Cumartesi , Temmuz 20 2019
Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
Kullanıcı avatarı

#731385  gönderen dr_nlp
 07.08.2009 - 22:49:01
:) güzel

#731393  gönderen ilkson
 07.08.2009 - 22:55:07
TJ yazdı:
ilkson yazdı:
TJ yazdı:kendine hemşire dendiğinde bayan doktorların sinirlenmelerini anlamıyorum ben! yaptıkları işi ünvan için yapıcak olan insanlar sağlık sektörünü seçmemeli bence..
şuana kadar hiç düzeltme yapmadım ben. sadece bir keresinde yine hemşire hanım diyerek benim işim olmayan birşey istendiğinde gülümseyerek ve işaret ederek "hemşire hanıma söyleyin" dedim.
bizde asabiyet yaparak hastayı azarlamıyoruz sorun zaten hemşireyi küçük bulmak falan da değil zira biz onlarla bi ekibin üyeleriyiz, sorun milletimin hala doktorluğu bir bayana yakıştıramaması, ağzına öle geldiği için öle olması lazımmış gibisoruluyor,gerekirse doktor bey diyor ama doktor hanım demiyor diyemior, bizler ataerkil bir toplumdan çıkmak çağdaş kadının - erkeğin eşit olduğu bir uygrlık seviyesine ulaşmak istiyorsakki bence istemeliyiz hatta en çok biz istemeliyiz çünkü öle yada böle toplumun en fazla beyin enerjısını kullanan parçasıyız o zaman düseltirim ben , ben hanıma amca desem absürt olmazmı??
bu arada yaşlı başlı teyzeleri amcaları "ben hemşire değilim" diye uyararak çağdaş uygarlık seviyesine çıkabiliceğimizi düşünmüyorsunuz diye ümit ediyorum.. yaşlı olmayıp da böyle davrananlar içinse sizin değiştirebiliceğiniz bir durum söz konusu olduğunu sanmıyorum.. ya da bunun yöntemi bu değil demeliyim!
sende istersen iyice ne yazmışım bi oku ben orda hadi teyzeleri amcaları uyaralım çağdaş uygarlık seviyesine çıkalımmı diyorum bu bir , ikincisi doktor bey diyen oldukça çok insan oldu saymıyorum bile , üçüncüsüde yaşlı olmayıpta uyardığımız kişiler öyle yada böle tekrar ede ede doktor hanımı öğrenene kadar uyarılacaklardır , son olarak sen uyarmasan ben uyarmasam nasıl öğreneceğiz bişeyleri... ayrıca yaşlıları birinin azarlayıp azarlamaması terbiye ve yetiştirilme tarzı ile alakalı doktor hanım olduğu için değil ,o gibilerine yağmur yağıor desende azarlar..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#731395  gönderen ilkson
 07.08.2009 - 22:57:38
TJ yazdı:
ilkson yazdı:
merlot yazdı: +1
bence şuan forumda anlatılırken şahsa yönelik konuşulmuyor tahminim var karı kocanın kim olduğuna dair mesela 70 milyondan biri
tekrar bi oku istersen yazılanlari.. kasdettiğim şey buraya yazmasi değil orada bulunan bir doktora anlatmasi ve birlikte gülüp eğlenmeleri.
ama bak burada haklısın yazılanları tekrar okudum
Kullanıcı avatarı

#731494  gönderen kuyas
 08.08.2009 - 02:09:46
bir de travmaya tramba diyenler:)seviyorum yaa yöresel tıp sözlüğü diye bişey çıkar valla:)bir deee aslında emınımkı hepınız karsılastınız ama yazan olmamıs...
-buyrun amca neyınız var?
-ne bilim neyim var,doktor degılmısın neyım oldugunu bılsem sana gelmezdim!!!!!?????
Kullanıcı avatarı

#731608  gönderen gurba
 08.08.2009 - 10:45:51
TJ yazdı:kendine hemşire dendiğinde bayan doktorların sinirlenmelerini anlamıyorum ben! yaptıkları işi ünvan için yapıcak olan insanlar sağlık sektörünü seçmemeli bence..
şuana kadar hiç düzeltme yapmadım ben. sadece bir keresinde yine hemşire hanım diyerek benim işim olmayan birşey istendiğinde gülümseyerek ve işaret ederek "hemşire hanıma söyleyin" dedim.
aferin sana
Kullanıcı avatarı

#731612  gönderen Tanimsiz
 08.08.2009 - 10:51:03
ben doktor bayanlara hep hemşire hanım demişimdir inada :D

#731621  gönderen FREEDOM_06
 08.08.2009 - 11:02:13
gurba yazdı:
aferin sana
aslında bayan olmasam da bi psıkıyatr adayı olarak iki duyguyu da gayet ıı anlıyorum..

