Perşembe , Kasım 21 2019
Sitemiz hakkında duyurular...

Re: laptop öneri?

#3089152  gönderen darttus
 13.01.2015 - 00:22:52
Ben bir seneyi aşkın zamandır lenovo kullanıyorum, önemli bir sorun çıkarmadı. 1700 tlye almıştım. Aldıktan 2 hafta sonra 1500 e düşmüştü. Bir kere sniper elite diye bir oyun kurdum, sorun çıkarmamıştı. Modeline baktım z500 ideapad miş. Aklının bir köşesinde bulunsun.

Şunu da biliyorum ki zor ve zevkli bir karar sürecine girmişsin :) Kolaylıklar ve bol şans.

#3089160  gönderen efsane72
 13.01.2015 - 00:28:01
Asus, HP yada lenovo tavsiye ederim. Alırsan teknoloji marketten al(teknosa tavsiye). Önemli olan sorun çıkarsa sahiplenmeleri.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3089379  gönderen odaf
 13.01.2015 - 13:33:13
fiyat/performans anlamında Acer modellerini öneririm...
Aynı konfigürasyonda emsallerine göre daha uygun fiyata bulunabiliyor. Kalite yeterli düzeyde. Son 2 laptop um acer ve memnunum...

Ben laptopu kaba kullanırım, yeri geldiğinde atıp tutarım, sağlamlık ve kalite üst seviye olsun dersen; 1.Toshiba,
2.Asus
ancak iki markanın üst modelleri de pahalıdır...

Lenovonun uygun fiyatlı alt modellerinin kasa kalitesi ve ses kalitesi çok düşüktür... dikkat.

Laptopu kendim konfigüre edeyim, her özelliğini kendim belirleyim dersen; bu hizmeti veren Monster ve Victor gibi firmalar var ancak fiyatları 2500 civarını buluyor...
Kullanıcı avatarı

#3089382  gönderen odaf
 13.01.2015 - 13:41:27
turcman yazdı:kespır al kardeş
Aman diyim! Sakın ha... Yıllardır çevreme pc ve laptop tavsiyesinde bulunur ve kendim de toplarım... Ben bu kadar kalitesiz malzeme görmedim... 2 senede dağılır laptopun...

Kardeşime aldık bir modelini.... 3 senede 2 defa ekran değişti, kasa 3 yerinden spontane çatladı, pil yandı, adaptör değişti ve hala cihaz yarım yamalak çalışıyor...
Üstüne üstlük garanti kapsamındayken servis kullanıcı hatası deyip hiçbirini üstlenmedi... Sesimizi çıkarmadık, cebimizden verdik... Hayır, işin içinde yıllardır olmasak... Neyse...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3089385  gönderen nigii
 13.01.2015 - 13:51:12
Samsung alma da.hangisini alırsan

#3089386  gönderen immortal
 13.01.2015 - 13:52:14
asus tavsiye ederim. toshibanın ana kartı bile asus bildigim kadarıyla
Kullanıcı avatarı

#3089387  gönderen mhurkan
 13.01.2015 - 13:54:09
*Toshiba ve Hp ye ek para ödeme çok gereksiz pahalı aletler.
**Dell - Acer çok kullandım memnun kalmadım ama Acer'in son çıkarttığı modeller iyiymiş diyorlar.
***Casper Türkiyede birleştiriliyor yani yarı Türk markası. Hemcinslerine göre çok uygun fiyata bulunursa alınabilir.
****Lenovo (Eski İBM), Asus, Packard Bell, Samsung iyidir.

Bunun dışında Alienware ve Monster var. Çok çok kaliteli ve muazzam aletler ama 2000TL sınırında modelini bulamzsın sanırım.

Apple (MacBook) çok farklı bir platform. Gene PC özelliklerinde alacağın MAC ler 2000 sınırını geçecektir eğer USA de tanıdığın yoksa. Üstüne windows yüklemem macos ile kullanırım diyorsan bence Mac alınır. Tabi çok farklı bir platform.
Kullanıcı avatarı

