Salı , Aralık 10 2019
Her türlü eğlence,oyun,yarışma ve ıvırzıvır paylaşımlarınız...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Kullanıcı avatarı

#729350  gönderen gehenna
 05.08.2009 - 22:05:07
özellikle bu ara sıkça sorulan sorudur:
-oruç tutmamda sakınca var mı dr. hanım?
Kullanıcı avatarı

#729353  gönderen gehenna
 05.08.2009 - 22:14:42
SONUÇLARLA İLGİLİ SORU TİPİ DİZİSİ

soru tipi 1:-
- sonuçları evde unutmuşum yaa başka zaman getirsem olmaz mı??
(- o zaman niye gelirsiniz kontrole anlamam ki!!!!)

soru tipi 2:
- sonuçları daha sonra yakınım getirse olur di mi?
(- olur! yeter ki gelsin, gel gel kim olursan ol gel!)

soru tipi 3:
- sonuçlar ne zaman çıkar?
(- kısmet:))

soru tipi 4:
- sonuçları size bildirmeme gerek var mı?
(-!!!yok öylesine istedik:))

soru tipi 5:
- bilmem neyi de istediniz di mi?
(hasta veya yakını bilinçlidir burada, kendilerinden istenilen tetkikleri sular seller gibi ezberlemiş, bol bol google 'lamış adeta kendi kendilerinin doktoru olmuşlardır artık, iyidir bu hastalar unutmuşsunuzdur genelde, hemen çaktırmadan işaretlersiniz onu da ama genelde çakarlar dik dik ne yazdığınıza baktıklarından:))

soru tipi 6 :
-bilmem ne düşük/yüksek çıkmış dr. hanım, o ne demek oluyor ayy çok korkuyorum...( bu kesin dandirikten bişiydir mesela eosinofil, lenfosit, sedim, LDH falan gibi kıyı köşe şeyleri bulup panik yapar kurarlar kafada:))
- önemli bişiy değil...
- ????????????? ( soran memnuniyetsiz gözler)
- üşütmüşsünüzdür geçer! ( rahatladın mı!!!)
- ?????????:((
- tamam bir aspirin/ theraflu yaziim ben o zaman geçer...
- :)))))) teşekkürler allah sizden razı olsun
- !!!!!!!!!
En son gehenna tarafından 05.08.2009 - 22:35:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#729357  gönderen drmithridates
 05.08.2009 - 22:17:49
hehhee komediymiş valla muhabbetler ama eminimmaruz kalınca sinir bozucu oluyoduuurr :P
Kullanıcı avatarı

#729363  gönderen drmithridates
 05.08.2009 - 22:23:17
ben hasta olduum zamanlarda yapmıyom hiç bölee şeler yaf sadece bi keresine göz doktoruna gittim, bu yıl, kirpik dibi iltihabı olmuş, bilmiyorum tabe nedir ne değildir, gözümün alt kapaanda bi kitle işte, nese gittik muayene oluyoruz, dedimki; şeyy ıı bişe sorabilir miyim -oldukça ezik bi edayla tabi- doktor bey 'sor tabi'dedi, şimdi bu retinablastoma geni varya hani bişey olunca mı işleyişi bozuluncamı göz tümörümü oluyomuş, bu gözümdeki kitle ölee bişeymiii???
doktor bey bayaa güldü, sen bunu nerden biliyonkiden girdi, sorduğum şeyi bi ii açıkladı,ama çileden çıkmadı ya yabmadım ölee bişe :P
Kullanıcı avatarı

#729377  gönderen celebrian17
 05.08.2009 - 22:52:44
dr ler hastalarından nasıl olmalarını isterdiki
??????**

#729390  gönderen semih1111
 05.08.2009 - 23:18:50
ŞU HASTALAR OLMASA DR.LUK NE KOLAY OLURDU....ŞU BAYAN DR.LAR OLMASA DR.LAR ARASI İLİŞKİ NE GÜEL OLURDU...KADINDAN DR. OLMAZ KARDEŞİM--OTURSUN EV KADINI OLSUN,HERŞEYE MAYDANOZ OLMASIN ÖYLE--ELİNİN HAMURU İLE ERKEK İŞİNE KARIŞMASIN--TOKADI ÇAKACAAAN...
Kullanıcı avatarı

#730036  gönderen phonix
 06.08.2009 - 22:07:01
semih1111 yazdı:ŞU HASTALAR OLMASA DR.LUK NE KOLAY OLURDU....ŞU BAYAN DR.LAR OLMASA DR.LAR ARASI İLİŞKİ NE GÜEL OLURDU...KADINDAN DR. OLMAZ KARDEŞİM--OTURSUN EV KADINI OLSUN,HERŞEYE MAYDANOZ OLMASIN ÖYLE--ELİNİN HAMURU İLE ERKEK İŞİNE KARIŞMASIN--TOKADI ÇAKACAAAN...
gelmiş yine psikopat :lol: :lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#730039  gönderen zexuwar
 06.08.2009 - 22:11:43
bizim 5.sınıf bi ablaya hasta demiş --yavrııım bek te güzelsin sen hemşiremisin demiş.abla --yok teyzecim ben tıp okyorum demiş.teyze de --üzülme gızııım çok çalışıp hemşirede olursun işallah demiş.
Kullanıcı avatarı