hemsıre hanım denılmesını duzeltmeyen kadın tavrı özünde bence şudur..(evet,gelenekleri belki cahilliği,belki yakıştıramaması belki yüzlerce nedenden ötürü bir bayan doktora hemşire hanım diyen bir hasta ya da hasta yakını var ama doktor bayan ,doktor olduğunu vurgulayarak geçici ya da kalıcı bır kavganın içinde olmak istemiyor ve karşındaki insanı üzmek istemiyor olabilir..ve daha düşük bi ihtimal olsa da yine ihtimal dahilinde olduğundan yazmadan geçemicem..kendini henüz tıbbi bilgi ve beceri açıdan yeterli görmüyor da olabilir..çünkü şüphesiz kendisine hemşire hanım denilmesini ben doktorum şeklinde düzeltecek olmasını ''hadı doktor hanım da dedik buyur iyileştir hastayı biçiminde bilinçli ya da bilinçdışı algılıyor olabilir..ve şüphesiz bu kendisine sorumluluk ve ek yük getirecektir..dolayısıyla insanoğlu ki bu örneğimizde kendisine hemşire hanım denildiği halde bunu düzeltmeye gerek duymayan kişi yaptığını savunurken 'yaptığı işi ünvan için'' ile başlayan bir cümleye imza atacaktır..ve yine ''gülümseyerek''kısmıyla da yazımın başlangıcında belirttiğim karşısındaki kişiyi kırmak istemeyen tarafını nezaketliyimdir de şeklinde ikinci bi düzenekle örtecektir)

tam tersi kendisine hemşire hanım denilmesini hayır ben doktorum şeklinde düzeltecek bayan örneğini irdelicek olursak..eğer ki iş ve zaman kaybına belirgin derece de sebep olmuyorsa ben düzeltilmesinden yanayım..sacma sapan efendim orası eğitim yeri mi yaşlı başlı amcalar,teyzeler şeklindeki önermeyi tümden reddediyorum..bu şüphesiz ucuz korkak bir söylevden öteye geçmeyecektir..

kastamonuda ilk şapkayla bu halkı tanıştıran kişi hiç de böyle düşüncelere sahip deildi kuşkusuz..

haaa...tavır ve söyleyiş biçiminiz çok önemlidir..
ben hemşire deilimmmm ile başlayan cümleler hem kendinizi hem karşınızdakini kırabilir..

''teyzecim,amcacım ben doktorum hemşire hanımlar içerde'' ile başlayan cümleler karşınızdakine mesajı yeterince ulaştırcaktır kanaatindeyim..

the end..
En son FREEDOM_06 tarafından 08.08.2009 - 11:04:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#731623  gönderen gurba
 08.08.2009 - 11:02:39
aSiRuzgaR yazdı:ben doktor bayanlara hep hemşire hanım demişimdir inada :D
süpersin
Kullanıcı avatarı

#731633  gönderen Tanimsiz
 08.08.2009 - 11:16:09
:D halen daha diyorum hatta geçen gün hastanede dolasırken bi yrd docente hemşire hanım mr sonuclarını nerde veriyolar dedim deli oldu :)))
Kullanıcı avatarı

#731789  gönderen celebrian17
 08.08.2009 - 13:18:41
aSiRuzgaR yazdı::D halen daha diyorum hatta geçen gün hastanede dolasırken bi yrd docente hemşire hanım mr sonuclarını nerde veriyolar dedim deli oldu :)))
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#731840  gönderen kimyager_
 08.08.2009 - 14:10:21
gurba yazdı:
aSiRuzgaR yazdı:ben doktor bayanlara hep hemşire hanım demişimdir inada :D
süpersin

birkaç kezde ben dedim kadın beni nerdeyse boğacakdı ama itirazda edemedi :lol: :roll: :D

#731850  gönderen elvida
 08.08.2009 - 14:19:48
--(yine aynen bayan dr'a) dr bey çocuğun şu şurubunu benim karneme yazsan çocuğun karnesini evde unutmuşum ??

--amca senin karnene yazamam çünkü sen şurup kullanamazsın

--dr bey ztn ben kullanmıcam çocuk kullancak

--biliorum çocuk kullancak ama sen kullanamayacağın için senin karnene yazamam

-- haaaaa!!!(der ki sonunda anladı zannedersin) olsun sen yine de yaz benim tanıdık eczane var ben alırım ordan

--yahu büyük karnesine şurup yazılmaz yahuu!!

