Pazar , Haziran 16 2019
Tus a hangi kaynaktan hazırlanmalı, hangi konu kitabı veya soru kitabı...?

2014 mezunu olup tus çalışmak :(

#4107564  gönderen agathan
 25.04.2018 - 14:45:10
Arkadaşlar merhaba.. Ben 2014 mezunu pratisyen hekimim 3 yıl bir ilçe acilinde çalıştım Tus çalışamadım hem zaman hem motivasyon yoktu .Ama mezun olduğumdan beri aklımın bir kenarında TUS var.. Hemen herkes gibi rahat bölümleri hatta preklinik bile olabilir düşünüyorum.. Asistan arkadaşlara sabır diliyorum gerçekten çok zor..
Sormak istediğim konu şu : Elimde TUS kitabı olarak tusdata 2012 prospektus ve tts mevcut. Biraz çalışmıştım sonra ilk tuslara girmedim geçen şubat tusuna girip 44 aldım :( beklentim de yoktu. Şimdi sıfır nüfuslu bir aile hekimliğine geçtim tus çalışacak zamanım var inşallah.. Ama kaynaklarımın eski gibi geliyor özellikle tts 2012 baskısı ne önerirsiniz? Baştan kaynak alıp çalışmak mı yoksa eldekilerle devam etmek mi kafam o kadar karışık ki nereden nasıl başlayacağımı bilemiyorum :(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: 2014 mezunu olup tus çalışmak :(

#4107588  gönderen Dr_spartacus_55
 25.04.2018 - 15:30:59
hocam kesinlikle geç değil. ben 2013 mezunuyum 5 yıldır acillerde sürünüyordum. tusa girdim 60 aldım. sadece tts ve denemelerle 65 garanti. ancak ttsleri yutmalısınız. başka nota gerek yok cok ciddiyim

#4107601  gönderen rosess
 25.04.2018 - 16:00:52
tus çalışmayanlarda görülen bi sendroma yakalnmışsınız. asistanlık çok zor :( işiniz çok zor :( çok zor asistanlık :( yazık size :(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4107826  gönderen agathan
 25.04.2018 - 22:10:22
rosess yazdı:
tus çalışmayanlarda görülen bi sendroma yakalnmışsınız. asistanlık çok zor :( işiniz çok zor :( çok zor asistanlık :( yazık size :(

Öncelikle ne niyetle yazdığınızı pek anlayamadım.. Ama yanlış anlaşıldıysam açıklayayım..

Şuan işim zor değil ama acilde gerçekten yıprandım.. İkincisi asistanlık zor tabiki, özellikle bazı bölümlerde antidepresanlarla ayakta kalmaya çalışan arkadaşlarım var..İntihar etmesinden bile korktuğum arkadaşlarım var( ayda 21 nöbet nedir? ) TUS gibi aşırı efor ve çok fedakarlık isteyen bir sınavdan sonra başarılı olsan bile elde edilen çoğu zaman tatmin edici değil bu ülkede.. Mobbing, hasta yakınları , çalışma koşulları (36 saat kesintisiz çalışma) , uzmanlıkta tekrar mecburi hizmet, alacağın sorumluluklar bunların hepsini düşününce bocalamak çok normal.. İnsan o kadar emekten sonra huzurlu olacağı bir iş ortamı istiyor ki bu meslekte bu pek mümkün değil.. Bu yüzden tüm meslektaşlarıma sabır diliyorum ki bundan daha doğal bir şey olamaz..
Kullanıcı avatarı

#4107840  gönderen aoera
 25.04.2018 - 22:19:20
rosess yazdı:
ne bu şimdi? kendince stres atmaya mı girdin foruma? hani zor mor ben asistanım kıskanına mı getiriyon konuyu kendince? devlet memurluğunu bürünmüş doktorluk zaten amelelikken hele asistanlık amelelikten başka bişey değil. bunu inkar ediyorsanız kendinizi kandırıyorsunuz demektir.

