Cuma , Ekim 18 2019
14 Mart,14 şubat,Dini Bayramlarımız,Milli Bayramlarımız v.s. tüm özel ve güzel günlerimiz burada...

Kullanıcı avatarı

Re:

#2245307  gönderen dr_zeugma
 12.03.2013 - 21:47:36
büyük adamdı vesselam ...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246341  gönderen DrGulsever
 13.03.2013 - 09:07:03
"Aynı şiiri ne ben ne bir başkası yazabilir. Bu şiiri yazmak için o ortamda bulunmak gerekir. Allah bu millet'e bir İstiklal Marşı daha yazmayı nasip etmesin."

M.Akif ERSOY
Allah rahmet eylesin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246342  gönderen ponder
 13.03.2013 - 09:09:03
hangi cephede savaşmış bilen var mı
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246377  gönderen drela64
 13.03.2013 - 10:04:26
drberceste yazdı:şiirlere ilgim olduğundan paylaşmak istedim

Bana sor sevgili kar'i, sana ben söyleyeyim;
Ne hüviyette şu karşında duran eş'arım.
Bir yığın söz ki, samimiyyeti ancak hüneri,
Ne tasannu bilirim, çünkü, ne san'atkarım.
Şi'r için gözyaşı derler, onu bilmem, yalnız,
Aczimin giryesidir bence bütün asarım!
Ağlarım,ağlatamam; hissederim, söyleyemem;
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar bizarım!
Oku, şâyed sana bir hisli yürek lazımsa
Oku, zira onu yazdım iki söz yazdımsa.

Sadeleştirilmiş Hali:

Bana sor sevgili okur, sana ben söyleyeyim,
Ne değerde şu karşında duran eserim,
Bir yığın söz ki, ustalığı tek içtenliği,
Ne yapmacıklık bilirim, çünkü ne sanatçıyım,
Şiir için gözyaşı derler, onu bilmem yalnız
Çaresizliğimin gözyaşıdır, bence bütün eserim!
Ağlarım ağlatamam, hissederim, söyleyemem,
Dili yok kalbimin, ondan ne kadar usanmışım
Oku, eğer sana hisli bir yürek lazımsa,
Oku çünkü onu yazdım iki söz yazdımsa.

M.A.ERSOY
çok güzelmiş
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246480  gönderen drbounlife
 13.03.2013 - 12:01:21
İyi ki Mehmet Akif gibi bir değerimiz var, her millete her devlete nasip olmaz böyle değerler...Nur içinde yatsın.

Re:

