Cuma , Eylül 20 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
steteskobumsekil yazdı:dolar düşcek yakında bence yüksekken değil trump gelmeden alacağdın sen git evlen de altın yap bence de çeyrek olmuş 215 :(
Onda da net bi durum yoktu cesaret edemedim yarım maaş kaybetmek bi anda çok koyuyor . şu anda dolar alınmaması lazm diyo herkes cok yüksek düşecek diye . Amerika da olaylar oluyor buna rağmen yuselis devam ediyor. Durumlar stabil bi hal aldığında düşmesi pek mümkün olmaz galiba. Dolar 3.50 olacaksa su anda almak da baya kar getirebilir aslında ?

Re: YATIRIM ? DOLAR EURO ALTIN VS EN AKİLLİ ADİM?

#3724986  gönderen 0z
 14.11.2016 - 21:09:52
Hocam altın şu anda üst sınırlarda ve alış/satış arasındaki bariz farkı düşününce yakın dönemde kar ettirmesi zor gibi. Fakat elinizde bir yıl gibi bir süre tutarsanız altın karlı.

20 vadeli hesap, 20 döviz sepeti ki mutlaka pound ve isviçre frangı içermeli pound istikrarlı yükseliyor-frank da istikrarını hep koruyor, 10 da türk lirasında tutmak orta riskle kazanç getirir diye düşünüyorum.
Altın elinizde tutma durumunuz var. 10 vadeli.15 altın.15 döviz sepeti.10 tl de güzel olur. Bir sonraki 50'yi kazancı ve riski daha fazla ortamlara doğru aktarırsınız hocam. Selamlar.
En son 0z tarafından 14.11.2016 - 21:12:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
0z yazdı:Hocam altın şu anda üst sınırlarda ve alış/satış arasındaki bariz farkı düşününce yakın dönemde kar ettirmesi zor gibi.

20 vadeli hesap, 20 döviz sepeti ki mutlaka pound ve isviçre frangı içermeli pound istikrarlı yükseliyor-frank da istikrarını hep koruyor, 10 da türk lirasında tutmak orta riskle kazanç getirir diye düşünüyorum. Bir sonraki 50'yi kazancı ve riski daha fazla ortamlara doğru aktarırsınız hocam. Selamlar.
: ) Teşekkürler
Kullanıcı avatarı

Re: YATIRIM ? DOLAR EURO ALTIN VS EN AKİLLİ ADİM?

#3724989  gönderen Kyla
 14.11.2016 - 21:14:10
Yatırımdan anladığım ev alıp kiraya vermektir. 100 bine ev alıp yılda 10bin kar edebileceğin 10 yılda paranı ikiye katlayacak başka bir yatırım var mı?

Varsa ondan yapın
En son Kyla tarafından 14.11.2016 - 21:14:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kalpyerinekarbirator yazdı:
steteskobumsekil yazdı:dolar düşcek yakında bence yüksekken değil trump gelmeden alacağdın sen git evlen de altın yap bence de çeyrek olmuş 215 :(
Onda da net bi durum yoktu cesaret edemedim yarım maaş kaybetmek bi anda çok koyuyor . şu anda dolar alınmaması lazm diyo herkes cok yüksek düşecek diye . Amerika da olaylar oluyor buna rağmen yuselis devam ediyor. Durumlar stabil bi hal aldığında düşmesi pek mümkün olmaz galiba. Dolar 3.50 olacaksa su anda almak da baya kar getirebilir aslında ?
3.50 olursa 14 bin küsür kazancın olacak tabi çıkarsa :P
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
steteskobumsekil yazdı:
kalpyerinekarbirator yazdı:
3.50 olursa 14 bin küsür kazancın olacak tabi çıkarsa :P
Çıkar mı işte profesyonel fikirleri olan arkadaşlar vardır buralarda : )
Dolar yılına girdik. 3,26 seviyesine düşerse bir düzeltme yapacağı muhakkak 3,20 seviyesine gelirse ancak. Sırasıyla beklentim 3.3920-3.3954 3.42-3.44 3.50-3.53 3.83-3.93 . Ülkede kriz oluşursa önü açık bir dolar olucaktır. 2017-2018 istatistik bu yönde. FED rasyonalitesi ortada olduğundan ve Trump'un aşırılık eğilimi, USA devletinde faizleri yukarı zaten kaldıracaktır bu da Dola Endeksini otomatik artırır. Velhasıl, altından uzak durun.. AB' parçalanma senaryolarının konuşulduğu yerde de Euro'dan uzak durun. Her seviyeden dolara girmenizi tavsiye ederim, en azından aldığınız maaşlarınızın nominal değerinin düşmesini istemem meslektaşlarımın..