Pazartesi , Kasım 18 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

• 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
Kullanıcı avatarı

Re:

#3681260  gönderen Kyla
 30.09.2016 - 21:04:06
çılbır güzeldir, yumurtalı patates de pratiktir. Küp küp patatesler kızarınca yumurtayı kır baharat ekle süper bişi
Kullanıcı avatarı

Re:

#3681425  gönderen drmattilda
 30.09.2016 - 22:51:26
ben buaryı rezeerve edeyim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3681506  gönderen fenerlialper
 30.09.2016 - 23:30:42
arthur yazdı:
fenerlialper yazdı:
arthur yazdı:tavuk bonfileleri küpküp doğruyoruz tava tabanı yağlanacak şekilde zeytinyağı koyup her tarafı beyaz olana kadar orta ateşte çeviriyoruz. içine papya biber, yeşil biber ,mantar, ekliyoruz altını hafif kısıyoruz ağzını mantarlar sularını bırakıncaya kadar kapatıyoruz bıraktığı an açıp biraz biber salçası ekliyoruz isteğe göre kekik karabiber pulbiber ben fesleğen de ekliyorum karıştırıyoruz. haşladıımız fiyonk makarnalarla karıştırıyoruz. servisimiz hazır afiyet olsun :D
Mantar bedava heralde sizin orda.2 yemekte de mantar var 😊
:D bizim yan sitenin altında kültürcü amca var bir kasa mantarla başladı işe 2009 yılında şuan tırlarla ihraç ediyor tabiki de ilk müşterisini unutamazdı :D
bir de mangalda mantar var :P inşallah site benim mantarlı tariflerimden bıkmaz :D
Siteyi bilmiyorum ama en azından ben bıkmam.Mantarı çok severim,her ne kadar şu an yeme imkanım olmasa da 😊
Kullanıcı avatarı

Re:

#3682681  gönderen arthur
 02.10.2016 - 00:30:00
sitenin yemekçisi gibi oldum ama bu lezzeti herkes tatsın istiyorum :)
ayva tatlısı
ayva adet sayının 2 katı kadar fincan tozşeker kullanıyoruz ayvaları yarıya bölüp ,soyup çekirdeklerini çıkarıyoruz ,ağızları yukarı gelecek şekilde dizip ortalarına 1er fincan şekerleri döküyoruz ayırdığımız çekirdekleri ve 4 5 adet karanfili ve 1 su bardağı kadar suyu ekleyip kısıt ateşte 1,1.5 saat pişiriyoruz. soğuduktan sonra ortalarına kaymak ve çevizle servis ediyoruz.
afiyet olsun :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3682705  gönderen esmacex
 02.10.2016 - 00:44:59
arthur yazdı:sitenin yemekçisi gibi oldum ama bu lezzeti herkes tatsın istiyorum :)
ayva tatlısı
ayva adet sayının 2 katı kadar fincan tozşeker kullanıyoruz ayvaları yarıya bölüp ,soyup çekirdeklerini çıkarıyoruz ,ağızları yukarı gelecek şekilde dizip ortalarına 1er fincan şekerleri döküyoruz ayırdığımız çekirdekleri ve 4 5 adet karanfili ve 1 su bardağı kadar suyu ekleyip kısıt ateşte 1,1.5 saat pişiriyoruz. soğuduktan sonra ortalarına kaymak ve çevizle servis ediyoruz.
ben bunu elma armut gıbı meyvelerlede yapıyorum bazıları portakallada yapıyormus portakal için 1.5 fıncan şeker atılıyormus, yaz aylarında şeftali ilede cok hoş oluyor
Kullanıcı avatarı

Re:

#3682719  gönderen arthur
 02.10.2016 - 01:02:46
esmacex yazdı:
arthur yazdı:sitenin yemekçisi gibi oldum ama bu lezzeti herkes tatsın istiyorum :)
ayva tatlısı
ben bunu elma armut gıbı meyvelerlede yapıyorum bazıları portakallada yapıyormus portakal için 1.5 fıncan şeker atılıyormus, yaz aylarında şeftali ilede cok hoş oluyor
şeftaliyi mangalda denemiştim ben ama elmayı falan denemedim :roll:
Kullanıcı avatarı

Re:

