayvanlara karsi mucadele etmek.
Bu samimi bir cevap değil.dinci gecinmeyip çocuğa tecavüz edenlerle bir sıkıntıniz yok mu yani.burdan şunu anlıyorum ben dinle savaşmak amacınız. Çocukları korumak degil

#3532272  gönderen melancholiax
 28.04.2016 - 08:23:26
günah demek hafif kalır. çok çok büyük cezası var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3532436  gönderen Simurg
 28.04.2016 - 10:38:06
ercutombalak yazdı:İntihar etmek neden günah?
(diye sorup biraz beyin fırtınası yapalım)
la bi dur bi dur :)
Kullanıcı avatarı

#3532445  gönderen mehmetu
 28.04.2016 - 10:40:27
Ne olacagini sana mi soracakti cerrahim?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3532452  gönderen ningishzida
 28.04.2016 - 10:42:19
drdeniziz yazdı:
ningishzida yazdı:
Hayatta kalma amacimiz; dinci gecinip çocuk cocuga tecavuz eden hayvanlara karsi mucadele etmek.
Bu samimi bir cevap değil.dinci gecinmeyip çocuğa tecavüz edenlerle bir sıkıntıniz yok mu yani.burdan şunu anlıyorum ben dinle savaşmak amacınız. Çocukları korumak degil
Tabii ki var. Her türlü kötü ve yanlış davranışın karşısındayım. Evet amacım dinlerle de savaşmak çünkü onlar da yanlış, önemli olan insanların gerçeği bulması.

Re:

#3532472  gönderen drdeniziz
 28.04.2016 - 10:47:46
ningishzida yazdı:
drdeniziz yazdı:
ningishzida yazdı: Hayatta kalma amacimiz; dinci gecinip çocuk cocuga tecavuz eden hayvanlara karsi mucadele etmek.
Tabii ki var. Her türlü kötü ve yanlış davranışın karşısındayım. Evet amacım dinlerle de savaşmak çünkü onlar da yanlış, önemli olan insanların gerçeği bulması.
Dur hocam dur tus açıklanacak.sonra yazcam cevap buraya
Kullanıcı avatarı

Re:

#3532474  gönderen drstrangelove1
 28.04.2016 - 10:47:58
drdeniziz yazdı:Ateizlerin hepsi hayatı sevdiği için mi intihar etmiyo acaba

İntihar psikiyatrinin en temel konularından biri ve hastalar ile intiharı konuşurken (nadiren hasta olmayanlar) günah olup olmamasını değil, nöron sistemlerinin fizyolojisinde bozukluk var mı onu değerlendiriyouz. :roll:

Ateizz toplumlarda intihar daha sık olarak "bildiriliyor" ancak depresyonda, alkol madde kullanım bozukluğunda, bağzı kişilik bozukluklarında çok daha sık intihar ediliyor. :(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3532631  gönderen mhurkan
 28.04.2016 - 11:29:47
İlle de bu forumda DİN - SİYASET demogojilerinizi yapıyorsunuz di mi? Arkadaşlar lütfen hakaret etmeyin. İnanç konusunda hassas davranın. Din tartışmak istiyorsanız, bu konuda çok güzel forum siteleri var.

Bunun dışında SİYASETTE yasak.

İkinci uyarılar, tatil olarak gelecek.

#3533457  gönderen drdeniziz
 28.04.2016 - 16:13:49
mhurkan yazdı:İlle de bu forumda DİN - SİYASET demogojilerinizi yapıyorsunuz di mi? Arkadaşlar lütfen hakaret etmeyin. İnanç konusunda hassas davranın. Din tartışmak istiyorsanız, bu konuda çok güzel forum siteleri var.

İyi de hocam başlık direkt neden günah diyo,bu başlıkta din tartışması nasıl olmasın.konu başlı başına o.
Farkettiyseniz sizden sonra bıçak gibi kesilmiş yorumlar.çünkü konuya dair konuşacak bisy birakmadiniz

#3533464  gönderen drdeniziz
 28.04.2016 - 16:15:53
mhurkan yazdı:İlle de bu forumda DİN - SİYASET demogojilerinizi yapıyorsunuz di mi? Arkadaşlar lütfen hakaret etmeyin. İnanç konusunda hassas davranın. Din tartışmak istiyorsanız, bu konuda çok güzel forum siteleri var.

Sonracigima siyasette değil siyaset de denmeli.neyse kaşinmayayim daha fazla :D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10