Cuma , Aralık 4 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4456400  gönderen drriza
 27.10.2020 - 23:22:07
belg.jpg
5. maddeye göre kurum değişimi yasak denmekte bu sadece çalışıp kazananları etkileyebilir . Muvafakat verilmeyecektir yazmakta. Yani TUS ta kazanacağı yere başlayamayacaktır.

Ama bir yerde çalışmayıp açıktan atama yapılacakları etkilemez.

Ben bu şekilde yorumladım arkadaşlar.

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4456405  gönderen Rumeysaafranur
 27.10.2020 - 23:29:58
GEÇTİĞİMİZ ŞUBAT TUSUNDA ISTANBUL VE ANKARADA AKTIF ÇALIŞAN PRATİSYENLER ASISTANLIĞA BÖYLE BİR GENELGEYE RAGMEN HEMEN BAŞLAMIŞ. SİZCE BU SENE DE ISTANBUL VE ANKARANIN ÖZEL DURUMUOLUR MU
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4456410  gönderen drriza
 27.10.2020 - 23:35:01
Rumeysaafranur yazdı:
27.10.2020 - 23:29:58
GEÇTİĞİMİZ ŞUBAT TUSUNDA ISTANBUL VE ANKARADA AKTIF ÇALIŞAN PRATİSYENLER ASISTANLIĞA BÖYLE BİR GENELGEYE RAGMEN HEMEN BAŞLAMIŞ. SİZCE BU SENE DE ISTANBUL VE ANKARANIN ÖZEL DURUMUOLUR MU
ilk pandemide kazananlar geçememişti kazandığı yerlere geç başalmıştı yine aynı durum olur. ama istanbul ve ankaraya ayrıcalıklı olur mu bilemiyecem.
Kullanıcı avatarı

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4456424  gönderen drriza
 27.10.2020 - 23:43:51
Gianuzzi yazdı:
27.10.2020 - 23:39:31
TUS tercihlerinin alınması ve tercih sonuçları hızlanır mı sizce şubatta nasıl olmuştu normale göre daha mı hızlanmıştı süreç?
Tercihler daha önce belirlenen rutin süreçte ilerleyecektir. Sadece yerleştirme sonuçları sonrası süreçler değişecektir.

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4456444  gönderen mehmeterkam
 28.10.2020 - 00:15:28
drriza yazdı:
27.10.2020 - 23:22:07
belg.jpg

5. maddeye göre kurum değişimi yasak denmekte bu sadece çalışıp kazananları etkileyebilir . Muvafakat verilmeyecektir yazmakta. Yani TUS ta kazanacağı yere başlayamayacaktır.

Ama bir yerde çalışmayıp açıktan atama yapılacakları etkilemez.

Ben bu şekilde yorumladım arkadaşlar.
5.maddedeki mevzu başka kamu kurum ve kuruluşunda çalışacaklar için. yani adalet bakalnlığında çalışacaklar için( ceza evlerinde vs) veyahut millli savunma bakanlığında çalışacaklar için falan. çünkü orada çalışacaklar için muvafakat gerekiyor. yoksa yeni atananlar veya tusu kazananlar için muvafakat hiç bir zaman mevzu bahis olmadı.
ben de bu şekilde yorumladım bu mddeyi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4456822  gönderen Kardelentolda
 29.10.2020 - 02:29:57
mehmeterkam yazdı:
28.10.2020 - 00:15:28
drriza yazdı:
27.10.2020 - 23:22:07
belg.jpg

5. maddeye göre kurum değişimi yasak denmekte bu sadece çalışıp kazananları etkileyebilir . Muvafakat verilmeyecektir yazmakta. Yani TUS ta kazanacağı yere başlayamayacaktır.

Ama bir yerde çalışmayıp açıktan atama yapılacakları etkilemez.

Ben bu şekilde yorumladım arkadaşlar.
5.maddedeki mevzu başka kamu kurum ve kuruluşunda çalışacaklar için. yani adalet bakalnlığında çalışacaklar için( ceza evlerinde vs) veyahut millli savunma bakanlığında çalışacaklar için falan. çünkü orada çalışacaklar için muvafakat gerekiyor. yoksa yeni atananlar veya tusu kazananlar için muvafakat hiç bir zaman mevzu bahis olmadı.
ben de bu şekilde yorumladım bu mddeyi
Başka kamu kurum ben kuruluşu dediği için sağlık bakanlığından farklı bir Bakanlığı belirttiklerini düşünüyorum Amaç sağlık bakanlığından ayrılışı durdurmak .

