Perşembe , Haziran 20 2019
14 Mart,14 şubat,Dini Bayramlarımız,Milli Bayramlarımız v.s. tüm özel ve güzel günlerimiz burada...

#68652  gönderen yasemin
 09.03.2006 - 18:32:12
drug yazdı:ŞİDDETE KARŞIYIZ AMA HERŞEYDEN ÖNCE BÖLÜCÜLÜĞE
bu resmin siteye yakışmadığını düşünüyorum...
şeytan ayrıntada gizlidir..
Katılıyorum...[/quote]

SEVGİLİ DRUG : en azından sen bu sitede yeni değilsin ve SANA DA AYRICA TEŞEKKÜRLER..

NE ZAMAN ÖNYARGISIZ BİR TOPLUM OLURUZ??

NE ZAMAN ÖNCE DÜŞÜNÜR SONRA YORUM YAPARIZ??
Kullanıcı avatarı

#68653  gönderen Cilgindr
 09.03.2006 - 18:32:18
Yasemin arkadaşımızın böyle bir düşünce ile o resmi oraya koymadığı kanaatindeyim.Sanırım yanlış anlaşılacağını bilse idi o da koymazdı.Ama dediği üzre ne bana ne de ona özel mesaj gelmemiş,sitede özel mesajlar konusunda bazen sıkıntı yaşanabiliyor,iletilmeme gibi...Ama kimse bölücü değil bölücülük te yapmaz burada...Sitede her dakika moderatör bulunamıyor malesef...Ama Yasemin arkadaşımı tanıyorum az çok ve de zaten açıklamasını yapmış orada kadın sembolünü ön planda tuttuğundan onun da gözünden kaçmış olabilir...Anlayışlı olmak,sanırım veda etmekten daha iyidir değil mi...Orta da suçlu yok çünkü...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#68681  gönderen drnursu
 09.03.2006 - 19:18:47
sarı ve yeşil renkleri feda ettik yani bir siyasi gruba öylemi.sağcıda olsa solcuda olsa kadın kadındır.ezilendir.ben şöyle bir tepkiyi daha akılcı bulurdum''kürt kadınlarının resimleri konulmuş ama neden bu ülkede ezilen diğer bir grup olan türbanlı kadınların fotoğrafı yok'' ama sanıyorum arkadaşlar inatla siyasi kimliklerinden sıyrılamıyor.demokratlık ortak paydasına davet ediyorum herkesi.
Kullanıcı avatarı

#68693  gönderen memocan
 09.03.2006 - 19:51:19
ŞİDDETE KARŞIYIZ AMA HERŞEYDEN ÖNCE BÖLÜCÜLÜĞE
bir önceki mesajım buydu...
hiçbir meslektaşıma yönelik değildi bu eleştiri..
eleştirilen sadece resimdi..
malesef bazı şeyler sembol olmuştur bizim ülkemizde,
demokratlık demişsiniz çok hoş..
Ancak ne tutar insanları birarada
ortak nokta nedir, insanları birbirine bağlayan..
tekrar tekrar söylerim isterseniz,
ne hangi etnik kökenden olduğumuz önemli, ne de tanrıya nasıl dua ettiğimiz..
Önemli olan bizi biz yapan değerleri yok etmeye amaç edinmiş dış ve iç güçlerin ve bunların uzantısı olan(resim gibi) olayların kınanmasıdır...

#68702  gönderen drug
 09.03.2006 - 20:15:04
yasemin yazdı:
drug yazdı:ŞİDDETE KARŞIYIZ AMA HERŞEYDEN ÖNCE BÖLÜCÜLÜĞE
Katılıyorum...
SEVGİLİ DRUG : en azından sen bu sitede yeni değilsin ve SANA DA AYRICA TEŞEKKÜRLER..

NE ZAMAN ÖNYARGISIZ BİR TOPLUM OLURUZ??

NE ZAMAN ÖNCE DÜŞÜNÜR SONRA YORUM YAPARIZ??
[/quote]
Benim bu konuda söyleyeceğim ilk ve son şeydir bu;ben kesinlikle bunu bilinçli yaptın hatalısın anlamında arkadaşın sözüne katılıyorum demedim.Hiçkimse de sadece bir resimle bunu savunamaz.
Sadece o resimin bir ideolojinin simgelerini çağrıştırdığı için,hassas bir konu olduğu için arkadaşa katıldım,seni yargılamak gibi bir amaçla değil.Ki şimdiye kadar da bu sitede kimseye saygısızlık edecek şekilde ithamlarda bulunmadım,bulunmam da.Yanlış anlaşılmaları umarım bertaraf etmişizdir.Saygılarımla...

#68822  gönderen yasemin
 10.03.2006 - 11:27:14
bademli yazdı:Sevgili Yasemin;özelden gönderdiğim mesajların almamış olduğundan şimdi emin oldum;çünkü özelden yazdıklarımı okumuş olsaydın seni tek bir satırda bile ne provakasyonla ne de o resmi oraya kasıtlı olarak koyduğunla suçlamamış olduğunu anlardın...Ben sana rahatsızlığımı,kötü niyetli biri farkederse abartacağını yazdım...Çarşamba gün boyu ve dün sabah değişen birşey olmayınca genele yazdım ve özelden bana nedenini soranlara da hep ekledim ki;kasıtlı yapıldığını düşünmüyorum ama o resim bir şekilde oradaydı diye....
...............
Kendi adıma yaratmış olduğum bu huzursuzluğun vicdani tahribatını giderebilinceye kadar uzaktan izleyeceğim sizleri...Belki de en iyisi budur,nerede hata yaptığımı görme şansım olur...
Yanlış anlaşılmanın yarattıgı huzursuzluk beni de çok etkiler ama bu konuda benim yanlış anlaşılmadıgımı ögrenmek içimi biraz olsun rahatlattı..Sizi etkileyen diğer konuları bilemem ama bence bu konuda içiniz rahat olsun artık..

