Salı , Kasım 12 2019
Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

• 1
  • 639
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643
Kullanıcı avatarı

Re: sevgili günlük

#4309116  gönderen dr_itachi
 15.09.2019 - 12:01:28
nurullahs yazdı:
15.09.2019 - 11:26:57
dr_itachi yazdı:
15.09.2019 - 00:52:40
O değilde günlük gene büyük büyük konuşmaya mı geldim neye geldim bilmiyorum. Büyük konuşmak beni tırsttırtıyor. İçimi dökmeye geldim. Allah'ım çok aciziz. Bizlere yardım et.

Sevgili günlük her şey kuzenimin attığı bir mesaj ile başladı..
Sevgili günlük pazartesi günü inşallah bir hayalim daha gerçek oluyor. Hayal belki doğru kelime olmayabilir. Yıllar önce öyle ara ara içimden geçen bir şeydi desem daha doğru. Bugünlerde ise hiç aklımda yoktu. Birden kuzenim mesaj atmış. İlk okuduğumda "işte iş güç" diye cevap verdim. Sonra bir daha düşündüm de "Bir dakika neden olmasın; güzel de olabilir ki" deyip kuzenime geri döndüm.. Şimdilerde ise excited modu ile inşallah güzel geçer diye dua ediyorum. Çok şükür.

Sevgili günlük bundan yaklaşık bir ay önce arkadaşım Fatih aradı. "Annem geldi. 'itachi'yi arasana bize çaya gelsin.' dedi. Müsaitsen gelsene." dedi. "Geliyorum." dedim. Ben, arkadaşım, arkadaşımın annesi (Emine teyze), arkadaşımın eşi çok güzel sohbet ediyorduk. Laf lafı açtı, bir ara onlara "Bir gün bir hocam -intern sunularının birinde bize- 'Allah aslında istediğin her şeyi sana bir bir veriyor. Bir sırayla veriyor. Ama sen acele ediyorsun. Hepsini aynı anda istiyorsun.' demişti. Şöyle bir hayatıma bakıyorum da, çok güzel demiş sanki" dedim. O an herkesi düşünceler kaplarken Emine teyze "itachi şimdi düşünüyorum da, ne istediysem gerçekten de bana verilmiş." dedi. 50'sine veya 60'ına yaklaşmış olan Emine teyze'ye "Ciddi mi?" dedim. "Küçükken şunu istemiştim, oldu. Bir zamanlar şöyle bir şey derdim, oldu. Sonraları arkadaşlarla konuşurken onlara böyle derdim, oldu..." diye anlatmaya başladı. "Hatta bir gün bir araba almıştım. Telefonda bir arkadaşımla konuşuyordum. 'Sen bakma ileride arkasında tekeri olan bir jipim olacak.' demiştim. Hatta Fatih benle o zamanlar çok dalga geçmişti. 'Bak bak havalara bak' demişti." Fatih gülerek "Bugün olsa gene dalga geçerdim." dedi. "İnsan araba aldığı gün komşusuna buna bakmayın ileride jipim olacak der mi?" Sonra Emine teyze "Sonradan gerçekten de arkasında tekeri olan bir jipim oldu." dedi. "Hadi ya ne güzel maşallah" dedim. Sonra Emine teyze aynı olayı -bilirsin günlük kadınlar bazen aynı şeyi tekrar tekrar anlatmayı severler : ) - bir daha anlatmak istercesine "İşte ben komşuma öyle deyince Fatih de 'Bak bak bak havalar bak.' dedi" Araya girdim, "Sanki ejderhası var." dedim. Fatih'le eşi koptu. Fatih'in eşi "Belki var hahaha" deyince, Fatih'le ben de sırayla "Belki var.", "Belki var." dedik. : )

Sevgili günlük bundan bir ay önce filan bir arkadaşım ile konuşurken ona bir soru sordum. "Diyelim ki 3-5 yaşlarında dünyalar tatlısı bir kızın var. Senden bir gün bir şey istediğini düşün. İstediği şey eğer onun yararınaysa ve eğer verebileceğin bir şeyse; ona onun istediği şeyi verirsin değil mi?" dedim. "Evet veririm." dedi. "Ama bazen de 'Yok kızım o bisiklete binemezsin sen.' dersin değil mi?" dedim. "Veya 'hayır iki tekerlekli olmaz sana üç tekerlekli alalım' dersin demi?" dedim. "Veya 'bu bisiklet güzel değil ki, şu daha güzel onu alalım' dersin." Sevgili günlük sen onu gözeterek, onun yararına hareket etmeye çalışırsın da, o anlamaz tutturur bisiklet de bisiklet diye...

Sevgili günlük bazen de kızın hasta olur. Sen iki kaşık mercimek çorbası içirmeye çalışırsın da, o tutturur lollipop da lollipop diye. İyileş vereceğim dersin ama ıı ıı ille de ister o şekeri. Ama vermezsin tabi, iştahı kaçmasın, içsin çorbasını... İyileştiği zaman da "İşte al sana." dersin... Sevgili günlük, bazen bunları düşünüyorum da... ciddi manada ferahlık buluyor insan... O değilde keşke nankörlük yapmasaydım. Allah'ım beni affet. Sana şükürler olsun.
evlendin de haberimiz mi yok
nankörlüğü nerde yaptın :)
Evlenmedim de nişlanmadım da. Hatta sözlenmedim de : )
Nankörlüğü muhtelif zamanlarda yapmışımdır maalesef : (
Kullanıcı avatarı

