Sınav Tarihi: 06.03.2022
Merhabalar pratisyen hekim olarak aktif çalışmaktayım. Tusta bir yere yerleşip kayıt yaptırdıktan sonra , bazı sebeplerden dolayı maksimum süre pratisyen olarak çalıştığım yerde kalmak istiyorum. Kurumum çkys ye düşünce 30 gün tutabiliyoruz dedi.
1-Bu otuz gün dedikleri süre resmi olarak kaç gündür?
2- çkys ye düşmeyi erteleyebilirsek , kayıt hakkının yanmaması için maksimum bekleme süresi yerleştiğin tustan sonraki 'tusa başvuru' gününe kadar mı yoksa sonraki 'tus gününe' kadar mı ya da maksimum ne zamana kadar acaba bilen var mı? Max ne kadar sürede başlamazsak asistan olarak başlama hakkımız silinir?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Quinzell yazdı:
19.06.2022 - 19:46:59
Bir sonraki tus açıklanmadan başlamak gerekiyor diye biliyorum.
sınav gününe kadar. bakanlığa gittiğimde böyle demişlerdi
Kullanıcı avatarı
herhangi bir kurumda çalışıyorsan atama iptali için dilekçe yazmanı istedikleri zaman kurumundan bilgi alabilirsin. çkys ye düştükten sonra 45 gün diyen var tus sınav tarihi diyen var tus yerleştirme sonuçlarından önce diyen var. gördüğün gibi çok net bilgi yok. atama iptal olmadığı sürece başlayabilirsin. atama kendi kendine iptal oluyor mu bilmiyorum ama dilekçe yazıp atama iptalini isteyebildiğini biliyorum. böyle bir istek yapmayacağın için sanırım diğer tusa kadar başlamak en mantıklısı
Atama hakkı kaybolması diye bir şey var mı hiçbiryerden bilgi alınamıyor koşulları hakkında. Bir sonraki tus başvuru gününe kadar mı, bir sonraki tus gününe kadar mı, bir sonraki tus sonucu açıklanasa kadar mı? Peki neye göre yapılıyor belirleniyor bunlar. Hukuki olarak bağlandıkları yer nedir ben de merak etmekteyim.
Dr.DrakeRamory yazdı:
20.08.2022 - 11:21:34
Kılavuzda var bakabilirsin 1.6 madde sınav sonuçları açıklanana kadar süre var .
Peki sınav sonuçları açıklanana kadarsa bizi 15 Eylülde ayırdıkları takdirde mehil müddeti hakkımızın 1. Gününde açıklanırsa ne yapabiliriz başhekimlik bırakmıyorsa
Öğrenci affından faydalanarak araştırma görevlisi kadrosuna atanan birisi en geç ne zaman başlaması gerekir? TUS başvuru kılavuzundaki madde 1.6 (Adayların hak kaybı yaşamamaları için bir sonraki Tıpta
Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınav Sonuçları açıklanana kadar atamalarının yapılarak uzmanlık
eğitimine başlamış olmaları gerekmektedir) affla dönenler için de geçerli midir?
emre06 yazdı:
18.11.2022 - 20:41:13
Öğrenci affından faydalanarak araştırma görevlisi kadrosuna atanan birisi en geç ne zaman başlaması gerekir? TUS başvuru kılavuzundaki madde 1.6 (Adayların hak kaybı yaşamamaları için bir sonraki Tıpta
Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınav Sonuçları açıklanana kadar atamalarının yapılarak uzmanlık
eğitimine başlamış olmaları gerekmektedir) affla dönenler için de geçerli midir?
Af ile dönüyorsun yukarıda yazılan madde geçerli değil yazın sisteme düştükten en geç 1 ay içerisinde başlaman lazım