Salı , Kasım 19 2019
Hacettepe, Ankara, Gazi, Kırıkkale, Erciyes, Selçuklu, Meram, Cumhuriyet, Başkent, Ufuk...

Esogu yazarak hata mı ettim canlar

#3634872  gönderen LazPlayboy
 21.08.2016 - 02:49:36
Merhaba arkadaşlar. Mf3 sıram 4.2k geldi tercih 1 e gazi yazdım gelmedi. Asıl sorunu 2. Tercihte yasadim.
Ben akdeniz üni dusunuyordum ama ailem Eskişehir yazarsan ev tutariz dediler kiralar Eskişehirde ucuz falan dediler. İçime de sindi Eskişehir yazdim. Trabzonda yaşıyorum puanı dusuk diye ktu yu de yazmadım. Sizce hata mı ettim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Esogu yazarak hata mı ettim canlar

#3635030  gönderen DrMustafaKaplan
 21.08.2016 - 16:49:52
mordekaiser yazdı:tus büyük oranda bireysel bi sınav. okulun etkisi %20 bile yoktur. iyi çalışırsan yaparsın tusu.
Tamam ama sonuçta TUS ortalaması konusunda "öne çıkan" ve sürekli derece çıkartan fakülteler var. Bu sırf bir tesadüf değil bence. Az da olsa belli ki okulun da bir etkisi var. Kişisel başarılar çıkabiliyor. Nisan 2015'te 10. çıkmış mesela Osmangazi'den. Ama genelde dereceleri domine eden birkaç fakülte var.

#3635031  gönderen DrMustafaKaplan
 21.08.2016 - 16:52:03
Osmangazi yerleşme puanı açısından üstünde olduğu birçok fakülteden TUS ortalamasında daha düşük mesela. Bu da ilginç geldi bana da. Tabi ESOGÜ kötü demiyorum, öyle olsa Ankara şansı varken burayı tercih etmezdim. Ama enteresan bir istatistiki veri bence bu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3635033  gönderen mordekaiser
 21.08.2016 - 16:53:08
hacettepeden çapadan bahsediyosan buralar zaten kaymak tabakayı alan yerler. hacettepe dediğin zaten ilk 400 falan alıyor galiba. gelen öğrenci zaten kaliteli. tus başarısından direk okulun bi katkısı olduğunu düşünmüyorum. hacettepedeki öğrencileri al esogüye koy esogü birinci olur tusta.
Kullanıcı avatarı

#3635036  gönderen neun
 21.08.2016 - 17:11:27
Düşünce şeklin çok yanlış. Tus'ta yüksek puanlı dediğin okullar ilk bindeki öğrencilerin girdiği okullar. İlk bindeki öğrenci zaten çalışma disiplinine sahip insan, aynı kişiyi başka bir okula koy yine aynı başarıyı gösterecektir.
Ayrıca tus başarısına göre okul seçeceksen Hitit ya da Bozok'u seçseydin, ilk sırada onlar.
Kullanıcı avatarı

#3635037  gönderen delikanlipelikan
 21.08.2016 - 17:11:35
ben bursa'da olmama rağmen uludağ'ı bırakıp yazdım osmangazi'yi .uludağ, osmangazi ve akdeniz arasında hiç bir fark yok diye düşünüyorum. akdeniz 2-3 puan önde olması akdenizin , tüm akdeniz bölgesinden öğrenci toplamasıyla alakalı muhtemelen. 2 sene öncesine kadar o puan farkı da yoktu.
ayrıca eskişehir öğrenci için bursa ve antalya'dan çok daha ideal . bence fakülte farkını hiç düşünme.çünkü çok ufak detaylar. sadece şehir odaklı düşün.

#3635047  gönderen tunaboylu
 21.08.2016 - 18:07:30
Sevgili küçük kardesim esogu mezunuyum.orada intornken essekler gibi çalışıyorsunuz afedersiniz.ben 5 te asilmama rağmen tusa 6 da artık amaaan canımdan tatlı mı deyip tusu bırakmıştım.cunku internlukle tus esogude bir arada asla gitmiyordu.gercekten bedenim artık kaldırmiyordu o ağırlığı.
Ama bizim sayımız gerçekten çok azdı.nobet sayilarimiz dahiliyede sansliysak 11 oluyordu.yoksa 12-13 tu.acil,cerrahi hakeza.pediatri öylesine..
Ama bizden 1-2 sonraki internlerin sayıları coştu,kontenjanlari biliyorsunuz.suan öyle değildir tahminin tus oranları.yine de bakmak lazım istatistiklere.
Esogu eğitim açısından asla kötü bir yer değil.hic uzulme.ktu nisbeten daha az is yükü veriyor interne.ve bence eğitim açısından esogu daha önde.
Uzulecegin bi durum yok,hayirli olsun tebrik ederim :))