#4309284  gönderen nurullahs
 15.09.2019 - 19:07:39
dr_itachi yazdı:
15.09.2019 - 12:01:28
nurullahs yazdı:
15.09.2019 - 11:26:57

evlendin de haberimiz mi yok
nankörlüğü nerde yaptın :)
Evlenmedim de nişlanmadım da. Hatta sözlenmedim de : )
Nankörlüğü muhtelif zamanlarda yapmışımdır maalesef : (
40 yıllık evli tecrübesiyle konuştun sanki de :)
farkında olmadan yapmışsindir üzme kendini :(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4309409  gönderen Pearlyy
 15.09.2019 - 22:22:13
Suan aşırı biseyler yiyesim var.. ama artık bi dur demek istiyorum nolur bana yardımcı ol Allahım. Artık çıtı piti bi kız olayim:) karışık bitki çayı içiyorum. Sonrasında uyumam gerekecek
Kullanıcı avatarı

#4309445  gönderen kutsaclirapunzel
 15.09.2019 - 23:03:08
Sg,
Yazdan kışa, kıştan yaza geçmek feci. Baharı hangi hükümet kaldırdı? Köydeyim, balkondayım, bir garip kütsaçlıyım, rapünzelin kızı. Donuyorum sayın seyirciler

Mirkelam söylüyor

Kullanıcı avatarı

#4309674  gönderen dr_yusufbugra
 16.09.2019 - 15:59:08
Yatınuyuyunkalkmayin yazdı:
15.09.2019 - 19:19:51
Bugün de ölmedim bugün ölenlerin arasında yokum yine ama birsuru insan gitti geldi bana bişey olmadı yine
Drtusta en çok güldüğüm 5.kişisiniz beyefendi

#4313818  gönderen aliveli4950
 27.09.2019 - 14:15:50
Eskiden ziyadesiyle üzüldüğüm, üzüleceğim şeylere bugün kocaman bir tebessüm sallamak harika.
O tebessümle içime dolan serinlik..
Hayatı kuşbakışı izlemek gibi biraz.
İnsan gerçekten olgunlaşıyor.
Yalnız değilim, bununla birlikte olabildiğince özgürüm.
Ne gidenle eksiğim, ne kalanla fazla..
Dün sallanırken aklıma gelen tek şey abdestli ve uygun bir kıyafet içinde olmaktı. Annemle helalleşmek istedim bir de.
Telefon çekmedi,konuşamadım.
Dışarı çıkmayı düşünmedim.
Zaten normal zamanda da dışarı çıkmayı sevmiyorum artık.
"Mutsuzluğun tek nedeni insanın odasında sessizce nasıl oturacağını bilememesidir" diye bir söz okumuştum bir kitapta.
"Eve dön! Kalbine dön!"
Çünkü tüm sahilikler orda.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4313839  gönderen kutsaclirapunzel
 27.09.2019 - 15:09:16
Ve sg,
kan kusup kızılcık şerbetidir derken o güzel günleri bu kadar güzel hayal etmemiştik. fakat değdi sg.
yeni yollara çıkma vaktidir gün
yürüyelim arkaaşlar
Kullanıcı avatarı

#4313850  gönderen dr_yusufbugra
 27.09.2019 - 15:41:52
kutsaclirapunzel yazdı:
27.09.2019 - 15:09:16
Ve sg,
kan kusup kızılcık şerbetidir derken o güzel günleri bu kadar güzel hayal etmemiştik. fakat değdi sg.
yeni yollara çıkma vaktidir gün
yürüyelim arkaaşlar
Öyle sacikutum bazen sadece yürümek gerekir
Kullanıcı avatarı

#4313852  gönderen dr_yusufbugra
 27.09.2019 - 15:43:07
aliveli4950 yazdı:
Eskiden ziyadesiyle üzüldüğüm, üzüleceğim şeylere bugün kocaman bir tebessüm sallamak harika.
Dün sallanırken aklıma gelen tek şey abdestli ve uygun bir kıyafet içinde olmaktı. Annemle helalleşmek istedim bir de.
"Mutsuzluğun tek nedeni insanın odasında sessizce nasıl oturacağını bilememesidir" diye bir söz okumuştum bir kitapta.
"Eve dön! Kalbine dön!"
Hocam veli ismi sahi zannedersem

#4314020  gönderen Synarthrosis
 27.09.2019 - 21:42:30
aliveli4950 yazdı:
"Eve dön! Kalbine dön!"
yarım ölçek citolün burda bi etkisi var mıdır acaba?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4314054  gönderen aliveli4950
 27.09.2019 - 22:59:32
Synarthrosis yazdı:
Yarım ölçek citol bunlar için fazla masrafsız bir yol. Öyle kolaysa domates fidemin suyuna katıp dökeyim de domates versin artık :)

#4314081  gönderen Synarthrosis
 28.09.2019 - 00:39:22
aliveli4950 yazdı:
27.09.2019 - 22:59:32
Synarthrosis yazdı:
Yarım ölçek citol bunlar için fazla masrafsız bir yol. Öyle kolaysa domates fidemin suyuna katıp dökeyim de domates versin artık :)
bi süre önce şu dünya hayatına güzel dedirtmişti, daha başka marifetleri de mi var acep ondan sordum. o kadar etkiliyse ben de başlayacaktım ama bu şartlarda anlaşmamız zor (:
bu arada sizin adınıza sevindim huzurunuz daim olsun :)
  • 1
  • 639
  • 640
  • 641
  • 642
  • 643