Cumartesi , Eylül 19 2020
Ege, Dokuz Eylül, Celal Bayar, Pamukkale, Adnan Menderes, Afyon Kocatepe...
Kullanıcı avatarı

Re: özel tıp fakültesi tercihi yardım

#2502673  gönderen drperitus
 12.07.2013 - 01:57:42
@tusu_kuru dişçilik eczacılık ftr de var tercihlerde ama hepsinde durum aynı hepsi şikayetçi :)

@stem_cell teşekkürler, maltepenin zorluğu açısından bilgin var mı?

#2502730  gönderen tusu_kuru
 12.07.2013 - 02:30:47
drperitus yazdı:@tusu_kuru dişçilik eczacılık ftr de var tercihlerde ama hepsinde durum aynı hepsi şikayetçi :)
Sen de haklısın tabi. Neyse, çok istiyorsa yazsın. Bir musibet bin nasihat misali. Kaldı ki o kadar da karamsar olmaya gerek yok ;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2502978  gönderen freemo716
 12.07.2013 - 10:55:33
Mammoth yazdı:ben ozelde tıp okumayı parayla rezil olmaya benzetiyorum. Para veriyorsun, doktor oluyorsun, diplomanı alamiyorsun, dahası tusa giriyorsun, zorunlu yapiyorsun vs... Universiteye odenen paranin kendini getirmesi yillar sonra mumkun oluyor :) ustelik gelecegin karanlik oldugu ve kontenjanlarin abartili oldugu bir donemde. Kendi yakinima asla yazdirmazdim.

Illa yazacaksaniz fakulte ve sehir olarak fatih-turgut ozel daha eski ve bilinen bir universite. Gecmisi biraz olayli olsa da digerlerine gore egitim kadrosu daha iyi.
belki bakan kızı gibi özel'de 2.senesinden sonra devlete geçecektir 8)
Kullanıcı avatarı

#2503584  gönderen drperitus
 12.07.2013 - 21:00:54
güncel
Kullanıcı avatarı

Re:

#2503775  gönderen mudavim1
 12.07.2013 - 23:22:33
özel icin ankarada en iyi baskent
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2503789  gönderen aerztinn
 12.07.2013 - 23:28:29
en ucuzu hangisiyse onu yazın :)
Kullanıcı avatarı

#2504063  gönderen Mammoth
 13.07.2013 - 01:34:25
freemo716 yazdı:
Mammoth yazdı:ben ozelde tıp okumayı parayla rezil olmaya benzetiyorum. Para veriyorsun, doktor oluyorsun, diplomanı alamiyorsun, dahası tusa giriyorsun, zorunlu yapiyorsun vs... Universiteye odenen paranin kendini getirmesi yillar sonra mumkun oluyor :) ustelik gelecegin karanlik oldugu ve kontenjanlarin abartili oldugu bir donemde. Kendi yakinima asla yazdirmazdim.

Illa yazacaksaniz fakulte ve sehir olarak fatih-turgut ozel daha eski ve bilinen bir universite. Gecmisi biraz olayli olsa da digerlerine gore egitim kadrosu daha iyi.
Oyleyse acıbadem yazsin, hacettepe nin ek kontenjanı var oradan :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2504069  gönderen uykusuzbaykuss
 13.07.2013 - 01:36:23
aerztinn yazdı:en ucuzu hangisiyse onu yazın :)
gayet mantıklı +1 :D

#2504074  gönderen tusu_kuru
 13.07.2013 - 01:37:42
Mammoth yazdı:
freemo716 yazdı:

Oyleyse acıbadem yazsin, hacettepe nin ek kontenjanı var oradan :)
Bence bu bakan kızı işi fazla sulandırılıyor. Bildiğim kadarıyla kız kendi ortalamasıyla geçmiş. Ha hacettepe o geçsin diye belki fazla kontenjan açmıştır tam bilmiyorum tafsilatını ama size açıkça torpille geçilen başka okul da söyleyebilirim. Bu okul resmi kontenjanda kesinlikle torpil yapmıyor. Herşey ayan beyan, herkes hakkıyla geçiyor ama dekan yardımcısını vs.yi tanıyorsan el altından alıyorlar sıkıntı yok.
Kullanıcı avatarı