#3682907  gönderen esmacex
 02.10.2016 - 13:10:03
arthur yazdı:
esmacex yazdı:
ayva tatlısı
mangalda şefteli hımmm ilginç :) nasıl oldu hocam güzel oldumu mangalda ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3683123  gönderen arthur
 02.10.2016 - 19:31:23
esmacex yazdı:
arthur yazdı:
esmacex yazdı: ben bunu elma armut gıbı meyvelerlede yapıyorum bazıları portakallada yapıyormus portakal için 1.5 fıncan şeker atılıyormus, yaz aylarında şeftali ilede cok hoş oluyor
çok güzel oldu :) ben şeftalileri soyup ortadan ikiye bölüp pudra şekerine buluyorum mangalın en sonuna telin üstüne koyuyorum hafif suyunu bırakıp telin izleri şeftaliye geçip koyu renk aldığı zaman alıyorum üstüne bir top dondurma biraz tarçın çok güzel oluyor :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3683131  gönderen esmacex
 02.10.2016 - 19:50:35
arthur yazdı:
esmacex yazdı:
arthur yazdı: şeftaliyi mangalda denemiştim ben ama elmayı falan denemedim :roll:
çok güzel oldu :) ben şeftalileri soyup ortadan ikiye bölüp pudra şekerine buluyorum mangalın en sonuna telin üstüne koyuyorum hafif suyunu bırakıp telin izleri şeftaliye geçip koyu renk aldığı zaman alıyorum üstüne bir top dondurma biraz tarçın çok güzel oluyor :)
çok değişik ve güzel bir fikir hocam deneyecegım elinize sağlık :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3683132  gönderen soneryakamoz
 02.10.2016 - 19:54:50
takip ettiğim ara ara denediğim menüleri olan konu

Paylaşım yapanlara teşekkür ediyoruz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3683141  gönderen arthur
 02.10.2016 - 20:07:34
esmacex yazdı:
arthur yazdı:
esmacex yazdı: mangalda şefteli hımmm ilginç :) nasıl oldu hocam güzel oldumu mangalda ?
mutlaka deneyin bence , denediğinizde de fikrinizi yazın hocam merak ettim :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3683144  gönderen esmacex
 02.10.2016 - 20:08:21
arthur yazdı:
esmacex yazdı:
arthur yazdı: çok güzel oldu :) ben şeftalileri soyup ortadan ikiye bölüp pudra şekerine buluyorum mangalın en sonuna telin üstüne koyuyorum hafif suyunu bırakıp telin izleri şeftaliye geçip koyu renk aldığı zaman alıyorum üstüne bir top dondurma biraz tarçın çok güzel oluyor :)
mutlaka deneyin bence , denediğinizde de fikrinizi yazın hocam merak ettim :D
tamam hocam en yakın mangal partisinde deneyeceğim burdan yazarım :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3683337  gönderen prntscrn
 02.10.2016 - 22:39:16
Yemegin en pratigi bile dünya kadar zamanını alıyor,her gün uğraş dur.Yemek yapmayı seven bile sıkılıyor bi süre sonra ,örnek bennn

Re:

#3703605  gönderen drbuspiron
 23.10.2016 - 11:05:13
Kabagi rendenin iri tarafiyla rendeliyoruz daha sonra tavaya alip kendi suyuyla soteliyoruz.Biraz zeytinyagi gezdiriyoruz.Pisince tabaga aliyoruz.Uzerine sarimsakli yogurt istege bagli dereotu katiyoruz.Cevizleri iri iri dovuyoruz.Kabagimiza karistiriyoruz.
Üzerini de cevizle susluyoruz.
Cok lezzetli pratik bir meze
(:
En son drbuspiron tarafından 23.10.2016 - 11:14:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Re:

#3703606  gönderen drbuspiron
 23.10.2016 - 11:11:22
Sucuklari yuvarlak cok ince olmayacak şekilde kesiyoruz.Az miktar yag koyup yagi kzdirdigimiz tavaya diziyoruz.Bir taraflari pisince ceviriyoruz.Uzerlerine kucuk kup kup dogradigimiz kasarlari diziyoruz.Kapak kapatip sucuklarin diger taraflari da pisip kasarlar eriyene kadar pisiriyoruz.
Kahvaltida afiyetle yemelik gorseli de guzel kolay bir yemek
(:
  • 1
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65