#730058  gönderen drmithridates
 06.08.2009 - 22:50:15
zexuwar yazdı:bizim 5.sınıf bi ablaya hasta demiş --yavrııım bek te güzelsin sen hemşiremisin demiş.abla --yok teyzecim ben tıp okyorum demiş.teyze de --üzülme gızııım çok çalışıp hemşirede olursun işallah demiş.
:lol: :lol: :lol: koptum yahu gerçi burdan bakınca hoş da aboo o teyzeyi bu lafla benm karşımda düşünemiyom valla :twisted:
Kullanıcı avatarı

#730073  gönderen drsessiz
 06.08.2009 - 23:29:10
zexuwar yazdı:bizim 5.sınıf bi ablaya hasta demiş --yavrııım bek te güzelsin sen hemşiremisin demiş.abla --yok teyzecim ben tıp okyorum demiş.teyze de --üzülme gızııım çok çalışıp hemşirede olursun işallah demiş.
bizim okulun dergisinde de yazmışlardı bunu de mi zexuvar? :D
Kullanıcı avatarı

#730075  gönderen zexuwar
 06.08.2009 - 23:32:58
drsessiz yazdı:
bizim okulun dergisinde de yazmışlardı bunu de mi zexuvar? :D
evet zaten dergiden okumuştum bunu :D ama senle aynı okulda olduğumuzu şuan öğrendim drsessiz :D
Kullanıcı avatarı

#730089  gönderen g_ceylan
 06.08.2009 - 23:52:46
-hemşire hanım...
-hemşire hanım içeride
-aaa pardon siz kan şekeri bakıcısıdıynız dimi pardon
-(Allah ım sabır....)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#730130  gönderen drdilsez
 07.08.2009 - 07:56:03
- doktor hanım çok ateşim var zangır zangır titriyorum
- tamam hemşire hanım bi ateşinize baksın
- ateş : 36.5 8O
- doktor hanım bizim ailede herkes kalpten gitti
- ii bi ekg de çektirelim
- sonuç : normal 8O
- ee iğne yapmicakmısınız
- amca senin bişeyin yok.. gerek yok iğneye
- teessüf ederim istanbulda ne iğneler var..........

( keşke 20 cc sf çaksaydım )

-geçmiş olsun ne şikayetiniz vardı
-doktor bey amel oldum
- ben bayanım amca
-doktor bey sorma bi gidio ki bildiğin gibi deil
.
.
.
-tedavisini verdim.. teşekkürler doktor bey :evil: eheheheeh
Kullanıcı avatarı

#730146  gönderen absinthium
 07.08.2009 - 08:26:48
acil nöbetimin birinde 10 aylık bir çocuğun yapılan tahlillerinde demir eksikliği anemisi olduğunu görünce hastanın babasına sağlık ocağına gitmesini ve oradan tahlil sonucunu göstererek demir almasını söyledim. adamın bana sorduğu soruyu hala unutamıyorum:

- kaç kilo?

ben de bunun üzerine koptum tabi

- ne kilosu beyefendi. inşaat demiri almıcan ki. gitcen demir ilacı vercekler gelcen.
Kullanıcı avatarı

#730178  gönderen dr-murat-06
 07.08.2009 - 09:29:02
doguda açsap ta çalışırken akşam 4 buçukta 4 tane çocuguyla gelip 5 tane yeşil kartı masanın üstüne koyan hastaları yetiştirebilmek için mahvolurdum . o neyse de 2 günlük çocugu muayeneye getiren bi sürü anne oluyodu ben de yeni mezunum pek bişey de yapamıyordum. sonra öyle bi zaman geldiki elnde bebegiyle odaya giren hasta gördügüm zaman cinnet getirmeye başladım :)
çogu türkçe bilmiyor hemen çevirici buluyoduk hatta bi keresinde hasta kürtçe söyledi yanındakine sordum ne diyor ?
oda kürtçe söyledi güya tercüme ediyor . ya dedim sende kürtçe söyluyosun :)
çocukları kucagıma alıp severdim ne günlerdi beeeee.
bazı çocuklar öyleşirin duruyoduki . bi tanesi böyle yanakları tombiş tombiş öyle masum duruyodu elimi uzatıp yanagını sıkayım dedim .
-ANNEEEEEEEEEEE diye bi bagırdı lan dedim yürü git :)
çocukların farinksini görene kadar da canım çıkıyodu. kimisine hiç bakamıyodum kimisi agzını açarak geliyodu . aslında güzel günlerdi :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17