#2504113  gönderen Mammoth
 13.07.2013 - 02:02:01
o konuyu tartısacak degilim, cunku cok tartisildı dostum. Bakan kızı acıbadem donem 2.si olarak geçemez. tum sartlari saglayanlar bile gecemezken... Sartlardan biri de universite sınav puan farkının 3 puandan az olması. Ama sadece 2012ye ozel o sart kaldirilmis, sonra tekrar konulmuş. Her sey kanıtlari ile ortada ve torpil dönmedigini soylemek gormezden gelmek olur.
Ama ulkede her sey torpille oluyor diye, vatandasın bakanının yaptigini gormezden gelmek olmaz. norvec te bu olsa bakan istifa eder ya da acık bir sekilde özür dilerdi. Bizde 'yaptim, oldu.' felsefesi hakim. Iyice kulturel bir hale geldi, 'adam bakan sonucta, tabi yapacak' mantığı. :)
Ayrintili bilgi icin bakan kızı diye arat forumda bikac baslik var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2504120  gönderen tusu_kuru
 13.07.2013 - 02:05:43
Mammoth yazdı:o konuyu tartısacak degilim, cunku cok tartisildı dostum. Bakan kızı acıbadem donem 2.si olarak geçemez. tum sartlari saglayanlar bile gecemezken... Sartlardan biri de universite sınav puan farkının 3 puandan az olması. Ama sadece 2012ye ozel o sart kaldirilmis, sonra tekrar konulmuş. Her sey kanıtlari ile ortada ve torpil dönmedigini soylemek gormezden gelmek olur.
Ama ulkede her sey torpille oluyor diye, vatandasın bakanının yaptigini gormezden gelmek olmaz. norvec te bu olsa bakan istifa eder ya da acık bir sekilde özür dilerdi. Bizde 'yaptim, oldu.' felsefesi hakim. Iyice kulturel bir hale geldi, 'adam bakan sonucta, tabi yapacak' mantığı. :)
Ayrintili bilgi icin bakan kızı diye arat forumda bikac baslik var.
Dediğim gibi, olayın tafsilatını tam bilmiyorum amacım tartışmak da değil. Ama o şartın sadece o yıl için kaldırılmış olması tabi kabul edilemez ama bunlar en azından kılıfına uydurmuşlar. Birde görünmeyenler var. Dekan tanıdğı bilmem ne var. İsteseler öyle de yapabilirlerdi. Yatay geçiş yapmış biri olarak torpille geçen 2 kişi biliyorum. Aslî listede adı yok ama ortalıkta yatay geçiş diye dolanan tipler var. Dediğim gibi, bu konu bence biraz fazla sulandırıldı. İsteseler sümen altından da alabilirlerdi o kızı. Ben bile artık torpilin olmadığını düşünmeye başlamışken kralının döndüğünü gördüm.

Şunu da ekliyim, adam bakan yapacak tabiden ziyade, dekan yardımcısını tanıyor diye, asli listede adı bile olmayıp yatay geçiş yapanlar olduktan sonra bakan kızının yatay geçiş yapması hem de kılıfına uydurularak çok da abes değil. Tabi bu demek değil ki bakan kızı geçsin. İkisi de yanlış. Sadece yanlışlık miktarları farklı :D

#2504388  gönderen drahmetokan
 13.07.2013 - 12:03:01
tercih yapacak arkadaşlar; doç. dr.edip kürklü, dr ali menekşe, pr. dr. necip göksel kalaycı, dr. ersin aslan. hepsi de alanında oldukça iyi doktorlardı. maalasef hasta yakınları tarafından öldürüldüler. ve bunlar buzdağının görünen yüzü. hastası öldüğü için yurtdışına kaçmak zorunda kalan doktorları bizzat biliyorum. hangi eczacı hangi öğretmen hangi mühendis ve birçok diğer meslekte bu derecede ölüm riski, küfre şiddete maruz kalma riski var. bu hayata sadece bir kere geliyosunuz. tıp yazmak hele de özelde üstüne para vererek tıp okumak hayatta yapılacak en büyük yanlışlardan biridir. burası avrupa yada amerika değil. siz o fakülteye verdiğiniz parayı doktorluk yaparak ancak 20 yılda biriktirirsiniz.
neyse ne kadar söylesek boş. yinede doktor olma hayalleriyle yanıp tutuşacaksınız. gireceksiniz ve önümüzdeki yıldan itibaren emekli olana yada bu mesleği bırakana kadar hayatınızı zindana çevireceksiniz.

#2504416  gönderen drwampir
 13.07.2013 - 12:36:23
drahmetokan yazdı:tercih yapacak arkadaşlar; doç. dr.edip kürklü, dr ali menekşe, pr. dr. necip göksel kalaycı, dr. ersin aslan. hepsi de alanında oldukça iyi doktorlardı. maalasef hasta yakınları tarafından öldürüldüler. ve bunlar buzdağının görünen yüzü. hastası öldüğü için yurtdışına kaçmak zorunda kalan doktorları bizzat biliyorum. hangi eczacı hangi öğretmen hangi mühendis ve birçok diğer meslekte bu derecede ölüm riski, küfre şiddete maruz kalma riski var. bu hayata sadece bir kere geliyosunuz. tıp yazmak hele de özelde üstüne para vererek tıp okumak hayatta yapılacak en büyük yanlışlardan biridir. burası avrupa yada amerika değil. siz o fakülteye verdiğiniz parayı doktorluk yaparak ancak 20 yılda biriktirirsiniz.
neyse ne kadar söylesek boş. yinede doktor olma hayalleriyle yanıp tutuşacaksınız. gireceksiniz ve önümüzdeki yıldan itibaren emekli olana yada bu mesleği bırakana kadar hayatınızı zindana çevireceksiniz.
madem çok kötüdür tıp fakültesi o zaman sen bırak fakülteyi de görelim... samimiyetsiz konuşarak olmaz