Cuma , Haziran 5 2020
İnönÜ,YÜzÜncÜ Yıl,AtatÜrk,Fırat...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Kullanıcı avatarı

Re: iNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ

#4076306  gönderen maduro
 09.03.2018 - 11:46:35
İnönü göğüs harikadır hocaları harikadır.
Koah merkezi var coiling yapılır
Serviste 20-30 arası yatağı var
Yoğun bakımda 10-16 yatağı var
Uyku merkezi var bir kaç seneye allerji kliniği de olacak
Hocalardan Zeynep Ayfer Aytemur harikadır. Gerçek bir hekimdir.
Yalnız hamilelik ve süt izniyle ilgili sıkıntıları oluyor asistanların
Kullanıcı avatarı

Re:

#4076308  gönderen maduro
 09.03.2018 - 11:48:37
drketem yazdı:
07.03.2013 - 16:17:04
patolojisi için ne dersinız peki?
Rektör yardımcısı Aynı zamanda patoloji bölümü Başkanı yani ödeneği fazla olacağından teknolojiye ayak uyduruyor.
Karaciğer ve meme üzerinde baya uzmanlar
Nöro patoloji uzmanımız vardı
Nöbet yok ama asistanlar 6-8 arası paydos yapıyor.
Asistanları çok memnundu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4076310  gönderen maduro
 09.03.2018 - 11:51:45
Burcccuva yazdı:
09.03.2018 - 10:20:41
Psikiyatri nasıl?
Tüm klinikleri var
Madde ve anksiyete dahil
55 yataklı servisi vardı
İntörnler çok aktif çalışıyor
Asistanları da çok iyiydi
Eğitim açısından gerçek anlamda bir çok yerden iyiydi

#4085711  gönderen Drrella
 23.03.2018 - 22:51:43
Subtle12 yazdı:
07.03.2018 - 20:13:46
Göğüste de 2 tane sıkıntılı hoca var onun dısında rahat hocalar . yalnız göğüs pol 2 tane ve cok yoğun oluyor onun dısımda klasikher yerdeki göğüs gibi:)
Sıkıntılı hoca mı?? Ben 1.5 yıllık asistanım hiç kimseyle sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Kesinlikle sıkıntılı hoca yok , hocaların hepsi akademik ve eğitim yanlısıdır, asistanının arkasında dururlar.

#4085716  gönderen Drrella
 23.03.2018 - 22:54:59
Uzm.Dr.X yazdı:
09.03.2018 - 03:29:06
servisteki yatak sayısı ne kadar kaç nöbetle başlarlar bilginiz var midir ?
26 yataklı servisimiz var. Dahiliye ile birlikte kullandığımız yoğunbakımımız var; total yatak sayısı 20 , göğüs hastalıklarının 6-10 hastası oluyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4400834  gönderen serdarozer
 19.05.2020 - 17:48:48
Ben 1,5 yıllık asistanım forumda oldukça eski bilgiler yer almakta. O yüzden bölüm hakkında güncel bilgileri paylaşmak istedim.
Bizde 18 ay sabit 10 nöbetle başlanıyor.ondan sonra her 6 ayda 1 nöbet düşüyor .Asistan ortamı oldukça iyi. Ben çömez nöbeti tutuyorum. Kıdemlilerim oldukça iyi insanlar iletişimiöiz de oldukça iyi. Bütün primer yandallar var diyebilirim. Onko-hemato,allerji-göğüs,nefro-romato,gastro,nöro,endokrin,yenidoğan,çocuk yoğun bakım,genel pediatri,gelişimsel pediatri bölğmleri mevcut. Maaş 11 civarı ama 3-4 bini nöbet parası düzenli yatmıyor. Yatıyor ama hep farklı tarihlerde. Hocalar genel olarak iyi ama bi tane sadece vasıfsız hocamız var ,eğitim adına birşey beklemiyoruz.Diğerleri iyi. Diğer pediatrilere göre seçilebilecek makul yerlerden bence İnönü primer bütün yandalların olmasına karşın o kadar yoğun geçen bir yer değil. Körü feçen uykusuz kaldığın nöbetler elbettw oluyor ama 10 nöbetten 2 taş çatlasın 3 diğer nöbetlerde dinlenme imkanın oluyor nöbet sonrası mesai oluyor 36 saate dönüyoruz onun dışında 10 nöbetken ayda 1 haftasonun boş oluyor 8 e düştüğünde 2 haftasonun boş oluyor. Çarşamba günleri ve yaz dönemi hariç her öğle arası 1-2 arası seminer oluyor ona katılıyoruz 6 aya kadar sana seminer yazılmıyor 6 aydan sonra 2-3 ayda 1 seminer hazırlayıp sunuyorsun ilk başkarken yoğun bakım servislerden başlıyorsun yaklaşık 1 yıl sonra pole iniyorsun nöbetlerde aynı şekilde servis yoğun bakım yd da başlıyorsun 1 yıl sonra acile iniyorsun orada da gelen adam durumuna göre ara kıdem ve kıdeme aşamalı olara çıkıyorsun kıdemlendikçe tahmin edebileceğin gibi fiziksel iş yükün azalıyor damar yolları servis,yd ve yoğun bakımların hepsinde hemşirelerde sadece acilde kan ve damar yolu bizde onda da hemşireler yardımcı oluyorlar sağolsunlar yoğun bakımda ve yenidoğanda kan almak bizde servislerde ve onkolojide kan alma hemşiresi var mesai saatlerinde Herşeyi aşama aşama öğreniyorsun entübasyon kemik iliği,lp,şntratekal uygulamalar hepsini merak etme süpper öğreniyorsun anestezinşn entübe edemediği çocuğu sen entübe edecek kıvama geliyorsun gerçekten bir özgüven katıyor pediatri dana gerçekten neredeyse çocuğun herşeyinden bütün işlemlerinden anlıyorsun şimdilik aklıma gelenler bunlar ben pediatriyi seviyorum pediatri her yerde diğer bölümlere göre kolay olmayan bir bölüm ama kendine spesifik herkesin çocuğa öcü gibi bakarken açılın ben çocuk doktoruyum özgüvenini sağlatacak bir bölüm Bu bölümi istiyorsan gerçekten inçnü yazılabilir bütün yandallar var ve buna karşın o kadar yoğun değil diğer yerlere göre eğitimden de eksik kalmıyorsun yormadan bütün yandallar var çünkü vaka görüyorsun söyleyeceklerim bu kadar herkesin tercihleri şimdiden hayırlı olsun hakkınızda hayırlısı olsun 😊
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10