Pazar , Eylül 20 2020
Akdeniz, Çukurova, Mersin, S.Demirel, Mustafa Kemal, Sütçü İmam...
Kullanıcı avatarı

Sdü tıptan muğlaya geçmek?

#2775243  gönderen supersamo48
 28.01.2014 - 13:35:12
Aslen muğlalıyım ailemde muğlada, ama ben bir heves ıspartayı yazdım muğladan daha büyük diye, daha iyidir üniversitesi diye ama nerdeyse hiç fark olmadığını hissetmeye başladım. Bölümüm baya baya zor, gelecek sene devamlı ders çalışıcam ve tek evde kalıcam ıspartada kalırsam, ve bütün ev işleri bana bakıcak yemek vs. Ama karar veremedim bir türlü sizce ne yapmalı arkadaşlar siz olsanız geçer misiniz?
Kullanıcı avatarı

#2775333  gönderen eruditer
 28.01.2014 - 15:26:24
Periferde her yer aynı hiç bi farkı yok
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2775336  gönderen eruditer
 28.01.2014 - 15:27:29
Ama ispartada ortamim Iyi diyorsan bos yere geçme ,hem seneye tek de kalacakmissin :-)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2789376  gönderen supersamo48
 11.02.2014 - 15:53:07
BeatrixKiddo yazdı:öğrenci misin?
1. sınıf hocam :(
Kullanıcı avatarı

Re:

#2789385  gönderen memluklu
 11.02.2014 - 16:00:06
bence SDÜ'den şaşma :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2789395  gönderen BeatrixKiddo
 11.02.2014 - 16:02:15
supersamo48 yazdı:
BeatrixKiddo yazdı:öğrenci misin?
1. sınıf hocam :(
eğitimleri hakkında hiç bi fikrim yok. ama üniversite aile yanında okunmaz :) şimdi özlüyosun belki ama bikaç sene sonra özgür olmak isticeksin
Kullanıcı avatarı

Re:

#2789398  gönderen dr_nlp
 11.02.2014 - 16:05:40
ısparta iyidir...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2789412  gönderen jinji
 11.02.2014 - 16:16:46
çok fazla bilgim yok ama muğla henüz yeni kurulan bi tıp fakültesi olduğu için temellerde labaratuar kısımlarında eksiklikler olabilir, kendine ait bi hastaneside yoktu galiba, bence ortamın iyiyse eğitim açısından ıspartada kalmak mantıklı gibi..
Kullanıcı avatarı

Re:

#2789436  gönderen supersamo48
 11.02.2014 - 16:45:32
açıkcası şu yarım dönemde pek fark olmadığını hissetmeye başladım. 250 kişiyiz zaten, ve öyle uzak yerden gelen tek ben varım. İnsanlar pamukkale yada aydın yada akdeniz tutmadığı için çevre illerden gelmiş ama akdeniz hariç her yer tuttuğu halde gelen tek ben varım. yurt hayatına alışamadım bana çok soğuk geliyor, ders çalışmak inanılmaz zor yurtta okulda çalışıyorum oda bir süre sonra çok yorucu oluyor. Isparta köy gibi yer, muğlada en azından staj döneminde tanıdıklarıma bakarım diye de düşünüyorum. Ama bilmiyorum ne yapmalıyım babam gel diyor, ama çok baskıcı bir tip, 15 tatilde bile ders çalışmadım diye kızdı ki siz düşünün. Bu şartlar dahilinde öneriniz ne olur? Büyük şehir olsa hiçbir şekilde dönmem ama ıspartanın bana katacağı çok bir şey olduğunu düşünmüyorum 6 sene boşa zorluk gibi geliyor :(
Kullanıcı avatarı

Re: Sdü tıptan muğlaya geçmek?

