Perşembe , Aralık 12 2019
14 Mart,14 şubat,Dini Bayramlarımız,Milli Bayramlarımız v.s. tüm özel ve güzel günlerimiz burada...

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Re:

#3865491  gönderen doktoruo91
 28.04.2017 - 19:14:20
BEN BAŞLANGIÇ YAPMADIM Bİ SIKINTI OLUR MU ? SUAN MEHİL MÜDDET SÜRECİNDEYİM.

Re:

#3865492  gönderen timeafter
 28.04.2017 - 19:14:46
cano88 yazdı:Tercihler ücretli mi !!!!!!
15 tl
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3865493  gönderen timeafter
 28.04.2017 - 19:15:08
doktoruo91 yazdı:BEN BAŞLANGIÇ YAPMADIM Bİ SIKINTI OLUR MU ? SUAN MEHİL MÜDDET SÜRECİNDEYİM.
Hiç bi sıkıntı olmaz

Re:

#3865495  gönderen mkis11
 28.04.2017 - 19:16:00
Nisan 2014 yeniden yerleştirme sonuçlarına bakın puanlar çok düşmüş. Yüksek tercih verip kendi bulunduğu yerde kalanlara da comez gelmisti.

#3865497  gönderen dembabaa
 28.04.2017 - 19:16:47
bilale anlatır gibi anlatayım ,2014 un aynısı bu çünkü.o zaman da aynı sorular soruldu,o başlıklardan bakılabilir.

-önceden bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun olan biri tercih yaparsa nolur? yerleştiği bölümü kaybetme ihtımalı varmı dır?
bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun biri gelmeyecek ölü tercih yaparsa (hacettepe radyo mesela), yapılacak yenıden yerleştirme ile bir yere ( kendı kazandığı bölüme de) yerleşmez,eylülde kazandığı bölümü boşaltmış olur, kendi puanından daha düşük birinin girmesini ve kendisine çömez gelmesini sağlamış olur.

-eylülde kazandığı bölümü kaybetme ihtimali var mıdır?
yoktur.osym açık açık yazmış.
"4) Bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin ilk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan
yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam
edebileceklerdir. "

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2 ... amalar.pdf

-bir bölüme yerleşen ve yerinden memnun olan biri tercih yapmazsa nolur?
eski tercih listesi geçerli olacağından çok buyuk ıhtımalle eylulde kazandığı yeri tekrar kazanır,ve aldığı puandan daha düşük bir puan ile kazandığı bölüme birinin girmesini ,çömez gelmesini engellemiş olur.çok düşük bir ihtimal de olsa eylulde kazandığı tercihin bir üst tercihi gelse bile, yeniden tercih yapmadığı için bu dikkate alınmaz, sonuç açıklama sayfasında görülmez. o da açıkça yazıyor.
"2) Yerleştirme sonuçları, 28 Nisan 2017-3 Mayıs 2017 tarihleri arasında bu yerleştirme için
tercih yapan adaylar için açılacaktır. Bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih
bildiriminde bulunmayan adaylara yerleştirme sonuçları açıklanmayacak ve bu adaylarla ilgili
herhangi bir işlem yapılmayacaktır."

-eylulde bir bölüme yerleşmiş ama hacettepe radyoloji gibi uçuk bir yer değil de gelebilecek bir yer tercih eder ve o yer gelirse nolur?
isterse gider istemezse gitmez.ösym nın duyurusunda açıkça yazıyor:
"3) Yerleştirme sonuçları yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ilgili kurumlara Merkezimiz
tarafından elektronik ortamda iletilecektir. Yerleşen adaylardan isteyenler , sonuçlar açıklandıktan bir gün sonra başlamak üzere 10 iş günü içerisinde yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmak zorundadır. Belirtilen tarihe kadar yerleştirildikleri kuruma kayıt yaptırmayan
adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacaklardır."

-yani kaç kişi girerse o kadar fazladan kadro tus için kopartılmış mı oluyor?
evet.en son maddede yazmış:
"6) Kılavuzdaki mevcut kontenjanlara yeni değerlendirme sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri
sonucu ortaya çıkabilecek ilave kadro ihtiyaçları, ilgili kurumlar tarafından karşılanacaktır.