Dün çok üzüldüm çünkü burası genelde hekimlerin ve hekim olacakların bulundugu bir ortam ve ben ortaokuldan beri ülkemizdeki kadınların sosyoekonomik ve kültürel durumu konusunda biraz hassasım.Her zaman meslek sahibi olduktan sonra elimden geldiğince bu konuda birşeyler yapabilmeyi istedim ve yapmaya çalışıyorum da şu anda..

Salı gecesi yaklaşık 3 saat boyunca kadın sitelerindeki güncel yazıları araştırdım ve biraz olsun başkalarının da bu konulara ilgisini çekmek ve birseyleri düzeltmek için bir ucundan en azından sağlıkçı olarak tutmamız gerektiğini belirtmek istedim ama konu nerelere gitti..
O yazıları okuduktan sonra yorum ve ya kendi düşüncelerini belirtmeyenler sadece resim hakkında yorum yapmaya başladılar..buna üzüldüm..neyse ki dün drug'ın bugün de bademli'nin iyi niyetle eleştirdiğini anladım ..

Mecburi hizmete hemen hepimiz karsı çıkıyoruz;O insanlar cahil,hijyen yok,okuma yazma hatta türkçe konusmayı bilmiyorlar..halbuki ne kadar tarihi güzellikler gizli oralarda..eski mezopotamya ugruna ne savaslar verilmiş ama biz aman orada yasam şartları kötü diyoruz..Kadınların ortalama 6 çocugu var halbuki..öte yandan onlara dogum kontrol hapını bile veren yok..ama Kürtlüklerine takıldık biz..RESMİ BEN KALDIRMADIM;KEŞKE DE KALDIRILMASAYDI..zafer işareti yapıyor olabilirler ama bence o resimde görülmesi gereken kadınlar ve ellerindeki pankartlar.."Kadınız ,Savaşa,Şiddete Karşıyız! " yazıyordu kocaman harflerle..Binlerce kadının ve çocugun ölümüne neden olan birinin savunuculugunu yapıyor olsalar ellerinde bu pankart olmazdı değil mi? Asıl biz onları görmezden gelirsek bölücülük yapmış ve onları yok saymıs olmaz mıyız?

Pratisyen hekimlik yapıyorum şu anda ve malesef sık sık kocası tarafından dövülen kadınlar adli rapor için başvuruyor..En azından hekim olarak bu konuda hassas olmalıyız diye düşünüyorum..
(bu arada bir arkadaş sormustu bu bilgilerin hangi kaynaklardan oldugunu..www.ntvmsnbc.com & e-kolay.ney/kadın sitelerinden alınmıştır)

Sözü fazla uzattım, bunları yazmasam da artık beni anladıgınızı düşünüyorum zaten..içim öyle bir doldu ki belki de daha da anlatmak istedim ...
En son yasemin tarafından 10.03.2006 - 12:02:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#68828  gönderen bengu
 10.03.2006 - 11:43:49
yasemin sen zaten anlaşılmıştın ayrıca konuyu aydınlatmak için verdiğin çabada taktire edilmesi gereken bir davranış..

kadınlar gününün sadece kutlamak çiçek almak olmadığını neden böyle bir günün var olduğunu erkeklerle eşit şartlarda yaşamak için verilen mücadeyi ayrıca anlattığın için tşkler..

ben ortaokuldayken öğretmenimiz bunu araştırma konusu olarak vermişti..tabi o zamanlar bazı şeyleri bir yere kadar anlamıştım şimdi tekrar bakıldığında daha net anlaşılabiliyor..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#214179  gönderen yasemin
 17.03.2007 - 12:56:28
"8 Mart Kadınlar Günü var da erkekler günü neden yok....."diyenlerden bahsederek yazmaya başlamısım gecen yıl 8 martta ..
Forumları incelerken farkettim ki gecen hafta 8 martta sadece bu cümle kurularak başlık açılmıs..Ne yazık ki..
Ve hatırlatmak istedim gecen yıl hazırladıgım kadınlar gününü kutlama nedenlerimizin neler oldugunu ........
(..sonrasında ne tartısmalar yasamısız :roll: )

#385904  gönderen yasemin
 08.03.2008 - 01:08:37
Zaman çabuk geçiyor...Gercekten hiç farkına varmadan çok çabuk...
2006 'da 8 Mart dünya kadınlar günü hakkında düzenlediğim bilgiler...

DÜNYA KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

#385906  gönderen yasemin
 08.03.2008 - 01:28:41
İLGİNÇ BİR VİDEO ... ;)

#385921  gönderen backardi
 08.03.2008 - 09:05:24
tum kadınlara benden gelsın davıd vendettadan break 4 loveeeeeeeeeeeee ve ve eeeeeeeeeeeeeeee

#385962  gönderen yasemin
 08.03.2008 - 14:23:00
tesekkürler Backardi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009