#2789437  gönderen aliyaiz
 11.02.2014 - 16:45:54
supersamo48 yazdı:Aslen muğlalıyım ailemde muğlada, ama ben bir heves ıspartayı yazdım muğladan daha büyük diye, daha iyidir üniversitesi diye ama nerdeyse hiç fark olmadığını hissetmeye başladım. Bölümüm baya baya zor, gelecek sene devamlı ders çalışıcam ve tek evde kalıcam ıspartada kalırsam, ve bütün ev işleri bana bakıcak yemek vs. Ama karar veremedim bir türlü sizce ne yapmalı arkadaşlar siz olsanız geçer misiniz?

artık tıp fakültelerinin birbirinden farkı kalmadı.en iyi tıp kolay bitirilen tıp oldu(bknz. intörn).ısparta ile muğla arasındaki en önemli fark belki: hasta çeşitliliği servislerin yeterliliği her anabilim dalının olması ya da farklı hasta tiplerini görebilme imkanı ıspartada daha fazladır.tabi ama bunu da ancak 4. sınıfta görürsün, değer mi. değmez 10 yıl kaldım öğrenci evinde,sana tavsiyem ailenin yanına koş.üniversite ailenin yanında okunur.yemek çamaşır hepsi hazır.he illa ayrı takılcam diyorsan muğlaya dışarıdan okumaya gelen samimi arkadaşların olur arada kalırsın onlarda
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2793044  gönderen supersamo48
 15.02.2014 - 12:17:56
aliyaiz yazdı:
supersamo48 yazdı:Aslen muğlalıyım ailemde muğlada, ama ben bir heves ıspartayı yazdım muğladan daha büyük diye, daha iyidir üniversitesi diye ama nerdeyse hiç fark olmadığını hissetmeye başladım. Bölümüm baya baya zor, gelecek sene devamlı ders çalışıcam ve tek evde kalıcam ıspartada kalırsam, ve bütün ev işleri bana bakıcak yemek vs. Ama karar veremedim bir türlü sizce ne yapmalı arkadaşlar siz olsanız geçer misiniz?

artık tıp fakültelerinin birbirinden farkı kalmadı.en iyi tıp kolay bitirilen tıp oldu(bknz. intörn).ısparta ile muğla arasındaki en önemli fark belki: hasta çeşitliliği servislerin yeterliliği her anabilim dalının olması ya da farklı hasta tiplerini görebilme imkanı ıspartada daha fazladır.tabi ama bunu da ancak 4. sınıfta görürsün, değer mi. değmez 10 yıl kaldım öğrenci evinde,sana tavsiyem ailenin yanına koş.üniversite ailenin yanında okunur.yemek çamaşır hepsi hazır.he illa ayrı takılcam diyorsan muğlaya dışarıdan okumaya gelen samimi arkadaşların olur arada kalırsın onlarda
teşekkürler hocam tavsileriniz için.
Kullanıcı avatarı

#2793691  gönderen KuRSuN87
 15.02.2014 - 23:40:14
bencede üniversite ailenin yanında okunmaz :)..hele ki tutucu ve baskıcı bir ailen varsa çok bunalabilirsin :).arkadaşların gece geç saatlere kadar takılırken seni annen baban sürekli taciz edecek ki iyi bilirim hiç hoşuna gideceğini sanmam :)..ayrıca ısparta merkez muğla merkezin 3 katı neredeyse iki şehri de bildiğim için rahatça söyleyebilirim.bana sorarsan da muğla çok küçük :)..muğlanın ilçelerini ve güzelliklerini tabiki kıyasa bile tutmamak gerek ama..bana soracak olursan muğla gibi yeni kurulmuş her bakımdan henüz yetersiz olan bir tıp fakültesinde okumaktansa sdü gibi daha oturmuş ve daha büyük bir fakültede okumak daha mantıklı..ayrıca ısparta bir öğrenci şehridir.imkanları da fena değil şahsımca..ayrıca 1. sınıf olduğun için daha tam samimi arkadaşlık kuramamış olabilirsin.ama emin ol ilerleyen sınıflarda daha samimileştikçe ve birbirinizi tanıdıkça daha seveceğini düşünüyorum.çünkü küçük şehirlerde arkadaş ortamı çok önemli.bulursan kafana göre bir iki arkadaş tutarsınız bir ev keyfinize bakarsınız her şey de ders değil :)..ayrıca tusdata ve tustime var bildiğim kadarıyla ıspartada bu da ileride tusa çalışırken daha iyi imkan sunar sana.muğlada bu imkan yok bildiğim kadarıyla..ama tıp fakültesi olarak 250 kişi çok fazla sdü ye bence..anfilere sığmıyorsunuz büyük ihtimalle.nasıl bir çözüm buldular merak ediyorum dekanlık bu duruma?