#4108186  gönderen pnomokonyoz
 26.04.2018 - 16:12:00
agathan yazdı:
rosess yazdı:

Öncelikle ne niyetle yazdığınızı pek anlayamadım.. Ama yanlış anlaşıldıysam açıklayayım..

Şuan işim zor değil ama acilde gerçekten yıprandım.. İkincisi asistanlık zor tabiki, özellikle bazı bölümlerde antidepresanlarla ayakta kalmaya çalışan arkadaşlarım var..İntihar etmesinden bile korktuğum arkadaşlarım var( ayda 21 nöbet nedir? ) TUS gibi aşırı efor ve çok fedakarlık isteyen bir sınavdan sonra başarılı olsan bile elde edilen çoğu zaman tatmin edici değil bu ülkede.. Mobbing, hasta yakınları , çalışma koşulları (36 saat kesintisiz çalışma) , uzmanlıkta tekrar mecburi hizmet, alacağın sorumluluklar bunların hepsini düşününce bocalamak çok normal.. İnsan o kadar emekten sonra huzurlu olacağı bir iş ortamı istiyor ki bu meslekte bu pek mümkün değil.. Bu yüzden tüm meslektaşlarıma sabır diliyorum ki bundan daha doğal bir şey olamaz..

insanın kendine bile bile zarar vermemesi lazım o kadar nöbet tutana kadar ders çalışabilir o arkadaşlarınız.herkes kendi tercihlerinin sonuçlarını yaşar bu arada.bence kimsenin adına üzülmeyin

size gelince ise kaynaklarınızı yenilemeniz lazım.ben 2011 mezunuyum 6 sene sonra 6 ayda hallettim işi.şimdi tebligat bekliyorum.tabi bir de asistanlığın zorluklarını önce kabullenerek girişmeniz lazım bu işe.herkes 36 çalışıyor malesef. bunu kabullenerek bakmak lazım olaya.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4108189  gönderen drjustice
 26.04.2018 - 16:16:17
Dr_spartacus_55 yazdı:
25.04.2018 - 15:30:59
hocam kesinlikle geç değil. ben 2013 mezunuyum 5 yıldır acillerde sürünüyordum. tusa girdim 60 aldım. sadece tts ve denemelerle 65 garanti. ancak ttsleri yutmalısınız. başka nota gerek yok cok ciddiyim
sadece tts ve denemelerle 65 garanti çok komik bir yorum olmuş.

#4108446  gönderen agathan
 26.04.2018 - 22:28:19
pnomokonyoz yazdı:
26.04.2018 - 16:12:00
agathan yazdı:
rosess yazdı:

insanın kendine bile bile zarar vermemesi lazım o kadar nöbet tutana kadar ders çalışabilir o arkadaşlarınız.herkes kendi tercihlerinin sonuçlarını yaşar bu arada.bence kimsenin adına üzülmeyin

size gelince ise kaynaklarınızı yenilemeniz lazım.ben 2011 mezunuyum 6 sene sonra 6 ayda hallettim işi.şimdi tebligat bekliyorum.tabi bir de asistanlığın zorluklarını önce kabullenerek girişmeniz lazım bu işe.herkes 36 çalışıyor malesef. bunu kabullenerek bakmak lazım olaya.
Elbette bunu bilerek kabul ederek tercih yapılıyor.. Ama yine de şartların kötü olduğu gerçeği değişmiyor.. Mecburen tercih yapan da çok :( Muhtemelen ben de öyle olacağım.. Arkadaşım istifa etmek istedi bi kaç kez ama OHAL dönemine denk geldi , istifa edebilir hale gelince zaten nöbet sayısı düşmüştü..
Bana gelince teşekkür ederim hocam öneriniz için.. Ben de kaynakları yenilemeye karar verdim. Sizin için de hayırlı olsun umarım mutlu olacağınız bir bölüm olmuştur..