Perşembe , Ekim 17 2019
Biraz da felsefe diyorsanız....

• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Kullanıcı avatarı

Re:

#3282175  gönderen Loading
 11.08.2015 - 08:54:23
11 sayfayı okumaya üşendim yoksa tam benlik bir konu gibi duruyor :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283057  gönderen mohrenheimcukuru
 12.08.2015 - 13:14:43
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı:O ahlâk bekçileri *ok yesin.Kim neyi ne kadar şiddetli savunuyorsa kendisi onun tam tersidir.Bugün yaşayıp 15. kes gördüm.
ama şu an siz de ahlak bekçisi olmadığınızı belirtiyorsunuz.
o zaman sizin teorinize dyanarak ahlak bekçisi olduğunuzu söylüyebiliriz..
vayy felsefe yapanları severim.paradoks haa.bu da benden.
Bildiğim tek sey var; o da hiç bir sey bilmediğim
ama bu durumda paradoksa göre en azından gerçek ahlâklı ben oluyorum:)
vayy be ne güzel oldu bu böyle:))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283104  gönderen CASLANCI
 12.08.2015 - 14:08:26
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı:O ahlâk bekçileri *ok yesin.Kim neyi ne kadar şiddetli savunuyorsa kendisi onun tam tersidir.Bugün yaşayıp 15. kes gördüm.
ama şu an siz de ahlak bekçisi olmadığınızı belirtiyorsunuz.
. Maalesef bayım paradoksa göre ahlak bekçisi oluyorsunuz.konumuz ahlak değil ki bu işin bekçiliği.vayy şimdi nasıl oldu
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283286  gönderen dr_mirkan
 12.08.2015 - 17:38:34
bekçiler hala var mıymış burda
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283591  gönderen mohrenheimcukuru
 12.08.2015 - 22:49:51
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı: ama şu an siz de ahlak bekçisi olmadığınızı belirtiyorsunuz.
. Maalesef bayım paradoksa göre ahlak bekçisi oluyorsunuz.konumuz ahlak değil ki bu işin bekçiliği.vayy şimdi nasıl oldu
ama gerçek bir ahlâk bekçisi isem gerçek bir ahlâklıda oluyorum yani bence şahsen kendimce:) paradoks içinde paradoks dersem kandırır mıyım?:) bay out bayan in.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283595  gönderen CASLANCI
 12.08.2015 - 22:54:37
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı: ama bu durumda paradoksa göre en azından gerçek ahlâklı ben oluyorum:)
ama gerçek bir ahlâk bekçisi isem gerçek bir ahlâklıda oluyorum yani bence şahsen kendimce:) paradoks içinde paradoks dersem kandırır mıyım?:) bay out bayan in.
. Yalnış bir teori.teoriye yapılacak eleştiri şu gerçek de olsa ahlak bekçileri her zaman ahlaklı mıdır.inception.rüya içinde rüya içinde rüya
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283671  gönderen mohrenheimcukuru
 12.08.2015 - 23:55:35
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:. Maalesef bayım paradoksa göre ahlak bekçisi oluyorsunuz.konumuz ahlak değil ki bu işin bekçiliği.vayy şimdi nasıl oldu
. Yalnış bir teori.teoriye yapılacak eleştiri şu gerçek de olsa ahlak bekçileri her zaman ahlaklı mıdır.inception.rüya içinde rüya içinde rüya
*ok yemesi gereken ahlâk bekçileri sözde ahlâk bekçileridir.ahlâk bekçiliğini gerçekten hakedenler ise gerçek ahlâklıdırlar.ama bu da ahlâk bekçilerinin ahlâk bekçesi olmalarına bahane değildir.
ama en önce soru işareti olan şey şu: ahlâk nedir? evrensel ahlâk var mıdır? evrensel ahlâk yok ise ahlâk ın ne önemi vardır?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283679  gönderen starsss
 13.08.2015 - 00:01:20
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı: ama gerçek bir ahlâk bekçisi isem gerçek bir ahlâklıda oluyorum yani bence şahsen kendimce:) paradoks içinde paradoks dersem kandırır mıyım?:) bay out bayan in.
*ok yemesi gereken ahlâk bekçileri sözde ahlâk bekçileridir.ahlâk bekçiliğini gerçekten hakedenler ise gerçek ahlâklıdırlar.ama bu da ahlâk bekçilerinin ahlâk bekçesi olmalarına bahane değildir.
ama en önce soru işareti olan şey şu: ahlâk nedir? evrensel ahlâk var mıdır? evrensel ahlâk yok ise ahlâk ın ne önemi vardır?
...error...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283683  gönderen tusmus
 13.08.2015 - 00:02:52
ilk taşı günahsız olan atsın.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283698  gönderen mohrenheimcukuru
 13.08.2015 - 00:09:35
starsss yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:. Yalnış bir teori.teoriye yapılacak eleştiri şu gerçek de olsa ahlak bekçileri her zaman ahlaklı mıdır.inception.rüya içinde rüya içinde rüya
...error...
mutlak olmayan şeyin benim açımdan önemi yokta o yüzden şey ettim öyle:)
yani düşünsenize 30 yıl sonra önemi kalmayacak meseleler için kendimizi paralıyoruz,komşu ülkeye geçince saçma bulunacak adetler için birbirimizi öldürüyoruz falan filan.
yani diyorumki sınır zaman mekan gelenek görenek tanımayan(ki özgürlük zaten tanımaz) özgürlük en güzeli:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283702  gönderen CASLANCI
 13.08.2015 - 00:13:02
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı: ama gerçek bir ahlâk bekçisi isem gerçek bir ahlâklıda oluyorum yani bence şahsen kendimce:) paradoks içinde paradoks dersem kandırır mıyım?:) bay out bayan in.
ben lisedeyken felsefeyi fullerdim ama bu beni aşar.bence siz de yormayın kafanızı.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283706  gönderen mohrenheimcukuru
 13.08.2015 - 00:23:03
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:. Yalnış bir teori.teoriye yapılacak eleştiri şu gerçek de olsa ahlak bekçileri her zaman ahlaklı mıdır.inception.rüya içinde rüya içinde rüya
ben lisedeyken felsefeyi fullerdim ama bu beni aşar.bence siz de yormayın kafanızı.
Evrendeki en gelişmiş canlıyız rastladıklarımız keşfettiklerimiz arasında.Tüm canlılar besleniyor solunum yapıyor falan filan.kargalar ve şempanzeler dışında çubukla kovuktaki yiyeceği alacak kadar bile icat yapan canlı yok bizim dışımızda.o yüzden kafamızı yoralım:) yani bazen saçmalıyor olsakta;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283713  gönderen CASLANCI
 13.08.2015 - 00:29:07
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı: *ok yemesi gereken ahlâk bekçileri sözde ahlâk bekçileridir.ahlâk bekçiliğini gerçekten hakedenler ise gerçek ahlâklıdırlar.ama bu da ahlâk bekçilerinin ahlâk bekçesi olmalarına bahane değildir.
Evrendeki en gelişmiş canlıyız rastladıklarımız keşfettiklerimiz arasında.Tüm canlılar besleniyor solunum yapıyor falan filan.kargalar ve şempanzeler dışında çubukla kovuktaki yiyeceği alacak kadar bile icat yapan canlı yok bizim dışımızda.o yüzden kafamızı yoralım:) yani bazen saçmalıyor olsakta;)
tamam o zaman.
içimizdeki huzursuzluğun nedeni ne.
insan olmanın karşısında bize bahşedilen bu bilinç hali bizi yıpratmaktan başka neye yarıyor.
bu günü birlik mutluluklar bizi daha fazla mutsuz etmiyor mu
daha da var....
kafa yorunca da insan aldığı azıcık tadı da alamıyor hayattan
Kullanıcı avatarı