#2246673  gönderen maramiroc
 13.03.2013 - 16:00:18
bizden yetişen, edebi dehanın lutfedildiği, istiklal şairimize Allah'tan rahmet diliyorum...
şu an ise tıp alanında bir istiklal mücadelesi veriliyorsa (tüm nöbetlere, saygısızlıklara, kaprislere, aşağılamalara, hoca-kıdemli-kıdemsiz ilgisizliğine, eskimiş binalara, kalitesiz ve tehlikeli tıbbi malzeme ve aletlere, yorgunluklara karşı hala ayakta durup milli istiklalimiz için bilim mücadelesi veriyorsak) farkında olmadan bize karşı gayet zararlı negatif düşünceler içinde olsalar da aziz milletimizin bilimin en zarif ve önemli kolunda temsilcisi olduğumuzdan şunu hissediyorum ki o şanlı milli mücadelemizde siperlerimizdeki aslan mehmetçiğin durumu ne ise bizim de ta dönem birden itibaren bu mesleğin içinde bulunduğumuz müddetçe vazifemiz bu minval üzerinedir... istiklalimiz için o an siperde olmak gerekiyordu, şu an ise kitap, makale, araştırma başında, vizitte, serviste, ameliyathanede çalışmak; çalışırken de ümitsizliğe düşmemek, inadına sevecen, akademik, yardımsever, hülasa en iyi şekilde öğrenici ve öğretici olmak gerekiyor, bizim için, milletimiz için ve dahi VATANIMIZ için... bize ne kadar zor (uykusuz, yorgun, yoğun, bayıcı, sıkıcı, saçma sapan, ayak işleri ve sair fiziki-psikolojik bezginlik) gelirse gelsin... isterseniz o siperlerdeki zorlukla bunu bir mukayese edelim... acaba hangisinin zorluğu diğerinin yanında eser kalıyor? saygılarımla takdirlerinize arz ederim ki; bizi bu işte tatmin eden sadece iyileşen bir hastamızın bir nefes sıhhatle gülümsemesi değil, iki omzumuzun üzerine aldığımız milletimizin bilimsel yönünü temsil etme yükümlülüğümüzdür..
Ey muhtelif gaye ve hevesleriyle bu mesajı alaya alan, hor ve hakir göstermek isteyen aldanmış şahıs -istersen bir meslektaşım daha doğrusu, belki o bile yok ya, diplomadaşım ol- bilesin ki bizim vizyonumuz ve yolumuz budur ve senin gibi aldanmışların öfkeyle teşekkül eden sataşmacı tavrı, bizim için hiçten de öte bir takdirname hüviyetindedir...
En son maramiroc tarafından 13.03.2013 - 17:24:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 14 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246674  gönderen ponder
 13.03.2013 - 16:02:53
maramiroc yazdı:bizden yetişen, edebi dehanın lutfedildiği, istiklal şairimize Allah'tan rahmet diliyorum...
şu an ise tıp alanında bir istiklal mücadelesi veriliyorsa (tüm nöbetlere, saygısızlıklara, kaprislere, aşağılamalara, kıdemli-kıdemsiz ilgisizliğine, yorgunluklara karşı hala ayakta durup milli istiklalimiz için bilim mücadelesi veriyorsak) farkında olmadan bize karşı gayet zararlı negatif düşünceler içinde olsalar da aziz milletimizin bilimin en zarif ve önemli kolunda temsilcisi olduğumuzdan şunu hissediyorum ki o şanlı milli mücadelemizde siperlerimizdeki aslan mehmetçiğin durumu ne ise bizim de ta dönem birden itibaren bu mesleğin içinde oduğumuz müddetçe vazifemiz bu minval üzerededir... istiklalimiz için o an siperde olmak gerekiyordu, şu an ise kitap, makale, araştırma başında, vizitte, ameliyathanede çalışmak; çalışırken de ümitsizliğe düşmemek, inadına sevecen, akademik, yardımsever, hülasa en iyi şekilde öğrenici ve öğretici olmak gerekiyor, bizim için, milletimiz için ve dahi vatanımız için... bize ne kadar zor gelirse gelsin.. isterseniz o siperlerdeki zorlukla bunu bir mukayese edelim... acaba hangisinin zorluğu diğerinin yanında eser kalıyor? saygılarımla takdirlerinize arz ederim... bizi bu işte tatmin eden sadece iyileşen bir hastamızın bir nefes sıhhatle gülümsemesi değil, iki omzumuzun üzerine aldığımız milletimizin bilimsel yönünü temsil etme yükümlülüğümüzdür..
bravo kim tutar seni :o
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2246680  gönderen maramiroc
 13.03.2013 - 16:10:38
maramiroc yazdı:bizden yetişen, edebi dehanın lutfedildiği, istiklal şairimize Allah'tan rahmet diliyorum...
şu an ise tıp alanında bir istiklal mücadelesi veriliyorsa (tüm nöbetlere, saygısızlıklara, kaprislere, aşağılamalara, kıdemli-kıdemsiz ilgisizliğine, yorgunluklara karşı hala ayakta durup milli istiklalimiz için bilim mücadelesi veriyorsak) farkında olmadan bize karşı gayet zararlı negatif düşünceler içinde olsalar da aziz milletimizin bilimin en zarif ve önemli kolunda temsilcisi olduğumuzdan şunu hissediyorum ki o şanlı milli mücadelemizde siperlerimizdeki aslan mehmetçiğin durumu ne ise bizim de ta dönem birden itibaren bu mesleğin içinde oduğumuz müddetçe vazifemiz bu minval üzerededir... istiklalimiz için o an siperde olmak gerekiyordu, şu an ise kitap, makale, araştırma başında, vizitte, serviste, ameliyathanede çalışmak; çalışırken de ümitsizliğe düşmemek, inadına sevecen, akademik, yardımsever, hülasa en iyi şekilde öğrenici ve öğretici olmak gerekiyor, bizim için, milletimiz için ve dahi vatanımız için... bize ne kadar zor gelirse gelsin.. isterseniz o siperlerdeki zorlukla bunu bir mukayese edelim... acaba hangisinin zorluğu diğerinin yanında eser kalıyor? saygılarımla takdirlerinize arz ederim... bizi bu işte tatmin eden sadece iyileşen bir hastamızın bir nefes sıhhatle gülümsemesi değil, iki omzumuzun üzerine aldığımız milletimizin bilimsel yönünü temsil etme yükümlülüğümüzdür..
bize bu duyguyu aşılayan büyüklerimizden biri de mehmet akif'tir... Allah ondan razı olsun, mekanını cennet etsin...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246684  gönderen ponder
 13.03.2013 - 16:16:05
maramiroc yazdı:
şu an ise tıp alanında bir istiklal mücadelesi veriliyorsa (tüm nöbetlere, saygısızlıklara, kaprislere, aşağılamalara, kıdemli-kıdemsiz ilgisizliğine, yorgunluklara karşı hala ayakta durup milli istiklalimiz için bilim mücadelesi veriyorsak) farkında olmadan bize karşı gayet zararlı negatif düşünceler içinde olsalar da aziz milletimizin bilimin en zarif ve önemli kolunda temsilcisi olduğumuzdan şunu hissediyorum ki o şanlı milli mücadelemizde siperlerimizdeki aslan mehmetçiğin durumu ne ise bizim de ta dönem birden itibaren bu mesleğin içinde oduğumuz müddetçe vazifemiz bu minval üzerededir... istiklalimiz için o an siperde olmak gerekiyordu, şu an ise kitap, makale, araştırma başında, vizitte, serviste, ameliyathanede çalışmak; çalışırken de ümitsizliğe düşmemek, inadına sevecen, akademik, yardımsever, hülasa en iyi şekilde öğrenici ve öğretici olmak gerekiyor, bizim için, milletimiz için ve dahi vatanımız için... bize ne kadar zor gelirse gelsin.. isterseniz o siperlerdeki zorlukla bunu bir mukayese edelim... acaba hangisinin zorluğu diğerinin yanında eser kalıyor? saygılarımla takdirlerinize arz ederim... bizi bu işte tatmin eden sadece iyileşen bir hastamızın bir nefes sıhhatle gülümsemesi değil, iki omzumuzun üzerine aldığımız milletimizin bilimsel yönünü temsil etme yükümlülüğümüzdür..
bize bu duyguyu aşılayan büyüklerimizden biri de mehmet akif'tir... Allah ondan razı olsun, mekanını cennet etsin...
mehmed akif ten cok rte gibi geldi bana omuzlarımıza aldığımız milletimiz .
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246692  gönderen aezgi
 13.03.2013 - 16:36:53
bugün huzur içinde yaşayabiliyorsak o ve arkadaşları sayesinde...
"Kurtuluşumuz"a hem maddi hem de manevi katkıları olan bu büyük insanı rahmetle anıyorum...
maalesef hayatlarını yeterince bilmiyor okumuyoruz, oysa hakkında film kitap vs yapılabilecek ne kahramanlar görmüş bu millet, geçenlerde Nene Hatun'un hayatıyla ilgili bir yazı okumuştum çok etkileyiciydi, işin kötüsü hakkında pek kaynak da yok böyle değerlerimizin...
klişe ama gerçek: bu kadar zenginlik evropada olsa ne filmler çekilir, ne kitaplar yazılırdı :!:
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246748  gönderen ponder
 13.03.2013 - 17:12:17
aezgi yazdı:bugün huzur içinde yaşayabiliyorsak o ve arkadaşları sayesinde...
"Kurtuluşumuz"a hem maddi hem de manevi katkıları olan bu büyük insanı rahmetle anıyorum...
maalesef hayatlarını yeterince bilmiyor okumuyoruz, oysa hakkında film kitap vs yapılabilecek ne kahramanlar görmüş bu millet, geçenlerde Nene Hatun'un hayatıyla ilgili bir yazı okumuştum çok etkileyiciydi, işin kötüsü hakkında pek kaynak da yok böyle değerlerimizin...
klişe ama gerçek: bu kadar zenginlik evropada olsa ne filmler çekilir, ne kitaplar yazılırdı :!:
adamlar kurtuluş savaşı olmadı şehitlikler yalandan diyor adam dediğim milletvekili
Kullanıcı avatarı