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4456951  gönderen Asura
 29.10.2020 - 19:50:05
Aralıkta bakanlığın atamasına girecek olanlar, Ekim TUS'undaki tercihlerine mi yerleşecekler yoksa yerleşse de bakanlık kendi kadrosuna mı alacak ikinci bir emir gelene kadar?

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4457073  gönderen ayferella
 30.10.2020 - 02:33:59
Diyelim ki açıktan atamayla bir yere yerleştik başladık. Ardından hemen ekim tusunu kazandığımız haberi geldi. Hak kaybı söz konusu olabilir mi? Yoksa asistanlığa başlamamız mı uzar?

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4457075  gönderen hayda
 30.10.2020 - 02:39:15
ayferella yazdı:
30.10.2020 - 02:33:59
Diyelim ki açıktan atamayla bir yere yerleştik başladık. Ardından hemen ekim tusunu kazandığımız haberi geldi. Hak kaybı söz konusu olabilir mi? Yoksa asistanlığa başlamamız mı uzar?
asistanlığa başlangıcınız uzar.

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4457077  gönderen ayferella
 30.10.2020 - 02:42:04
hayda yazdı:
30.10.2020 - 02:39:15
ayferella yazdı:
30.10.2020 - 02:33:59
Diyelim ki açıktan atamayla bir yere yerleştik başladık. Ardından hemen ekim tusunu kazandığımız haberi geldi. Hak kaybı söz konusu olabilir mi? Yoksa asistanlığa başlamamız mı uzar?
asistanlığa başlangıcınız uzar.
Teşekkürler hocam 🙏🏻
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4457135  gönderen mhurkan
 30.10.2020 - 10:56:43
Rumeysaafranur yazdı:
27.10.2020 - 23:29:58
GEÇTİĞİMİZ ŞUBAT TUSUNDA ISTANBUL VE ANKARADA AKTIF ÇALIŞAN PRATİSYENLER ASISTANLIĞA BÖYLE BİR GENELGEYE RAGMEN HEMEN BAŞLAMIŞ. SİZCE BU SENE DE ISTANBUL VE ANKARANIN ÖZEL DURUMUOLUR MU
Capslock .... Lütfen dikkat edelim.

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4458205  gönderen Asura
 02.11.2020 - 15:59:17
Asura yazdı:
29.10.2020 - 19:50:05
Aralıkta bakanlığın atamasına girecek olanlar, Ekim TUS'undaki tercihlerine mi yerleşecekler yoksa yerleşse de bakanlık kendi kadrosuna mı alacak ikinci bir emir gelene kadar?
Bu sorunun cevabını bilen var mı? Diyelim ki doktor bilgi bankasında bilgilerimiz bulunuyor.Aralık'ta atanabiliriz. Tus yerleştirmeleri o vakte kadar açıklanırsa atanacağımız yere mi gideceğiz tusta yerleştirildiğimiz yere mi?

Re: Yeni Genelge Ekim TUS'unu etkiler mi?

 #4458239  gönderen drgüneşş
 02.11.2020 - 17:42:17
Asura yazdı:
02.11.2020 - 15:59:17
Asura yazdı:
29.10.2020 - 19:50:05
Aralıkta bakanlığın atamasına girecek olanlar, Ekim TUS'undaki tercihlerine mi yerleşecekler yoksa yerleşse de bakanlık kendi kadrosuna mı alacak ikinci bir emir gelene kadar?
Bu sorunun cevabını bilen var mı? Diyelim ki doktor bilgi bankasında bilgilerimiz bulunuyor.Aralık'ta atanabiliriz. Tus yerleştirmeleri o vakte kadar açıklanırsa atanacağımız yere mi gideceğiz tusta yerleştirildiğimiz yere mi?
ben de cevabını arıyorum kaç gündür ama net bir şey bulamadım.