--yazmazsan yazma bende hastanede yazdırırım..... der çıkar gider,kalan sağ kaldıysa bizimdir ;))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#731856  gönderen Tanimsiz
 08.08.2009 - 14:26:18
drbilge82 yazdı:
kimyager_ yazdı:
gurba yazdı: süpersin

birkaç kezde ben dedim kadın beni nerdeyse boğacakdı ama itirazda edemedi :lol: :roll: :D
toplumdaki doktor olamama kompleksi.. ama altın heeep altın..
Allaha şükür oyle bir kompleksimiz yok ama sende doktor olma kompleksi var bayan doktorların genelinde oldugu gibi..yazık

#731863  gönderen kimyager_
 08.08.2009 - 14:30:52
aSiRuzgaR yazdı:
drbilge82 yazdı:
kimyager_ yazdı:
toplumdaki doktor olamama kompleksi.. ama altın heeep altın..
Allaha şükür oyle bir kompleksimiz yok ama sende doktor olma kompleksi var bayan doktorların genelinde oldugu gibi..yazık
valla benim de yok inş sonyılım bende yrd doç olcam ama isterlerse sağlık memuru desinler önemli değil değerimden birşey kaybettirmez bana..
Kullanıcı avatarı

#731867  gönderen TJ
 08.08.2009 - 14:32:01
FREEDOM_06 yazdı:
gurba yazdı:
aferin sana
aslında bayan olmasam da bi psıkıyatr adayı olarak iki duyguyu da gayet ıı anlıyorum..

hemsıre hanım denılmesını duzeltmeyen kadın tavrı özünde bence şudur..(evet,gelenekleri belki cahilliği,belki yakıştıramaması belki yüzlerce nedenden ötürü bir bayan doktora hemşire hanım diyen bir hasta ya da hasta yakını var ama doktor bayan ,doktor olduğunu vurgulayarak geçici ya da kalıcı bır kavganın içinde olmak istemiyor ve karşındaki insanı üzmek istemiyor olabilir..ve daha düşük bi ihtimal olsa da yine ihtimal dahilinde olduğundan yazmadan geçemicem..kendini henüz tıbbi bilgi ve beceri açıdan yeterli görmüyor da olabilir..çünkü şüphesiz kendisine hemşire hanım denilmesini ben doktorum şeklinde düzeltecek olmasını ''hadı doktor hanım da dedik buyur iyileştir hastayı biçiminde bilinçli ya da bilinçdışı algılıyor olabilir..ve şüphesiz bu kendisine sorumluluk ve ek yük getirecektir..dolayısıyla insanoğlu ki bu örneğimizde kendisine hemşire hanım denildiği halde bunu düzeltmeye gerek duymayan kişi yaptığını savunurken 'yaptığı işi ünvan için'' ile başlayan bir cümleye imza atacaktır..ve yine ''gülümseyerek''kısmıyla da yazımın başlangıcında belirttiğim karşısındaki kişiyi kırmak istemeyen tarafını nezaketliyimdir de şeklinde ikinci bi düzenekle örtecektir)

tam tersi kendisine hemşire hanım denilmesini hayır ben doktorum şeklinde düzeltecek bayan örneğini irdelicek olursak..eğer ki iş ve zaman kaybına belirgin derece de sebep olmuyorsa ben düzeltilmesinden yanayım..sacma sapan efendim orası eğitim yeri mi yaşlı başlı amcalar,teyzeler şeklindeki önermeyi tümden reddediyorum..bu şüphesiz ucuz korkak bir söylevden öteye geçmeyecektir..

kastamonuda ilk şapkayla bu halkı tanıştıran kişi hiç de böyle düşüncelere sahip deildi kuşkusuz..

haaa...tavır ve söyleyiş biçiminiz çok önemlidir..
ben hemşire deilimmmm ile başlayan cümleler hem kendinizi hem karşınızdakini kırabilir..

''teyzecim,amcacım ben doktorum hemşire hanımlar içerde'' ile başlayan cümleler karşınızdakine mesajı yeterince ulaştırcaktır kanaatindeyim..

the end..
bu iki tavrın özünde bu saydıklarının dışında şeyler de olabilir. birçok şey olabilir.
mesela bazı yaşanmışlıklar, bazı sahneler insanları o kadar derinden etkiler ki hayatlarının kalanını (bilinç altında genellikle) onun etkisinde yaşarlar..

ama çözümlemeler güzel. ;)

bir ekleme daha yapmak istiyorum :) benim hayata bakışım, inançlarım, zevklerim, hatta "erdem" saydıklarım... toplumun genelinin o kadar dışında ki işin doğrusu bu insanların bana neden böyle hitap ettikleri hakkında en küçük birşey belirmiyor zihnimde o anda. yani benim gözümde bana hemşire hanım ya da doktor bey diyen biri toplumun çoğunluğundan o kadar da farklı değil..

neyse.. fazla uzadı bu konu! ben buraya "kanser mi oldum acaba" korkusuyla uğramıştım :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17