#3089489  gönderen dankaufman
 13.01.2015 - 16:24:56
10 gün önce vatandan lenovo z710 full hd 17.3 ekranlı notebook aldım.işlemci i7 4710 mq. 1 tb sshd var. kasa metal. ısınma sıfır. 2400 tl 9 taksitle aldım. vatandan alabilirsin.ürünlerine bence teknosadan fazla sahip çıkıyorlar. eskiden teknosadan alırdım(2 notebook aldım. biri asus diğeri toshiba-- asusdn uzak dur benim gözümde casper gibidir,değişmeyen parçası kalmadı ve servisleri berbat) vatanı görünce oradan almaya başladım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3089556  gönderen drker
 13.01.2015 - 17:53:40
sony apple packard bell acer her türlü markayı görmüş biri olarak uzun yıllar kullanıcaksan apple al paraya kıyıp ya da victor diye bir marka var türkiyede çok duyulmuş bir marka değil monster bilgisayar gibi özel kasayı yurtdışından getiriyor senin talebine göre pc yi toplayıp sana gönderiyor. şimdi baktım en uygun modeli g301 i7 işlemci 8gb 1600 mhz tek slot ram gt840m ekran kartı ve 240 gb ssd ile 2099 tl ye geliyor. garantisini nerden bulucam diye korkma 2 yıl kapıdan kapıya kargo dahil garanti verioyor adamlar. zaten başına birşey gelmez de hadi olursa diye. çoğu sistemde tek fan vardır bu da grafik kartının üstüne gelir ve işlemciye ısı boruları ile uzatılır. victor daki kasa özel iki fanlı dolayısıyla daha aktif soğutma yaptığından sen hem fanlar daha düşük devirde çalışıyor hem de makinenin ömrü uzuyor ayrıca ilerde hard disk takayım ya da onu değiştireyim diye düşünmene gerek yok ssd yi msata olarak direk anakart modulü olarak takarsın ilerde yetmezse seagate 1 tb sshd şu anda 260 tl onu da normal hard disk olarak bağlarsın makine hızından hiçbirşey kaybetmeden coşar. markaya falan takılmayın notebook alırken dayanıklılık, ısınması ve soğutma sistemleri ve ergonomisi şarttır. yıl 2015 olmuş hala adam gibi touchpad koyamayan sony yi önermeyin adı var diye mesela. sonra e 4 yıldan fazla laptop dayanır mı diyorsunuz. packardbell tj75 var elimde 5 yıl oldu hard disk arızalı(250 gb da bir bad sector o da ) sadece onu da arkadaşa önerdiğim gibi değiştirdim bir de ram ekledim bu süreçte hala çalışıyor. kısacası bakın inceleyin özellikler modeller ergonomisi gibi şeyleri. bir markanın her modeli sağlam olucak diye birşey yok. ayrıca illa markalı ucuz bir model arıyorum diyorsan amd a10 işlemcili bir notebook ssd kullanırsan oyun dahil her işini görür üzerinde hem işlemcide hem de anakartta gpu su vardır crossfire yaparsın ısınır diyenlere de bakma adam gibi kasada ısınmazlar. ama a10 için ssd ve ram şart. zaten fiyatları 1400 civarında ssd ve ram eklersen 2000 e yaklaşır ama geçeceğini sanmam o da sana kalmış. bu kadar tavsiye yeter herhalde. kimse üzerine alınmasın bu ve birçok forumda laptop önerileri çok geçiyor kısaca deneyimlerimi aktardım yılların teknoloji bağımlısı olarak.

#3089591  gönderen darttus
 13.01.2015 - 18:20:36
drker yazdı:sony apple packard bell acer her türlü markayı görmüş biri olarak uzun yıllar kullanıcaksan apple al paraya kıyıp ya da victor diye bir marka var türkiyede çok duyulmuş bir marka değil monster bilgisayar gibi özel kasayı yurtdışından getiriyor senin talebine göre pc yi toplayıp sana gönderiyor. şimdi baktım en uygun modeli g301 i7 işlemci 8gb 1600 mhz tek slot ram gt840m ekran kartı ve 240 gb ssd ile 2099 tl ye geliyor. garantisini nerden bulucam diye korkma 2 yıl kapıdan kapıya kargo dahil garanti verioyor adamlar. zaten başına birşey gelmez de hadi olursa diye. çoğu sistemde tek fan vardır bu da grafik kartının üstüne gelir ve işlemciye ısı boruları ile uzatılır. victor daki kasa özel iki fanlı dolayısıyla daha aktif soğutma yaptığından sen hem fanlar daha düşük devirde çalışıyor hem de makinenin ömrü uzuyor ayrıca ilerde hard disk takayım ya da onu değiştireyim diye düşünmene gerek yok ssd yi msata olarak direk anakart modulü olarak takarsın ilerde yetmezse seagate 1 tb sshd şu anda 260 tl onu da normal hard disk olarak bağlarsın makine hızından hiçbirşey kaybetmeden coşar. markaya falan takılmayın notebook alırken dayanıklılık, ısınması ve soğutma sistemleri ve ergonomisi şarttır. yıl 2015 olmuş hala adam gibi touchpad koyamayan sony yi önermeyin adı var diye mesela. sonra e 4 yıldan fazla laptop dayanır mı diyorsunuz. packardbell tj75 var elimde 5 yıl oldu hard disk arızalı(250 gb da bir bad sector o da ) sadece onu da arkadaşa önerdiğim gibi değiştirdim bir de ram ekledim bu süreçte hala çalışıyor. kısacası bakın inceleyin özellikler modeller ergonomisi gibi şeyleri. bir markanın her modeli sağlam olucak diye birşey yok. ayrıca illa markalı ucuz bir model arıyorum diyorsan amd a10 işlemcili bir notebook ssd kullanırsan oyun dahil her işini görür üzerinde hem işlemcide hem de anakartta gpu su vardır crossfire yaparsın ısınır diyenlere de bakma adam gibi kasada ısınmazlar. ama a10 için ssd ve ram şart. zaten fiyatları 1400 civarında ssd ve ram eklersen 2000 e yaklaşır ama geçeceğini sanmam o da sana kalmış. bu kadar tavsiye yeter herhalde. kimse üzerine alınmasın bu ve birçok forumda laptop önerileri çok geçiyor kısaca deneyimlerimi aktardım yılların teknoloji bağımlısı olarak.
Üstad teknoloji bağımlısı olup 5 yıllık bir laptop kullanman takdire şayan. Eminim üst düzey bir masaüstü tertibin vardır. Frenlemek zor olmuyor mu kendini? Bu tip teknoloji ürünü alırken veya kullanırken çıtayı ihtiyacına göre mi yoksa maddi olanaklara göre mi ayarlıyorsun?
Kullanıcı avatarı

#3089608  gönderen garfield128
 13.01.2015 - 19:10:57
garfield128 yazdı:macbook
apple macbook air 128 olanını al....pro ve retina gereksız donanımlar ve profosyonel olarak fotoşop falan yapmıyacaksan gereksiz....air candır...iki toshiba bir dell eskıtmış olarak soyluyorum...toshıbanın servisi full üçkağıt haberınız olsun...