Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Kullanıcı avatarı

Re: İntihar etmek neden günah?

#3534772  gönderen ningishzida
 29.04.2016 - 11:16:34
mhurkan yazdı:Bu arada burada miras hesabı yapanlara da iki laf edeyim; Türkiye Cumhuriyetinde miras Medeni Kanun / Miras Hukuku / Borçlar Konunu ile düzenlenir. Haberiniz olsun istedim. :)
Zaten öteki türlü yapmaya kalksak işin içinden çıkamıyoruz gördüğünüz gibi. :)

#3534775  gönderen drdeniziz
 29.04.2016 - 11:18:49
mhurkan yazdı:Bu arada burada miras hesabı yapanlara da iki laf edeyim; Türkiye Cumhuriyetinde miras Medeni Kanun / Miras Hukuku / Borçlar Konunu ile düzenlenir. Haberiniz olsun istedim. :)
Haberimiz var zaten.niye bildiğimiz bir şeyi söylüyorsunuz.ben zaten miras falan bırakmayacak kadar kullanacağım elimdeki her şeyi. Beni baglamiyo bile dediklerimiz yani.nerde düzenlenirse duzenlensin.parası çok olanlar derdini ceksin artik
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3534781  gönderen drdeniziz
 29.04.2016 - 11:21:21
ningishzida yazdı:
drdeniziz yazdı:
ningishzida yazdı: a burada toplam miras değil mi? a'yı zaten bildiğimiz halde neden yeniden hesaplamamız gerekiyor? Bir kişi öldü ve geride miras olarak 270 TL bıraktı, dolayısıyla a=270 TL bunun tekrar neyini hesaplamamız gerekiyor?

Bir de ben nereye 27a/24a yazmışım, baktım bulamadım öyle bir ifade?
A toplam miras değil katsayısı.ustte yazdım alintilamadigim için karıştı galiba.ama a her miras hesabında değişen bir katsayıdir

Evet haklısın, a her miras hesabında değişir çünkü a=miras. Kişinin bırakacağı miras miktarı değiştikçe a da değişir. Burada katsayı olarak anlatılmak istenen nedir tam olarak?

Yirmi dokuz hece,
Okusan uçtan uca,
Sen hep katsayı dersin hoca,
Manası ne demektir? :)
İyi de matematiksel matematik.yani ortada ispat falan yok.inanmak istemeyen insanlar var.hiiic sorun değil ki bence her koyun kendi bacağından asılır ne de olsa.sadece sen olmadığını ya ispatlarsam dedin ya hanı.ben de ispat olmadigini matematikle gösterdim.hesabının yanlışlığını matematikle curutun susayim ben de
Kullanıcı avatarı

Re:

#3534794  gönderen ningishzida
 29.04.2016 - 11:30:15
drdeniziz yazdı:
ningishzida yazdı:
drdeniziz yazdı: A toplam miras değil katsayısı.ustte yazdım alintilamadigim için karıştı galiba.ama a her miras hesabında değişen bir katsayıdir

Evet haklısın, a her miras hesabında değişir çünkü a=miras. Kişinin bırakacağı miras miktarı değiştikçe a da değişir. Burada katsayı olarak anlatılmak istenen nedir tam olarak?

Yirmi dokuz hece,
Okusan uçtan uca,
İyi de matematiksel matematik.yani ortada ispat falan yok.inanmak istemeyen insanlar var.hiiic sorun değil ki bence her koyun kendi bacağından asılır ne de olsa.sadece sen olmadığını ya ispatlarsam dedin ya hanı.ben de ispat olmadigini matematikle gösterdim.hesabının yanlışlığını matematikle curutun susayim ben de
Peki, madem tartışmaya son noktayı koydun, ben de meseleyi daha fazla uzatacak değilim. Sen doğru bildiklerini ortaya koydun, ben de doğru bildiklerimi. Karar artık buraları okuyan arkadaşlara kalmış. Ayrıca aramızda geçen bu seviyeli tartışma için sana teşekkür ederim, eğer seni kıracak veya üzecek bir davranışta buldunduysam affet. Saygı ve sevgilerimle...

Re:

#3534800  gönderen drdeniziz
 29.04.2016 - 11:32:42
ningishzida yazdı:
drdeniziz yazdı:
ningishzida yazdı:

Yirmi dokuz hece,
Okusan uçtan uca,
Peki, madem tartışmaya son noktayı koydun, ben de meseleyi daha fazla uzatacak değilim. Sen doğru bildiklerini ortaya koydun, ben de doğru bildiklerimi. Karar artık buraları okuyan arkadaşlara kalmış. Ayrıca aramızda geçen bu seviyeli tartışma için sana teşekkür ederim, eğer seni kıracak veya üzecek bir davranışta buldunduysam affet. Saygı ve sevgilerimle...
Estağfurullah .selam ve dua ile..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535033  gönderen mdack
 29.04.2016 - 14:17:32
Uzatmaya gerek yok , bir mesele hakkında kutsal metinin önerdiği çözüm yanlış oldugu için uygulanabilir değil ,dışarıdan insan müdahalesine muhtaç.
Kullanıcı avatarı

#3544182  gönderen ercutombalak
 06.05.2016 - 21:41:43
Simurg yazdı:
ercutombalak yazdı:İntihar etmek neden günah?
(diye sorup biraz beyin fırtınası yapalım)
la bi dur bi dur :)

fırtına iyidir hocam :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3544331  gönderen mormavi
 06.05.2016 - 22:54:50
ercutombalak yazdı:
Simurg yazdı:
ercutombalak yazdı:İntihar etmek neden günah?
(diye sorup biraz beyin fırtınası yapalım)
la bi dur bi dur :)

fırtına iyidir hocam :D
Şimdi günah demek için inanıo olmak lazım. İnanıosan zaten allah öyle emrettiği için günah demek yeterli. bkz. intaharla ilgili ayetler...
Kullanıcı avatarı

#3544340  gönderen corcicorci
 06.05.2016 - 22:59:46
Çünkü Allah hiç bir kuluna tasiyamayacagi bir yük yüklemez. Yazıldı mı bilmiyorum ama. Benim için çok önemli bir bilgi bu.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10