özetle tusiyerler için win-win durumu ,tusiyerler birleşirse bir gol atmış olacaklar.
bu yuzden eylulde kazananlardan ne kadar çok kişi tercih yaparsa o kadar çok boş yer açılacak ve başkaları girecek.
En son dembabaa tarafından 28.04.2017 - 19:24:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Re:

#3865500  gönderen sofosbuvir
 28.04.2017 - 19:18:13
Mesela kazandiniz ama neden daha iyisi olmasin dediniz yine gecen sinav puaninizin yetmedigi yerleri yazabilirsiniz kazanirsaniz istersen yeni yerinize baslayabilir ister eski kazandiginiz bolumde dev edebilirsiniz veya kazanamadiniz eski bolumunuzde devam eder ve altiniza 1 comez asistan daha almis olursunuz

Re:

#3865502  gönderen arzt_placebo
 28.04.2017 - 19:19:02
Arkadaşlar güvenlik soruşturmasının uzamasından hala başlangıç yapamadım. Benim gibi durumda olanlar için de kazanılmış hak korunuyor mu?daha iyi bir yer yazacağım ama eldeki gitmesin şimdi :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3865506  gönderen mkis11
 28.04.2017 - 19:20:47
Aynen. Super açıklama.

Re:

#3865512  gönderen sofosbuvir
 28.04.2017 - 19:24:59
arzt_placebo yazdı:Arkadaşlar güvenlik soruşturmasının uzamasından hala başlangıç yapamadım. Benim gibi durumda olanlar için de kazanılmış hak korunuyor mu?daha iyi bir yer yazacağım ama eldeki gitmesin şimdi :)

Hocam ben de ckys ye dusmedim hala ama tercih yapacağım.. umarım gelir

Re:

#3865526  gönderen academia654
 28.04.2017 - 19:42:57
Ulaşabildiğimiz herkese ulaşalım, anlatalım. Bu fırsat bi daha gelmez.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3865542  gönderen Dr_relax
 28.04.2017 - 19:55:35
aliveli4950 yazdı:
Drfrknn yazdı:
aliveli4950 yazdı:ben anlayamadım. şimdi ek kontenjan falan yok. biz istediğimiz yeri mi yazıyoruz. daha evvel yerleşmiş olan kişi tercih yapsa yapmasa yerleşemeyen için ne farkediyor? biri izah edebilir mi?
kendimi de ölücü gibi hissettim ektir, yeniden yerleştirmedir
hocam ösym açıklama kısmında şöyle diyor;
) 28 Nisan 2017- 3 Mayıs 2017 tarihleri arasında tercih yapmayanların 2016-TUS
Sonbahar Dönemi yerleştirmelerine ilişkin yapmış oldukları ilk tercihleri,
işleme alınacaktır.
mesala benim bulunduğum yer bir kontenjan açtı. eğer ben tercih yapmazsam benden düşük alan birine gelme ihtimali yok. çünkü benim aynı tercihlerim geçerli olacak ve benim puanımda bana gelecek. ama eğer ben daha yüksek yerleri tercihlerime yazarsam bana hiçbir yer gelmez,benim bulunduğum yerde kalma hakkım saklı kalır ve bulunduğum yeri ben tercih etmediğim için daha düşük puanlı birene gelebilir. şöyle birşey de var benden yüksek puan alıp tercihine benim bulunduğum yeri yazan varsa, ben bir yere yerleşip yerleşmediğim farketmez yazanların birine gelir. biraz fazla karışık oldu kusura bakmayın:)
Allah razı olsun hocam :) sağolun. sağolsun arkadaş da yazmış. hayırlı olur inşaallah herkes için.
hocam benim ilk sonucum 45.05 harran çocuk cerrahideyim, şimdiki puanım 44.89 ben şimdi tercih falan yapamamam gerekiyor ama ais de tercih güncelleme çıkıyor ne yapmam lazım. Yardımcı olabilir misiniz

#3865550  gönderen cot28
 28.04.2017 - 20:02:15
yerinden memnunsan tek tercih hacettepe radyo yaz çömezin gelsin,memnun değilsen istediğin yerleri yaz ama mevcut kazandığın yeri asla yazma...orası zaten kazanılmış hakkın ve cepte...

Re:

#3865559  gönderen msfield11
 28.04.2017 - 20:04:55
cot28 yazdı:yerinden memnunsan tek tercih hacettepe radyo yaz çömezin gelsin,memnun değilsen istediğin yerleri yaz ama mevcut kazandığın yeri asla yazma...orası zaten kazanılmış hakkın ve cepte...
Aynen öyle
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10