Re:

#3283729  gönderen mohrenheimcukuru
 13.08.2015 - 00:52:16
CASLANCI yazdı:
mohrenheimcukuru yazdı:
CASLANCI yazdı:ben lisedeyken felsefeyi fullerdim ama bu beni aşar.bence siz de yormayın kafanızı.
tamam o zaman.
içimizdeki huzursuzluğun nedeni ne.
insan olmanın karşısında bize bahşedilen bu bilinç hali bizi yıpratmaktan başka neye yarıyor.
bu günü birlik mutluluklar bizi daha fazla mutsuz etmiyor mu
daha da var....
kafa yorunca da insan aldığı azıcık tadı da alamıyor hayattan
Varlık ve Hiçlik kitabı tam sana göre.Daha doğrusu genel olarak varoluş felsefesi sana göre.Sartre bu huzursuzluğun nedenini insan denen canlının dünyaya atılmışlığı olarak açıklıyor.Bulantı diye kitabı da var bilirsin muhtemelen.Bulantı,huzursuzluk bunların hepsinin nedeni aynı şey.
Varoluş özden önce gelir diyor.
Kendimizi yaratan bizleriz.yani doğduğumuzda sadece dünyaya atılmış tamamen içi boş canlılarız.bu boşluk bizde huzursuzluk yaratır ve bunu doldurmay calışırız.bunada zaten arayış denir.özümüzü oluşturacak olan şeyler de bu arayışları sürdürmemize ve bunun sonunda ulaştıklarımıza bağlı.

söylediğim kitaba mutlaka bak.
gece gece devrik cümleler kurabilirim.sürç-ü lisan ediyorsam affola:)

bana göre ise bu boşluk hiç dolmayacak.
ya da boşluktan sonraki aşama bu boşluğu doldurmak değik,aksine hiçlik.
yani terk-i terk diyarı.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12