Salı , Ağustos 20 2019
Akdeniz, Çukurova, Mersin, S.Demirel, Mustafa Kemal, Sütçü İmam...
Kullanıcı avatarı

Re: gaziantep tıp mı inönü tıp mı?

#917642  gönderen aduket
 16.06.2010 - 19:44:58
abim benim geldim yardıma :)
şimdi hacettepeyi kazanamıyosan ankara ege cerrahpaşa çapa 4 lüsünü sıralıcaksın. bence bu 4lünün hacettepeden bi eksiği yok da h.tepeye girersen onların ego şişkinliklerine maruz kalmazsın :)sonra gazi,marmara 9eylül 2.grup. uludağ, çukurova, akdeniz de 3.grup bence. diğerleri içinde öne çıkan inönü,antep,erzurum gibi yerler de var tabi ama bu saydığım ilk üç grup fakülte olmuyosa evine en yakın yere git derim. bu yaptığım sıralama öss puanından bağımsız. yoksa marmaranın puanı benim zamanınmda çapayla egeden yüksekti ama ikisinin de yanından bile geçmez.
hı buarada öss 1.bile olsan evine en yakın tıpı seçersen eyvallah derim çünkü 6 sene şehir dışında okumak kolay değil. hem maddi hem manevi.

#918007  gönderen fraktal90
 17.06.2010 - 06:03:55
aduket yazdı:abim benim geldim yardıma :)
şimdi hacettepeyi kazanamıyosan ankara ege cerrahpaşa çapa 4 lüsünü sıralıcaksın. bence bu 4lünün hacettepeden bi eksiği yok da h.tepeye girersen onların ego şişkinliklerine maruz kalmazsın :)sonra gazi,marmara 9eylül 2.grup. uludağ, çukurova, akdeniz de 3.grup bence. diğerleri içinde öne çıkan inönü,antep,erzurum gibi yerler de var tabi ama bu saydığım ilk üç grup fakülte olmuyosa evine en yakın yere git derim. bu yaptığım sıralama öss puanından bağımsız. yoksa marmaranın puanı benim zamanınmda çapayla egeden yüksekti ama ikisinin de yanından bile geçmez.
hı buarada öss 1.bile olsan evine en yakın tıpı seçersen eyvallah derim çünkü 6 sene şehir dışında okumak kolay değil. hem maddi hem manevi.
yardıma geldiğin için çok teşekkür abi :) evet hacettepe olmaz maleseff :( genel anlamda tüm yorumlarda eve yakınlık çok önemle altı çizilmiş sadece tıp ta mı bu kadar öenmli acaba eve yakınlık yani tıp ın kompleks olmasından mı acaba?geçen sene öss birincisi ege seçti evinde okumak için herkes onu takdir etmişti.önceden marmara nın çapa dan felan yüksek oldugunu bilmiyorum.ya şimdi bi yanlış anlama var millette millet puanı üstte olanı üste altta olanı alta yazıo sanki küçük olanı üste yazınca ölü tercih olacagını sanıo.istek sıralaması yapıoz sonuçta ben mesela inönü istiom dielim sırf puanı yüksek oldugu için kayseri yazıp altına inönü yazarsam o bence saçma olur.bu sebeple de 4 5 yıldır tıp fakültelerinin sıralaması hiç değişmiyor.sizn zamanınızda değişmiş ama artık çok değişmior.valla dediğim gibi tam ortsaında yım malatya da yakın gaziantep de :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#954952  gönderen fraktal90
 04.08.2010 - 09:01:34
hARanakis abi sen mezunmusun inönü den? ben inönü tercih ettim..hayırlısı artık..hocalar gelmiş marmara dan felan diye duydum ve ayrıca amfilerde hoşuma gitti..inönü eskiden zorluyormuş bu sene dönem 1 den 202 kişiden 11 kişi kalmış..mesela samsun dan 100 kişi kalmış ...gaziantep i de çok zor olarak duydum korktum hazırlıktan bile bırakamlar varmışşş :S
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4157718  gönderen Heyitsmimi
 31.08.2018 - 00:38:54
Subtle12 yazdı:
11.03.2018 - 15:25:02
Tercih zamanı da soranlar olabilir diye düşündüm yardımcı olmak istedim
Lütfen inglizce tıp hakkinda merkeziyle gelecek birine bilmesi gerekenleri (zorluk, sorular inglizce mi,muafiyet zor mu,cikmis soru olayu var mi, kampüs yakinda ev yurt vs) anlatabilir msnz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4190817  gönderen Subtle12
 07.11.2018 - 22:19:07
Heyitsmimi yazdı:
31.08.2018 - 00:38:54
Subtle12 yazdı:
11.03.2018 - 15:25:02
Tercih zamanı da soranlar olabilir diye düşündüm yardımcı olmak istedim
Lütfen inglizce tıp hakkinda merkeziyle gelecek birine bilmesi gerekenleri (zorluk, sorular inglizce mi,muafiyet zor mu,cikmis soru olayu var mi, kampüs yakinda ev yurt vs) anlatabilir msnz?
Muafiyet iyi bir temel ve biraz destekle rahatca geçilir . ilk 2 yıl ingilizce 3 ten itibaren türkçe ing. Ortak ders alınıyor. Çıkmış illaki oluyor ama sayısı degişiyor hocalara baglı ama gözün korkmasın sorular hep aynı mantıktan gidiyor .kampüste devlet ve özel yurt var sadece devlet erkek yurdu kampüste değil ama otobüs güzergahında . kampüs yakınında evler yurtlar fazla sayıda var :))