Çarşamba , Ocak 27 2021
Ondokuz Mayıs, KTÜ,Karaelmas, Düzce, Bolu...

Bülent Ecevit Üniversitesi Beyin Cerrahi

 #4236035  gönderen drrecepnrs
 26.02.2019 - 22:57:59
Bülent ecevit üniversitesi tıp fakültesi beyin cerrahi kliniğinde şuan 4 asistanız. Mevcut haliyle 2 hocamız var. 1 prof 1 doç. Birkaç aya kadar 2 hocamız daha göreve başlayacak. 4 hoca olacak. Servisimiz 17 yatak. Bize ait yoğun bakım yatağı yok. Genel yoğun bakım dan kullanıyoruz. Sabah 7.30 asistan viziti yapılır. Vizit sonrası herkez görev yerine ayrılır. Ameliyatcı polcü servisci olarak.. Hoca viziti 8.30 9 gibi olur.
Yeni başlayan arkadaş 10 yada en fazla 12 nöbet ile başlar. 6 ay kadar servise bakar. Bu süreç de hastaneye ortama adapte olma, servisi öğrenme, hasta bakma, yara takibi vs. gibi konular da hakimiyet kazanılır. Zamanla işleri daha hızlı yapmaya başlar ve boş zamanda ameliyathaneye kaçarsın. Gece acil vakalarda ameliyata girersin. Aynı zamanda servise bakarken yoğun bakım hasta takibi de öğrenilir. Zamanla pol ve sonra ameliathane olarak asistanlık şekillenmeye başlar.
Kranial (fonksiyonel nöroşirurji epilepsi cerrahisi vs. hariç) ve spinal her türlü cerrahi işlem yapılmaktadır. Vaka sayısı olarak bakarsanız spinal ağırlıklıdır ama bir o kadar da kranial vaka yapılmakta. Ortalama günde 2 vaka yapılır bazen 3 4 olur.
Yayın kongrelere bilimsel toplantılara katılım konusunda hocalarımız destekler teşvik eder.
Asistanlar arasında insanlık dışı kıdem hiyerarşisi gibi şeyler yoktur. Hakaret küfür kavga olmaz. Hocalarla abi kardeş gibiyiz. Yine hocalar tarafından hakaret küfür vs gibi şeyler asla olmaz.
Zorlandığınız zamanlarda kıdemlilerden yardım istersiniz herkes elinden geleni yapar.ilk 6 ay boyunca hata yapabilirsiniz unutabilirsiniz eksik yapabilirsiniz bilmeyebilirsiniz kimse birşey demez. Herkes oldukça elinden geldikçe öğretmeye çalışır sizi hastaneye ortama ve işin kendisine adapte olmanız için çaba sarfeder.
Akşam çıkış saatimiz vakanın durumuna göre genellikle 16.30 ile 17.30 arasında değişir. Bir kaç kere 17.30 sonrasında çıkmışızdır o da vaka uzun sürmüşdür bitmemişdir.

Bu tus da 1 yök 1 de sb kadrosu açıldı.
Burada ne kadar uzun uzun anlatsak da illaki aklınıza takılan sorular olacaktır. Aklınıza takılan sormak istediğiniz ne varsa hiç çekinmeden arayın konuşalım arkadaşlar.

Doktor odası 0372 261 29 26
odada olmazsak 0372 261 29 42 hemşire odası
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009