Re:

#2246778  gönderen aezgi
 13.03.2013 - 17:30:53
ponder yazdı:
aezgi yazdı:bugün huzur içinde yaşayabiliyorsak o ve arkadaşları sayesinde...
adamlar kurtuluş savaşı olmadı şehitlikler yalandan diyor adam dediğim milletvekili
nasıl bir millet olduk da vekillerimiz böyle söylüyor yazık bize...bu şekilde söylemleri olanlar bu ülkede %50ye 60a varan oylar almaya devam ediyor...
eskiden üzülürdüm ama çoğunluk buna razıysa neden üzüleyim ki diye düşünmeye başladım....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2247297  gönderen ne-deniz
 13.03.2013 - 22:29:35
Böyle bir ecdada sahip evlatlar olarak bu vatana her zamanda ve zeminde hizmet etmek hepimizin boynunun borcudur
Kullanıcı avatarı

Re:

#2817471  gönderen umman100
 12.03.2014 - 13:47:30
Resim

Yine aynı duaya amin.
"Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın."
Kullanıcı avatarı

Re:

#2817524  gönderen drela64
 12.03.2014 - 14:51:08
Allah rahmet eylesin...
Mehmet Âkif'e 1 Haziran 1936 tarihi itibarı ile 478 lira 20 kuruş emekli maaşı bağlanmıştır. Bu maaş 1936 yılı Ekim ayından itibaren ödenmeye başlanmış, toplu olarak 2976 lira almıştır. Emekli cüzdanının son sayfasında ise “600 lira borç” ibaresi yazılıdır. Bu borç düştükten sonra ise kalan kısım ailesine verilmiş ve Mehmet Âkif bundan iki ay sonra vefat etmiştir..bunu da yeni öğrendim :(